Skocz do zawartości

koniunkcja wenus do saturna


morelkka

Rekomendowane odpowiedzi

Tranzyty Wenus należą do szybkich, kulminacja to 2-3 dni, więc przeleci szybko (no chyba, że wchodzi w retrogradację, ale to w najbliższym czasie na pewno nie będzie).

Koniunkcja tranzytującej Wenus do natalnego Saturna może przynieść na przykład ograniczenie w sferze uczuć, chłód w stosunkach między ludzkich, uczuciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałm powiedzieć że to koniunkcja saturna do wenus. Saturn właśnie wszedł do wagi i posiedzi tam do października 2012 roku i tworzy koniunkcję do mojej wenus i koniunkcję do marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość czerwonymoskit

No właśnie czy to róznica jest? Wenus koniunkcja Saturn lub Saturn koniunkcja Wenus?

Mam Wenus koniunkcja Saturn można prosić o jakąś interpretacje tego. Podobno zdolności artystyczne niesie ten aspekt czy sie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniunkcja, z łaciny - coniunctio, czyli bardzo dosłowne złączenie. Nota bene - nie jest to aspekt.

 

W aspektach oraz koniunkcji nie ma znaczenia, co do czego, zmierza. Zarówno Saturn, jak i Wenus, są w koniunkcji. Ważne jest jak, daleka jest koniunkcja - im bliżej, tym silniejszy wpływ.

Co do interpretacji - tradycja astrologiczna nie uznaje interpretacji fragmentu horoskopu. To tak, jakbym badała Twoje ucho uznając, że właśnie wygłaszam dokładną charakterystykę Twojego wyglądu i osobowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie. Zdolności artystyczne to nie ta dziedzina, a poza tym gama "artyzmu" jest potężnie szeroka. Np architekci lubią układy z Saturnem (i Neptunem), kompozytorzy Merkurego, muzycy Neptuna, a aktorzy lubią mieć zaznaczone światła. Tancerki Wenus (Marsa), śpiewacy znak Byka.

 

Oczywiście ww. ogólniki mają wartość traktatu o wyglądzie ucha, ale w tej wypowiedzi nie obiecywałem traktatu o całości konstrukcji człowieka :-) . Po prostu potrzeba dwóch rzeczy - czy Wenus/Saturn mają znaczenie, gdzie są posadowione i jaki rodzaj "artyzmu" jest rozwijany. Tradycyjna astrologia używa też coś takiego co się nazywa Punkt Sztuki. I to też warto w horoskopie ujrzeć.

 

 

No właśnie czy to róznica jest? Wenus koniunkcja Saturn lub Saturn koniunkcja Wenus?

Mam Wenus koniunkcja Saturn można prosić o jakąś interpretacje tego. Podobno zdolności artystyczne niesie ten aspekt czy sie mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość czerwonymoskit

Ten aspekt podobno wzmacnia poczucie, że w życiu żeby coś osiągnąć trzeba iść na kompromis, że trzeba dać coś znaczącego od siebie. Właściciel tego aspektu nie lubi przyjmować coś darmo lub łatwo.

U mnie to będzie wenus i saturn w IX domu we lwie. Saturn pod koniec IX domu i koniunkcja jak mi się wydaje luźna przy różnicy 7 stopni.

Edytowane przez czerwonymoskit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...