Skocz do zawartości

+/- bezpiecznestwo za i przeciw skutki ubocze ?? <--- czyli co sie moze zdazyc ?


tamasuki

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec nudzi mnie nasz swiat, chcialbym sprobowac swiata astralnego. Ale czy to bezpieczne ?? jedni mowia ze tak drudzy ze moga nastapic okopne konsekfencje jedni mowia o tym ze energia sie wytraca inni ze nie a jeszcze inni ze sie regeneruje ... niektorzy widza jakies istoty inni sa jakby sami w tym swiecie. Chcialbym zebyscie podzielili sie ze mna swoimi doswiadczeniami :P zawsze jak sie za cos biore to chce sie porzadnie przygotowac nie chcialbym byc zaskoczony ze gdyby mi sie udalo to jakis chochlik czy inne cus chcialby mnie ugryzc a ja nie umialbym sie obronic.

 

Czy da sie tam umrzec, czy moga mi tam zrobic krzywde??

ponoc zawsze moge wrocic do swojego ciala nawet jak ktos mi je przejmie i ponoc sa byty astralne ktore tylko czekaja by je zajac, moglby mi to ktos jakos bardziej wytlumaczyc ??

Co moge robic w OOBE i co moga zrobic mi ??

jakie jest ryzyko "bawienia" się tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Duże, jak wszystko w ezo. Tzreba ostroznie podchodzić i z dystansem do tego. Polecam ksiazkę Romana Bugaja "Eksterioryzacja" to polska nazwa OOBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co wychodzic z ciala jak nie dla checi doznania czegos nowego, zabawy, ciekawosci ?? wlasnie chce sie dowiedziec co mnie tam czeka zeby w ogole zaczac probowac :P jezeli to wyglada w ten sposob ze sobie wychodze czasem kogos cos spotkam ale nic mi nie moze zrobic to fajnie byłoby sobie tak pochodzic polatac nad miastem zajzec co ludzie robia ;P albo pojsc na nocny seans do kina za free :D

Edytowane przez tamasuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Bardzo nieetyczne podejście. Już sam fakt, ze chcesz sie bawic ezoteryką z tak przyziemnych i egoistycznych pobudek, może przyciągnać do Ciebie mroczne byty, które będą żerować i manipulować. Nie wspomnę o brudzeniu i śmieceniu w swojej energetyce przez tak niskie pobudki jak chęć podglądania ludzi czy darmowe seanse filmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie...uwazam ze skoro nudzi cie ten swiat to najlepsza oznaka tego ze powinienes sie wstrzymac bo jest na pewno jakis powod takiego stanu.najpierw nalezy uporzadkowac swoj umysl 'ziemski' aby bezpiecznie eksplorowac swiaty astralne czy jakiekolwiek inne.byc pewnym swej wartosci i rownowagi-wtedy nic ci nie grozi zarowno tu jak i tam.osobiscie prob i samego wychodzenia z ciala uzywam do samorozwoju na pewno z elementami ciekawosci.robie to dla siebie aby poszerzyc swoje horyzonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadam sie, że twój umysł musi być zrównoważony i musisz być pewny tego co robisz :chytry:

 

ale w przeciwieństwie do tych powyżej uważam , że ciekawość to bardzo dobry powód do eksploracji stanu oobe :chytry: zagrożenia mogą być... ale raczej one występują w min... zobaczysz.. jeśli pierwsze ataki zrobią ci jaką rysę na umyśle to tam więcej nie wrócisz.. a ataki i tak rzadko kiedy się zdarzają... co nie zmienia faktu, że musisz się podporządkować obecnym tam reguła i nie strugać bohatera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sie dowiedziec Jake sa tam reguły ?? co tam moge robic a czego nie lub co powinienem jak tam mam sie zachowywac ... ??

i interesuje mnie w sumie bardzo jeszcze jedno czy jesli trenowalbym np taniec czy sztuki walki w swiecie astralnym po powrocie umiałbym powtórzć to czego się nauczyłem swoim fizycznym ciałem ?? czy moglbym wykorzystać astral jak sale treningowej w której nikt nie smiałby się z moich nieudanych prób ??

Edytowane przez tamasuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak próbowałem osiągnąć obe sposobem, wirującej fali która porusza ciałem astralnym to potem, zasypiając przez 3 tygodznie miałem wrażenie że co chwilke zmieniam swoje rozmiary (grubość i wysokość)

niebespieczeństwo jest też jak już pisałem przez burze astralną.

