Jump to content
sproject

Demonologia i demonolatria - literatura

Recommended Posts

sproject

Witam,

Kilka godzin spędziłem na wertowaniu forum w celu znalezienie tytułów polecanych początkującym, jednak niczego sensownego nie znalazłem. Gdzieś połowa tematów przeznaczona jest dla osób bardziej wtajemniczonych, a druga połowa to prośby o pomoc w wezwaniu demona - niczego dla nowicjuszy, którzy nie planują się od razu (a może i w ogóle) rzucać na głęboką wodę nie znalazłem. :/

Liczę więc na waszą pomoc. :)

Guest Jaga_Wiedzma

Polaks Demonlogia Ludowa, Słownik Aniołów i Demonów, Leksykon Demonolgii, Historia Piekła.

Cadaveris

Hmm myslę że jakies dluższe lektory jak narazie mu nie sa potrzebne gdyż sam nie jest pewien czego chce. Ogolnikowosc nie jest dobra jak gdzies konktretnie zmierzamy, ale jak szukamy swojej sciezki to lepiej chyba ogolnikowo sie rozglądać za TYM CZYMS :)

Guest Jaga_Wiedzma

Podałam książki ogólnie i powszechnie dostępne, nie jest to lista ksiąg zakazaych, ale trochę kultury, etnografii, historii i wierzeń. Można poszperać na allegro, przyjaciel google też nie odmówi pomocy. I tam wystarczy wpisać stosowne hasło, pojawi się odpowiedź i bibliografia (to taki spis książek z jakich się czerpało :haha:)

Niech szuka i szpera, niech czyta. Wiedzy nigdy dość. Co z nią zrobi? Mamy w koncu wolną wolę, no nie? :haha:

Rachael

Witam,

jeśli chcesz iść na demonologię to polecam Wydział Papieski niedaleko Bielan w Warszawie.Trwają one 6 lat i jakoś w połowie wybierasz specjalizację..Moja to demonologia^^bardzo dobra kadra wykładowców i wiele ciekawych zajęć.Wtedy poznasz wiele ale w świetle Kościoła.Pamiętaj o zasadach żeby mieć we wszystkim umiar.Pozdrawiam

La Papesse

A to jest na UKSW jako osobny kierunek? czy jako przedmiot? Bo nie kojarzę żeby mieli taki kierunek.

Rachael
A to jest na UKSW jako osobny kierunek? czy jako przedmiot? Bo nie kojarzę żeby mieli taki kierunek.

Witaj

te studia trwaja 6 lat....a póżniej po jakimś czasie wybierasz specjalizację i z niego piszesz pracę.I właśnie jedną z opcji jest demonologia jako odszczepienie