Skocz do zawartości

Onyks - kamień czarnoskiężników i magów


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Onyks to piękny kamień, ja osobiscie najbardziej lubię czarne onyksy. Niektórzy uznają go za talizman dla astrologicznych koziorożców.

Osobiście nie uznaję dobierania kamieni do znaków zodiaku.

Z doświadczenia też wiem, ze onyk, zwłaszcza właśnie czarny to kamień magów i czarnoksiężników, a także kamień samotności. Wynika to z faktu, ze onyks pomaga nam wyciszyć się i zagłębić w siebie usuwajac z naszego zycia, to, co moze nam to zagłębianie się w siebie zakłócić. Także ludzi. U mnie sprawdziło się kilka razy, totez kiedy rodziło się uczucie i zawiazywał związek, chowałam onyks głęboko do pudełka z solą. A jeśli ów zwiazek stawał się toksyczny... No cóż, wydobywałam z soli onyks - naprawdę działa.

 

A co mówią i piszą o onyksie inni? Ponizej to co wyszperałam w necie (wybaczcie lenistwo nie chce mi się pisać samej wszystkiego :lol: )

 

nyks symbolizuje siłę i moc - pozwoli Ci stać się Panią swojego Losu.

 

Pogłębia poczucie kontroli nad swoim życiem, obdarza takimi cechami jak: determinacja, wytrwałość, odwaga i stanowczość. Daje siłę ludziom, którzy są narażeni na ekstremalny stres - emocjonalny i umysłowy, jest również pomocny przy podejmowaniu decyzji. Przynosi równowagę ciału i umysłowi i zapewnia moc psychiczną. Ułatwia zmianę nawyków, eliminuje negatywne myślenie a także wyostrza zmysły. Uważany jest za kamień przynoszący duchową inspirację i jasność umysłu - pomaga wyciszyć emocje i łatwiej nad nimi panować.

 

Niezwykle pomocny dla ludzi, którzy mają tendencję do rozpamiętywania dawnych relacji czy wydarzeń i z tego powodu nie mogą iść naprzód - uwalnia od przeszłości, ale również pomaga zakończyć nieszczęśliwe czy toksyczne związki. Dzięki jego działaniu łatwiej zmienić przekonania czy wzorce, które już nam nie służą. Ochrania przed negatywą energią, psychicznymi atakami i niekorzystnymi wpływami. Nadaje się dla ludzi osłabionych, ze skłonnością do irytacji - pozwala uwolnić się od niekorzystnych emocji, takich jak cierpienie, żal czy smutek. Również przydatny przy pozbywaniu się uczucia osamotnienia i izolacji. Przyciąga szczęście i pomyślny los.

 

Onyks jest pomocny przy leczeniu dolegliwości skóry, pomaga przy zainfekowanych ranach takich jak: infekcje grzybiczne, zapalenia skóry a nawet poparzenia słoneczne. Wzmacnia zęby i kości, regeneruje serce i nerki a także pomaga przy epilepsji. Ponadto ma korzystny wpływ na wzrok, jest stosowany przy leczeniu jaskry.

Moc kamieni - Onyks - Jubiler.pl - sklep z bizuteria

 

Onyks - cenna odmiana agatu o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i czarnej.

Nazwa pochodzi z greckiego onix i oznacza pazur (paznokieć, racica): nawiązuje do twardości, wyglądu i ostrych krawędzi tego minerału..

Biało-czarny onyks jest często nazywany zwyczajnym, arabskim lub czarnym.Onyks występuje również w kolorze zielonym i białym. Kamień szlachetny przynależący do znaku Koziorożca.

Znany już w starożytności. To właśnie onyksu najczęściej używano do wyrobu kamei i pieczęci.

Obecnie wykonuje się z niego miniaturowe rzeźby i intaglia, szlifuje w formie paciorków. Jest doskonałym materiałem do inkrustacji. Stanowi poszukiwany kamień kolekcjonerski, a także jubilerski i ozdobny.

Od czasów starożytnego Egiptu onyks barwiono, aby podkreślić jego barwę. Większość onyksów wytwarzano zanurzając agat w roztworze cukru, a następnie podgrzewając go w kwasie siarkowym, aby zwęglić cząsteczki cukru. Już w starożytności uważano onyks za kamień szczególnie szczęśliwy i właśnie z tego minerału wykonana była osobista pieczęć cesarza Chin (poddanym cesarza zabroniono posługiwać się tym samym kamieniem pod karą śmierci).

