Jump to content

9 KWIATY - znaczenie karty


Guest winteer

Recommended Posts

Guest winteer

9 Bukiet kwiatów

Zadowolenie, radość, miłość, szczęście.

Pocieszenie. Ufność i wiara. Szacunek .Ciemnowłosa, samotna kobieta nastawiona nieprzychylnie .Karta ta mówi także o mozliwości awansu lub wygranej.Wyzdrowienie. Satysfakcja w każdej dziedzinie życia. Karta miłej niespodzianki, miłych wydarzeń, zaproszenie, drobny prezent, bukiet kwiatów; przedstawia pozytywnie nastawioną do nas młodą kobietę z bliskiego otoczenia, przyjaciółkę; bukiet kwiatów

W sferze uczuć karta ta niesie ze sobą informacje o zaręczynach, miłych spotkaniach we dwójkę, romantycznych randkach, zaproszeniach. Symbolizuje przyjaźń, zaproszenie do bliższej relacji emocjonalnej,spotkanie.Moze oznaczać takze szczerą miłość. Jest oznaką pozytywnej niespodzianki, prezentu - w tym od losu, uroczystości. W pobliżu klienta jest kartą czułości, szczęscia. Karta wpływa na inne karty w rozkładzie.

W kwestii zawodowej oznacza zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, wskazuje na miłą atmosferę w pracy, przychylną szefową, lub koleżankę. Środowisko zawodowe to wernisaże, wystawy

Cechy : szarmancki, miły, wesoły, towarzyski; dobre maniery, zadbany wygląd, modny strój, dobry gust. Czasem podstępnośc, przebiegłość. Osoba rozgoryczona, surowa, skrzywdzona i przez to bardzo silna

Czas: wiosna.

 

Link to comment
Share on other sites

zareczyny

pierscien bukiet zareczyny

list bukiet moze wskazywac na zaproszenie :)

 

BUKIET

10 kosa- niespodziewane szczescie, niespodzianka

25 pierscien - zareczyny

26 ksiazka- randka w ciemno :D

12 ptaki - agresywna rozmowa , klotnia

14 lis - agresja przez klamstwa /intrygi mobbing

19 wieza - policja, prokurator

Edited by winteer
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

img.php?im_id=172172

 

Piękno i szczęśliwe oblicze - to rzeczy, które ze sobą niosę. Jestem darem, który ociepla Twoje serce. Jestem Twoim uzdrowieniem i Twoim dobrym samopoczuciem. Bez względu na to, jaka karta jest przede mną, zawsze zmieniam jej znaczenie na pozytywne.

 

Jak to jest, gdy ktoś daje Ci podarunek? Karta ta jest wonnym zapachem radości i szczęścia, ukazaniem wdzięczności, jaka może zostać okazana na jej drodze. O pokazanym tutaj bukiecie różowych tulipanów mówi "Język kwiatów". W erze wiktoriańskiej kwiaty były używane jako medium do komunikacji. Stały się one alfabetem kochanków, doskonałym sposobem na potajemne wyrażenie miłości, namiętności i wdzięczności.

 

Na długo przed okresem wiktoriańskim wysoko ceniony tulipan był niezwykle pożądany, wywołał nawet zjawisko zwane "Tulipomanią". Dlatego obecność tej karty oznacza cenny dar, który zostanie przekazany lub otrzymany. Etykietka zawierająca nazwę talii jest nawiązaniem do wcześniejszych talii, które często posiadały znak wydawcy wytłoczony na jednej z kart. Dla przykładu, kilka wczesnych talii Lenormand zawierało flagę miasta wydawcy na karcie Okręt (3).

 

W połączeniu z kartą Jeźdźca (1) lub Listu (27), karta Kwiatów może służyć jako piękne zaproszenie. Jeżeli znajduje się blisko karty Parku (20), będzie zaproszeniem na przyjęcie. Jeżeli natomiast towarzyszy jej karta Wieża (19), może to oznaczać mniej miłe zaproszenie związane z wizytą w szpitalu. Wtedy przynajmniej otrzymasz kwiaty do swojej sali.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: szczęście, satysfakcja, radość, zadowolenie, prezent, nagroda, zaproszenie, miła wizyta, urok, piękno, wdzięk, sztuka, moda, dekoracje, kolory, niespodzianka, przyjaźń, kobieta, kosmetyki, zioła, kwiaty, owady, wiosna, osiągnięcie, wygrana, spełnienie, talent, pozytywna odpowiedź.

