Skocz do zawartości

8 września


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat osob urodzonych 8 września :

 

Będzie mieć dużo przyjaciół, a w jego życiu związki z innymi będą odgrywać dużą rolę i przyniosą mu znaczne korzyści. Nawet nie dążąc do tego specjalnie - będzie łączyć ze sobą we współpracy ludzi, którym to przyniesie pożytek - i wszyscy wyjdą na tym jak najlepiej. Mocno trzyma się swych zasad. Towarzyski, obrotny, o silnych instynktach społecznych - wykazuje wszechstronne zainteresowania umysłowe. Pomimo światopoglądu materialistycznego, jaki stosuje w życiu praktycznym - nie jest pozbawiony wyższych zainteresowań i nieraz wykazuje tendencje metafizyczne, dążąc do tego, aby się uduchowić i zdobyć mądrość prawdziwą. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie cechy powyższe odnoszą się do typu wyżej rozwiniętego. Typ nierozwinięty natomiast wykazuje nadmierną skłonność do krytykowania innych, a jego krytyka zawsze jest obciążająca i hamująca. Człowiek rozwinięty - jasno patrzy naprzód, rozróżniając najdrobniejsze szczegóły w dziele, które ma zostać dokonanym, i doskonale przewiduje wszelkie praktyczne możliwości realizacji. Natomiast typ prymitywny widzi wszędzie tylko trudności nie do przezwyciężenia i błędy - a z lubością dopatruje się ich w projektach i czynach innych ludzi. Rozwinięty - człowiek tak urodzony nigdy nie pragnie pochwał. Nie-rozwinięty - nigdy ich nie udziela - zawsze mu się coś nie podoba... Wadą jego jest również zbytnia cześć dla władzy i majątku. Zwraca wielką uwagę na zewnętrzną stronę życia i pragnąłby zawsze robić na ludziach jak najlepsze wrażenie. Dzięki temu nieraz udaje, przesadza a nawet robi długi - aby tylko wykazać się w najlepszym świetle. Chętnie bawi się w przepowiadanie tego co będzie, ale ponieważ najczęściej jest materialistą, a jego intuicja wówczas nie dopisuje - przeto jego przepowiednie się nie spełniają. Lubi polowanie. Jak mówiliśmy - wiedzie mu się w związkach z innymi. Gorliwie dąży do celów odległych i ugania się za szczęściem. Co mu grozi? Czeka go w życiu dużo wysiłków, a jego spekulacje mogą nie zostać uwieńczone powodzeniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Odznaczają się uniwersalnymi zainteresowaniami intelektualnymi. Postępują według stałych zasad życiowych. Kto ich dłużej zna, może z góry przewidzieć jak postąpią w konkretnej sytuacji. Mają też duży instynkt społeczny. W uczuciach nie są wzniośli, ale za to wierni. Zbyt łatwo w życiu idą na konformizm. Zbyt często ulegają pesymizmowi i zwątpieniu. Również krytykanctwo, niejednokrotnie dość przesadzone, nie przysparza im uznania ani sympatii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Na ile mogę ocenić siebie ..to ta króciutka notka jest absolutnie trafiona w moim przypadku. Bronię się od krytykanctwa lecz bezustannie słyszę zarzuty z tego powodu. Staram się zawsze,by krytyka była rzeczowa lecz nie potrafię nie dostrzec błędów a co najgorsze, nie potrafię ich przemilczeć. Czynię to dla dobra danej osoby lecz nie każda z nich mnie zna więc natychmiast zostaję okrzyknięta krytykantką. Moi przyjaciele, a mam tylko takich długoletnich, innych związków nie toleruję,bo! przecież mam zasady..ech.. wiedzą skąd wypływa ta krytyka i nie gniewają się ale mnie samej czasem przychodzi pluć sobie w twarz za swoje zachowanie. Tyle,że tak bardzo chcę komuś pomóc,że nim pomyślę..to już jest za późno. A przecież myślę bezustannie. Ludzie garną się do mnie lecz najlepiej czuję się w znanym już środowisku. Zasady,którymi się kieruję również utrudniają mi życie lecz bez nich byłoby ono straszne dla mnie a i tak staram się dla zdrowia psychicznego ;) nie raz ulegać pokusom. Cóż, z tego.. jak później dopada mnie zwątpienie czy warta jestem wypowiedzieć choć jedno słowo..skoro nawet swoich zasad nie potrafię dochować. ..i tak to trwa..już wiele lat.. Życie ukryte w tych słowach. Miło się czyta Wasze posty a dopiero co się zarejestrowałam. Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

"Towarzyski, obrotny, o silnych instynktach społecznych" - cała moja ukochana babcia urodzona tego dnia :) Ale nie zgadza mi się co do niej światopogląd materialistyczny, bo jest wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...