Skocz do zawartości

ASC i księżyc w koziorożcu....


NESZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ASC i Księżyc w koziorożcu....w pierwszym domu.

Jak myślicie...czy to dobry układ?? Trochę poczytałam i jestem zaniepokojona...

 

Z kolei w drugim domu mam Jowisza w Baranie i Marsa w Rybach. Wiem, że Jowisz w drugim domu to chyba dobrze rokuje...ale jest jakaś sprzeczność....pomiędzy tym bidnym koziorożcem i Jowiszem w drugim domu...

 

kto może niech pomoże...

 

Neszka

Edytowane przez NESZKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, koziorożce to mało sympatyczne osóbki...chłodne trochę zakompleksione i zamknięte w sobie ale rzecz w tym, że w związku z powyższym mam małe szanse na sukces w życiu...mogę raczej liczyć na więcej czasów biednych niż bogatych. Nie będę już nawet wspominała o niezbyt udanym życiu uczuciowym (co się pokrywa z rzeczywistością), i odkąd pamiętam...realizowania większości celów z większym wysiłkiem niż inni...

...z drugiej jednak strony wiele przez to w zyciu się nauczyłam i jestem naprawdę optymistką i wiem, że tak czy inaczej osiągnę swój cel...chociaż wiem, że na uśmiech losu za bardzo liczyć nie mogę...za to na swoją odwagę i pomysłowość i często bywam z siebie dumna... :))) i to jest fajna rzecz w tym wszystkim...

 

.... no i na dodatek mam saturna w 7 domu - więc to chyba oczywiste, że mimo moich 34 lat nigdy nie miałam na sobie sukni z welonem...

 

Naprawdę się ucieszyłam, że mam Jowisza w 2 domu...może kiedyś zrealizuję swoje marzenia...(i dlatego nie rozumiem tej sprzeczność pomiędzy TRUDNYM koziorożecem x 2 i szczęśliwym jowiszem).

 

Neszka

 

ps:

...jesli miałabyś więcej pytań jeśli chodzi o moje "koziorożcowate wątpliwośći" .... tutaj są chyba wszystkie potrzebne szczególy...

 

Planetary positionsplanet sign degree motion

Sun Taurus 9°58'41 in house 3 direct

Moon Capricorn 14°20'32 in house 1 direct

Mercury Taurus 23°25'19 in house 4 direct

Venus Gemini 19°52'28 in house 5 direct

Mars Pisces 14°35'07 in house 2 direct

Jupiter Aries 10°15'12 in house 2 direct

Saturn Cancer 13°56'38 in house 7 direct

Uranus Scorpio 0°01'57 in house 9 retrograde

Neptune Sagittarius 11°13'32 in house 11 retrograde

Pluto Libra 7°02'48 in house 8 retrograde

True Node Sagittarius 1°03'27 in house 10 direct

 

House positions (Placidus)Ascendant Capricorn 10°12'46

2nd House Pisces 1°01'38

3rd House Aries 16°09'09

Imum Coeli Taurus 14°44'57

5th House Gemini 4°53'33

6th House Gemini 22°02'07

Descendant Cancer 10°12'46

8th House Virgo 1°01'38

9th House Libra 16°09'09

Medium Coeli Scorpio 14°44'57

11th House Sagittarius 4°53'33

12th House Sagittarius 22°02'07

 

Major aspectsSun Trine Moon 4°22

Sun Sextile Mars 4°36

Sun Sextile Saturn 3°58

Sun Quincunx Neptune 1°15

Sun Quincunx Pluto 2°56

Sun Trine Ascendant 0°14

Moon Sextile Mars 0°15

Moon Square Jupiter 4°05

Moon Opposition Saturn 0°24

Moon Square Pluto 7°18

Moon Conjunction Ascendant 4°08

Venus Square Mars 5°17

Mars Trine Saturn 0°38

Mars Square Neptune 3°22

Mars Sextile Ascendant 4°22

Jupiter Square Saturn 3°41

Jupiter Trine Neptune 0°58

Jupiter Opposition Pluto 3°12

Jupiter Square Ascendant 0°02

Saturn Quincunx Neptune 2°43

Saturn Opposition Ascendant 3°44

Neptune Sextile Pluto 4°11

Pluto Square Ascendant 3°10

Numbers indicate orb (deviation from the exact aspect angle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież koziorożcem nie jesteś, tylko bykiem.. byki stoją twardo na glebie, nie masz sie czym martwic. Pozycja w ksiezyca w kosiorzcu chyba cos innego znaczy... nie wiem, pewnie arabika wie lepiej:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, koziorożce to mało sympatyczne osóbki..(...).

 

Nie wiem skąd taka opinia?!

Poszukaj opisy archetypu Koziorożca, nic tam o niesympatyczności nie napisano.

Koziorożce są wytrwałe, rzetelne, momentami uparte, powściągliwe... itd.

Księżyc w horoskopie to emocje, sposób ich wyrażania, głębia przeżyć, to nasza dusza, nieświadome odruchy

Księżyc symbolizuje też matkę, kobietę, w horoskopach mężczyzn również żonę...

Położenie w znaku może mówić o subiektywnym przeżywaniu życia, o tym jak sami je widzimy, jak "przeżywamy" je w środku.

Księżyc w Koziorożcu może mówić np. o tym, że jesteś osobą konsekwentną, powściągliwą i chłodną w wyrażaniu uczuć (co może powodować pewną barierę w kontaktach z innymi).

A Koziorożec na Asc może mówić o tym, że jesteś osobą wytrwałą w dążeniu do celu, zdyscyplinowaną. Jednocześnie, że postrzegana możesz być jako osoba chłodna, zdystansowana, albo trzymająca innych na dystans. Ale może też mówić właśnie o wytrwałości... wytrwałości w dążeniu do celu.

 

Koziorożcem rządzi Saturn, wg mnie najpiękniejsza planeta naszego układu słonecznego, fakt że zimna, tajemnicza, wzbudzająca strach, ale dlatego, że tak naprawdę nie jest znana... Bo nic nie jest w stanie przedrzeć się przez pierścienie. W horoskopie symbolizuje pewne ograniczenia, coś z czym musimy się uporać, przepracowywać, to nauka, która w jakiś sposób może być bolesna, ale dzięki niej można osiągnąć doświadczenie, zdobyć mądrość życiową... To taki ogranicznik, żeby nam się w głowie nie poprzewracało, od tej "dobroci" Jowisza... na przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki....:))) Rozwiałaś moje watpliwości. Nie jest źle...jestem takim "byczym koziorożcem" - chyba za bardzo się przejęłam.

 

pozdrawiam - Neszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest poznawać swój horoskop, ale trzeba brać całość pod uwagę... i zdystansować się do pewnych rzeczy, żeby emocje nie brały góry nad rozsądkiem :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...