Kiedy robisz OBE musisz być pewny siebie, zapomnieć o strachu, rozsądku gdyż taka osoba będzie miała duże problemy z podróżą poza ciałem, i będzie bardziej narażona na działania innych złowrogich istot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmptyHand

Może Ci się przerwać srebrny sznur wiążący ciało duchowe z fizycznym. Możesz zapragnąć tam zostać i już nie wrócisz do ciała. Możesz narazić się bytom, które nie będą pytały po czyjej stronie jesteś, tylko Cię np. zjedzą. Możesz oberwać czarami, klątwami, bronią i innymi sprzętami domowego użytku i wtedy Ci się obrażenia przeniosą w jakiś sposób na ciało. Opcji jest tysiąc w zakresie niebezpieczeństw.

Jeśli myślisz, że trenując w astralu przeniesiesz umiejętności na ciało fizyczne, to moja odpowiedź jest taka: I DON'T THINK SO! Skoro trenowałeś w astralu, to mogło się coś w Tobie przebudzić związanego z tą dziedziną i jak każdy musisz ćwiczyć. Ludzie i tak się będą z Ciebie śmiać, szczególnie jak robisz i piszesz głupoty.

Tam masz: uważać na to co robisz, patrzyć na to co robić, reagować szybko, myśleć i robić wiele innych trudnych rzeczy... Naprawdę się zastanów, czy to potrafisz ogarnąć zanim się tam wpakujesz ;)

Poza tym: skoro już o tym rozmyślasz, to masz w podświadomości decyzję swoją a brzmi ona "Zrobię to". Najpierw jednak bym radził ogarnąć swoje życie tutaj bo skoro sobie z nim nie radzisz i jest nudne, to ktoś zrobił faila i najwidoczniej to Ty. Jeśli myślisz, że przez to, że uciekniesz w tamto życie, to to teraz będzie lepsze, to gwarantuję Ci, że będziesz miał cudną zabawę jak Twoje życie zmieni się w poprzetykany szarą rzeczywistością horror z obrazów Bosha, czy np. nie będziesz mógł odróżnić swojej ręki od słonia, który zmienia się w lumbago (czymkolwiek to jest).

 

 

Zachęcam do treningu. We wszystkich dziedzinach. Dojrzej jednak do tego albo skacz, co mi tam ;) Za trzy lata od pierwszego skoku zdaj mi relację z tego jak wygląda Twoje życie. To można wtedy wkleić w jakiś temat o + i - astrala i OOBE i może się ludziom odechce skakać bez przygotowań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poukładać życie i być trochę jak mnich w sensie jednym z naturą w zgodzie ze światem itd ??

w astralu duzo jest zeczy ktore mogą mnie zabić tak jak w prawdziwym świecie tylko moze bardziej przerazajace??

a co do tego sznura w wielu forach tematach piszą że moje ciało jest Moje i nikt mi go nie może zabrać bez mojej zgody a gdybym nawet sie zgodził to i tak moge w każdej chwili zmienić zdanie i wrócić jak to w końcu jest :P ??

wiekszosc mowi ze niby 100% bezpieczne nic mi sie nie moze stac, ty mi przedstawiles troche mroczny ten świat :P tak jakby wszystko tylko czekało na pretekst zeby mi cos zrobic, czy jezeli uporządkuje życie powinienem się jeszcze nauczyć jakiejś małej magi obronnej ??

 

 

 

 

 

 

P.S. tamasuki= ja :P zakladalem tamto konto u kolegi i zapomnialem chasła :P

Edytowane przez Serafin92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze 3 chcialem sie upewnic 4 pytanie nie zostało wyjaśnione .... wiem ze moge niby przybrac dowolna postac i duzo zalezy od koncentracji widze w 360 i jezeli bede sie bal to moje obawy moga przyjac postac jednak ciagla mam nad nimi kontrole moge spotakc inne byty ale powinienem odnosic sie do nich z szacunkiem a jak sie ich obawiam sprobowac raczej pwiedziec cos w stylu kocham cie, czy potrzebujez czegos odemnie ?? no i jak wspomnialem niby bezpieczne a tu doswiadczony mowi mi ze jednak nie tak 100% bezpiecznie to wyglada wiec ponoawiam pytanie: czy jezeli uporządkuje życie powinienem się jeszcze nauczyć jakiejś małej magi obronnej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma
Niektóre posty mówią same za siebie że komuś brak w głowie "orzecha włoskiego"

 

Proszę nie obrażać innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby 100 % bezpiecznie jest.. ale zawsze jest jakis margines błedu.. i wcale nie taki mały...