Onyks ? Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

Artykuł: Onyks, kamień dla odważnych: Onyks, kamie? dla odwa?nych - Talizmany - Horoskop - Wieszjak.pl

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jaga_Wiedzma
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Od siebie mogę jeszcze dodać, że czarny onyks jest pożyteczny dla osób mających trudności z koncentracją, cierpiących na złe sny i lęk przed ciemnością, zarówno w domu jak i w podróży. W pracy czarny onyks pomaga bez zdenerwowania bronić swojego stanowiska w sporze lub w obliczu niesprawiedliwej krytyki, zwłaszcza ze strony zwierzchnika. Chroni zwierzęta wypuszczane na dwór nocą (może w formie kamyczka w obróżce).

Kolor świecy: biel;

Czakra: korzenia ;

Zioła, kadzidła, olejki: aloes, kopal, paczula, cyprys;

Kwiaty: kwitnący bluszcz, dzika wiśnia, szarotka;

Anioł: Semakiel.

Kamień doładowuje się wystawiając go na słońce.

(Informacje z książki )

 

Osobiście na własnej skórze jeszcze nie wypróbowałam działania. Ten temat dopiero mi przypomniał, że mam onyks w domu.

Pzdr ; )

Edytowane przez Pentagramma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ja z doswiadczenia powiem, ze potwierdzam co o onyksie napisałaś i co podałam wyzej. A na marginesie to teraz według horoskopu Majów mamy właśnie okres patronatu onyksa. I ja sie w onyksie urodziłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, tyle ze dalej nie rozumie, to jesli jestem posiadaczka onyksu znaczy ze nie znajde sobie partnera?

na mnie osobiscie bardzo pozytywnie dziala dodajac mi enegrii a przedewszystkim wycisza, uspokaja, tyle ze o tym dzialaniu na samotnosc mnie dobija informacja...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Napisałąm to wyżej. Onyks wycisza, uspokaja i pozwala się zagłębić w siebie. Sprzyja medytacji i rozwojowi duchowemu. To niestety nie zawsze idzie w parze z trwaniem w związku. Być może znajdziesz kogoś kto Ci w tym pomoze i wówczas onyks "nie przegoni" partnera. Co do chwili obecnej, nie dam Ci odpowiedzi czy znajdziesz partnera czy nie.

Moje doświadczenie z onyksem jest takie jakie jest. "Uwalniałam" lub nabywałam onyks, kończył się związek.

Może po prostu dozuj sobie obcowanie z onyksem. potzrebujesz ciszy i spokoju korzystaj z onyksu ale po tem chowaj go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Napisałąm to wyżej. Onyks wycisza, uspokaja i pozwala się zagłębić w siebie. Sprzyja medytacji i rozwojowi duchowemu. To niestety nie zawsze idzie w parze z trwaniem w związku. Być może znajdziesz kogoś kto Ci w tym pomoze i wówczas onyks "nie przegoni" partnera. Co do chwili obecnej, nie dam Ci odpowiedzi czy znajdziesz partnera czy nie.

Moje doświadczenie z onyksem jest takie jakie jest. "Uwalniałam" lub nabywałam onyks, kończył się związek.

Może po prostu dozuj sobie obcowanie z onyksem. potzrebujesz ciszy i spokoju korzystaj z onyksu ale po tem chowaj go.

 

Właśnie sprawiłam sobie onyks. Przystępuje właśnie do oczyszczania go i myślałam,aby oczyścić go w roztworze wody z solą,albo zasypać solą( zwykła nie morską),a później umyć pod bieżącą wodą oczyścić z soli ,czy dobrze,czy tak może być?? Jeżeli chodzi o energetyzowanie to na pierwszy raz tego raczej nie zrobie,bo trzeba go wystawić na słońce,a teraz go nie ma.

Wszyscy piszą,ąby onyks dozować i chować go.Ale gdzie mam go schować w jakiś konkretny izolator? czy włożyć do pudełeczka i po prostu niech tam sobie jest.

Co to znaczy ukierunkować energie do kamyka? Jak to zrobić? Mam trudności z koncentracja,a jak już myśle na jeden temat to zaraz przychodzą inne myśli niekontrolowane.

Czyli co?Może powiem - pragne zaprogramowac ten kamyk na ,np. rozładowanie napięcia,równowagi psychicznej z racji tego ,że rozpamiętuje dużo rzeczy z przeszłości.

Jeśli chodzi o oczyszczanie to można zakopać go też w ziemi ,na cmentarzu można przy grobie babci,albo kogokolwiek kogo znałam?? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ :) z góry dziękuję :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...