Jump to content

12 PTAKI - znaczenie karty


Guest winteer

Recommended Posts

Guest winteer

12 Ptaki

Zmienność. Niestałość,.Krótkotrwałe zmartwienia i stresy.Problemy,myśli i plany, trudności. Karta ta informuje o telefonach, stresie, „zabieganiu” i liczbie 2, która odnosi się najczęściej do dwóch starszych osób babci i dziadka. Karta kontaktów telefonicznych; Bardzo możliwe, że czeka nas jakaś ważna rozmowa telefoniczna, która wiele wyjaśni. Kolejna możliwość to stres, czas pełen zawirowań, który przynosi ze sobą kłopoty i zmartwienia.

W sferze uczuciowej przynosi zmartwienia i drobne nieporozumienia, czepianie się o drobnostki. Karta humorów, dąsania się i łez.

W pracy oznacza stres, niepokój, konflikty, natłok zdarzeń, ale także mobbing. Ptaki mogą nieść, że sobą informacje, że wykonujemy pracę na dwóch etatach, lub pracę tymczasową, bo ptaki są (u)lotne.

Cechy: stresujący, nerwowy, humorzasty, rozproszony/ brak koncentracji, przelotny, niespokojny

Czas: październik.

Link to comment
Share on other sites

Karta wskazuje na nerwowość, chaos i troski. Może oznaczać również telefony. Obie sowy mogą też symbolizować dwie starsze kobiety.

Źródło: Mystical Lenormand

 

Rozmowa telefoniczna, tekst, data - oto w jaki sposób się komunikuję. Jestem w spotkaniach, rozmowach i lubię negocjować. Mogę być Twoim bliźniakiem, kochankiem lub kumplem. Oznaczam tworzenie się par, związków.

 

Karta ta jest symbolem paplania, plotki lub wymiany informacji w pozytywnym sensie - jest to zawsze uzależnione od kart znajdujących się w pobliżu. Wiele głosów brzmiących razem jest głośniejszych niż jeden, jest to także nowoczesne spojrzenie na "opinię tłumu" i komunikację masową. Może być to proste obwieszczenie, które podróżuje szybko i jest szeroko rozpowszechnione, szczególnie wraz z kartą Jeźdźca (1).

 

Jest to również wiecznie rozwijający się świat komunikacji poprzez portale takie jak Facebook oraz Twitter. Karta ta może znaczyć dosłownie "twittowanie". Może to jednak także oznaczać niepoprawną komunikację, efekt jak z zabawy w "głuchy telefon". W bajkach bohaterowie mają czasami zdolność rozumowania "języka ptaków" i z tego powodu karta ta może być znakiem niezrozumienia, szczególnie w połączeniu z kartą Rózgi (11).

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: komunikacja, rozmowa, plotka, pomówienie, nerwy, zmartwienie, stres, podekscytowanie, oczekiwanie, ogłoszenie, wiadomość, telefon, bliźnięta, rodzeństwo, para, podwojenie, melodia, dźwięk, piosenka, współpraca z innymi, spotkanie, przemowa, randka, trema, żarty, humor, ciekawość, lękliwość, ciąża.

 

Ogólne znaczenie: Ptaki to karta neutralna. Ich głównym znaczeniem są rozmowy, komunikacja. Podstawowym medium w tej komunikacji jest telefon, ale też czat czy skype, a zatem komunikacja elektroniczna (Gwiazdy są symbolem Internetu). Rzadziej są to listy, chyba, że w pobliżu jest karta List. To również komunikacja bezpośrednia, twarzą w twarz, rozmowy codzienne, codzienne plotkowanie, pogaduchy (z Rózgami pogaduchy zamieniają się w kłótnię). W takich codziennych pogaduchach zazwyczaj dowiadujemy się czegoś nowego, mamy nowe informacje, czasami ktoś nam coś ogłasza - to też znaczenie tej karty - nowości, ogłoszenia, reklamy. Ptaki są lękliwe i o lęku mówi też ta karta. To stres przed jakimś wydarzeniem, trema lub nerwy z jakiegoś powodu, niepokój (np. połączenie Ptaki + Serce może mówić o podwyższonym ciśnieniu, przyspieszonym biciu serca, kołataniu serca, Ptaki + Statek - nerwy przed podróżą, Ptaki + Ogród - trema, niechęć do wystąpień publicznych, źle czujemy się wśród tłumu). To karta ruchliwości, czasami może wskazywać na krótką podróż. Ptaki mają też niezwykłe znaczenie: mogą wskazywać na ciążę, jeśli w pobliżu jest karta Dziecka, jednak większe prawdopodobieństwo ciąży istnieje w przypadku kombinacji Bocian + Dziecko. Tu trzeba zaznaczyć, że niekoniecznie musi to być ciąża pytającej kobiety, ale po prostu wiadomości o ciąży kogoś w otoczeniu pytającego. Ptaki zazwyczaj nie latają samotnie, stąd znaczeniem tej karty jest także podwojenie lub nawet zwielokrotnienie (choć o "rozmnożeniu" mówią bardziej Gwiazdy). Może oznaczać zatem rodzeństwo, parę, spotkanie dwojga osób, spotkanie małej grupki ludzi. Jeśli Ptaki pojawiają się po lewej strony karty Pani lub Pana mogą wskazywać, że osoba ta jest już z kimś związana. W niektórych taliach na tej karcie przedstawione są sowy i tak czasem nazywana jest ta karta. Nie zmienia to jednak głównego znaczenia tej karty, choć według niektórych może wnosić dodatkowe informacje.

