Jump to content

zjazd katolickich egzorcystów


Greg1982Fr
 Share

Recommended Posts

Nie wiedziałem czy dać tu czy do działu z religiami. Najwyżej proszę moda o przeniesienie.

Źródło:

Zjazd egzorcystów: jak wyp?dzi? szatana z op?tanego

 

Spotykamy się dwa razy w roku, aby pogłębić naszą wiedzę o szatanie - mówił w Niepokalanowie ks. Marian Piątkowski, koordynator egzorcystów w Polsce

Wczoraj w tamtejszym sanktuarium skończył się ich zjazd. Uczestniczyło w nim ponad 80 duchownych. Dotąd zwykle nie ujawniali miejsca spotkań. Tym razem postanowili zrobić wyjątek. Bo jak przyznał ks. Marek Wódka z Radia Niepokalanów, egzorcyzmami coraz mocniej interesu-ją się parafianie i słuchacze jego rozgłośni. - Chcieliśmy rzetelnie poinformować opinię publiczną. Mimo że to już 22. zjazd, po raz pierwszy zaprosiliśmy dziennikarzy na konferencję prasową - ogłosił kapłan.

 

W jej trakcie egzorcyści przyznali, że opętanie przez szatana może wyglądać podobnie jak w popularnych filmach. Jednak tak naprawdę metody, które stosują, są już mniej spektakularne. - Nasza rola polega głównie na modlitwach i psalmach. Tak wypędzamy złego ducha z człowieka - zdradził ks. Andrzej Grefkowicz z Magdalenki pod Warszawą.

Jak więc jego zdaniem rozpoznać, czy ktoś jest opętany? - Taka osoba może słyszeć głosy. Medycyna uzna to za jednostkę chorobową. Egzorcyści szukają przyczyn. Doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że jest to opętanie - stwierdził ks. Grefkowicz.

 

Zdaniem egzorcystów mamy z nim do czynienia, jeśli wystąpi któryś z trzech objawów: strach przed świętością ("awersja wobec sacrum"), wiedza lub umiejętności paranormalne czy po prostu niezwyczajne zachowania. Jak sprawdzić chociażby pierwszy przypadek? - We Włoszech mają dobrą metodę. Do trzech białych kopert wkłada się dwie białe karteczki i jeden święty obrazek. Osoba opętana "nienormalnie" na niego zareaguje - przekonywał ks. Antoni Zieliński. Szczegółów jednak nie zdradził. Dorzucił za to inny sposób na rozpoznanie opętanego: położyć mu na plecach stułę, którą ksiądz nosi na szyi. To jego zdaniem ma wywołać reakcję szatana.

 

Inni egzorcyści mimo początkowych deklaracji pytani o szczegóły ich posługi też niechętnie odpowiadali na pytania dziennikarzy. Nie robili wyjątku nawet dla mediów katolickich. - Jest dużo niepotrzebnych mitów - uznał jezuita Aleksander Posacki i kilka razy przekonywał, że egzorcyzmy opierają się na "żelaznych zasadach Kościoła". - Są zgodne z tradycją i jego nauką. Mamy podstawy teologiczne i odwołania do Biblii.

 

W latach 90. było tylko trzech egzorcystów w całej Polsce, dziś jest ponad stu. Każdego mianuje miejscowy biskup. Podczas zjazdu radzili, jak przeciwdziałać najczęstszym przyczynom opętania: okultyzmowi, ezoteryzmowi, wschodnim metodom medytacji czy homeopatii. - Uważamy, że nie tylko ludziom przydałoby się więcej wiedzy o egzorcyzmach. Lekcje demonologii powinny być poważniej traktowane w samych seminariach - powiedział ks. Marek Piątkowski z Poznania. Padła sugestia, że kiedy podejrzewamy u siebie lub innych opętanie, powinniśmy to zgłosić proboszczowi. A ten już pokieruje bezpośrednio do egzorcysty.

