Skocz do zawartości

Pokój


Namanira

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ już wcześniej chodziła mi po głowie tematyka "tarot a miejsce" pozwolę sobie na takie ćwiczenie :)

 

Jak wygląda mój pokój?

 

Pytań nie narzucam, dodam tylko, że ma jedną bardzo charakterystyczną cechę :)

 

Ale żeby nie było zbyt ogólnie (to tylko propozycje!), np.

czy pokój znajduję się w domu jednorodzinnym, bloku, kamienicy...

czy jest nowoczesny czy raczej tradycyjny...

wymaga remontu czy nie...

czego tam jest dużo...

dużo światła a może mało...

umeblowanie...

może jakieś motywy (nawiązania) do czegoś w wystroju...

lubię go czy nie...

co mi w nim przeszkadza...

czy jest tylko mój czy z kimś go dzielę...etc etc

 

Kolor ścian sobie darujcie :lol:

 

PS wiem, że trzeba podać imię, ale jestem dość "mobilna" na forum dziś i będę jutro, więc pozwolę sobie zarezerwować to na PW. Poza tym studentka :)

 

Odpowiedź jutro o 22.

Edytowane przez Namanira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jutro o 20.

 

Już na zapas proszę odp jutro około 21.00-22.00, bo znowu się nie wyrobię (tak jak dzisiaj -dwa ćwiczenia przeleciały podczas gdy próbowałam ugryźć ćwiczenie dezire :beczy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwsza:

 

czy pokój znajduję się (w domu jednorodzinnym, bloku, kamienicy...) 5 Monet (6 Buław), blok, sporo ludzi, nie znacie się wszyscy..

 

czy jest nowoczesny czy raczej tradycyjny...6 Buław Tradycyjny

 

wymaga remontu ... Królowa Monet Tak, trzeba by troszkę kasy wydać.

 

czego tam jest dużo... 5 Mieczy Chyba dużo różnych małych przedmiotów, może metalowych ale niekoniecznie… Figurek na mebelkach

 

dużo światła a może mało... Koło Fortuny Wpada światło, ale chyba nie jest mocno oświetlony przez cały dzień

 

umeblowanie... 6 Kielichów chyba jakieś z przeszłości

 

może jakieś motywy (nawiązania) do czegoś w wystroju... Umiarkowanie Anioły, może jakieś plakaty, zdjęcia..

 

lubię go As Kielichów Tak; myślę, że lubisz w nim przebywać.

 

co mi w nim przeszkadza... Król Kielichów Wilgoć? Albo za dożo emocjonalnych pamiątek, których trudno Ci się pozbyć..

 

czy jest tylko mój czy z kimś go dzielę 9 Monet Pokój należy tylko do Ciebie

Kolor ścian sobie darujcie 6 Mieczy Niebieski Zieleń, żółty piaskowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda mój pokój?

 

Pytań nie narzucam, dodam tylko, że ma jedną bardzo charakterystyczna cecha

paz mieczy-moze ma osobne wejscie?

 

 

czy pokój znajduję się w domu jednorodzinnym, bloku, kamienicy..

 

9 mieczy-10 buław-mi sie wydaję ze jest to kamienica,dużo ludzi obok niej przechodzi,sa zabiegani spiesza sie i nie zwracają na nia uwagi,myslę że to kamienica i dużymi drzwiami-bramą

 

czy jest nowoczesny czy raczej tradycyjny...

 

6 mieczy-krolowa denarów-sąd bozy

rózne style mi sie kojarzą,pkój chyba jest po remoncie,jest tam nowoczesny sprzet ale i jakies pamiatki,ja mam na karcie maski z podroży,myśle że sporo w nim roślinek

 

wymaga remontu czy nie...-jak pisałam wcześniej pokój jest po remoncie

 

czego tam jest dużo...

 

królowa kielichów-wisielec-10 buław

kojarzy mi sie to z obrazami-zdięciami

dużo światła a może mało...

5 denarów-raczej skromnie z oswietleniem

 

umeblowanie...

 

6 denarów-chyba jakaś jedna wieksza szafa na wszystko,moze jakieś koszyki na drobiazgi,tylko to co niezbedne

 

może jakieś motywy (nawiązania) do czegoś w wystroju...

