Skocz do zawartości

Tajemniczy przedmiot


Katamaradze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mamy dwa otwarte ćwiczenia, może przyda się jeszcze jedno?

Zdaje się być ciekawe bo znajomy nieźle się nagłowił nad nim:)

 

W dzieciństwie u cioci widziałam przedmiot, który dawała mi do zabawy. Fascynował mnie na tyle, że za każdym razem przy odwiedzinach myślałam wyłącznie o tym "By ciocia dała mi się nim pobawić!"

 

Pytania:

1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot?

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?)

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot? Królowa Mieczy 2 Monet Metal, metalopodobne może troszkę błyszczy, z kilku drobiazgów się składa.. może z dwóch większych części się składa, albo ma wystające coś...

 

2. Do czego służy? 6 Kielichów 5 Kielichów do zabawy, przenosi w świat wyobraźni, może można tam coś przechować np szkatułka jakaś, albo pobudza do czegoś..

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał? Paź Mieczy Głupiec

Pobudzało ciekawość, interesowało cię to, wzbudzało dreszczyk pod skóra, pozytywne emocje, chciałaś to mieć bez względu na konsekwencje..

 

Może to coś magicznego było? Np tabliczka do wywoływania duchów..talizman, biżuteria magiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania: 1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot? Kochankowie,5 monet,3 buławKolorowe szkło na 5 monet mam witraż,metal,drewno,coś ze stabilnym gruntem.Myślałam o wazonie,albo lampie i przyszedł mi na myśl kalejdoskop...............nie wiem czy to tak się nazywa....jest okrągłe,kolorowe szkiełka w środku.......jak się przekręca zmienia wzorki....

 

 

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?) Wieża.Mag,Słońce To musiało być czymś bardzo ważnym dla Cioci,może dostała to od kogoś bliskiego w prezencie?????Myślę,że służy do zabawy,ale dla dzieci i starszych również....wieża coś co się rujnuje ale do tego potrzebne są ręcę czyli trzeba obracać,przez nie widać ciepłe formy i kolory......

 

 

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał? 5 mieczy,As buław,9 mieczy Miałaś chyba nadzieję,że Ciocia tą rzecz Ci sprezentuje,była taka szansa,,bardzo tego chciałaś......szkoda było oddawać to z powrotem Cioci,bardzo przeżywałaś ten fakt,byłaś smutna..........może nawet płakałaś........

Edytowane przez Arivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa a zasada 50 postów to co??

Nie no ja wiem,ze zasady sa po to aby je lamac,ale jezeli czasem napiszemy jakiejs osobie,ze nie ma 50 postów to cwiczenie nie wykonamy,to musimy sie tego trzymac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale było tak mało......:)Oczywiście nie musimy dokańczać ćwiczenia ...ale skoro już rozpoczęłyśmy...;)

Obiecuję poprawę!

 

Odpowiedź we czwartek.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania: 1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot?

 

Krol pucharow Kolo fortuny As mieczy

stawiam na cos kolorowego przewaga blekitu moze ...i cos metalowego jakas ostoja w tym asie moze nozka

 

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?)

 

as buław 2 puchary 4 puchary

 

no tu obstawialabym moze jakis kielich faktycznie chyba przedmiot uzytkowy aczkoliwek moje pierwsze mysli krazyly wokol kalejdoskopu moze wodny obrazek?patera/.talerz ozdobny? cos doz nudzenia zajmujace:yyyy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania: 1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot?

Rycerz monet-śmierć-metal,coś twardego…albo coś z kamienia

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?)

Sąd-8 buław-a ja myslę że ten przedmiot ma służy i do zabawy i do kuchni…można się świetnie bawić robiąc np. ciastka…

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał?

Papież,świat-czułaś się dorosła jak się tym bawiłaś…

 

Może to foremka do ciasta,albo wałek poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko patrząc na karty dziewczyn :)

 

Przyszedł mi go głowy młynek do kawy ( zdjęcie). Moja babcia miała podobny i choć obsesją bym tego nie nazwała, to parę razy dostałam po uszach za mielenie wszystkiego co mi wpadnie w ręce :lol: Przedmiot wydawał mi się magiczny (wyjaśnię może: w środku mieszkały skrzaty, które mieliły dzielnie) i bawił choć był typowo użytkowy, poza tym czułam się taka dorosła mogąc pomagać w kuchni (bo np. noża do dziś nie chcą mi dać do ręki hehehe) - może i w Tobie wzbudzał podobne uczucia. Ale to chyba dopasowanie kart do własnych wspomnień :mysli:

Edytowane przez Namanira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa a zasada 50 postów to co??

