Jump to content
Sign in to follow this  
Marcin

14 grudnia

Recommended Posts

Marcin

Dyskusja na temat osob urodzonych 14 grudnia :

 

Nie uznaje ustalonych praw społecznych - natomiast chętnie idzie za swymi ekscentrycznymi pomysłami, zdając sobie jednak jasno sprawę z tego co chce osiągnąć. Pracuje nad tym aby ideały wcielić w życie praktyczne. W stosunku do innych ludzi jest usposobionym życzliwie lecz gdy widzi popełnianą jakąś niesprawiedliwość lub gwałt - może rozgniewać się silnie i natychmiast występuje w obronie uciśnionych lub naruszonej sprawiedliwości. Umysł jego jest bardzo żywy, przepełniony jest projektami i pomysłami; ma w swej głowie daleko więcej myśli, aniżeli naraz potrafi wypowiedzieć. Niespokojny - nie może wysiedzieć długo na jednym miejscu. Dzięki swemu silnemu umiłowaniu niepodległości - może wywołać nieporozumienia i spory. Bowiem przeciwstawia się z upodobaniem poglądom ogólnie przyjętym i temu co w danym momencie wszystkich zajmuje lub wzrusza. Łatwo go dotknąć lub obrazić. W usposobieniu jego pragnienie uznania zaznacza się bardzo silnie. Okazuje tendencje polityczne i pragnie uzyskać popularność. Co mu grozi? Nie zawsze potrafi poznać siebie samego i zrozumieć właściwości swej natury dzięki czemu grozi mu rozproszenie sił i szkody wynikające z działania bez zastanowienia. Czego się strzec winien? Aby jego kariera życiowa nie miała niepomyślnego zakończenia. W znaczeniu ujemnym urodziny te mogą dać człowieka o charakterze niezdecydowanym, mało interesującego a nawet naturę opieszałą lub niedbałą.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

Wszelkie zjawiska i fakty poddają własnej weryfikacji. Próbują dostosowywać je do swoich koncepcji lub ideałów. Odznaczają się poczuciem sprawiedliwości i niezależnością zawodową. Na ogół są bardzo aktywni, szczególnie w dążeniu do własnych ideałów. Ich działaniom towarzyszy chaotyczność, nerwowość i roztargnienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
crystalcastles

 

Człowiekowi narodzonemu w dniu 14 grudnia bardzo mocno zależy na zdobyciu popularności, przynajmniej w swoim najbliższym otoczeniu.

Cechuje go duży praktycyzm oraz to, że zawsze doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji. Nie ma najmniejszych problemów z dokonaniem trafnej oceny okoliczności, w jakich się znajduje, zatem zawsze wie, co i jak ma robić. W tłumie czuje się obco i dlatego ucieka w swój własny świat, w którym czuje się swobodnie.

Za nic ma sobie społeczeństwo i opinię, jaką żywi ono na jego temat, kompletnie nie zależy mu na uznaniu czy podziwie dla jego uczynków, choć pewnie swymi talentami i różnym innymi cechami niejednego człowieka mógłby wprawić w niekłamany zachwyt. Jest człowiekiem stałym w swych przekonaniach i uznaniu dla wartości i gotowym bronić ich niezwykle odważnie.

Odwagę okazuje również na co dzień, nie uginając się przed przeciwnościami losu ani nie cofając przed żadnymi przeszkodami, na jakie nieraz napotyka na swej drodze do rozmaitych celów. Wyróżnia się stałością swych przekonań, a także sympatii i antypatii, choć tych ostatnich praktycznie nie zna.

Potrafi bardzo szybko przystosowywać się do zmieniających się wymogów sytuacji i trzeba przyznać, że zdolność ta bardzo odpowiada jego naturze, gdyż człowiek ów za wszelką cenę chce przysporzyć innym jak najmniej problemów swoją osobą. Trzeba jednak też przyznać, że nie tylko ma to na celu zachowanie dobrych stosunków  z ludźmi, ale też daje mu inne korzyści, choć to ostatnie jest zwykle tylko skutkiem ubocznym jego wrodzonej ustępliwości i nie robi tego bynajmniej celowo.

Bardzo nie lubi zmieniać zdania i to również należy mu poczytać za plus, gdyż dzięki temu wytrwale i konsekwentnie obstaje przy swoim nawet gdy każdy chce go odwieść od powziętego zamiaru. Jest sumienny we wszystkim, czego się podejmuje, nie tylko w nauce, ale też w pracy i wykonywaniu innych swych obowiązków, od których nigdy nie stara się uchylać, bo nie leży to w jego naturze.

Chce posiąść jak największą wiedzę o otaczającym go świecie i ludziach, z jakimi ma styczność, nie tylko na drodze edukacji, ale też osobistych doświadczeń, zatem bardzo cieszy się, kiedy ma do tego okazję.

 

Zalety

Samodzielność człowieka urodzonego 14 grudnia na pewno zasługuje na uznanie i pochwałę, ponieważ nigdy nie ogląda się on na cudzą pomoc, lecz zawsze chce i potrafi radzić sobie sam.

Miło i przyjemnie się z nim obcuje, ponieważ chętnie nadstawia ucha życzliwym radom, jakich udzielają mu znajomi i przyjaciele i każdego gotów jest wysłuchać. Łatwo również można wywrzeć na niego wpływ, zatem jeśli postępuje w jakiś sposób źle, nie broni się przed zmianą swojego zachowania i bez obaw można mu wytknąć popełnione przezeń błędy.

Jest bardzo sumienny we wszystkich swych obowiązkach i nie uchyla się nawet do tych najbardziej nielubianych. Mimo iż nie lubi się przemęczać i wszystko chciałby robić jak najszybciej, to nigdy nie czyni tego połowicznie, lecz zagłębia się w najmniejsze nawet szczegóły jeśli wie, że jest to potrzebne, by dobrze poznać daną kwestię.

Mimo iż ma wrodzone wielkie poczucie godności, potrafi schować dumę do kieszeni i pierwszy wyciągnąć rękę na zgodę bądź ustąpić ze swoją stratą.

 

Wady

Nie da się ukryć, że człowiek urodzony 14 grudnia wiele rzeczy robi na pokaz, po to tylko, by zapewnić sobie zainteresowanie tłumu i jego niesłabnącą uwagę.

Ponadto jest on bardzo nieodporny na krytykę i jeśli ktoś zwraca mu uwagę na jakieś jego ze zachowanie, nie tylko nie przyznaje się do tego choćby była to najszczersza prawda, ale także bardzo się złości i można w ten sposób zrobić sobie z niego zaciekłego wroga. Jest to tym bardziej dziwne, że poza tym człowiek ów jest pokojowo nastawiony i niczym nie można go tak do siebie zrazić, jak właśnie wytykaniem mu jego błędów. Zanadto pobłaża swym żądzom i może to powodować w jego życiu wiele kłopotów.

Jest na tyle inteligentny, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale nie chce z tego rezygnować, bowiem chce jak najpełniej korzystać z życia. Nie lubi sobie niczego odmawiać, a jeśli z jakiegoś powodu nie może dostać tego, czego pragnie, znosi taką sytuację bardzo źle i wyżywa się na całym swoim otoczeniu.

Jest bezkompromisowy i przyzwyczajony do tego, że traktuje się go jako osobę wyjątkową, sam zaś nieraz odnosi się do innych pogardliwie, uważając ich za zwykłych, szarych przeciętniaków, niezasługujących na uwagę kogoś tak  niezwykłego jak on.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...