 

5 buław-5 mieczy-8 kielichów-

chyba motywem przewodnim są podróze,przyroda,roslinnośc,natura

lubię go czy nie...

paz buław-2 kielichów

myslę ze lubisz i zapraszasz przyjaciół

 

co mi w nim przeszkadza...

 

umiarkowanie-pustelnik

moze dużo w nim róznych rzeczy ciezko ci coś znaleść,moze poprostu chciałabys mieć wiekszy pokój i tylko dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ścian sobie darujcie 6 Mieczy Niebieski Zieleń, żółty piaskowy

 

Hehe, chodziło mi o to :lol:

 

Zarejestrowany

12-12-2009

Skąd

zielony pokój

Postów

760

Podziękował/a

64

Podziękowano 141 razy

Siła Reputacji

 

Może nieuważna, ale interpretacja dobra :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Wżyciu bym nie zgadła, że to serio o zielony pokój chodzi :)

 

Pytałaś jeszcze o cechę charakterystyczną Wypadło Król Buław i Rycerz Buław Może w jakiś sposób "porusza" się pokój, albo masz wiatrak jakiś lub żywe zwierzątko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada pokoj Namaniry na pierwszy rzut oka?

 

Cesarz

Cesarzowa

2 Mieczy

 

Urzadzony z gustem, chociaz moze troche surowy... Albo panuje w nim pedantyczny porzadek :P Na mysl tez mi sie nasunelo duze okno.

 

 

W jakim stylu jest urzadzony ?

 

6 mieczy

8 mieczy

Paz Mieczy

 

Kurde, jak dla mnie to wyglada to tak, jakbys chciala w nim cos zmienic a nie mozesz... Widac kobieca reke, ale pokoj tak jakby sluzyl glownie do nauki.. Praktyczny, ale nie do konca taki jaki bys chciala.

 

 

 

Jaka jest charakterystyczna cecha pokoju Nami?

4 Denary

Ksiezyc

6 Bulaw

 

Tutaj jestem w kropce. Ale chodzi mi to okno po glowie caly czas, nie wiem czemu. Moze masz taki spadzisty sufit i okno wlasnie w tym miejscu...i patrzysz sobie w nie...Ale sobie pofantazjowalam :D

A moze jest okragle ? Albo ma po prostu inny ksztalt niz takie zwykle...

 

Czego jest w nim duzo?

5 mieczy

7 bulaw

Kolo Fortuny

Ymm... Jakis pierdolek, jest dosc kolorowy? Moze tez ksiazki..

 

 

Czy Namanira lubi swoj pokoj?

As Pucharow

Paz Mieczy

Paz Pucharow

Mysle, ze tak :)

 

Co jej przeszkadza?

2 Mieczy

7 Mieczy

Rycerz Pucharow

Moze jest w nim zimno? i wolalabys, zeby byl bardziej sloneczny (w sumie jedno z drugim w praktyce troche sie laczy :P)

 

 

 

 

 

Czy pokoj wymaga remontu?

4 mieczy

Krolowa Denarow

Rycerz Bulaw

 

Tak

 

Czy pokoj jest dobrze oswietlony?

7 mieczy

Krolowa Mieczy

Krol Mieczy

 

hmm ... raczej srednio, moze jest tak polozony, ze dosc szybko robi sie ciemno i musisz uzywac sztucznego swiatla

 

Ile osob mieszka w pokoju Nami?

Krolowa Mieczy

Osemka Mieczy

As Mieczy

 

Ty z jeszcze jedna kobieta?

 

Tradycyjny czy nowoczesny?

8 mieczy

7 mieczy

Ksiezyc

 

Tradycyjny

 

Co jest motywem przewodnim tego pokoju?

8 bulaw

Swiat

Rycerz Denarow

 

Yyy tez bym stawiala ze masz cos zwiazanego z podrozami, albo z jakims miejscem, ktore Ci sie szczegolnie podoba. I znowu nauka mi sie nasuwa ;/ Nic innego w tym pokoju nie robisz ?:P

 

Kurna, nie kumam czemu tyle podobnych kart wypadlo. I jeszcze bez sensu rzecz, duze okno i malo swiatla :P I wyjatkowo duzo mieczy sie wylozylo...chyba dzisiaj karty sie na mnie wypiely :lol:

Edytowane przez Agor-ia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w sumie czuje troche niepewnie by odpowiadac z jednej karty, mam wrazenie ze moglabym za malo z niej wyciagnac... A jak jest ich wiecej to czasami naprawde fajnie sie lacza ze soba.

