Skocz do zawartości

źle działająca muladhara - czakra podstawy


gusherra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od jakiegoś czasu czuję blokadę energii w czakrze podstawy. Od pewnego czasu praca, zajęcia powodują, że po powrocie do domu nie mam sił na medytacje i pięknie widzę ewidentne skutki przyblokowania tego ośrodka. Dla zainteresowanych opiszę objawy, może i Wy je znajdziecie u siebie:

 

- okresowe uczucie ucisku, zablokowania energii w kroczu

- brak energii a przede wszystkim radości życia, brak motywacji

- w tym stanie nie snuje się marzeń, wszystko przyjmuje się takim, jakie jest (dziwny stan)

- brak silnej woli, wszystko staje się obojętne, nieważne, mało istotne

- każdy dzień wydaje się być podobny do następnego :)

- problemy z krążeniem, zimne stopy i ręce

- niskie ciśnienie

- zawroty głowy, otumanienie

- zanikający lub słaby okres - u kobiet

- znużenie, zniecierpliwienie, brak ochoty

 

W tym stanie zabranie się do czegokolwiek jest naprawdę trudne, gdyż nienapędzana czakra podstawy nie dodaje energii pozostałym wyższym czakrom, wobec czego siła każdej z nich maleje. Zauważyłam, że szczególnie źle blokada 1 czakry wpływa na czakrę drugą - nieumiejętność czerpania przyjemności, brak potrzeb seksualnych, a jeśli się pojawiają, to nagle i wybuchowo, aby potem znów zniknąć na dłużysz czas (nagromadzona energia powoduje wybuch a potem znów się gromadzi), źle działa także na czakrę serca, od pewnego czasu czuję że i tam energia nie przepływa spokojnie. To pewnie ma związek z tym, co pisała Ninsig, czakra serca to miejsce odpowiadające za harmonię pomiędzy czakrami. Mój dół ostatnio strasznie nawala, pojawiły się choroby związane z czakra serca - których nigdy nie miałam, bóle żołądka, niestrawność.

 

Dbać o wszystkie ciała trzeba, mam nauczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zgadzam się w zupełności z Szamanem człowiek powinien bez przerwy dbać o równowagę ciała i ducha oraz (swego energetycznego ciała ) które ma odzwierciedlenie w czakrach człowieka ,do oczyszczania ,mudr dodał bym pozycje z jogi .Które sam stosuje nad ranem gdy mam stan tzw. psychicznego dołka. Tutaj masz parę :

 

http://www.joga.net.pl/strona.php?8453

 

http://www.mantra.pl/styl-zycia/hatha-joga/

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę też popracować nad poczuciem własnej wartości, ona również ładnie 'buduje' czakrę korzenia, ładnie ją oczyszcza i rozświetla. Prawidłowo pracująca czakra korzenia jest jakby 'motorem napędowym' dla pozostałych czakr.

Nie bez powodu inna nazwa tej czakry to czakra podstawy. :) Harmonia w tej czakrze jest podstawą do prawidłowej pracy pozostałych czakr. Postaraj się dużo spacerować, spędzać czas na zewnątrz i tam też medytować, kontakt z naturą, z ziemią, jest tutaj istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam.

Podstawa. Właśnie o to chodzi, jeśli podstawa nie jest prawidłowo rozbudowana, hamuje działanie reszty czakramów. Brak chęci i motywacji. Wstaję rano i myślę: działa mi słabo moja muladhara, mogłabym iść więc w góry, albo pomedytować w ogrodzie (no, może nie teraz), albo włączyć sobie muzykę i przenieść się tam mentalnie, zapuścić "korzenie", nosić kamyczki w kieszeniach, smarować się olejkiem albo afirmować. Tylko że gdy ona naprawdę źle działa brakuje sił, żeby to zrobić. I wcale nie wyolbrzymiam, wówczas leżę dalej w łóżku i myślę "ale to nie może trwać wiecznie, na pewno wkrótce zbiorę się w sobie i będzie lepiej, to okres przejściowy".

