Jump to content

11 RÓZGI - znaczenie karty


Guest winteer

Recommended Posts

Guest winteer

11 Rózgi

Niezgoda,cierpienie, kłótnie i spory.Harówka,lekkomyślność, a nawet choroba.Z kartą Niedźwiedź oznacza proces sądowy, adwokat. Karta ta wskazuje na wszelkiego rodzaju komunikacje ustną: konwersacje, rozmowy, dyskusje; nacechowana jest dużymi emocjami więc oznacza też spory, konflikty; rozpad; stres, kłopoty, niebezpieczeństwo wypadku

W sferze uczuć wskazuje na okres nacechowany kłótniami, wymianą wyrzutów, zarzutów – jednym słowem konflikt. W związku może pojawić się agresja

W sprawach zawodowych wskazuje na konflikt w pracy, burzliwe dyskusje, kłótnie. Może informować o rozmowie kwalifikacyjnej. Wskazuje na takie zawody jak tłumacz, PRowiec – głównie związane z komunikacją ustną

Cechy: dobry mówca, komunikatywny, agresywny, konfliktowy

Czas : za 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karta przynosi kłótnie lub gorące dyskusje. Kiedy karta leży obok karty 10 Kosa zapowiada podwyższone ryzyko wypadku.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

RÓZGI

8 trumna - silna gwlatowna klotnia mogaca prowadzic do bijatyki

15 niedzwiedz - prawnik /adwokat

19 wieza - proces sadowy

25 pierscien- podpisanie umowy

13 dziecko - 2 dzieci

34 ryby - krotkie problemy z finansami

25 piersien - umowy (2 umowy przewaznie)

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 8 months later...

img.php?im_id=172199

 

Bądź uprzedzony o silnym działaniu, niosę ze sobą walkę i konflikt. Znajdziesz mnie w rywalizacji, ponieważ pracuję bezustannie. Kłótnie i sprzeczki są moją bronią, ale nie zawsze jestem łajdakiem. Możesz mnie znaleźć na siłowni lub, bez zapowiedzi, w łóżku.

 

Karta Rózgi/Miotły jest jedną z niepokojących kart Lenormand. W przeciwieństwie do Tarota, w systemie tym znajdują się zdecydowanie niepokojące i zdecydowanie szczęśliwe karty. Kiedy obecna jest karta Rózgi, szaleństwo zostanie wychłostane, tworząc niezgodę, a dana osoba będzie łatwo wpadała w złość. Karta jest problemem, konfliktem, dysharmonią, kłótnią i wszelkimi stresującymi rzeczami, szczególnie kiedy widzimy także kartę Ptaków (12).

 

Trzask Rózgi będzie wywołany zarówno przez Ciebie jak i przeciw Tobie. Talia Reverie obrazuje krętą Rózgę i Miotłę, pakiet ciasno związanych gałązek, który został używany do karcenia. Chłostanie było wykorzystywane podczas Rewolucji francuskiej i w czasach Lenormand.

 

W najbardziej pozytywnym sensie otrzymujemy kartę mówiącą nam, aby złączyć nasze siły i uwagę, aby skupić się i ułożyć nasze życie.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: kłótnia, spór, konflikt, gniew, agresja, nerwy, komunikacja, sprawy prawne, seks, aktywność fizyczna, wysiłek fizyczny, ćwiczenia, ruch, podwojenie, powtarzanie, krytyka, dyskusja, argumenty, kara, nagana, chłosta, oszczerstwo, przemoc, brutalność, przymus, upomnienie, reprymenda, pobudzenie, stymulacja, zapał, stan zapalny, nasilenie objawów, pogorszenie stanu, niepohamowanie, działanie, ciężka praca.

 

Ogólne znaczenie: Rózgi to karta negatywna. Nazywana bywa Rózgami, czasem Rózgami i Miotłą, czasem samą Miotłą, w nazwach angielskich można też spotkać określenie the whips lub birch rod - to pierwsze oznacza bicz lub bat, drugie zaś to określenie rózgi zrobionej z gałązek brzozy (a właściwie jest to forma prostej miotły). Symbolizuje niezgodę, sprzeczkę i nerwowe chwile, szczególnie w otoczeniu negatywnych kart. To negatywna komunikacja, która odbija się na naszych nerwach. Rózga używana była do wymierzania sprawiedliwości, stąd też jej powiązanie z karą i sprawami związanymi z prawem (Np. Niedźwiedź lub Pies z Rózgami może być adwokatem). Może wskazywać na przemoc, brutalną siłę fizyczną, np. przy Niedźwiedziu może wskazywać na brutalnego partnera lub szefa nadużywającego swej władzy, stosującego mobbing. Innym znaczeniem tej karty jest sport i fizyczna aktywność, a także seks (szczególnie przy Liliach). Tu można jednak odróżnić seks reprezentowany przez same Rózgi i same Lilie. W Rózgach seks będzie dla samego seksu, przygoda, dla przyjemności, bardziej przypadkowy, pod wpływem chwili, impulsu, niekoniecznie z kimś, kogo kochamy. Lilie natomiast mówią o seksie z partnerem, z którym jesteśmy, z kimś kogo kochamy, wierzymy mu, szanujemy, jesteśmy z tą osobą związani. Rózgi to karta podwajająca, np. przy Pierścionku może oznaczać dwie umowy (a niekoniecznie separację w związku, należy uważnie przyjrzeć się otaczającym kartom). Oprócz podwajania Rózgi mówią też o powtarzaniu czynności (tak jak chłosta - wielokrotne uderzenia, np. List+Rózgi - powtarzające się wiadomości, których nie chcemy, czyli spam na naszej skrzynce pocztowej) i o powracaniu jakiejś sprawy (tu szczególną uwagę zwrócić należy na zdrowie, Rózgi bowiem mogą symbolizować powrót choroby). To również karta komunikacji i języków, np. przy Trumnie może oznaczać kogoś z wadami wymowy lub kogoś, kto nie mówi dobrze w twoim języku. W odniesieniu do nazwy Miotła, karta ta może oznaczać oczyszczenie, tak jak miotła zamiata śmieci, tak ta karta rozjaśnia niejasności, wymiata kurz z naszego życia, ale nie jest to łatwe, wymaga wiele wysiłku, łączy się z kłótniami i walką na argumenty, choć w ostateczności może doprowadzić do oczyszczenia atmosfery.

