Skocz do zawartości

Ćwiczenia dla lepszego samopoczucia


Gapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Znane jest od dawna powiedzenie : w zdrowym ciele zdrowy duch. Jakie są Wasze ulubione ćwiczenia ? Jak oddziałują na Wasze samopoczucie ? Co myślicie o tym zestawie ćwiczeń : 12 ?wicze? energetycznych - Repka.pl

Ja niestety opisu nie rozumiem – może ktoś je ma (lub mógłby nagrać w formie filmu) ?

Jak znajdziecie jakieś lepsze ćwiczenia (najlepiej w formie filmu) to „dajcie linka”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Tai Chi, genialna rzecz.

 

Kiedyś próbowałem Tai Chi, po wykonaniu całej serii ćwiczeń czułem spokój jak po pierwszym papierosie z zaciąganiem. Wszystkie tak działają ? Wolałbym coś co by rozwiazało problem z tematu pierwszego z sygnatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam sobie spacer na działkę (4 km) i wniosłam 60 wiader mokrego śniegu do folii, żeby sobie powolutku topniał. Nastój mi się poprawił, organizm dotlenił, mięśnie rozruszały i jeszcze pożyteczne to było :-)))) A tak na serio, to kocham każdą formę ruchu, byłe była na świeżym powietrzu, bo mam dość siedzenia w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to kocham każdą formę ruchu, byłe była na świeżym powietrzu, bo mam dość siedzenia w domu.

 

Fajnie że sie tym podzieliłaś, tylko szkoda że nic na temat nie napisałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryty tybetanskie-seria pięciu prostych cwiczen.Zaczyna sie je od trzech powtórzeń na kazde cwiczenia co tydzień zwieksza o dwa

Ja sama cwiczyłam je przez jakis czas,potem przerwałam ale od kilku tygodni znowu cwicze.

Zajmuja one kilka minut,a wsoaniale rozcagają i energetyzują(a na świeżym powietrzu oczywiscie dotleniają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8

Podczas sytuacji stresowych i kiedy jestem zdenerwowany wykonuję taką najprostszą "medytację". Siedzę po turecku i liczę oddechy od 100 do 0.

Potem się uspokajam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryty tybetanskie-seria pięciu prostych cwiczen.Zaczyna sie je od trzech powtórzeń na kazde cwiczenia co tydzień zwieksza o dwa

Ja sama cwiczyłam je przez jakis czas,potem przerwałam ale od kilku tygodni znowu cwicze.

Zajmuja one kilka minut,a wsoaniale rozcagają i energetyzują(a na świeżym powietrzu oczywiscie dotleniają)

 

A jak wpływają na samopoczucie ? Co to oznacza energetyzują - (dodają wigoru, bystrości, czy cóś ?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...