 

Miłość: Ptaki symbolizują inspirujące rozmowy z ukochaną osobą (o ile inne karty są pozytywne), ale też drobne nieporozumienia, sprzeczki, czepianie się o drobnostki i zmienne humory. To symbol pary, kochanków, spotkania, więc dla osób samotnych może być zwiastunem randki.

 

Praca i pieniądze: Ptaki zwiastują nerwowe chwile w pracy, ale też dobry czas na konsultacje i rozmowy. Wskazują na możliwość otwarcia się nowych możliwości, jeśli tylko umiejętnie wykorzystamy nasze umiejętności negocjacyjne. To symbol rozmów, także kwalifikacyjnych, więc karta ta może być dobrym omenem dla osób poszukujących pracy. W sprawach finansowych bywa różnie, ptaki fruwają to tu, to tam, tak jak my fruwamy po sklepach. Mogą zatem mówić o wydatkach, raczej takich codziennych. Mogą też symbolizować dwa źródła dochodu przy Rybach.

 

Zdrowie: Gardło, struny głosowe, wzrok, ciśnienie krwi, nerwy; Dom+Ptaki+Bocian - żylaki. Ponieważ Ptaki są symbolem komunikacji, mogą wskazywać na konieczność konsultacji ze specjalistą, jeśli dolega nam coś poważniejszego. To również symbol wszelkiego rodzaju terapii, psychoterapii, terapii behawioralnych i innych, gdzie jest kontakt między terapeutą i pacjentem.

 

W kontekście duchowym: Kontakt z przewodnikiem duchowym lub z Twoją wyższą jaźnią. Seans spirytystyczny, komunikacja z zaświatami. Pracuj z czakrą gardła. Jedz rzeczy niebieskie, ubieraj się na niebiesko. Mów głośniej, śpiewaj, nuć, słuchaj muzyki. Patrz w niebo, zwróć uwagę na swój oddech. Spróbuj połączyć się ze swoją wyższą świadomością.

 

Opis osoby: Karta ta opisuje kogoś, kto jest komunikatywny, potrafi ładnie się wysławiać, dużo rozmawia z innymi, jest przyjacielski. Może wskazywać na kogoś pracującego w public relations, komunikacji, call center, firmach konsultingowych. Może to być mediator, sprzedawca, radiowiec, reklamodawca. Czasami Ptaki wskazują na dwie osoby, np. rodzeństwo. Dentysta, logopeda, pochlebca, bajkopisarz, donosiciel, kapuś, redaktor rubryki towarzyskiej, papla, domokrążca, akwizytor, handlarz uliczny, amator, piosenkarz, piosenkarz śpiewający ballady, bliźnięta, gaduła, naganiacz na terenach wystawowych i wesołych miasteczkach, rodzeństwo, gadatliwa, rozmowna, gospodarz programu typu talk-show, osoba o dobrym instynkcie i szybkim refleksie, ktoś, kto lubi plotkować, gaduła, pilot, w związku, negocjator, mediator, dobry mówca, prezenter, telemarketer, dobry wzrok, charakterystyczny nos.

 

Czas: Październik, grudzień, 12 dni, 12 tygodni, rok, dwunasty dzień miesiąca.

 

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Zmartwienia nie są tak wielkie jak się wydawało i rozwiązanie ich może nastąpić szybko i nieoczekiwanie. Może także oznaczać, że problemy są bardziej wyimaginowane niż rzeczywiste.

