Jump to content
zainteresowany

Użytkownicy kart cygańskich, ujawniajcie się :)

Recommended Posts

zainteresowany

Witajcie,

Kilka tygodni temu kupiłem karty cygańskie Piatnik oraz książkę ,,Karty cygańskie" H. Żuk. Mam zamiar pouczyć się ich ,,obsługi" :), jestem po pierwszym przeczytaniu książki (czytałem o 3-4 kartach dziennie) i uważam, że dla kogoś kto dopiero wchodzi w temat (tak jak ja) wcale nie są znów takie intuicyjne (choć taki pogląd może być zachęcający) a mnogość i różnorodność znaczeń przypisanych każdej z tych kart sprawia, że pozorna skuteczność w rękach początkującego (tu też chodzi o mnie) jest iluzoryczna a wnioski mają wątpliwą wartość .. no ale, od czegoś się zaczyna. Myślę, że są/znajdą się osoby zainteresowane tą mniej powszechną talią. Jestem ciekawy czy ktoś tu jeszcze zagląda? :) Pozdrawiam.

werona
Witajcie,

Kilka tygodni temu kupiłem karty cygańskie Piatnik oraz książkę ,,Karty cygańskie" H. Żuk. Mam zamiar pouczyć się ich ,,obsługi" :), jestem po pierwszym przeczytaniu książki (czytałem o 3-4 kartach dziennie) i uważam, że dla kogoś kto dopiero wchodzi w temat (tak jak ja) wcale nie są znów takie intuicyjne (choć taki pogląd może być zachęcający) a mnogość i różnorodność znaczeń przypisanych każdej z tych kart sprawia, że pozorna skuteczność w rękach początkującego (tu też chodzi o mnie) jest iluzoryczna a wnioski mają wątpliwą wartość .. no ale, od czegoś się zaczyna. Myślę, że są/znajdą się osoby zainteresowane tą mniej powszechną talią. Jestem ciekawy czy ktoś tu jeszcze zagląda? :) Pozdrawiam.

Ja już nie bawię się tymi kartami póki co... ze mną nie chciały gadać... zamieniłam na Lenormandy :usmiech:

zainteresowany

A czy Lenomardy chcą z Tobą gadać? :) Jak długo przyuczałaś się do cygańskich zanim odpuściłaś?

werona
A czy Lenomardy chcą z Tobą gadać? :) Jak długo przyuczałaś się do cygańskich zanim odpuściłaś?

Lenorki zdecydowanie tak. Odpuściłam dość szybko, dlatego że akurat w moim przypadku nie sprawdzały się... ja też tak jak Ty próbowałam uczyć się z tej książki, ale opisy w niej miały się nijak do rzeczywistości, więc zrezygnowałam...

szu_bu_bu

Praktykuję cygańskimi Piatnika juz od 2 lat. Ze mna od początku gadają.

Podrawiam

sbb

zainteresowany

Hm.. no ale są ludzie, którzy korzystają z tych kart a przecież na rynku prócz kilku pozycji właściwie nie ma dobrych opracowań na ich temat. Czy zajmujesz się tarotem? Skąd wiesz, że karty lenomard z Tobą gadają a uzyskiwane przy ich pomocy informacje są na tyle prawdziwe, że możesz je poważnie potraktować?, czy są w jakiś sposób mniej zawoalowane i bardziej precyzyjne w odpowiedziach?

werona
Hm.. no ale są ludzie, którzy korzystają z tych kart a przecież na rynku prócz kilku pozycji właściwie nie ma dobrych opracowań na ich temat. Czy zajmujesz się tarotem? Skąd wiesz, że karty lenomard z Tobą gadają a uzyskiwane przy ich pomocy informacje są na tyle prawdziwe, że możesz je poważnie potraktować?, czy są w jakiś sposób mniej zawoalowane i bardziej precyzyjne w odpowiedziach?

Ale ja nie twierdzę że nie ma ludzi z którymi gadają... są i jest na pewno dużo... do mnie nie przemawiają i tyle... a opracowania książkowe mogą być tylko pomocne bo cała sztuka tkwi w intuicyjnym odczytywaniu kart (bez względu jakich). I pod tym kątem patrząc cygańskie do mnie nie przemawiają. Pytanie skąd wiem że lenormand ze mną gadają jest dziwne... przecież stawiając chociażby karty dziennie robisz interpretację i sprawdzasz jak się ma ona do konkretnego dnia i jakie wiadomości jesteś w stanie wyczytać z konkretnej karty i jej połączenia z innymi... to najprostszy sposób sprawdzenia kart, siebie i swoich umiejętności... różnic jest jeszcze więcej, ale to raczej temat Lenormandów a nie kart cygańskich z których Ty chcesz wróżyć :usmiech:

Edited by werona

zainteresowany

Rozumiem, ale fakt faktem bez poznania symboliki nie sposób używać tych czy innych kart. Dzięki, kto wie, może i ja kiedyś zmienię talię? :), póki co próbuję. Pozdr.

Ismer

Odgrzewam temat, bo jestem ciekawa, czy ktoś z nas jeszcze używa tych kart ;p

zainteresowany prawi, że:

na rynku prócz kilku pozycji właściwie nie ma dobrych opracowań na ich temat

ale jakie to są książki? - oprócz odjechanej H. Żuk i C. Wielgoradesz nie znalazłam niczego innego, a i wymienione książczyny są jak dla mnie wątpliwej jakości.

W sumie są to karty intuicyjne; jak pisze p. Helena: "Nie trzeba uczyć się ich treści na pamięć. Wystarczy znajomość symboliki i uważnie przyglądanie się scenie rozgrywającej się na karcie. Wszystko ma tutaj swój sens, swoje znaczenie i miejsce. Są czytelne i proste, a jednocześnie bardzo barwne i radosne jak tabor, który je niegdyś przywiózł."

Jeśli tak, to wszystkie karty, tarot i klasyki też, są intuicyjne, przemawiające symbolami i scenkami. I nie powinno się pisać do nich instrukcji obsługi, choćby dlatego, że każdy ma własny kod odbioru symboli i scenek. A jeśli się nie zna symboliki zaawansowanej, to czyta się z samej scenki - no problem :D

Ale opisy jednak jakieś przydałyby się, na forum je mamy, lecz są one bardzo ubogie i generalnie to młócka cepem, prawie w każdej karcie można się doczytać tych samych znaczeń, pochodzących z książek ww. pań.

No i dlatego odświeżam temat, bo może od chwili rozpoczęcie tego tematu (i opisu znaczeń kart) coś nowego zdołało się wykluć?

Guest gość5

ja wolę cyganki bardziej rozbudowane - Sybilla della Zinagra- Piatnikowe tez mogą być- całkiem ładnie odpowiadają- tyle, że rzadko z nich korzystam- jak mam taka fantację.... mam w pliku znaczenia tych kart ale nie wiem z jakiej książki.

Ismer

To wrzuć opis jakiejś i dojdziemy z czego to. Na forum opisy są od p.Żuk, to łatwo sprawdzić czy to te czy wielgoradeszowe ;)