Nie no ja wiem,ze zasady sa po to aby je lamac,ale jezeli czasem napiszemy jakiejs osobie,ze nie ma 50 postów to cwiczenie nie wykonamy,to musimy sie tego trzymac!!!

 

Dziewczyny, umówmy się raz a porządnie czy sztywno przestrzegamy Regulaminu, czy też nie zwracamy uwagi na wymóg 50 postów ?

Niesprawiedliwe jest moim zdaniem to, że jedne ćwiczenia robimy bez problemu, a inne odrzucamy bo nie ma tego wymogu. Albo tak, albo siak...

 

Szkoda mi nie wziąć udziału i szkoda też pracy tych co już karty postawią - ale wątpliwość pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,cieszę się,że są nowe osoby i chcą się z nami uczyć i pracować.......... im więcej tym lepiej......jednak myślę,że te 50 postów powinno pozostać.Proponuje dokończyć ćwiczenia,to od Ani również i musimy sobie wyrobić nawyk sprawdzania postów u nowych osób.Nikt nie powinien mieć za złe,że to egzekwujemy,bo każda zanim zadała pytanie musiała mieć co najmniej 50 postów.Wydaje mi się to sprawiedliwe. Regulamin bym pozostawiła w niezmienionej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończmy zatem dla formalności, to co zaczęłam, zapewne już nikt się nie dołączy. "Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia":) OK

Wszystkie dziewczyny były wspaniałe.

Dzięki Wam widzę jak długą drogę mam przed sobą.

 

1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot? - świat,3 monet,3 mieczy- metal lub żelazo, coś kolorowego

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?) -słońce,10 kielichow,10 mieczy, słońce to radośc, zabawa a kielichy kojarza sie z naczyniami kuchennymi a miecze to moglo byc cos co tnie kroi. Mysle to przedmiot do kuchni ale mozna go wykorzystac do zabawy rowniez. Stawiam na kolorową deske do krojenia lub talerz, o prześlicznym kolorowym wzorze.

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał? - cesarz,3 miecze ,8 mieczy - emocje powagi, ze to cos pieknego i nie wolo tego zniszczyc, zeby tylko nie stluc zeby tylko cicocia sie nie zdenerwowala. Uwzalas ze to cos pieknego jest bardzo cenne.

 

1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot? Królowa Mieczy 2 Monet Metal, metalopodobne może troszkę błyszczy, z kilku drobiazgów się składa.. może z dwóch większych części się składa, albo ma wystające coś...

 

2. Do czego służy? 6 Kielichów 5 Kielichów do zabawy, przenosi w świat wyobraźni, może można tam coś przechować np szkatułka jakaś, albo pobudza do czegoś..

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał? Paź Mieczy Głupiec

Pobudzało ciekawość, interesowało cię to, wzbudzało dreszczyk pod skóra, pozytywne emocje, chciałaś to mieć bez względu na konsekwencje..

 

Może to coś magicznego było? Np tabliczka do wywoływania duchów..talizman, biżuteria magiczna?

 

Pytania: 1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot? Kochankowie,5 monet,3 buławKolorowe szkło na 5 monet mam witraż,metal,drewno,coś ze stabilnym gruntem.Myślałam o wazonie,albo lampie i przyszedł mi na myśl kalejdoskop...............nie wiem czy to tak się nazywa....jest okrągłe,kolorowe szkiełka w środku.......jak się przekręca zmienia wzorki....

 

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?) Wieża.Mag,Słońce To musiało być czymś bardzo ważnym dla Cioci,może dostała to od kogoś bliskiego w prezencie?????Myślę,że służy do zabawy,ale dla dzieci i starszych również....wieża coś co się rujnuje ale do tego potrzebne są ręcę czyli trzeba obracać,przez nie widać ciepłe formy i kolory......

 

 

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał? 5 mieczy,As buław,9 mieczy Miałaś chyba nadzieję,że Ciocia tą rzecz Ci sprezentuje,była taka szansa,,bardzo tego chciałaś......szkoda było oddawać to z powrotem Cioci,bardzo przeżywałaś ten fakt,byłaś smutna..........może nawet płakałaś........

 

Pytania: 1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot?

 

Krol pucharow Kolo fortuny As mieczy

stawiam na cos kolorowego przewaga blekitu moze ...i cos metalowego jakas ostoja w tym asie moze nozka

 

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?)