 

Dawniej, wiedząc że są mniej czy bardziej skuteczni, odsyłałem do nich tych, co mieli znajomych/rodzinę z syptomami opętania. Co ciekawe - wg artykułu to każdy userów z tego forum powinien być egzorcyzmowany bo jest opętany :D

 

 

 

Zdaniem egzorcystów mamy z nim do czynienia, jeśli wystąpi któryś z trzech objawów: strach przed świętością ("awersja wobec sacrum"), wiedza lub umiejętności paranormalne czy po prostu niezwyczajne zachowania.

 

 

No to każdy z nas co nie przepada za kk albo wystarczy że aurę widzi to jest opętany? :D

Lekarze, leczcie się sami...

Edited by Greg1982Fr
Link to comment
Share on other sites

Co ciekawe - wg artykułu to każdy userów z tego forum powinien być egzorcyzmowany bo jest opętany :D

 

No to każdy z nas co nie przepada za kk albo wystarczy że aurę widzi to jest opętany? :D

Lekarze, leczcie się sami...

 

Trochę za bardzo to trywializujesz i spłycasz.

Ale kto umie czytać, niechaj czyta :)

Link to comment
Share on other sites

Możliwe że spłycam. Ale na logikę, na podstawie tego co napisali: jeżeli pójdę do egzorcysty i powiem że słyszę duchy lasu, czasami je widzę, widzę powłokę energetyczną człowieka, potrafię uleczyć przez nałożenie rąk - to są umiejętności paranormalne. Nie mam brzyda czy coś do symboli katolickich czy chrześcijańskich ;p ale skoro tylko jeden powód wystarczy...

Link to comment
Share on other sites

"W latach 90. było tylko trzech egzorcystów w całej Polsce, dziś jest ponad stu. Każdego mianuje miejscowy biskup. Podczas zjazdu radzili, jak przeciwdziałać najczęstszym przyczynom opętania: okultyzmowi, ezoteryzmowi, wschodnim metodom medytacji czy homeopatii. - Uważamy, że nie tylko ludziom przydałoby się więcej wiedzy o egzorcyzmach. Lekcje demonologii powinny być poważniej traktowane w samych seminariach - powiedział ks. Marek Piątkowski z Poznania. Padła sugestia, że kiedy podejrzewamy u siebie lub innych opętanie, powinniśmy to zgłosić proboszczowi. A ten już pokieruje bezpośrednio do egzorcysty."

Okultyzm,ezoteryzm,wschodnie metody medytacji i homeopatia.Caliah jak masz bronić swoich przekonań,rób to inteligentnie i sama naucz się czytać ze zrozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko. Słyszałem nawet o sytuacji odegnania ducha opiekuńczego (opiekuna). To jak antybiotyk. Usunie opętanie demona/demoniszcze/servitora ale jednocześnie to wszystko dobre , co pomagało człowiekowi walczyć. Po egzorcyźmie nie ma się ani sił ani środków żeby się bronić. A taki złośliwy byt, akurat wtedy może sobie wrócić.

Link to comment
Share on other sites

No, Wyższej Jaźni nie da się wykurzyć czy, jak wolisz, wypędzić/usunąć. Jest to pierwszy i podstawowy opiekun i przewodnik każdego człowieka. Choć po takich egzorcyzmach człowiekowi może być bardzo trudno odnaleźć połączenie z nią, stąd ten brak sił i motywacji do walki o swoje dalsze życie.

Link to comment
Share on other sites

No, Wyższej Jaźni nie da się wykurzyć czy, jak wolisz, wypędzić/usunąć. Jest to pierwszy i podstawowy opiekun i przewodnik każdego człowieka. Choć po takich egzorcyzmach człowiekowi może być bardzo trudno odnaleźć połączenie z nią, stąd ten brak sił i motywacji do walki o swoje dalsze życie.

 

Racja Nereido,ale nie każdy potrafi z tego korzystać.Egzorcyści po prostu wypalają i są nawroty.Widać to nawet w udokumentowanych przez nich egzorcyzmach.

