Jump to content

Duchy zwierzat


Joanna2k

Recommended Posts

Był temat Czy zwierzeta mają dusze? Teraz proponuje temat Duchy zwierząt. Mozę wy znacie jakieś historie, może nawet z własnego doświadczenia?

 

Czy zwierzęta wracają do swych właścicieli jako duchy? Nie raz słyszałam ze tak, nawet widziałam program na discovery. (Mam psa, który ma już 7lat. Już jestem ciekawa czy rzeczywiście przyjdzie do mnie do domu jako duch? ) w tym programie na discovery / z opowieściach ludzi miało doświadczenia z powracającymi zwierzętami w postaci ducha. Na przykład piłka tocząca się samoczynnie po podłodze, uczucie czegoś ocierającego się o nogę, gdy przy nodze nic nie ma, a także czasami wizualne pojawienie się ukochanego zwierzaka. Na pewno nie słyszałam komary, much i innych owadów pojawiały się jako duchy. Jest tylko mowa o zwierzętach domowych.

 

 

Czytałam na jakieś stronie internetowej o Duch konia - Ponoć nie było tam żadnego urządzenia kontrolującego ruch, które pozwoliłoby koniom bezpiecznie przechodzić przez drogę, dlatego kilku ludzi odniosło poważne obrażenia lub zginęło w wypadkach, w których śmierć ponosiły nawet i konie.

Często, w nocy / nad ranem, kierowcy skarżyli się, że widzą kona z siedzącym na nim dżokejem, który chce przejść na drugą stronę jezdni. Kiedy jednak kierowcy zwalniali, aby przyjrzeć się nie znajdywali w tym miejscu niczego. Te postaci znikają na samym środku drogi! Widoczne były nawet upiorne sceny przedstawiające wydarzenia, które kiedyś naprawdę miały tutaj miejsce. Nawet są opowieści ze kierowca widział jak koń zrzuca jeźdźca z siodła na samym środku drogi, tuż przed zniknięciem. Ktoś inny widział konia ciągniętego po jezdni, jak gdyby uderzył w niego samochód i ciągnął zwierzę przez krótki czas, zanim się zatrzymał.

 

 

 

W Hollywood na cmentarzu stoi duży nagrobek pisarki która była dobrze znana Gdy umierała, poprosiła, aby jej dwa ulubione psy, które umarły wcześniej, zostały ekshumowane z jej przydomowego podwórka i pochowane wraz z nią w Hollywood. Istnieje wiele opisów ludzi, którzy słyszeli te psy późno w nocy.

 

 

 

Na Zwierzęcym przedmieściu Chicago żyje inna tajemnica. Przechodnie często widują czarne postaci psów i innych zwierząt przelatujących przed światłami samochodów, co skłania niektórych kierowców do wciśnięcia hamulca, po chwili okazuje się, że nic tam nie ma.

 

 

 

Każdy słyszał o Czarnym Pisie z Ogrodzieńca Można go zobaczyć, wieczorami lub nocą. Znajdzie się wśród ruin starego gotyckiego zamku w Ogrodzieńcu. Pies jest znacznie większy od zwykłego. Pies, ciągnie za sobą długi, brzęczący łańcuch, oczy jego płoną, sierść jest smoliście czarna.

Stara powieść głosi, że tak po wsze czasy pokutuje kasztelan Stanisław Warszycki. Ten okrutny pan tu właśnie, na zewnętrznym dziedzińcu zamku, urządził grotę zwaną "Męczarnią Warszyckiego", gdzie torturowano opornych poddanych. Równie okrutnie poczynał sobie ze służbą, a nawet z domownikami. własną żonę skazał na publiczną chłostę.

