Skocz do zawartości

Ćwiczenie - praca


Namanira

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładam Wam znowu roboty :))

 

Tato w pracy ma pewien problem. Chyba zebrał się w sobie do rozwiązania go (w końcu!). Zatem:

 

1. Czego dotyczy ów problem?

2. Skąd wynika, co do tego doprowadziło?

3. Co blokuje mojego tatę, dlaczego tak długo był bierny?

 

Mam nadzieję, że może być ćwiczenie, tzn w sensie, że dotyczy mojego taty a nie mnie? W sumie to i dot. mnie, bo wkurza mnie to niemiłosiernie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam Wam znowu roboty :))

 

Tato w pracy ma pewien problem. Chyba zebrał się w sobie do rozwiązania go (w końcu!). Zatem:

 

1. Czego dotyczy ów problem?

 

paz buław-5 kielichów

coś zostało mu obiecane w pracy i został oszukany-moze obiecano mu podwyzke ,nowe stanowisko...

2. Skąd wynika, co do tego doprowadziło?

cesarzowa-as kielichów-jakby zmieniło sie szefostwo,może kobieta jest teraz szefem-nowy szef nowe zasady...

3. Co blokuje mojego tatę, dlaczego tak długo był bierny?

słońce-diabeł-blokuje go to że prawdopodobnie dlugo juz tam pracował,albo utrzymuję rodzinę-sam,napewno jest zblokowany strachem o utrate pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e na pierwsze pytanie

pustelnik

dociagnelam dalej 5 kielichow

 

przy 1 karcie obstawialam ze moze musi sie doksztalcic

ale z tymi kielichami mi sie skojarzylo ze moze coz z przejsciem na emerytute/rente? albo ewentualnie jakies leczenie/kuracja/rehabilitacja?

 

Skąd wynika, co do tego doprowadziło?

ciagle sie wahal z decyzja,odkladal na pozniej ,...az w koncu musial ja podjac

moze zdrowie mu juz nie "sluzy do tej pracy"?

skojarzylo mi sie tez z alkoholem ale ta wersje odrzucam

Co blokuje mojego tatę, dlaczego tak długo był bierny?

kochankowie

 

nie wiedzial jak tozrobic, moze jest pracoholikiem ?ciezko mu bylo wybrac//musial dokonac jakiegos wyboru

nie wiem czy co sie zgadza? czy to dobry trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato jest już na emeryturze, problemy ze zdrowiem są z zeszłej pracy (tam gdzie wypracował em.) ale nie odbijają się specjalnie na obecnej. Strachu o utratę pieniędzy jako tako nie ma, bo jest stałe źródło dochodu - zresztą jak nie tu to gdzie indziej, ma wciąż aktualne alternatywne oferty :) Awans też nie, już raz odrzucił propozycję, tacie dobrze na tym stanowisku które ma, w pełni go satysfakcjonuje.

 

Problem faktycznie wynika ze zmian (nowa firma, nowe zasady) i wyboru (ale on padł na początku). Teraz czas wrócić do odrzuconej alternatywy.

 

Oszukiwanie, owszem - ale nie ze strony szefostwa.

 

Strach też poniekąd nim kieruje, ale to nie główny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie.

 

1. Czego dotyczy ów problem?

Współpracowników, nie wywiązują się ze zobowiązań i wagarują (nie przychodzą do pracy i nawet i nie raczą zadzwonić)...

 

2. Skąd wynika, co do tego doprowadziło?

Wybór taty, tzn on dostaje pieniądze od szefa za zlecenia i rozdziela. Przyjął zasadę: zawsze bezwzględnie równo.

 

3. Co blokuje mojego tatę, dlaczego tak długo był bierny?

Przekonanie, że praca każdego warta jest tyle samo. Chyba nie dociera do niego, a na pewno "boli" że to się nie sprawdziło i inni to wykorzystują, w efekcie olewają pracę "bo czy się stoi czy się leży, wypłata jak innym się należy"...chciał dobrze a wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...