Skocz do zawartości

Czy da się sprawdzić czy ma się predyzpozycje do ezoterycznych zdolności?


merki

Rekomendowane odpowiedzi

Tj w temacie.

 

Ps. Czy można widzieć aurę bez wtajemniczenia w ezoterykę? Ja widzę na swoich rękach niebieską a obok czerwoną energię. Czasem chyba aura jest przezroczysta. Więc czy to jest aura a może jakaś iluzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież, że ktos bez znajomości ezoteryki może widzieć aurę... a co do zdolności.. postaw sobie tarota...

 

 

------------------------------

 

hmmm mój 500 post...

Edytowane przez Mefi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaa :D

Ezoteryka nie musi być jak hermetyzm - dla "elity"

Są to umiejętności, talenty, z którymi każdy się rodzi. Jedni mają lepsze predyspozycje, inni gorsze. Jak np. do języków, prac ręcznych itd.

Można sobie to poblokować w trakcie życia przez konkretny sposób myślenia, przez takie czy inne działania otępiające mózg. Ale poza tym każdy może się tym zająć ;]

A jeżeli widzisz aurę bez poprzednich ćwiczeń, "ot tak" i to w kolorze to tylko pogratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Po pierwsze z tarotem uwazaj, bo sie podłaczysz do czegos. Po drugie jak napisal Greg, kazdy sie z tym rodzi tylko niektorzy bardziej są otwarci. Poza tym kazdy moze je w sobie rozbudzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. No właśnie. Czy można coś takiego sprawdzić. Ja osobiście czuję, że mam takie predyspozycje, ale wolałabym dostać ,,potwierdzenie''. Wkurza mnie to, że np. moja intuicja jeszcze mało daje mi o sobie znać, albo mam tylko takie wrażenie. Jest jakby utajona i mało daje o sobie znać. Z czym na pewno zgodzę się, jeśli chodzi o moją osobę to na pewno wiem więcej niż widać i słychać, czym też denerwuję innych. Niektórzy ludzie nie lubią, gdy się wie o nich więcej, niż by chcieli. I to nie jest mówienie komuś prawdy w oczy. Też przez to ranię innych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma
Hej. No właśnie. Czy można coś takiego sprawdzić. Ja osobiście czuję, że mam takie predyspozycje, ale wolałabym dostać ,,potwierdzenie''. Wkurza mnie to, że np. moja intuicja jeszcze mało daje mi o sobie znać, albo mam tylko takie wrażenie. Jest jakby utajona i mało daje o sobie znać. Z czym na pewno zgodzę się, jeśli chodzi o moją osobę to na pewno wiem więcej niż widać i słychać, czym też denerwuję innych. Niektórzy ludzie nie lubią, gdy się wie o nich więcej, niż by chcieli. I to nie jest mówienie komuś prawdy w oczy. Też przez to ranię innych!

 

Każdy ma. Kwestia medytacji, ćwiczeń. Niektórzy po prostu rodzą sie juz z bardziej wyrobionymi zdolnościami. To jak z małymi dziećmi, jedne siadają i wstają oraz chodza wcześniej inne później, Ale pewnego dnia wstają na nogi wszystki i robią peirwsze kroki. Potem już chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z tarotem uwazaj, bo sie podłaczysz do czegos. Po drugie jak napisal Greg, kazdy sie z tym rodzi tylko niektorzy bardziej są otwarci. Poza tym kazdy moze je w sobie rozbudzic.

 

Vievien, jak uważasz czy ładowanie Tarota Reiki jest ok? Np wlasnie dla oczyszczenia go i zbliżenia własnęj energii z kartami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Jak najbardziej jest ok, moze zerwie połaczenia Tarota z tobą i odpuścisz go sobie :)

 

Tribal zobacz najpierw jak i gdzie idą połaczenia miedzy tarotem a tobą, w tym tarot jest w środku tej sieci komunikacyjnej. Od razu Ci powiem, że tam gdzie on sie łączy nie lubią za bardzo energii źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to właśnie w ten sposób zinterpretowałem. Może nie wszystko, ale Reiki są używane do leczenia/oczyszczenia. Czystość kojarzy się z bielą, a biel z czymś dobrym ;) Tarot służy do wróżenia (przewidywania przyszłości), a że przyszłość jest mroczna, a mrok kojarzy się z czernią więc jest zły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo przebywam z moimi siostrami (nauczanie początkowe) i żeby im coś wytłumaczyć, muszę myśleć tak jak one :P Widać udzieliło mi się to nawet tutaj na forum, więc się nie śmiejcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Tez nie mówię, ze tarot jest czarny. Mówię o tym, że Tarot a także inne karty, w tym nawet anielskie, działają jak pewnego rodzaju forma channelingu. To zaś zwykle bywa podłączone do niższych bytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Cuk-Ru Pud'Ru
zobacz najpierw jak i gdzie idą połaczenia miedzy tarotem a tobą.

 

Też bym chciał to sparwdzić ale ...kompletnie nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

Nadmiar człowekowi szkodzi - nie ma wtedy większej różnicy czy tarot, magia, używki czy cokolwiek innego.... do wszystkiego najlepiej podchodzic z rozsądkiem.

A twierdzenie że karty wiążą się channelingiem to już lekka przesada - dużo zależy od osoby która je posiada bądź używa oraz jej nastawienia do tego... i jeśli właściciel zakłada że karty łączą się z WJ, to tak w istocie jest.. jeśli uważa że ściąga byty, to je ściągnie... itd.