Widmowy pies strzeże skarbów, które Warszycki przed potopem szwedzkim ukrył w podziemiach zamku. Większość tych bogactw miało by wypłaconych kasztelanowi Męcińskiemu, który ożenił się z jego córką z pierwszego małżeństwa - Barbarą. Jednakże posag nigdy nie dostał się rodzinie Męcińskich. Kiedy po śmierci Warszyckiego rodzina przeszukiwała komnaty, gdzie - jak wydawało się - powinny być skarby, nie odnaleziono ani jednego talara. być może kasztelan obawiając się grabieży zamku przez najeźdźców schował swe skarby głęboko w lochach.

Większa część piwnic wydrążonych w wapiennych skałach pod zamkiem została zresztą wysadzona jeszcze przed oblężeniem, aby zapobiec atakom Szwedów. Może to właśnie kasztelan w postaci czarnego psa pilnuje ukrytych skarbów?

 

 

 

Najwięcej jest doniesień o spotkaniach z duchami psów, kotów i koni.. Czy wszystkie zwierzęta mogą się ukazywać lub powracać jako duchy? Czy może istnieją ograniczenia określające, które ze zwierząt mogą powracać? Dlaczego nie ma więcej doniesień i relacji o obserwacjach duchów zwierząt? Same pytania i zero odpowiedzi. Możemy jedynie gdybać. Może kiedyś się dowiemy.

 

 

 

widziałam na discovery o duchu małpie która wróciła jako duch do miejsca gdzie się wychowała/przybywała. Małpa lubiła robić psikusy. Cos strącała, coś wypiłam ci było w kieliszku czy w szklance. I tak robiła nawet po śmierci. Właściciel zobaczył swoją małpę dopiero, gdy zaczął filmować swój pab

Link to comment
Share on other sites

Mi w październiku zmarł kanarek. Czasami słyszę jakby jego śpiew ,albo bawienie się w piasku. Rodzice mi nie wierzą. Ja sama nie wiem co mam o tym myśleć. Kilka razy było tak ,że go po prostu słyszałam... A przynajmniej wydaje mi się ,że jego.

Link to comment
Share on other sites

Aśku co to Twojego tematu reasumując moje zdanie jest jednoznaczne.. Tak zwierzęta mają dusze! Przecież to są istoty żywe.. Mają uczucia, jakieś instynkty (chociażby macierzyńskie) czy też inteligencje.. Delfiny i Psy mają nawet spore IQ.. W szczególności Delfiny, to one są uważane za najmądrzejsze w królestwie zwierząt.. Mi naprzykład tata opowiadał pewną historie.. Jak był mały jego tata zabijał koguta (czyli mój dziadek) a w oczach tego koguta były łzy, tak jakby ten kogut przeczuwał co za chwilę się z nim stanie.. Zaraz napewno nasunie się pytanie, czy owady w takim razie mają dusze.. I jeszcze bakterie.. A nawet pasożyty (jak chociażby tasiemiec).. [;

 

Oczywiście nie popadajmy w paranoje..

 

Zwierzęta spełniają szereg funkcji w naszym życiu. Gdyby nie oni, byśmy nie istnieli.. Psy oraz koty są w większości naszymi opiekunami za życia.. Inne zwierzęta domowe jak np.: świnia, krowa, kura.. itp. Możemy dzięki nim zaspokoić naszą najważniejszą potrzebę według piramidy potrzeb (czyli zaspokojenie w aspektach konsumpcji "jedzenie").. A jeżeli ktoś jest wegetarianinem, weganem czy też semiwegetarianinem (semiwegetarianin nie je mięsa poza jedynym wyjątkiem, a dokładniej ryb..) to wtedy nawet taka mała pszczółka się w tym procesie zaspokojenia naszej głownej potrzeby, jakim jest zapylenie.. Dlatego też powinno się jednak dla zwierząt odnosić z szacunkiem.. Dzięki nim istniejemy, a jeżeli ktoś wierzy w reinkarnacje (karme), to na pewno wie co to oznacza rozwój duchowy i wzrastanie duszy do kolejnego poziomu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...