Link to comment
Share on other sites

Wykurzyć nie, ale można skutecznie ograniczyć lub niemalże wyłączyć . Zdarza sie to czasem demonologom;) Katolickie egzorcyzmy na to powiązanie nie szkodzą;)

 

 

Nie nazwałabym tego wyłączeniem, Wyższa Jaźń nie 'działa' na zasadzie włącznika do światła. Tym, czym 'zajmuje' się głównie, to bycie.

Ale zgodzę się, że katoliccy egzorcyści niebardzo wiedzą co wypędzają. Podchodzą do tego trochę na zasadzie: coś tam złego siedzi, więc wypędzamy - ważne, żeby wypędzić.

A to ograniczenie działania WJ porównuję do zamykania oczu i zatykania uszu. Jest się ślepym i głuchym, w taki duchowy sposób. Stąd zagubienie takich ludzi. Po opętaniu czy zniewoleniu potrzeba jednak czasu na dojście do siebie. Wszystko wymaga pracy.

Link to comment
Share on other sites

jakis czas temu bylam w poznaniu na wykladach jednego z glowniejszych egzorcytow wsrod ksiezy o czym juz gdzies na forum wspominalam.poczatkowo starszy pan ksiadz madrze prawil i az sie zaczelam zastanawiac czy aby czasem w myslach nie za bardzo tyranizuje kosciola po czym ksiadz egzorcysta doszedl do meritum.wspomnial wszystkie rzeczy ktore pojawily sie w powyzszym artykule dodal tez reiki, prace z umyslem(metoda silvy i temu podobne), joge, wschodnie sztuki walki i wogole wszystko co wschodnie, relakscje i wlasciwie wszystko co znajduje sie na forum przyciaga sztana i demony i powoduje odwracanie sie od kosciola:)oburzylo mnie to nieco poniewaz wiekszosc z tych rzeczy sluzy do rozwoju osobistego...tak jakby rozwoj byl oznaka ze odwrocisz sie od kosciola...kazda z wspomnianych rzeczy przyciaga szatana.nawet nie chce mi sie rozwijac wypowiedzi bo jest to dyskusyjne ale moim zdaniem kosciol z grubsza mowiac oglopia ludzi i tworzy medrcow jedynie w swoim gronie...egzorcysta twierdzil ze szatan czesto ukazuje sie pod mila, piekna badz przyjazna postaci i przyszla mi do glowy pokretna mysl ze ten facet ubrany na czarno tez moze byc szatana wyslannikiem...tak jakos mi sie skojarzylo.w kazdym razie kazdy swa droge sam wybiera na szczescie.

 

aha a na pytanie co zrobic z kims w rodzinie kto ezoteryka sie zajmuje, interesuje ksiadz poradzil aby sprobowac to wyperswadowac delikwentowi a jesli nie pomoze to pojsc do ksiedza i sie modlic bo cala rodzina opetana przez zle duchy bedzie...ostrzeganie czy zastraszanie?

Link to comment
Share on other sites

Manipulacja i zastraszanie

A co do krytyki wszystkiego co związane z rozwojem duchowym, to nie ma co się dziwić. Przecież osoba rozwinięta duchowo to nie jest przecież typowy outsider w Indiach co doznał stanu nirwany. Osoba rozwinięta duchowo, jest osobą inteligentną, potrafiącą się przyjrzeć otoczeniu i zachowaniom, nie przez narzucony pryzmat. Taką osobą trudno manipulować i wzbudzać poczucie winy.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie tymbardziej ze wielu(choc oczywiscie nie wszyscy)rozwijajacych sie ludzi koniec koncow dochodzi do tego ze nalezy kierowac sie miloscia i zrozumieniem.przynajmniej mi sie tak wydaje.a kosciolowi jakby brak zrozumienia.i znowu przychodza mi do glowy krwawe wojny chrzescijanskie, nawracanie przemoca i palenie na stosach...dzis moze metody nie sa tak brutalne ale jednak...