Z kartami negatywnymi: Może nabierać wartości bardziej ujemnych, prowokując większe przygnębienie i frustrację. Zaciemnia horyzont, stwarza wrażenie sytuacji bez wyjścia, prowadząc do depresji lub załamania.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

12. PTAKI

 

Ptaki odnoszą się zwykle do mówienia i wyrażania myśli, stąd często oznaczają rozmowy telfoniczne, sms-y, e-maile, plotki. Opisywany przez tę kartę dzień lub sytuacja charakteryzuje się niecierpliwością, nieumiejętnością odprężenia się, nerwowością i rozgorączkowaniem. Zwolnij tempo i nie wierz we wszystko, co słyszysz!

 

Czas: w październiku.

 

Wpływ fizyczny: Nerwy (zarówno układ nerwowy, jak zdenerwowanie), żyły (i żylaki), wysokie ciśnienie krwi. Ta karta ostrzega, by nie przejmować się plotkami i nie dramatyzować, bo odbije się to na zdrowiu fizycznym i psychicznym.

 

Słowa-klucze: Komunikacja, rozmowy telefoniczne, e-maile, plotki, stres, nerwy, niepokój, zmartwienia, zdenerwowanie. Myśli. Krótkie wyjazdy. Podwojenie. Para. Rodzeństwo.

 

źródło : Lenormand - wyrocznia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

12 Ptaki - komunikacja, negocjacje, spotkanie, para. Rozmowy i pary ludzi.

Rozmowy kwalifikacyjne, negocjacje, spotkania, randki, odwiedziny, niewielkie zgromadzenia, wszelkie towarzystwo.

Nadejście wiadomości, konwersacje, pogawędki, rozmowy tel. (i wszystkie inne komunikatory, radio, telewizja, net).

Jeśli Ptaki są przed Panią / Panem = ta osoba jest w związku.

Płynność, zmienność, coś zmieniające się i trudne do przewidzenia,

Karty wokół Ptaków wyjaśniają naturę danej relacji, sytuacji lub rodzaj wiadomości czy rozmowy.

Karta całkowicie neutralna, działania.

 

- zawiadomienie, wymiana / przekaz informacji (denuncjacja, szpiegowanie), paplanie, obgadywanie, plotki, mówienie, głos, śpiew, rodzeństwo, bliźnięta, para (lub trochę więcej osób, podwojenie.

Hałas, media, nagranie, wywiad, przemówienie, prezentacja, reklama, grupowe spotkanie, zebranie, zgromadzenie, konferencja, grupa, krótka wizyta / wycieczka, bystre, spostrzegawcze, sprzedaż, mały stres, neg. krytyka.

 

czas: 12 dni, tygodni, miesięcy (czyli rok), grudzień, 12 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Stilla

Przyszłość
rozmowy, dyskusje, negocjacje
telefony
nadejście informacji
spotkanie, rozmowa kwalifikacyjna, prezentacja
wizyta, spotkanie
chaos, zamieszanie
karta podwajająca: coś jest podwójne


Miłość
randka
para kochanków
uwodzenie, flirt
wyznanie uczuć
otrzymanie wiadomości lub telefonu


Praca
spotkania, rozmowa kwalifikacyjna
negocjacje
plotki
kontakty z innymi ludźmi
coś związanego z mówieniem i kontaktem z ludźmi – sprzedawca, public relations, radio, logopeda, psycholog, opieka społeczna


Finanse
przypływy i odpływy
handel, giełda


Zdrowie
gardło, zapalenie gardła, migdałki – wszystko co związane ze strunami głosowymi
terapie na których się mówi i doradztwo
podwójne narządy: nerki, płuca, jajniki itp.


Osoba
lubi rozmawiać
elokwentny, wygadany
plotkarz
mówca, prezenter, sprzedawca
ktoś zajmujący się public relations i marketingiem, reklamą
pilot
szybkie ruchy
bystre oczy
wyczulone zmysły
rodzeństwo, para, dwójka ludzi


Duchowość
nawiązywanie kontaktu np. z duchami
czakra gardła
móc co myślisz
śpiewaj, recytuj
słuchaj muzyki
patrz w niebo
praca z oddechem


Porada
odezwij się
mów otwarcie
wykonaj telefon


Czas
dwanaście dni, tygodni, miesięcy
grudzień
dwunasty dzień miesiąca


Miejsca, rzeczy
telefon
odtwarzacze muzyki
Skype, Twitter (zwłaszcza z kartą Gwiazd)
głośniki
koncert muzyczny (z kartą Ogrodu)
sklep muzyczny, instrumenty

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...