Skocz do zawartości

Momózcie !!


polczyn1810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Wiem ze ten temat może być nie zgodny z tym profilem , ale nie wime gdzie o tym napisać ponieważ nie znam się na Ezorytyce.

Mam taki problem..Była taka sparawa ze ze znajomym ukradłem mojemu dziadkowi troche kasy..

Rozmawiałem z Wujkiem i powiedzł mi ze przeżył to na własnej skórze co się stało posmierci jego szefa. Otórz to miał taka przygode ze kiedyś zadawnych czasów rozliczął sie z szefem za jakąs prace i kiedy szef nie patrzyl ukradł mu około 2 tysiecy ... i mówił mi ze jak umarł ten szef to przez pierwsze noce dusza nie dawała mu spać... nawiedzał go kazdego dnia i nocy ...

Ja mam taki problem rozmawiając z doktorem pwoeidzaił ze dziadowi mojemu zostałookoło pół-1rok zycia..

 

Jka myslicie moge cos do tego czas zrobic aby nie spotkała mnie taka sytuacja jak przytrafiła się wujkowi ?

 

Bardzo was proszę o wyrozumiałość i o odpowiedz .

 

dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze Twojego wujka spotkało to z powodu wyrzutów sumienia i świadomości, ze postąpił źle, poza tym nic nie ginie i energia się wyrównuje.

 

Jeśli nie chcesz, żeby Cię to spotkało, może przyznaj się dziadkowi co zrobiłeś, co Cię motywowało, powiedz, że szczerze żałujesz (jeśli żałujesz) i postaraj się to jakoś odrobić/odpracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi oto ze to nic nie da bo mój dziadek jest chory ma duże problemy z gołową i z tego co ja śłysząłem i co sam widze to dziadek pamięta tylko swoje dzieciństwo, wojne i tą kradzież :(

 

Pozatym nie mam pieniędzy zeby mu odaać

 

Myslicie ze jak będe się pielęgnował dziadkiem będe dal niego miły pomagałmu we wszysrkim to nie stanie się to co mojemu wujkowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z dziadkiem, że Ci przykro, wytłumacz. Postaraj się chociaż :) Opiekuj się nim...

 

Ooo Karolinna ma racje :) Teraz masz nauczkę na przyszłość, to była lekcja dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie było warto ale naprawde bardzo potrzebowałem tych pieniędzy.. no ale ja tego dziadwoki nie wytłumacze bo mówie wam ze on naprawde ma problemu z głową on prawie nie wie co się z nim dzieje on tego nie zrozumie...

 

to ja myslicie moze mi sie to przydazyc co wujowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanów sobie jakiś sposób spłaty tego długu. Np opieka nad dziadkiem i medytuj troszkę nad tym aby dziadek miał lżej w tej chorobie :)

 

Powinno pomóc. Miej czyste intencje i życz dziadkowi jak najlepiej.

Edytowane przez Iguanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nawet nie mialabym odwagi zrobic takiej [...] i nie mowie tu o wyjeciu tacie 5zl z portfela jak sie bylo dzieckiem, a takiej akcji na dwa koła.

Edytowane przez alathea
wulgarne okreslenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nawet nie mialabym odwagi zrobic takiej [...] i nie mowie tu o wyjeciu tacie 5zl z portfela jak sie bylo dzieckiem, a takiej akcji na dwa koła.

nie mowie tu o akcji niemieckiej co kumpla kroisz z telefonu czy portfela, a o 5 zyla z kieszeni siostrze czy wuju, a pozatym nic nie sugeruje, choc cukierkow nie zwijalem tylko browar w skelpie he.. to npaisalem to bo piszez zes taka swieta i bys nawet nie umiala ale tylko moze tak myslisz nie wiesz tego jak by bylo..

Edytowane przez alathea
cytat zawierajacy wulgarne slowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmptyHand

Ehh, Twój dziadek pewnie Cię nawet nie wiąże z tą kradzieżą a kojarzy tylko fakt, że ona była. Jeśli odczuwasz skruchę i chcesz żeby Ci było wybaczone, to z całego serca zrób dla dziadka coś dobrego i bądź gotów na karę, która Cię może spotkać. Jeśli zaś masz być dla niego miły i dobry tylko dlatego, że boisz się tego, że dziadek po swojej śmierci nie będzie miał nic innego do roboty, tylko Cię będzie straszył po nocach to daruj, że to powiem, ale możesz sobie tą pomoc... odpuścić :P Piekło czeka na takich jak Ty i właśnie rozgrzewają kotły.

Poza tym... Bardzo ładnie, że Cię zaczęło gryźć sumienie. To znaczy, że je jednak masz. Szkoda, że nie funkcjonuje ono poprawnie. Najpierw się myśli o tym co chce się robić a potem robi się według własnego sumienia.

Tu pomocy nie znajdziesz a jeśli nawet, to nie ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8

Mimo, że dziadek może nie rozumieć tego co mówisz, ale może warto spróbować go przeprosić? Ponadto może pomódl się do Boga o przebaczenie.

Dziwię się ludziom, którzy piszą, że nigdy by czegoś takiego nie zrobili, skoro nie wiedzą co było powodem, dla którego to zrobiłeś. Jeśli nie masz pieniędzy to może... zarób. Ciężka praca to świetna ''kara''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja śłysząłem i co sam widze to dziadek pamięta tylko swoje dzieciństwo, wojne i tą kradzież :(

 

Ileś ty mu tej kasy ukradł:chytry:? Jeśli ta kradzież, jak to ująłeś jest jednym z trzech podstawowych wspomnień Twojego dziadka to znaczy że było to dla niego baardzo dotkliwe.. pomyślałeś może o tym ile kosztuje np. leczenie?? Oddaj mu tą kasę i nie jest żadną wymówką że jej teraz nie masz. Wystarczy ruszyć d*** z domu aby je zarobić i odrobina rozumu (jak go nie masz to masz pecha) aby ich głupio nie stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurema

Poza tym... Bardzo ładnie, że Cię zaczęło gryźć sumienie. To znaczy, że je jednak masz. Szkoda, że nie funkcjonuje ono poprawnie. Najpierw się myśli o tym co chce się robić a potem robi się według własnego sumienia.

Ja nie sadze by tu chodzilo o sumienie,ja tutaj widze tylko strach przed nawiedzeniami po smierci dziadka.Troche to przykre ze dopuszczamy sie takich czynow ,a potem szukamy ratunku u obcych ludzi.Dla mnie nie istnieje inne rozwiazanie jak przeprosic dziadka i zapytac w jaki sposob zgodzi sie bys zrekompensowal straty.Nie tlumacz ze nie zrozumie,bo chyba strach przed przyznaniem sie do bledu tutaj przez Ciebie przemawia ,a chcialbys bezkarnie wywinac sie z opresji.Nikt tutaj nie moze Cie zapewnic czy dziadek bedzie msciwy po smierci i bedzie Cie nekal za Twoja uczynki,bo kto niby to ma wiedziec?Postaraj sie naprawic blad ,a nie szukaj drogi na skroty.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ty się boisz tylko i wyłącznie skutku swojego występku, czy rzeczywiście żałujesz tego, co zrobiłeś? Jeśli żałujesz, to chyba sam powinieneś wiedzieć co robić. A jeśli martwisz się tylko o siebie, to chyba masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...