Skocz do zawartości

poszukiwanie drogi...


ssol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mafciek

Lubię runy ale tylko jako klimatyczny dodatek do tego czym się zajmuje. Nie mógłbym jednak się nimi zajmować, jak dla mnie zbyt duża pamięciówka, dokładnie tak samo jak tarot. Zbyt wiele tu do pamiętania, klasyczny furthak to 24 runy o ile się nie mylę a każda runa ma przypisane kilka znaczeń w zależności od kontekstu to nie na moją głowę.

Jeśli jednak interesują cię runy polecam przeczytać mitologie nordycką,jest naprawdę piękna ponadto możesz dowiedzieć się nieco o ich historii i pochodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek
Mafćku i ty chcesz się zajmować magią, choćby i wicca? Jak masz kłopoty z pamięcią lub nie lubisz się uczyć bo to pamięciowe sprawy, to jak zapamiętasz zaklęcia, modlitwy?

Nie mam problemów z pamięcią XD zapamiętać zaklęcie jest łatwiej niż uczyć się np. runa taka i taka oznacza to, to, to, to,to, to i to. Dodatkowo zaklęcia Wicca się rymują a to ułatwia sprawę dla takich leniuchów jak ja ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mafciek

Ja się prawdziwych zaklęć nie tykam bo uważam, że nie jestem wystarczająco przygotowany. W razie problemów Wiccanie mają swoje księgi cieni ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Jago:)

 

wydaje mi się że skoro nas coś ciągnie w jakąś stronę i chcemy to poznać, zagłębić się etc. to jest to bezwarunkowe, bez ale...poprostu to chcemy, a każdy argument np. pamięciówka to wskazówka - to nie dla mnie, ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafciek - dziękuje:) mam nadzieję ze na nia trafie i to ta

 

 

Jaga - szukam i czytam, czemu ja tu wcześniej nie trafiłem :) sporo ciekawych rzeczy aż sam nie wiem co czytać pierwsze hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozmowy z Bogiem" 3 tomy przerobiłem, była to moja pierwsza pozycja na drodze do zrozumienia... to jest najważniejsza książka w moim życiu, wiele zmieniłem i zrozumiałem. Z tą książką wiąże się pewna historia:

 

Jak przyczytałem tą książke wiele się zmieniło we mnie a przez to i w otoczeniu w którym przebywałem. Moi znajomi z dawnej pracy z którymi miałem super kontakt, byli pierwszymi, którzy o tym usłyszeli. Marek bo tak miał na imie ten znajomy wraz z żoną, zaczęli sami się zastanawiać nad tym o co chodzi w tym życiu. Tracili prace oboje a że pracowali w jednej firmie pojawiła się cieżka atmosfera. Pomogłem rozmową, miałem pare ksiązek o pozytywnym myśleniu - dałem przedruk "ODRODZENIE FENKSA" Nikodema Marszałka, coś jakby było lepiej do wypadku Marka. Na zakonczenie juz w okresie wypowiedzenia - spadł z rusztowania, otwarte złamanie i leżał 3 tyg w szpitalu. Tam któregoś dnia widze, że sam czyta, interesuje się więc dałem mu "Rozmowy z Bogiem". Trochę nieśmieło ale zaczął dyskutować i zmieniać punkt widzenia, sporo rozmaialiśmy, przeczytał 3/4 pierwszego tomu i któregoś dnia będą w tym szpitalu mówi do mnie:

- Artur to jest skomplikowane, niby wszystko łatwe i oczywiste ale rodzi się 1000-ąc pytań i przez to juz nic nie rozumiem

- Marek czytaj i myśl, odpowiedzi masz przed sobą i w sobie, przyjdzie dzień że wszystko zrozumiesz - nie wiem czemu tak powiedziałem

 

Dwa dni pózniej zmarł - zator płucny w wyniku oderwania sie skrzepu...

 

Moja pierwsza emocja - szok!

Pierwsza myśl jaka się pojawiła - Marek już wiesz i rozumiesz...

I tu się przeraziłem ja się uśmiechałem i wiedziałem że jest szczęśliwy...

 

Jego żona, trzyma tą książke, mówi że jej na razie mi nie odda bo spróbuje się za nią wziąć...

 

 

 

Polecam też:

THE MASTER KEY Charles F. Haanel

Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam... :)

- nie wiem jak daleko już jesteś...? ale możesz spróbować i tego... :P

- rozwój duchowy związany jest z opanowaniem i uświadomieniem sobie własnego Ego... oraz jEGO "cieni"

- pomocny jest w tym również Święty Kalendarz Majów TZOLKIN... i jego KINy... dla "każdego dnia"...

- które są pewna formą lekcji, jakie wskazują nam co mamy do "przerobienia" w danym dniu... *** http://www.ezoforum.pl/horoskop-majow/20207-niesamowita-rzecz.html#post211009

 

--- pozdrawiam... infe... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ssol przeczytaj pierwszy tom Rozmów z Bogiem ;)

 

A runy... jeśli czujesz, ze cię wołaj to stwórz swój futhark, poświęć go i ruszaj w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak... i o co Wam chodzi z tą pamięciówką? :> 24 znaki to tak strasznie dużo? A ilu słów np po angielsku uczycie się w szkole w ciągu 1 miesiąca? Na pewno o wiele więcej. Zresztą... nie o to chodzi. Ja nie umiem się niczego nauczyć na pamięć, jeżeli tego nie rozumiem. Jaki w tym sens? Trzeba coś zrozumieć, żeby się utrwaliło, zostało w głowie, wywoływało odpowiednie skojarzenia. Podczas robienia własnego kompletu run - nauka sama wchodzi. Potem wystarczy zająć się dobrze jedną runą dziennie, medytować z nią, obserwować co się dzieje, skoncentrować na własnych przeżyciach i emocjach tego dnia, trochę o danej runie poczytać - to nie jest pamięciówka... To stopniowa nauka, wymagająca dużo cierpliwości ale dająca ogromną satysfakcję i znakomite rezultaty.

Jeżeli chcesz "poznać runy w weekend" - to się nie uda... a z drugiej strony, jeżeli nie masz cierpliwość aby coś poznać, to będziesz próbować ciągle czegoś nowego, czas przecieknie Cie między palcami, minie parę lat, w ciągu których można było się bardzo wiele dowiedzieć - a Ty ciągle będziesz w tym samym miejscu. Znając trochę tego, trochę tamtego - ale tak naprawdę to nic tak naprawdę dobrze.

Do run zachęcam jeszcze dlatego, że pomagają poznać siebie. Ale nic nie dzieje się tak od razu, trzeba mieć wiedzę, wolę i odwagę by do tego dojść. A to wszystko wymaga czasu, cierpliwości i rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...