 

tu nie chodzi o magie obronną.. ty mas zbyc pewny, że wiesz w co sie pakujesz. I wiesz, że możesz zaufać swoim własnym myslą... bo to myśl ma moc twórczą :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmptyHand

Jeśli taka jest Twoja wola by żyć jak mnich, to żyj tą ścieżką. Jeśli nie, to znajdź swoją własną. Ułóż sobie życie, poukładaj, zharmonizuj, weź się za siebie... Jaśniej mam mówić? Ogarnij się? Chociaż może Twoją ścieżką jest żyć jako mroczny mag, który wszystkimi i wszystkim chce się bawić i nad wszystkim panować... W Twoim wypadku ogłaszanie tego publicznie mogłoby się źle skończyć ;)

W astralu jest zatrzęsienie istot. Miliony miliardów a planów astralnych jeszcze więcej. Co do OOBE: w tym stanie też można spotkać wysłane na plan materialny duchowe byty. Mogą mieć różne zamiary. Mogą nie mieć celów. Trochę jak ludzie: gdzieś idą, coś robią. Jeden by zabić a drugi by uleczyć. Jedni mają moce, o których lepiej nie śnij w tym ciałku bo może BUM! zrobić a Twoja mama by tego nie chciała , a inni są totalnie bezbronni. Mogą być dobrze nastawieni do Ciebie. Jeśli jednak nie są, to zastanawiałeś się nad tym, czy dostatecznie szybko potrafisz wracać do ciała? A jeśli nawet tak, to czy potrafisz ochronić swoją rodzinę, dom i ciało?

Teoretycznie nikt nie powinien zabrać Ci ciała. W końcu to nieetyczne i w ogóle be, skoro to Twoje ciało i jeszcze chciałbyś w nim pomieszkać. A co z opętaniami? Przecież widać, że w ciele, pod obecnością właściciela tegoż ciała, może zamieszkać wiele bytów. A jak można przepiąć sznur? Tylko po co? Jeśli ktoś by chciał się Ciebie pozbyć z tego świata, to robi Ciach! i Ty już bytujesz tylko w astralu.

Wiesz dlaczego niebezpiecznie jest tam oberwać? Obrywa wtedy Twoje ciało duchowe, czyli dusza. Jeśli tam zginiesz, to nie wrócisz tutaj, ani tam. Będziesz strzępem kosmicznej energii do ponownego uformowania.

Każdemu z nas grozi niebezpieczeństwo za każdym razem jak wychodzimy na ulicę bo może spaść na nas odłam skały z kosmosu na przykład. To nie znaczy, że nie wychodzę z domu. Jestem świadomy tego, czujny, uważam i omijam niebezpieczeństwa, ale czasem mnie dopadają i trzeba sobie radzić i umieć się bronić. Jak to w życiu. Tam jest podobnie. Z tą różnicą, że wszystko ma znacznie większą stawkę i jest znacznie więcej warte. Życie tam się różni od tego tu. Tutaj masz pewien okres na rozwijanie siebie i dążenie do jakiejś wiedzy, potęgi, czy tego czego zapragnąłeś. Tam masz na to całą wieczność i nie psuj sobie karmy przez głupoty wykonywane tutaj.

 

Żyj. W życiu swym unikaj krzywdzenia innych. Najważniejsze co możesz zrobić. Poza tym: sam siebie też nie krzywdź, ale pamiętaj, że od wszystkiego są wyjątki. Wyrób w sobie intuicję by wiedzieć jak obrać ścieżkę a korzystaj z wyjątków w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść z tymi nudnymi żartami (Vixen)

Masz racje Iwanow, do cb nie mogłem tego powiedzieć, trzeba mieć przecież najpierw głowe

Edytowane przez Jarmungand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmptyHand

Powinieneś zejść na ziemię, o Światło Widzący, albowiem oczy Twe przepełniła Światłość i w owym stanie ciężko ujrzeć iż innych wokół Ciebie Liżących Błoto O Orzechowych Umysłach bolą Twe słowa. Uniż się i poucz. Użyć Światła tym, którzy Go nie widzieli, o Jarmungandzie

 

 

 

 

 

 

PS. Staraj się i nabijaj dalej punkty w programie "Kiedy super user" straci cierpliwość". Gra owa ma system punktowy i najlepszych premiuje się BANEM. Haha! Zaskoczony? A to jeszcze nie wszystko! Jeszcze dziś możesz przekonać się jak niewiele jest warta Twoja ksywka gdy włączasz się w wielce ambitną pyskówkę zamiast napisać coś konstruktywnego. To... A zresztą... Po co ja to mówię... Straciłem niespodziankę ;(

Edytowane przez EmptyHand
Bo tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmptyHand

Myślę, że nie poskutkuje bo mamy tu przypadek wysoce rozwiniętego ego. Jarmungand - Światło Widzący... Człowieku, nawet nie wiesz jak swoją głupią ksywką i tupetem możesz drażnić i ranić innych. Niektórych celem życiowym jest Widzieć Światło i stać w Jego obliczu. Do niedawna myślałem, że ta droga przede mną będzie totalnie zamknięta a Ty tym hasłem sobie od tak szafujesz...

