Skocz do zawartości

Dziadek


Dama Trefl

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu mam problem i się boję... Wcześniej pisałam tutaj o ciocii, zatrzymującym się zegarze i kilku innych rzeczach zwiastujących śmierć (w przypadku mojej rodziny).

 

Mój dziadek był dobrym człowiekiem, wojskowy,walczył podczas IIWŚ. Oczywiście go nie poznałam,a szkoda :-\. Chodzi mi o to,że jak wcześniej nie mogłam go sobie wyobrazić, nie mogłam sobie wyborazić jak wyglądał, jak mówił, jak chodził (mam tylko jedno zdjęcie dziadka ze ślubu rodziców,widac tylko głowę). Tak teraz widzę go całego i uśmiechniętego,gdy odpływam i daję się temu ponieść widzę go na jakiejś polanie w lesie w mundurze. Nie mogę go opisać jednak,bo zawsze ten mundur jest niewyraźny i widzę go z daleka,jak chodzi, stoi i czeka na coś, zawsze świeci słońce,a on jest tam sam. Tak mam od miesiąca i się troszkę tego obawiam. Dziadek nie poszedł dalej (nie chcę wnikać dlaczego) najprawdopodobniej obciążenia karmiczne go zatrzymała i to były wojskowy ponadto. Chodzi po rodzinie pogłoska,że jeśli ktoś jest chory i przyśni mu się dziadek albo komukolwiek dziadek i mówi np. że zabierze X. albo się uśmiecha to ta osoba (lub) inna umiera, Tak było z jednym wujkiem. Ostatnio czułam dziadka w domu, czasami czuję go delikatnie przy sobie i doprawdy nie wiem,co mam myśleć.

 

Mogę to zrzucić na fantazjowanie,na to,że bardzo chciałam poznać dziadka,że żałuję,że zmarł przed moimi narodzinami... Sama nie wiem,co myśleć,a samej trudno mi jest bez dozy krytyki dojść o co chodzi.

 

Dziadek był osobą o końskim zdrowiu wiele razy wiele różnych lekarzy mówiło,że nie ma szans i umrze i za każdym razem miał farta ;],no może poza tym razem jak pielęgniarka otworzyła okno,a jako,że dziadek nie mógł wyjść (leżał na łóżku) zapadł na zapelenie płuc i zamiast umrzeć po 3dniach góra zmarł po tygodniu walki z chorobą i jeszczez zapaleniem płuc -.-

tata mi raz opowiadał jak dziadka prąd kopnął tak,że aż upadł po drugiej stronie korytarza, korytarz był bardzo długi,wstał i otrzepał się w najlepsze o.O

na wojnie też tak kilka razy miał,że cudem uniknął śmierci,wiele jest o tym opowieści.

 

Dlaczego go widzę? Dlaczego,go czuję? Zbliża się rocznica śmierci dzidka,ale niestety nie mogę pojechać na cmentarz zapalić mu znicza. Kiedyś chyba pisałąm tutaj,że zawsze 1 listopada jak byłam na cmentarzu u dziadka musiałam sama od siebie kupić osobny znicz,ładny - czułam wewnętrznie,że muszę. A jak już stałam nad grobem miałam łzy w oczach, szłam na inne groby mijało, wracałam znowu łzy w oczach. To tez można psychologicznie wyjaśnić,wiem,ale to uczucie jak tam stałam... w pewnym momencie zaczełam mówić do dziadka (a raczej jego grobu) i czułam się lepiej chociaż kilka razy się popłakałam.

 

Czuję jakąś więź z dziadkiem,zawsze czułam,a najbardziej tego 1listopada. Te uczucia napisane wyżej ze zniczem i tym dziwnym uczuciem zaczynało się na kilka dni przed 1 listopada i mijało normalnie 2.

 

Liczę na waszą pomoc,na wyjaśnienie,krytykę cokolwiek bo trudno mi z tym i jak coraz mocniej i bardziej o tym myślę tymbardziej nie wiem,co to może oznaczać chyba,że tak jak w przypadku ciocii i zatrzymującego się zegara (dwa razy się zatrzymał, za pierwszym razem 14:45 (chyba) i to dwa zegary naraz i tylko w moim domu,gdzie indziej nie - wtedy zmarła ciocia; a innym razem zegar zatrzymał się przed 8 i też ktoś zmarł,ale to był sen, ktoś smarł właśnie przed tą 8tak jak wskazywał zegar w śnie...) dowiem się o co chodzi dopiero jak coś się wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalenie świeczki to symbol, może być wykonywany gdziekolwiek,

ba, nawet wtedy jeśli osoba jest już w innym ciele.

 

oby znalazła rozpoznanie swojej natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damo Trefl, myślę, że Twój Dziadek po prostu się Tobą opiekuje, a przynajmniej na to wskazuje Twój post. To, że przychodzi uśmiechnięty, do tego na słonecznej polanie na pewno nie wróży nic złego. A jeśli nawet "przyszedł" po kogoś, to chce cię pewnie o tym poinformować, przygotować Cię w jakiś sposób na wiadomość o czyjejś śmierci. Sądzę, że skoro tak kurczowo trzymał się życia, skoro zawsze wychodził cało z opresji i walczył z chorobami, to teraz, po śmierci, też nie chce iść na drugą stronę, a Ty jesteś tak jakby jego łącznikiem.

Chociaż szczerze mówiąc, od razu jak przeczytałam Twój post nasunęła mi się myśl, że Dziadek ma tu jakąś nierozwiązaną sprawę. Może coś komuś obiecał i nie mógł tej obietnicy dotrzymać, może ta plana, na której Ci się ukazuje, to rzeczywiste miejsce, w którym coś się wydarzyło, może coś tam zgubił. To było pierwsze, co mi się nasunęło. Teraz po prostu Dziadek chce, byś mu pomogła. Stąd m.in. Twoje odczucia przy jego grobie. Ogarnia Cię smutek, bo Dziadkowi być może czegoś tam brakuje. Oświetlona słońcem polana i uśmiech Dziadka wskazują, gdzie może być rozwiązanie. Podejrzewam, że to właśnie budzi w Tobie niepokój, bo jeśli by Dziadek tylko się Tobą opiekował, to Ty byś czuła, że wszystko jest w porządku... Ło matuchno, mam nadzieję, że nie nakręciłam zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trina7

Damo Trefl, nie odbieraj negatywnie tego, że śni Ci się twój dziadek. Poprzez sen chce on Ci przekazać, że jest przy tobie, powiedzieć Ci, że może napotkasz jakieś trudności lub jakiś twój problem rozstrzygnie się, tak jak Ty sobie tego życzysz (bynajmniej ja tak mam jak mi się śni mój brat), ja po takim śnie zawsze dziękuje. Świeczkę możesz zapalić akurat tam gdzie będziesz. Ja jak nie mogę iść na cmentarz do moich bliskich ,to w domu przy ich zdjęciu ustawiam małą świeczkę i palę w ich intencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...