Link to comment
Share on other sites

Wszystko. Słyszałem nawet o sytuacji odegnania ducha opiekuńczego (opiekuna). To jak antybiotyk. Usunie opętanie demona/demoniszcze/servitora ale jednocześnie to wszystko dobre , co pomagało człowiekowi walczyć. Po egzorcyźmie nie ma się ani sił ani środków żeby się bronić. A taki złośliwy byt, akurat wtedy może sobie wrócić.

 

To z duchem opiekuńczym to dość częsta praktyka, znacznie bardziej pospolita niż prawdziwy problem z demonem. A to już kiedyś było poruszane w innych tematach xD strasznie mnie wtedy co niektórzy zjechali za taki wyłom jakim było to stwierdzenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ooo moje klimaty :)

 

Ciesze sie ze zostal wklejony ten temat,bo wiele mowi sie i slyszy o katolickich egzorcystach,egzorcyzmach i tym podobnym,jednak jak to jest naprawde z nimi?

Spotkalem w swoim zyciu jednego katolickiego egzorcyste ktory bardzo wiele wniosl pozytywnych cech w moje zycie,dzieki niemu wiele spraw lepiej zrozumialem i pojalem,pomimo jego negatywnego podejscia do spraw okultyzmu i Magii.Coz kazdy ma swoj wybor,indywidualna sciezke ktora podaza,a na ezoterycznych rozdrozach mozna czasami niestety zle skrecic i popasc w stan o ile nie zniewolenia to nawet opetania.

Kosciol bardzo radykalnie podchodzi do wszelkich przejawow rozwolju duchowego z Reiki wlacznie co niekoniecznie musi oznaczac ze moga wplywac negatywnie,wydaje mi sie raczej ze chodzi w tym wypadku bardziej o ,,polityke kocielna"zeby nie tracic wyznawcow ktorzy skieruja sie na indywidualna sciezke rozwoju duchowego,porzucajac kosciol.

Jak wiadomo egzorcysta moze zostac ksiadz ktory dostaje pozwolenie od biskupa,aby stac sie nim w pelni.(w rozumieniu koscielnym oczywiscie) Wszelkie ich dzialania majace na celu wypedzenie zlego ducha,sa robione w oparciu o wiare w potege KK i Jesusa Chrystusa.Egzorcysta nie dziala sam,nie powoluje sie na swoje sily duchowe,tylko jest przedstawicielem kosciola,analogicznie podczas egzorcyzmow,to caly kosciol lacznie z wszystkimi wiernymi walczy ze zlym,a to daje duza sile.

 

Nie zgadzam sie z postulatem zamieszczonym w artukule odnosnie trzech objawow po ktorych mozna poznac opetanie,i wiekszosc autorow a takze ksiezy ktorzy sa egzorcystami z powolania a nie mianowanymi tez sie z tym zgodzi,sa przypadki opetania w ktorych ,,zly duch'' stara sie zamaskowac,schowac i uspic czujnosc egzorcysty,sa znane przypadki kiedy osoba opetana nie reaguje na krucyfiks,wode swiecona,nie wspominam juz o swietych obrazkach :) Wielu niedoswiadczonych egzorcystow wychodzi wtedy z zalozenia,ok nie boi sie krzyza,nie boi sie wody swieconej,jest spoko udalo mi sie go uwolnic.Nic bardziej mylnego,demon,zly duch potrafi tak trwac w ukryciu az przechytrzy ksiedza aby moc dalej pastwic sie nad swoja ofiara.Ale do tego potrzeba lat praktyki i powolania,pozwolenie biskupa to za malo :) w tej materii ;)

 

Mnie tylko ciekawi jak oni nie widząc z czym pracują przeprowadzają egzorcyzmy i co tak naprawdę wypędzają z człowieka?:)

 

Jak?Normalnie :)

Wielu egzorcystow zarowno katolickich jak i swieckich ma przekonanie ze najpierw trzeba ,,zdiagnozowac'' opetanego czy naprawde jest opetany.Prowokuja wtedy ten byt,aby ujawnil sie,pokazal co potrafi.Gdy juz sa w stanie stwierdzic ze chodzi o opetanie,zaczyna sie wtedy proces egzorcyzmow...i nie jest w tym momencie istotne kim jest ten byt ani co ma do pokazania lub powiedzenia chodzi o wyrzucenie go odciecie bez wchodzenia w jakiekolwiek dyskusje z nim.