Różni są ludzie i różne opinie na ten temat.

Wszystko zależy od tego co kto ma w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea
Idąc dalej drogą dedukcji, to może dlatego, że Reiki to "biała" energia, a Tarot "czarna"? :D

 

A twierdzenie że karty wiążą się channelingiem to już lekka przesada - dużo zależy od osoby która je posiada bądź używa oraz jej nastawienia do tego... i jeśli właściciel zakłada że karty łączą się z WJ, to tak w istocie jest.. jeśli uważa że ściąga byty, to je ściągnie... itd.

Różni są ludzie i różne opinie na ten temat.

Wszystko zależy od tego co kto ma w głowie.

 

wlasnie tak mysle (jak winteer wyzej)... sa rozne drogi/scieżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cuk-Ru Pud'Ru

sa rzeczy, w ktore trzeba uwierzyc, by je zobaczyc... (Cervantes)"-Czyli trzeba sobie coś zasugerować i wmówić aż słowo ciałem się stanie dla naszych oczu i uszu?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

ach, to dla mnie takie bardziej "przypomnienie", bo ja niestety dzialam na zasadzie " nie wierz gebie, pozloz na zebie", taki niewierny Tomasz ze mnie...

ale dzieki pamietaniu o tym, ze sa sprawy/rzeczy niewidoczne dla oczu i niepojete (na razie przynajmniej) dla rozumu, mam umysl otwarty -> nie zamykam sie na rozne mozliwosci, dopoki sie nie przekonam, ze tak NIE jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również mocno zaskoczyło porównanie korzystania z kart Tarota do channelingu... Takie twierdzenie zakłada wprost: łączysz się z bytem zewnętrznym i w ten sposób uzyskujesz informacje, z pominięciem swojej istoty, z pominięciem Wyższego Ja. Wg mnie sam Tarot to jedynie narzędzie, z którym pracować może człowiek - narzędzie, które oparte jest na człowieku i do niego się odnosi. Samą nazwę tłumaczy się jako "Królewska droga" - więc jest to droga, która prowadzi Głupca (Wędrowca, pytającego) do zrozumienia. Nie jest to "przewodnik", nie jest to "głos podsuwający interpretacje", nie jest to "magiczny przyjaciel który pomaga rozwiązać problemy". Tarot jest neutralny, nie daje prostych odpowiedzi, wymaga zastanowienia i refleksji. A dlaczego "podsuwa" pewne obrazki podczas danych rozkładów? Wg mnie - to jest odpowiedź płynąca z mojego wnętrza na pytanie.

 

Oczywiście, uważam, że karty są "energetycznie żywe", jest w nich zawarta energia, ale bardziej na zasadzie przekaźnika. U niektórych po tej "drugiej stronie" stoi Wyższe Ja, u innych - inne byty i istoty, które podsuwają swoje "3 grosze".

 

Upatrując w Tarocie formy channelingu, należałoby się zastanowić, co w takim razie zrobić z wszelkimi innymi rodzajami pracy z energiami i metodami dywinacyjnymi. Reiki? Jak najbardziej może być zanieczyszczone i szkodzić innym ludziom. Runy? Chyba jeszcze bardziej groźne niż Tarot, bo nie słyszałam, aby ktoś sobie robił skrypty z kart i nosił przy sobie, i aby te szkodziły, a przy Runach zjawisko szkodliwego użycia run jest chyba większości znane (jakie siły w takim razie stoją za Runami?). I najbardziej powszechna forma - modlitwa - w której świadomie zwracamy się do "świętych", "aniołów" itp... Można by jeszcze wymieniać wizualizacje, pracę z wahadłem itd. Bałagan jest w tych wszystkich dziedzinach, ale nie dlatego, że to te formy są złe, ale dlatego, że w danym człowieku są problemy z pracą poprzez określoną formę.

 

A to, że kogoś spotkało nieszczęście podczas pracy z takim albo innym narzędziem... Odpowiedzią są wszelkiego rodzaju blokady energetyczne, złe doświadczenia karmiczne, klątwy, które uruchamiają się podczas pracy z danym narzędziem, bałagan energetyczny w danym człowieku. Tylko tyle i aż tyle... moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea
Tj w temacie.

 

Ps. Czy można widzieć aurę bez wtajemniczenia w ezoterykę? Ja widzę na swoich rękach niebieską a obok czerwoną energię. Czasem chyba aura jest przezroczysta. Więc czy to jest aura a może jakaś iluzja?

 

poza sprawdzeniem np. tarotem, mozesz podpytac osoby, ktore maja duze doswiadczenie w czytaniu aury - tam podobno takie rzeczy widac

 

a praktycznie:

zaczniej od tego, co juz troche umiesz i rozwijaj

nieraz w trakcie pracy nad jednym odkrywasz/zaczynasz rozwijac inne umiejetnosci - tak bylo u np. mnie

niektore manifestuja sie od razu, inne jakby "powstaja" w trakcie rozwoju

warto jest poszukac osob, ktore maja juz nieco wiecej doswiadczenia i przy ich pomocy skonfrontowac to, co umiesz/widzisz z tym, jak to postrzegaja inni

podstawa to doswiadczenie

Edytowane przez alathea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...