Kazdy ma swoja metode, ciezko oceniac ktora jest lepsza czy gorsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak dla mnie więcej kart jest trudniej zinterpretować, aczkolwiek jest też łatwiej, bo np wyłapuje się cechy wspólne na kartach..

Chyba też spróbuję powyciągać więcej niż jedną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze to pokoj w kamienicy, wymaga remontu i to ci najbardziej przeszkadza

moze jest jakis "inny: pod wzgl ksztaltu? moze ma jakies skosy? jakos tak mi sie skojarzylo

 

nie przylacze sie dzisiaj z kartami...sorry..ale nie mam dzis nastroju do kart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to się dołączę :)

Taka ogólna interpretacja, nie chce mi się kart wpisywać :D

 

Myślę, że mieszkasz w mieszkaniu, w bloku lub kamienicy z kimś dla Ciebie ważnym, studentem, może partnerem lub przyjaciółką/przyjacielem? Raczej mężczyzna.

Pokój jest raczej nowoczesny, minimalistycznie urządzony, lecz są oryginalne akcenty. Wygląda nie do końca tak, jak byś tego chciała, ponieważ poszłaś z kimś na kompromis, za czyjąś sugestią podczas urządzania. Potrzebuje remontu, lecz na razie nie masz na to środków i myślę, że to Cię trochę wkurza. Jest w nim dużo obrazów lub zdjęć, albo innych Twoich rękodzieł. Światła nie za dużo. Nie za bardzo go lubisz.

 

Pewnie nic się nie zgadza, trochę pobieżnie interpretowałam karty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pokój znajduję się w domu jednorodzinnym, bloku, kamienicy... Królowa Kielichów - Równowaga

na pewno w budynku mieszka więcej ludzi, raczej blok lub duża kamienica

 

czy jest nowoczesny czy raczej tradycyjny... 4 buław - Król Mieczy

raczej nowoczesny, może z tendencją do minimalizmu

a przy okazji 4 buław, to czy w pobliżu jest jakiś skwerek, park, kawałek zieleni z dużym drzewem?

No i może skosy lub jakieś asymetryczne ściany?

 

wymaga remontu czy nie... 2 buław - 3 denarów

remont w trakcie lub w planach

 

czego tam jest dużo... Sąd - 5 denarów

Może płyt? Także książek (które pokażą się przy Magu).

Zielonych ścian ;) Na karcie 5 denarów kobieta stoi na tle zielonej ściany z okrągłym oknem.

 

dużo światła a może mało...6 mieczy

Raczej mało lub to Ty preferujesz półmrok z pojedynczym bocznym oświetleniem

 

umeblowanie... Diabeł - Rycerz Buław

Tu nie mam pomysłu na poważną interpretację ;)

Może bardzo chciałabyś coś zmienić, coś kupić nowego, coś czego "pożądasz"

 

może jakieś motywy (nawiązania) do czegoś w wystroju... 8 kielichów - Paź denarów - Siła

Jakieś pamiątki z przeszłości, z którymi jesteś emocjonalnie związana. Paź to znowu zieleń.

Siła - lew, koty - może jakiś obraz, zdjęcie, figurka, "coś kociego".

 

lubię go czy nie... Mag - 5 mieczy

To twoja pracownia, miejsce gdzie się uczysz, gdzie pogłębiasz wiedzę, ty tu rządzisz.

Chociaż ta 5 mieczy nie jest taka pozytywna -może masz kłopot aby tu się tak w pełni zrelaksować, odpocząć?

 

co mi w nim przeszkadza... 4 mieczy

Nie masz czasem kłopotów ze snem, regeneracją ? To pierwsze co mi się skojarzyło.