Zdecydowanie popieram takie podejscie bo uwazam ze najglupszy demon w hierarchi demonow i tak jest bardziej inteligentny od najinteligentniejszego czlowieka.,dlatego w toku wymiany pogladow jest w stanie wykiwac czlowieka,stad zalecane jest nie wdawanie sie w dyskusje z takimi bytami.

 

Usunie opętanie demona/demoniszcze/servitora ale jednocześnie to wszystko dobre , co pomagało człowiekowi walczyć. Po egzorcyźmie nie ma się ani sił ani środków żeby się bronić. A taki złośliwy byt, akurat wtedy może sobie wrócić.

 

Demon,zly byt zawsze moze wrocic...

 

Kurcze...ale sie rozpisalem...sory juz nie przynudzam :)

Link to comment
Share on other sites

hee,hee,najwyrazniej w struktury kosciola kk w polsce wkradl sie pomysl monopolizacji rynku egzorcystow,czyzby nowy szczep "swietej inkwizycji" co za codowna reklama i ten rozglos!,hee,gospodarka wolnorynkowa jest dobra ok,reklama pelen wypas itd..ale!! monopol na wiare musi byc.pomysl przyszlosciowy jednak czy znajde w polsce kogokolwiek kto odprawi egzorcyzmy nad wyslannikami KK!!! ...oto jest pytanie"""

Link to comment
Share on other sites

który pomoże za free

 

nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad :]

 

ja nie wiem o co tyle szumu, przecież egzorcyzmy są tak proste ...

 

Słyszałem nawet o sytuacji odegnania ducha opiekuńczego (opiekuna).

 

cóż to był za opiekun, że się przestraszył światła chrześcijańskiego ?

a skoro to była inna siła, czemu ustąpiła ?

Link to comment
Share on other sites

źle się kończą ? jesli nie liczyć jakiś miszeli, to zna ktoś tak naprawdę przypadek że było tak źle ?

z własnego doświadczenia ?

 

wg. mnie to propaganda pewnego bożka planeternego.

Link to comment
Share on other sites

cóż to był za opiekun, że się przestraszył światła chrześcijańskiego ?

a skoro to była inna siła, czemu ustąpiła ?

 

hmmm...światła chrześcijańskiego i niektóre anioły się boją i wcale im się nie dziwię...ale na poważnie, to prawie 100% opiekunów od chrześcijaństwa a tym bardziej k.k. stroni jak może, tym bardziej jeśli to istoty starsze niż 2 tysiące lat i śledzą od podszewki jak się ma sprawa

a z innej beczki-co to za rozróżnienie, światło to światło i jego się nie boją, obawiają się tego, jak nacechowana jest energia księży egzorcystów, być może niektórych kościołów...nawet jeśli silna, wcale nie musi być czysta, "świetlista"

Link to comment
Share on other sites

tylko się źle kończą ;)

kiepski ;)

 

Może te kościelne źle się kończą, bo na kilka świeckich mi znanych to 100% bez problemów, ale włączając w to zapełnienie miejsca po demonie inną istotą(opiekunem najlepiej) co uważam za jedyne skuteczne...

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe bo ja nie znam żadnej, od której duchowni odcięli demona. Podasz przykład? a ja sprawdzę o ile to będzie możliwe czy te osoby są puste czy kogoś mają ; )

 

Były bez $$ ...tego się nie robi za pieniądze o takich w ogóle nie rozmawiamy -.-

Link to comment
Share on other sites

Były bez $$ ...tego się nie robi za pieniądze o takich w ogóle nie rozmawiamy -.-

 

leo, why ? czy to jest problem dawania kasy za pomoc ?

