Jump to content

Coś więcej niż tylko słowa...

Guest Mafciek

Recommended Posts

Guest Mafciek

Zapraszam użytkowników forum do wpisywania tutaj mądrych cytatów, sentencji, powiedzeń, itd. Proszę jednak nie wypisywać znanych nam wszystkich cytatów typu "panta rhei kai ouden menei " Heraklit, myślałem raczej o cytatach mało bądź prawie wcale nieznanych.

To może ja zacznę:

Nie możemy zatrzymać żadnego dnia , ale możemy go nie stracić. ;]

"Mądre, sprawiedliwe myśli przychodzą wraz ze starością i spokojem" bardzo mi się ten cytat podoba ale nie wiem kto go powiedzial

" Pewien uczeń zapytał Hejasiego:

- Chcę wiedzieć co jest najzabawniejszego w człowieku?

Hejsai odparł

- Myśli zawsze na odwrót; śpieszy się by dorosnąć, a potem wzdycha za utraconym dzieciństwem, traci zdrowie w pogoni za pieniędzmi, by wkrótce stracić pieniądze ratując zdrowie. Myśli tak żarliwie o przyszłości, że nie troszczy się o dzień dzisiejszy, tym sposobem nie potrafi żyć ani teraźniejszością ani przyszłością.

Żyje jakby miał nigdy nie umrzeć, i umiera, jakby nigdy nie żył"

Guest anatemka

"Mogę nie zgadzać się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia”.

Voltaire

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie"

A to coś dla was(autor nieznany ):

Dotknij miłość, zatrzymaj wiatr, ukołysz niebo, pocałuj gwiazdę, obejmij mrok, uchwyć chwilę, przywitaj się ze słońcem, zatańcz z księżycem, zabij nienawiść, wybacz wojnę zazdrości, pożartuj z uśmiechem i dopiero wtedy mów o wolności.:)

• 3 months later...

Jesli chcesz rozśmieszyć Pana Boga , opowiedz mu o swoich planach .

Nie wiem kto powiedział te słowa , wiem jedno , od kiedy żyje dniem dzisiejszym i nie planuje.... przezywam mniej rozczarowań . Pozdrawiam

To żadna sentencja, tylko tekst z piosenki. I też nie żadnego wielkiego piosenkarza, ale ja to czuję.

Close your eyes, not your mind. Let me into your soul.

- Zamknij oczy, nie umysł. Wpuść mnie do swojej duszy

Adam Lambert "For your entertainment"

Edited by karolinna
brak toćki x]