 

czy jest tylko mój czy z kimś go dzielę...7 buław

Pokój jest tylko Namaniry

 

Dwa dodatkowe spostrzeżenia:

1. Bardzo mocno zaznaczył się motyw okrągłego okna prze które wpada światło -mam to na XIV, XV, 5 D i 4 M.

A może po prostu chodzi o jedno okno w pokoju.

2. Mam też anioła - na XIV, XX i mój Król Mieczy stoi w chmurach i ma skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sehnsucht, nie wiem czy czytasz interpretacje innych :)

Ale mi tez to okno spokoju nie dawalo, albo okragle, albo jest "inne", albo to przez spadzisty sufit... Dobrze, ze nie tylko mi to wyszlo, bo bylam tego bardzo niepewna, ale nie chcialo mi z glowy wyjsc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanamira już w Swojej j legendzie wskazuje, że pochodzi z zielonego pokoju:)

 

Zauważyłam i sama też już o tym wspomniała, także nie przypisuję sobie tu super intuicji, a jedynie zwracam uwagę na fakt, że moje karty to tylko potwierdziły:_jezyk_oko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sehnsucht, nie wiem czy czytasz interpretacje innych :)

Ale mi tez to okno spokoju nie dawalo, albo okragle, albo jest "inne", albo to przez spadzisty sufit... Dobrze, ze nie tylko mi to wyszlo, bo bylam tego bardzo niepewna, ale nie chcialo mi z glowy wyjsc ;)

 

Czytałam, ale po tym jak napisałam swoją. Staram się czytać inne interpretacje po zrobieniu swojej żeby się niczym nie sugerować. Szkoda tylko że nie mogę kart pokazać bo u mnie to naprawdę aż po oczach dawało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, ale po tym jak napisałam swoją. Staram się czytać inne interpretacje po zrobieniu swojej żeby się niczym nie sugerować. Szkoda tylko że nie mogę kart pokazać bo u mnie to naprawdę aż po oczach dawało ;)

 

 

A jaka to talia? Tak z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialam w zadnym wypadku powiedziec, ze cos zgapilas, tylko ucieszylam sie, ze nie tylko mi to wypadlo :)

u mnie to sie rzucilo juz w pierwszym rozkladzie, czyli co sie rzuca w oczy, dwie pierwsze karty -

 

Initiatory Golden Dawn

Initiatory Golden Dawn

 

jak sie patrzy na nie osobno to tego nie widac, ale te karty (jeszcze razem z Kaplanem) stanowia pewna calosc, dlatego od razu pomyslalam, ze to cos z oknem :)

A, zaznaczam, ze jeszcze nie mam tej talii w reku, losuje w necie, ale wzoruje sie na kartach, ktore czuje :)

Twoja talia Sehnsucht to Legacy of Divine? Pogrzebie w google, moze znajde jakies z tych kart co Ci wypadly ;)

 

 

znalazlam karte 5 Denarow

 

http://4.bp.blogspot.com/_n1EwwIHLDjo/Sy_jIY01Y7I/AAAAAAAABYs/Gil4tLuOtgQ/s320/5+of+coins.jpg

Edytowane przez Agor-ia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ta talia jest piekna, niezwykle kolory, zwlaszcza turkusy w Kielichach. Szkoda, ze tak jak piekna tak... milczaca :) przynajmniej dla mnie :)

 

A moze w ktoryms z okien ma witraz? o_O Kolo Fortuny jest kolorowe, a w tej 5 Denarow tez nie jest to jednolita szyba... ale to by bylo dziwne o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja strasznie długo szukałam talii dla siebie i ta właśnie przemówiła do mnie od razu. No i jest piękna, to fakt.

Z pierwszą talią to musi być chyba taka miłość od pierwszego wejrzenia, patrzysz i wiesz, że to ta której szukałaś.

 

A z tym witrażem też możliwe, w innych kartach szyny też są niejednolite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja raz tak wpadlam i nigdy wiecej milosci od pierwszego wejrzenia :P

Z ta konkretna talia to milosc przez poznanie - i tak samo teraz mam w zyciu :P

 

Ale witraz w zwyklym mieszkaniu, w zwyklym pokoju?