 

takie gadanie, duchowni lepsi czy świeccy, tak sobie możemy gadać

jacy np. lekarze są lepsi. jak ktoś pomaga to pomaga, jest to weryfikowalne.

poprawiałem po wielu, po mnie może też ktoś poprawiał, takie życie.

Edited by sosnowiczanin
logika
Link to comment
Share on other sites

Nie, nie jest...i uważam ze jak ktos chce dac w podzięce to ok. Natomiast to zbyt poważne kwestie, żeby się tu finansowo nastawiać.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie jest...i uważam ze jak ktos chce dac w podzięce to ok. Natomiast to zbyt poważne kwestie, żeby się tu finansowo nastawiać.

 

policjant też ma powazne kwestie, tak samo lekarz, strażak, etc. etc.

oni też mają żyć za to co dostaną w podzięce ?

 

taka logika wynika z faktu, że społeczeństwo się przyzwyczaiło do układu kiedy sponsoruje

się pewną organizację, również z pieniędzy publicznych, płaci się jakieś dziwnie wg. mnie duże

pieniądze za ślub, pogrzeb (czasami nieudany), no i od czasu do czasu coś się dostaje >za darmo<,

jakiś egzorcyzm etc. nie ma darmowych obiadów ;]

 

Nie istnieje co? takiego, jak darmowe obiady!, friedman, ekonomia, nobel, chicago

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

no ok. nie rozumiem tylko po kiego organizować konferencje prasowa skoro nie chce się tak naprawdę nic powiedzieć, w wyborach będą startować?

 

moim zdaniem kosciol z grubsza mowiac oglopia ludzi i tworzy medrcow jedynie w swoim gronie

to chyba tylko ja mam przyjemność poznawać księży wyjątkowo odpornych na tą mądrość, mój proboszcz na ten przykład oświecił mnie że babilońska cywilizacja była bardziej rozwinięta od naszej a upadła ze względu na brak wartości: boga, wiec nasza tez upadnie

Link to comment
Share on other sites

Wielu egzorcystow zarowno katolickich jak i swieckich ma przekonanie ze najpierw trzeba ,,zdiagnozowac'' opetanego czy naprawde jest opetany.

W przypadku katolickich to nie przekonanie, to przestrzeganie określonej procedury.

 

Chodzi o ochronę biednych owieczek przed czymś w czym może siedzieć szatan oględnie mówiąc. Po prostu założenie jest takie, że jeśli coś nie pochodzi od Bozi to lepiej tego nie tykać, bo można sobie zrobić kuku.

Dokładnie tak

A patrząc na niektóre zabłąkane tu owieczki trudno jest odmówić racji takiemu podejściu.

 

... poprawiałem po wielu, po mnie może też ktoś poprawiał, takie życie.

To, że niejednokrotnie ezgorcyzm trzeba powtarzać nie jest niczym szczególnym.

Skoro ludzie mogą być zawzięci to istoty duchowe również :)

 

Może te kościelne źle się kończą, bo na kilka świeckich mi znanych to 100% bez problemów, ale włączając w to zapełnienie miejsca po demonie inną istotą(opiekunem najlepiej) co uważam za jedyne skuteczne...

Obawiam się, że rację ma tu Seid.

Zgadza się, że miejsce po „usuniętym” demonie czy innym bycie należy zapełnić, ale tak aby organizm był zdrowy w oparciu o własną strukturę, tzn. bez protez i ciał obcych.

Do „wyleczenia” potrzebne jest świadome i aktywne uczestniczenie „chorego” w kształtowaniu własnej duchowości.

Dlatego jeżeli egzorcyzmowany nie jest świadomy swojego powiązania ze światem duchowym i sam nie podejmie się uleczenia własnej sytuacji, to „wstawianie” zamiennika w rzeczywistości wcale nie poprawi jego kondycji.

Stworzy pozory, ale nie przywróci wolności duchowej danego człowieka.

