Skocz do zawartości

czym dla nas jest biblia a czym mogłaby być


nomo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Dla mnie jest zbiorem praw, wiary i mitów Izraelitów (ST) Nowy zaś opowieścią i mądrością o mistrzu oświeconym. Na pewno Biblia jest kopalnią wiedzy o Izraelitach, o życiu w tamtych czasach i sposobie myślenia. Piękna erotyką (Psalmy miłosne) i poezją. A także źródłem wielu mądrosci. nie jest natomiast dla mnie Świetą Ksiegą. W każdym razie nie bardziej jak inne święte ksiegi.

Czym mogłaby być? Dla mnie niczym czym nie jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia - księga święta dla chrześcijan napisana "pod natchnieniem ducha świętego". Zawiera prawdy i nauki, jakie bóg chciał przekazać ludziom.

A dla mnie to ciekawa książka, która w dużej mierze przyczyniła się do kształtowania kultury i słowa pisanego (wywodzą się z niej np. treny czy psalmy). Biblia, tak samo zresztą jak wiara chrześcijańska, wg mnie daje ludziom oparcie, obowiązki i zasady, którymi mogą się kierować. Nie wiem, czy faktycznie napisali ją ludzie nawiedzeni duchem świętym, ale jest ona czymś, do czego zawsze można się odwołać. Gdyby nie było takiego spisu różnych mądrości, ludzie nie wiedzieliby co dobre a co złe, ani czym się w życiu kierować. Słowo boże = autorytet. Bez niego owieczki rozpełzłyby się po świecie w niewiedzy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma
Dla mnie w sumie podobnie ale ja ją traktuje troche bardziej naukowo starajac się ją oglądać na wszystkie strony ;)

 

Ja w sumie też. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia - księga święta dla chrześcijan napisana "pod natchnieniem ducha świętego". Zawiera prawdy i nauki, jakie bóg chciał przekazać ludziom.

A dla mnie to ciekawa książka, która w dużej mierze przyczyniła się do kształtowania kultury i słowa pisanego (wywodzą się z niej np. treny czy psalmy). Biblia, tak samo zresztą jak wiara chrześcijańska, wg mnie daje ludziom oparcie, obowiązki i zasady, którymi mogą się kierować. Nie wiem, czy faktycznie napisali ją ludzie nawiedzeni duchem świętym, ale jest ona czymś, do czego zawsze można się odwołać. Gdyby nie było takiego spisu różnych mądrości, ludzie nie wiedzieliby co dobre a co złe, ani czym się w życiu kierować. Słowo boże = autorytet. Bez niego owieczki rozpełzłyby się po świecie w niewiedzy ; )

 

zgadzam się z tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest "instrukcją obsługi człowieka" przygotowaną dla człowieka, która ujęta i przestrzegana całościowo, gwarantuje jego sprawne i długotrwałe działanie z wieczystą gwarancją na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie do końca mogę sie z tym zgodzić,nie jest instrukcją obsługi człowieka,bo tak naprawde nikt nie może kontrolować naszej woli. Biblia to raczej wyznacznik tej drogi,to nasze oparcie w trudnych życiowych chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia dla mnie jest ważną księgą gdyż poniekąd potrafi pokazać jak żyć szczęśliwie (Księga Koheleta), jak się nie bać (Księga Hioba), czy chodźby jakich praw przestrzegać byśmy sami byli szczęśliwi, lub jak żyć w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...