Potrzebowałabym kopniaka jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam.

włączyć sobie muzykę i przenieść się tam mentalnie, zapuścić "korzenie", nosić kamyczki w kieszeniach, smarować się olejkiem albo afirmować. .

 

forma odlotu. nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzdrawianie można uaktywniać w każdym ciał, choć najlepiej byłoby znaleźć to ciało, w którym rozpoczyna się blokada/ dysharmonia. Ja takiej wiedzy nie mam, ale może do niej dojdę. I tak sferę mentalną najlepiej leczyć afirmacją, emocjonalną wizualizacją, ciało duchowe muzyką, ciało eteryczne kontaktem z kamieniami, roślinami itp. Z tym, że uleczenie jednego z ciało, tzn. oczyszczenie go i otwarcie czakramu na przepływ energii pobudza do działania czakram z kolejnego ciała. Tak jak dysharmonia jednego ciała powoduje dysharmonie kolejnych przyległych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

jest bardzo proste cwiczenie (malo uduchowione :usmiech2_na: ) i nudnawe - ale systematyczne jego wykonywanie troche pomaga (chyba juz je gdzies kiedys opisywalam)

 

trzeba wyobrazic sobie polaczenie czakry podstawy z centrum Ziemi - w formie sznureczka, smugi swietlnej, co kto chce

poprzez to "uziemienie" z centrum Ziemi pobrac czysty czerwony kolor (nie za ciemny!) i wlac go do czakry podstawy, tak aby gruntownie ja "umyl", wszelkie "zabrudzenia" trzeba przez uziemienie z powrotem odprowadzic do centrum Ziemi

tak samo nalezy postapic kolejno z kolorami pomaranczowym, zoltym, zielonych, niebieskim oraz rozowym; mozna jeszcze dodac zloty

nalezy unikac kolorow floletowego i glebokiego blekitu (jako zbyt "odlotowych" - to bardziej kolory najwyzszych czakr) oraz wszelkich 'brudnych" kolorow oraz zbyt bladych, bialy tez niekoniecznie

na koniec mozna w ten sam sposob oczyscic nasze polaczenie z centrum Ziemi ("sznureczek") - przepuszczajac przez niego podstawowe, intensywne kolory

dodatkowo pomaga muzyka ludowa z akompaniamentem bebenow (troche moze to brzmi zabawnie, ale tak jest)

 

w ten sam sposob mozna oczyszczac kazda czakre, pamietajac aby proces rozpoczac od czakry podstawy

 

na koniec mozna ustawic rownowage - wyrownac przeplyw energii pomiedzy naszym centrum, centrum Ziemi i centrum Kosmosu (jak zwal tak zwal, chodzi o intuicyjne pojmowanie), wymieszac energie i nadmiar odprowadzic do centrum Ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dharma

mi osobiście bardzo pomaga "medytacja ze świadomością ziemi". Nie wymaga od Ciebie wysiłku. Wystarczy chodzić, stąpać po ziemi ( spacer, w drodze do sklepu itp) i wczuć się w potęgę Ziemi.

Ziemi która zrodziła wszystko łącznie z Tobą. Stąpaj twardo i pewnie. Obserwuj każdy krok. Odczuj pod stopami ta ziemie zdaj sobie sprawę ze to ona rodzi wszelką żywność i wszystko co potrzebne Ci do życia. Ona daje Ci dom. Odczuj jej stabilność które daje przyciąganie grawitacyjne. Nie rozpraszaj się innymi myślami. Tylko Ty która stąpa po potężnej Ziemi.

 

:))

 

możesz ćwiczyć wszędzie nawet siedząc przy kompie teraz. wystarczy zdawać sobie sprawę z Tu i Teraz, ze siedzisz tu w swoim pokoju w tym miejscu w tej chwili. Mam nadzieje ze rozumiesz..

Edytowane przez Dharma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...