Czyli tak jak napisał Seid: zamieni stryjek siekierkę na kijek.

 

 

no ok. nie rozumiem tylko po kiego organizować konferencje prasowa skoro nie chce się tak naprawdę nic powiedzieć, w wyborach będą startować?

Po co? Po to, aby zasygnalizować istniejący problem, pokazać, że to nie bajki, że istnieje.

A dlaczego nie opowiedają ekscytujących historyjek? Bo nie temu ma to służyć. To nie ma być sensacja zachęcająca gawiedź do wpychania paluchów tam, gdzie ich pchać nie powinna. I bez tego egzorcyści mają co robić.

 

moim zdaniem kosciol z grubsza mowiac oglopia ludzi i tworzy medrcow jedynie w swoim gronie

Szczerze?

Zgadza się Kościół nie mówi wszystkiego, nie mówi wszystkiego z ambony.

Dlaczego? Vide moja powyższa odpowiedź dla DET.

Ale osoby, które chcą wejść głębiej w tematy dotyczące szeroko pojętego rozwoju duchowego mają taką możliwość również wewnątrz Kościoła.

A chętni zawsze są mile widziani :)

Link to comment
Share on other sites

Po co? Po to, aby zasygnalizować istniejący problem, pokazać, że to nie bajki, że istnieje.

A dlaczego nie opowiedają ekscytujących historyjek? Bo nie temu ma to służyć. To nie ma być sensacja zachęcająca gawiedź do wpychania paluchów tam, gdzie ich pchać nie powinna. I bez tego egzorcyści mają co robić.

no bardzo fajnie, ale niewierzących i tak to nie przekona, a tak naprawdę nie powiedzieli nic, czego katecheci nie wciskają od dziecka na religii

zło to zło blablabla kościół walczy ze złem blabla kościół wypędza szatana blablabla w kościele twoja jedyna nadzieja

toteż nie wiem po co to organizowali, w tej branży nie ma sensu robić reklamy bo popytu to raczej specjalnie nie podwyższy, jak ktoś czuje się opętany to dzięki temu raczej nie zadzwoni do księdza i nie zamówi sobie wizyty

kto miałby ochotę wpychać paluchy to to jest jak cukierek, ja wam powiem ze to nie fajne a wy to sobie zweryfikujcie czemu, doczytajcie, sprawdźcie co przemilczałem. W jakim stopniu trafia to do potencjalnych opętanych widać po dość kpiącej reakcji autora wątku xD

a najlepszym zniechęcaczem do pchania paluchów w cokolwiek jest lenistwo

Link to comment
Share on other sites

toteż nie wiem po co to organizowali, w tej branży nie ma sensu robić reklamy bo popytu to raczej specjalnie nie podwyższy, jak ktoś czuje się opętany to dzięki temu raczej nie zadzwoni do księdza i nie zamówi sobie wizyty

Tu masz rację :)

Kościół w marketingu nigdy dobry nie był :)

 

kto miałby ochotę wpychać paluchy to to jest jak cukierek, ja wam powiem ze to nie fajne a wy to sobie zweryfikujcie czemu, doczytajcie, sprawdźcie co przemilczałem.

Można do tego podejść jeszcze w inny sposób.

Jeżeli kogoś temat nie interesuje, to i tak go treść tego spotkania nie ruszy.

A jeżeli kogoś zaintrygowała, to może poszuka i dowie się czegoś, dzięki czemu zastanowi się zanim wyciągnie rękę lub jeżeli już się w coś wpakował a nie do końca rozumie, to szukając pozna go szerzej i dzięki temu przynajmniej zacznie myśleć, jak z tego się wyplątać.

 

W jakim stopniu trafia to do potencjalnych opętanych widać po dość kpiącej reakcji autora wątku xD

Ta zabawna właśnie na tym polega, każdy ma wybór.

 

a najlepszym zniechęcaczem do pchania paluchów w cokolwiek jest lenistwo

Ale lenistwo ma też swój drugi koniec :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...