Trudno. Pokój niech będzie między nami i utnijmy kłótnie bo polecą niemiłe słowa: jak nie tu, to na privie. Tutaj jeszcze staram się być grzeczny a jak Boga kocham, tak i pokoju tu pragnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś na tyle rozwinięty aby zrozumieć, że ksywka nie musi mieć znaczenia w mitologiach, czy piowieściach???

Jormungand nie ma z moją ksywką nic wspólnego.

A tak poboczem to urzywam tej ksywy tylko, jak jest zablokowana moja prawdziwa, która niestety liczy tylko cztery litery i jest zablokowana na połowie stronek.

Taka mi pasuje i jakbyś nie wiedział, wraz z własnym statusem dobrze brzmią, i nieważne czy tam napiszę "zbawiciel" czy "światło widzący" to normalny człowiek powinien chodziaż zrozumieć, że nie musi być to prawdziwe.

Za tydzień będe się chwalił wszytskim znajomym, że mam 100 postów na ezoforum.pl, a polowa to odpowiadanie na wiadomości które wywołują u mnie migrene.

Pozatym jak mam dostać bana, to wole zostać wyrzuconym z forum niż pozwalać sobie różne głupstwa wmawiac, ośmieszać sie i przyjmować obelgi, słysząc kłamstwa o tym kto dostał pouczenie itp.

To nie jest tupet, lecz chaotyczny charakter.

Wiadomo, jakbym był moderatorem czy adminem też bym poparł kolege czy przyjaciela, więc śmiało nie krępujcie sie.

Jak chcecie dać bana to byle szybko, żebym sobie nerwów nie psół.

Edytowane przez Jarmungand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwanov

Nie musisz dostawać bana.Zawsze możesz przestać pisać,albo przenieść się na inne forum.Wiele Twoich postów zawierało dziwne informacje i dlatego są korygowane poprzez odpowiedzi.Co do obelg jesteś mistrzem w nich czym popisałeś się na pw jak i szczytem kultury.Ochłoń,to dobrze robi.PS.nerwy możesz sobie co najwyżej psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Jarmungand inny użytkownik dostał ostrzeżenie po twojej prowokacji, więc nie ma tu mowy o lepszych układach z administratorami czy moderatorami. Ostrzeżenie nie jest plotką, mozna zobaczyć w profilu użytkownika, ze takowe widnieje. Raczej ty mozesz zostać posądzony o faworyzowanie cie. Kilka twoich wypowiedzi, również ta wyżej utrzymana jest w tonie agresji, zaczepki i obrażenia innych użytkowników. Jeśli domagasz sie usunięcia czy zamknięcia konta (to = ban) napisz w tej sprawie do moderatorów lub administratora, a nie w publicznym poście. Za przeciąganie offtopa takze mozna otrzymać ostrzeżenie.

Te,matem niniejszej dyskusji jest +/- bezpiecznestwo za i przeciw skutki ubocze ?? A nie oskarżenia, obrażania i insynuacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam interesuje sięostatnio oobe, ale się strasznie boje.. Bo właśnie podobno wtedy, w jedno ciało może wejść kilka dusz.. Zrobią się takie jakby luki.. Może jednak lepiej nie ryzykować i cieszyć się tym światem! :) Wkońcu to tutaj przyszliśmy i to tutaj musimy żyć.. A życie krótkie jest, na takie astralne przygody mamy jeszcze czas...

 

Tak pozatym jak druga dusza czy tam bestia może naszą dusze zjeść..? To co my wtedy już nie będziemy istnieć?? Nie rozumiem coś ;/ Przecież dusza jest nieśmiertelna, jak zostałą stworzona przez Boga to nie skączy swojego kresu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Gay, błagam popraw ortografię.

 

OOBE jak się nie czujesz na siłach to się w to nie pchaj. Opętanie to akurat najmniejszy tu problem.

Zjeść może cię wiele rzeczy. Nawet nie tyle duszę ile pozostałe ciała eteryczne i mentalne. Sama dusza może zostać uwięziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje informacje = Moje teorie

Każdy ma inne podejście do spraw, jeszcze jach chodzi o parapsychologie to już całkiem.

Czasem powinno się zrozumieć poglądy innych, ich chęć do wyrażenia własnych opini o danej sprawie a nie rozpoczynania, z niewiadomych przyczyn wojny która ma udowodnić, że któraś ze stron całkiem nie wie o czym pisze co napewno nie byłoby w żadnym wypadku prawdą.

Jak ktoś pod każdym twoim postem, pisze że nie masz racji, a jeśli takiego wyjścia nie ma powtarza mój post udawając, że go nie ma, to nie da się zachować spokoju.

Edytowane przez Jarmungand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...