 

as buław 2 puchary 4 puchary

 

no tu obstawialabym moze jakis kielich faktycznie chyba przedmiot uzytkowy aczkoliwek moje pierwsze mysli krazyly wokol kalejdoskopu moze wodny obrazek?patera/.talerz ozdobny? cos doz nudzenia zajmujace:yyyy:

 

Pytania: 1. Z czego zrobiony jest ten przedmiot?

Rycerz monet-śmierć-metal,coś twardego…albo coś z kamienia

2. Do czego służy? ( do zabawy, do kuchni...?)

Sąd-8 buław-a ja myslę że ten przedmiot ma służy i do zabawy i do kuchni…można się świetnie bawić robiąc np. ciastka…

3. Jakie emocje, wrażenia, uczucia wzbudzał?

Papież,świat-czułaś się dorosła jak się tym bawiłaś…

 

Może to foremka do ciasta,albo wałek poprostu

 

Z czego zrobiony jest ten przedmiot - jednocześnie z metalu, szkła i drewna.

Do czego służy - W zasadzie jest elementem wystroju salonowego lat 80-90tych

Jakie emocje wzbudzał - byłam zaczarowana tym przedmiotem, mogłam się gapić godzinami jak głupia, marzyłam o nim, faktycznie był dla Cioci cenny więc mi nie oddała go, zawsze było mi przykro kiedy musiałam go oddać.

 

To była pozytywka w drewnianym pudełku przypominającym szkatułkę, mechanizm był schowany za szybką, więc można było oglądać przesuwające się metalowe paluszki po czarodziejskiej rolce z wypukłościami.hehe. Nakręcana oczywiście na kluczyk. Poprawne odpowiedzi są podkreślone.

 

Ćwiczenie było za proste jak na Was!:P Jestem rozczarowana.

Pozdrawiam i do zobaczenia za 20parę postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończmy zatem dla formalności, to co zaczęłam, zapewne już nikt się nie dołączy. "Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia":) OK

 

To proszę pamiętaj jeszcze żeby z odpowiedzią zaczekać z 2-3 dni, bo inni jeszcze by dołączyli, zwłaszcza, że właśnie mieli karty rozłożone :zalamka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie, też się nakręca :lol:

 

Sehnsucht ma rację...wypadałoby podać w 1. poście kiedy będzie odpowiedź. Wtedy unika się takich sytuacji. I mimo tego panuje chyba niepisany zwyczaj, że przed podaniem odp jeszcze się upewni czy ktoś nie kładzie kart na ostatnią chwilę a dopiero potem daje się rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałam zbesztana.:D:D Aleee! Szanuję to!

Zatem skoro jeszcze nie należę do grona, to z ćwiczenia nici więc dałam odpowiedź dzień wcześniej. Odp miała być jutro, zapomniałam dopisać w pierwszym poście faktycznie i wspomniałam w kolejnym... Uczę się od Was:P

Jesteście jakieś żelazne:D

Ale rozumiem. Gdyby nie to, powstałby chaos.

Ja jestem jak chaos...

Wybaczcie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu żadnego grona,każdy może wejść,kto tylko chce poćwiczyć, możesz razem z innymi odpowiadać na zadawane pytania ,ale po to jest regulamin,żeby jak napisałaś nie zrobił się bałagan.........:slonko:

Ja kiedyś też tu byłam nowa i bałam się ,czy zostanę zaakceptowana .Czy ktoś odpowie na moje pytanie?:_mysli:To były moje najgłupsze myśli......

Edytowane przez Arivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak chaos...

widac:lol:

 

poza tym regulamin dotyczy kazdej osoby i nikomu tutaj sie nie upiecze, to nie kolko matek rozancowych:lol:

 

Jesteście jakieś żelazne:D

no cos Ty?:lol::iconbananwo8::iconbananwo8:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też tu byłam nowa i bałam się ,czy zostanę zaakceptowana .Czy ktoś odpowie na moje pytanie?To były moje najgłupsze myśli......

 

Taką małą wariatkę, no co Ty :lol:

 

WE :serducho: ARIVO (jeśteś prawie jak NY heheh)

 

 

lovely, Ty powinnaś dostać rangę tarotowego strażnika - zawsze czuwasz :cfaniak_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arivo, od kiedy Ty wstydliwa? Podszywasz się pode mnie :lol:

 

lovely, niby tak, ale dla mnie i tak będziesz naczelną porządkową w dziale ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...