Skocz do zawartości

Trzeszczący parkiet :)


laverita

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym wstępie informuję,że nie chodzi tu o galopujące po parkiecie duszki,ten problem jest jak najbardziej z tego świata i mnie wnerwia. Tak mnie wnerwia,że aż muszę prosic o poradę mądre ezogłowy, bo normalnie coś mnie trafi. Parkiet jest bardzo stary i z tej starosci zgrzypi niemiłosiernie. W dzień nie rzuca się to w ucho, ale nocami zamieram w bezruchu na środku pokoju w obawie przed następnym krokiem, bo każdy następny może obudzic moją dzidzię. Zrywanie nie wchodzi na ten moment w grę, sprowadzenie fachowca też, potrzebuję porady rodem z babcinej apteczki na przykład. Może ktoś z Was zna jakiś niekonwencjonalny sposób i mógłby uchylic rąbka tajemnicy? :) Proszę,proszę...:_prosi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale to chyba nie wina parkietu lecz podłogi.

 

Mam pytanko, czy w całym domku skrzypi Tobie podłoga? Czy masz Dywan? Czy próbowałaś już jakiś sposobów? Jak rozumiem, na wymiane jakby co to zbyt duży wydatek. Jednak mimo wszystko i to może nie pomóc. Ale mam złotą porade (:

 

W nocy się śpi a nie chodzi po domku i buszuje [; Dzidzia wtedy się nie obudzi więc nie masz o co się martwić Laveritko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Drogi Gay! A kiedy niby ja mam na spokojnie buszowac jak nie w nocy właśnie,he? Mieszkam w starej kamienicy,jakimś cudem jeszcze stojącej i wszystko tu woła o pomstę do nieba. Próbowałam jednego sposobu,próbowałam pokochac skrzypienie :) Ale nie potrafię pomimo szczerych chęci :) Dywany posiadam,chociaż dywany to może za dużo powiedziane :) Chodniki raczej. Takie tam przaśne :) Ulgi jednak nie przynoszą,ech.... Każdy krok sprawia ból :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialam taka porade : Starą podłogę można „uratować” posypując szpary w podłodze talkiem. Ważne, aby drobinki talku umieścić w każdej szparze bez względu na jej wielkość. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, iż talk nie pomoże posadzce z kilkudziesięcioletnim stażem i znacznymi zniszczeniami. jesli podloga twa wieloletnia to chyba wymienic najlepiej a to nie tkie hop siup.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialam taka porade : Starą podłogę można „uratować” posypując szpary w podłodze talkiem. Ważne, aby drobinki talku umieścić w każdej szparze bez względu na jej wielkość. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, iż talk nie pomoże posadzce z kilkudziesięcioletnim stażem i znacznymi zniszczeniami. jesli podloga twa wieloletnia to chyba wymienic najlepiej a to nie tkie hop siup.powodzenia

 

Serdeczne dzięki! Wypróbuję póki co na niewielkiej powierzchni, bo samego parkietu jest tu jakieś 70 metrów kwadratowych, no ale niestety jest on właśnie w podeszłym wieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...