Ogólne znaczenie: Kwiaty (karta nazywana też Bukietem lub Bukietem Kwiatów) należy do kart pozytywnych. Mówi o szczęściu, zadowoleniu i satysfakcji w każdej dziedzinie życia. Oznacza radość, piękno, prezent, zaproszenie (szczególnie w pobliżu Listu lub Jeźdźca). Karta ta przynosi pocieszenie, daje znak, że wszystko jest w porządku, idzie w dobrym kierunku. To karta miłej niespodzianki, gości. Z Pierścionkiem może wskazywać na zaręczyny. Jeśli po Kwiatach następują Chmury, oznacza to, że coś, co wydaje się miłe, może zamienić się w coś niezbyt przyjemnego. Kwiaty reprezentują wiosnę i wszelkie kwiaty. Karta ta jest symbolem miłego towarzystwa i prawdziwej przyjaźni.

 

Miłość: Dobry czas w miłości, pojawią się pozytywne zmiany, coś pozytywnego może Cię zaskoczyć. Romantyczne chwile, radość, spełnienie marzeń. Kwiaty mówią o związku, który rozkwita, w którym obydwie strony są zadowolone i mają do siebie zaufanie. To symbol silnej więzi między partnerami. Dla osób samotnych może to być zapowiedź odmiany losu, pojawienia się nowego partnera, chociaż to powinny potwierdzić też inne karty. Kwiaty, szczególnie w pobliżu sygnifikatora, mówią, że jesteśmy otoczeni miłością, przebywamy wśród ludzi godnych zaufania, na których możemy polegać. Tradycyjnie w połączeniu z Pierścionkiem to zapowiedź zaręczyn.

 

Praca i pieniądze: Zadowolenie w pracy, radość, satysfakcja, możliwa podwyżka pensji lub premia. Ponieważ Kwiaty są symbolem prezentu, może też wskazywać na otrzymanie korzystnej oferty. Dla osób poszukujących pracy może być nadzieją na jej znalezienie. Kwiaty mówią o pracy z ludźmi, z którymi dobrze nam się współpracuje. To symbol robienia tego, co lubimy, kiedy praca nie jest obowiązkiem, ale przyjemnością. Atmosfera w pracy jest pozytywna, a efekty naszej pracy są zauważane i doceniane. Sprawy finansowe wyglądają dobrze, finanse są zabezpieczone i zrównoważone, finansowe bezpieczeństwo. Może pojawić się okazja do dodatkowego zarobku lub nawet wygranej, jeśli w pobliżu dodatkowo pojawią się karty Koniczyny lub Ryb.

 

Zdrowie: Twoje zdrowie się poprawia, dobry stan zdrowia, proces terapeutyczny, wyzdrowienie. Kwiaty to także karta lekarstwa, ziół, naturalnych sposobów leczenia, medycyny alternatywnej. Karta ta wskazuje na twarz, uśmiech, włosy. W pobliżu Trumny może oznaczać alergie. To też symbol narośli, nowotworów, cyst.

W kontekście duchowym: Wewnętrzna satysfakcja. Wydech szczęścia, "ufff", ulga. Wyrażaj wdzięczność wobec wszystkiego, co Cię otacza. Uzdrawianie duchowe, przebaczanie. Nadaj swojemu życiu więcej kolorów.

 

Opis osoby: Kwiaty opisują młodą kobietę, często naszą koleżankę, która jest optymistyczna, wesoła. To osoba dobrze wyglądająca, uśmiechnięta, czarująca i przyjacielska. Czasami wskazuje na matkę lub córkę. Określa takie zawody jak model, artysta, fotograf, projektant mody, fryzjer. Konsekwentna kobieta, kosmetyczka, makijażystka, druhna, świadek (na ślubie), kwiaciarka, zielarka, osoba towarzysząca, przedsiębiorca, starsza kobieta, wesoła wdowa, artysta plastyk, projektant, macocha, pozytywna, uprzejma, czasami próżna, wegetarianin, narcyz, atrakcyjny, dobrze wyglądający, bujne włosy, raczej długie i jasne, jasna skóra, zazwyczaj niebieskie oczy, spokojna osobowość, nieśmiała.

Czas: wiosna; 9 dni lub miesięcy; wrzesień; dziewiąty dzień miesiąca.

 

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Jeżeli istnieją problemy ze zdrowiem oznacza znaczną poprawę lub całkowite wyzdrowienie. Ma pozytywny wpływ na pozostałe karty.