To predzej z klasztorem mi sie kojarzy, ale Nami daleeeko do zakonnicy :lol::D

 

ja jestem za podaniem, chyba juz nikt sie nie dorzuci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu...no wiecie...za mało bystra na przeklejanie, kali się gubić :lol:

 

ALE JESTEM W SZOKU, POSZŁO NAPRAWDĘ SUPER :brawa:

 

Ponieważ widzę, że jednak sugerowałyście się pytaniami to...

 

czy pokój znajduję się w domu jednorodzinnym, bloku, kamienicy...

W kamienicy, sąsiadów znamy...co prawda nie są to relacje "podtrzymywane", na kawkę się nie spotykamy ale nie widzę przeszkód by w piżamie zapukać po sól do drzwi naprzeciwko hehe

 

czy jest nowoczesny czy raczej tradycyjny...

Pomiędzy, na pewno nie wystrój w ramach PRL ale nie lubię nowoczesnego, zimnego wystroju :)

 

wymaga remontu czy nie...

Wymaga, choć nie generalnego. Kłania się odmalowanie ścian i ich naprawa, ale o tym dalej...

 

czego tam jest dużo...

Wszystkiego :lol: Mam bardzo mało wolnej przestrzeni, dość spore łóżko, duża szafa, 2 biurka i kupa koszyków i kartonów :P Faktycznie, nie umiem się rozstawać z bibelotami. Dużo jest też nakładzione na zewnątrz, w sensie na biurkach, góra szafy też nie świeci pustkami. Książek sporo, ale pochowane...nie mam regału ani miejsca na niego :lol:

 

dużo światła a może mało...

Mniej niż więcej, ale bez przesady. Jedno duże okno mam :) Za to fatalne oświetlenie sztuczne, coś jest nie tak z instalacją u mnie i nikt nie wie co...

 

umeblowanie...

Pisałam wyżej, głównie drewno (szafa i biurka), metal (kuta z metalu rama łóżka) i papieru (dużo kartonów, pudełek).

 

może jakieś motywy (nawiązania) do czegoś w wystroju...

Też odgadnięte...bibelotów masa, plakaty teatralne i malunki na ścianach (od szablonu).

 

lubię go czy nie...

Średnio...wkurza mnie, że jest w nim zimno tzn zimniej niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu w domu, tak było jest i pewnie będzie. Jak ktoś przychodzi wolę siedzieć w salonie z tego powodu.

 

co mi w nim przeszkadza...

Jak wyżej: zimno i te ściany...czekam na decyzje mieszkaniową, więc nie ruszam (bo jak się wyprowadzę to pokój dla siostry, rozbieżność gustu hehe).

 

czy jest tylko mój czy z kimś go dzielę...etc etc

Nie, ale musiałam to wywalczyć :lol: Pokój miałam dzielić z siostrą.

 

Cecha charakterystyczna: lovely trafiła w sedno! Pokój niewielki a mam...uwaga...kilkanaście ścian, w tym skosy (umebluj to sobie :lol). Co ciekawe...o tym nie pomyślałam, ale wydawało mi się to już normą hehe olkacool - tak, moja kamienica i wszystko wokół się rusza, dosłownie. Z dwóch powodów często dochodzi do wstrząsów, co jakiś czas trzeba łatać ściany bo robią się nieestetyczne pęknięcia :)

 

PS

No nie do końca sama, obok mnie stoi duży manekin, stały współlokator :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to dlatego ta Cesarzowa i 8 mieczy ;> byla walka :D a As mieczy to to, ze postawilas na swoim

Udalo mi sie odgadnac ze jest zimno, juhu :D i duze okno ^ ^ tylko czemu mi sie ono pokazywalo jako takie dziwne? :P

Czyli sek tkwil w scianach, a myslalam ze to moze skosny sufit jest :P

Ale nie jest zle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, alem zamotana...tak, jest problem z wilgocią przy ścianach zewnętrznych (ale u mnie tę ścianę prawie w całości zajmuje okno, więc...).

 

No i wala się spuścizna mojej artystycznej pasji zaniedbanej. Sztaluga, jakieś kartony z obrazami, tuby...

 

A...i mam biurko, które ma prawie tyle lat co ja i nie umiem się z nim rozstać :)) A zajmuje miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...