 

Z kartami negatywnymi: Szczęście, przyjaźń, satysfakcja mogą zostać zniszczone. Karty znajdujące się w pobliżu Kwiatów powiedzą, jaka dziedzina naszego życia jest zagrożona. Jeżeli znajduje się w pobliżu karty klienta, oznacza, że otoczony jest on czułością, miłością i przyjaźnią.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Bukiet 9 – radość, piękno, szczęście, zadowolenie, niespodzianka, prezent, talent, kobieta, uznanie, piękno, upiększanie, spotkanie, miła niespodzianka, atrakcja, zaproszenie, uroczystość, życzenia, propozycja, komfort, nagroda, wyróżnienie, szczęśliwy czas, sukces, święto, pogodzenie

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/

 

 

Bukiet ( 9)

 

Wylosowałeś jedną z najprzyjemniejszych kart w talii Lenormand. Zwiastuje ona przyjemne wydarzenia, miłe towarzystwo i dary (także podarunek od losu). Wylosuj następną kartę, żeby dowiedzieć się, czego będzie dotyczył ten uśmiech losu. Karta ta opisuje miłą osobę, zwykle młodą kobietę, przyjaciółkę lub krewną.

 

Czas: Wiosna.

 

Wpływ fizyczny: Oznacza dobry stan zdrowia lub rychłą poprawę. W połączeniu z kartą słąbego zdrowia wskazuje na narośl, wrzód, alergia.

 

Słowa-klucze: Urok, przyjemność, miłe odwiedziny, sympatyczna kobieta, miła niespodzianka, podarunek, przyjęcia i zebrania towarzyskie, zaręczyny, kwiaty.

 

źródło : http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/wyrocznialenormand1.php#.Vok-xG6ImyA

Edited by Bethany
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

9 Kwiaty - satysfakcja, podarunek, radość, piękno. Szczęście. Podarunek.

Zadowolenie, serdeczność, przyjemność, uznanie, sympatia, wdzięczność, życzliwość, szczerość.

Szczęście (w danej sferze), sukces i zwycięstwo (na danym polu), zamiary pójdą zgodnie z planem, będziesz zadowolona.

Kreatywność, artyzm. Sympatia, miłość, uwielbienie, przyjaźń, lojalność, dobrzy ludzie; bez trosk.

Karta pozytywna, atmosfery.

 

- satysfakcja, prezent, zaproszenie, miła wizyta, coś miłego, miła niespodzianka, przyjemnie, atrakcja, urok, sztuka, przyjaźń, młoda kobieta, zioła, kwiaty, wiosna, rozwój.

Zadowolenie, talent, uznanie, upiększanie, spotkanie, atrakcyjne, uroczystość, życzenia, propozycja, komfort, nagroda, wyróżnienie, szczęśliwy czas, święto, pogodzenie, zakończenie zmartwień, kłopotów, stresów. Przyjemnie, poprawa, sukces; neg: ostrzeżenie przed rozczarowaniem, nieszczerymi uczuciami..

 

czas: 9 dni, miesięcy; wrzesień, 9 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Stilla

Przyszłość
szczęście, radość
miła atmosfera, spokój, zadowolenie
prezent, upominek
oferta, propozycja
dostawanie czegoś
otrzymasz pomoc
mili ludzie
pozytywne wydarzenia


Miłość
szczęście, zadowolenie
związek kwitnie
satysfakcja, spełnienie
rozwijająca się więź
miła niespodzianka


Praca
atrakcyjna oferta
zaproszenie
otrzymanie rekomendacji
przyjemna atmosfera w pracy
rozwój zawodowy
firma dekoracyjna, kwiaciarnia, sklepy z ładnymi rzeczami


Finanse
dobra sytuacja materialna
pozytywne rezultaty
finansowa okazja
bezpieczna sytuacja
zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa


Zdrowie
powrót do zdrowia
alergia na pyłki
medycyna alternatywna


Osoba
młoda kobieta, nasza przyjaciółka, koleżanka, córka
czasem matka lub ciotka
pozytywna, szczęśliwa osoba
ktoś czarujący
kosmetyczka, florystka, makijażystka, artystka, fryzjer
ładnie wygląda, atrakcyjny
zadbane, długie włosy
wegetarianin
możliwy narcycyzm


Duchowość
wewnętrzne zadowolenie
wdzięczność
duchowe uzdrowienie
wewnętrzne piękno
nadaj swojemu życiu kolorów


Porada
bądź szczęśliwy
upiększaj
zrób dobry uczynek, podaruj coś komuś
odwdzięcz się za to, co dostajesz od świata


Czas
dziewięć dni, tygodni, miesięcy
wrzesień
dziewięć dzień miesiąca


Miejsca, rzeczy
kwiaty
ładne przedmioty
ozdoby
prezenty
kartka walentynkowa
kolorowe kredki, farby itp.
kosmetyki do pielęgnacji i makijażu

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...