 

Miłość: Rózgi to zapowiedź dyskusji i sporów. Możliwa separacja, chociaż potwierdzić to powinny inne karty, szczególnie Kosa. Może oznaczać ciekawą rozmowę pełną pasji i zaangażowania, ale też kłótnię, niezgadzanie się, atakowanie słowne, pyskówkę, roztrząsanie i debatowanie. Rózgi mogą oznaczać związek pełen pasji, być może burzliwy, ale taki w którym partnerzy są sobą zafascynowani, a sprawy łóżkowe są dla nich bardzo ważne. Związek pełen namiętności i seksu. Rózgi to symbol przygodnego seksu, seksu dla samej przyjemności, bez zobowiązań, może więc oznaczać spotkanie z kimś dla zabawy, ale nie zapowiada niczego więcej. To czerpanie przyjemności czysto fizycznej.

 

Praca i finanse: Praca wymagająca zaangażowania fizycznego. Ciągły ruch, trzeba być stale na wysokich obrotach. Być może praca wyczerpująca fizycznie, związana z kontaktami z ludźmi, komunikacją lub praca czysto fizyczna. Środowisko pracy bardzo konkurencyjne, w którym toczą się często spory, walka na argumenty, walka o własne stanowisko. Rózgi radzą powstrzymać silne emocje w rozmowach z przełożonym, ponieważ zbytnia gwałtowność w rozmowach może skończyć się naszym niepowodzeniem. Finanse mogą być zagrożone. Rózgi mogą mówić o mandacie, o konieczności zapłacenia czegoś, konieczności spłaty długu (to karta wymierzania sprawiedliwości w obydwie strony). Rózgi to też symbol rat, kupna czegoś na raty lub konieczności wypłacania co jakiś czas pewnej kwoty (powtarzalność).

Zdrowie: Gardło, język, migdałki, męskie narządy płciowe, głos; ból, który nie chce odejść, mięśnie, ścięgna; dłonie. Kaszel, przeziębienie, ból gardła. Rózgi mogą symbolizować nawrót choroby. Wskazuje też na stany zapalne w organizmie, na gorączkę i ogólne wyczerpanie organizmu. Mówi o chronicznych dolegliwościach, może wskazywać na uzależnienia, obsesje i nadużywanie (wszelako rozumiane). Rózgi podpowiadają też, że brakuje nam ruchu, więc radzi udać się na spacer, poruszać się, pogimnastykować.

 

W kontekście duchowym: Rozwiązywanie wewnętrznego konfliktu. Uzyskanie balansu, harmonii. Praca z czakrą sakralną. Seks tantryczny. Jedz pomarańczowe rzeczy, ubieraj się na pomarańczowo. Pielęgnuj siebie, tańcz, śmiej się. Ciesz się towarzystwem przyjaciół. Pracuj nad tolerancją i cierpliwością.

 

Opis osoby: Ktoś sprawny fizycznie, trener, wojskowy. Osoba seksowna, atrakcyjna, szczupła, z ciemnymi włosami, ale także gwałtowna. Ktoś, kto lubi dużo mówić lub ma niezwykły głos. Z Liliami może oznaczać kogoś, kto lubi niecodzienny seks, fetysze, a nawet ma skłonności sadomasochistyczne. Sprzątacz, dyskutant, uczestnik debaty, śmieciarz, osoba grzebiąca w śmieciach, zamiatacz, uciekinier, zbieg, akwizytor, działacz polityczny, prostytutka, powód, powódka, oskarżyciel, strona pozywająca, pozwany, pozwana, oskarżony, oskarżona, sędzia, pracownik komisji wyborczej nadzorujący przebieg wyborów, informator, prowokator, intrygant, rozrabiacz, osoba sprawiająca kłopoty, atleta, kłótliwy, lubi mieć rację, lubi się w dawać w dyskusje, pasjonujący, namiętny, płomienny, zapalczywy, porywczy, seksowny, ambitny, dobrze wyglądający fizycznie, dbający o ciało, w formie.

 

Czas: w ciągu 2 lat; 11 dni, 11 tygodni, 11 miesięcy; listopad; jedenasty dzień miesiąca.

 

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Nie zmniejsza się charakter negatywny tej karty, a jedynie może bardziej precyzyjnie wskazywać na rodzaj cierpienia. Jedynie karty Słońce, Koniczyna i Kwiaty mogą stonować intensywność cierpienia i nieporozumienia, zapalając światło nadziei na pozytywne zakończenie konfliktu.

 

Z kartami negatywnymi: Potęguje się negatywne znaczenie tej karty, przekreślając szanse na kompromis lub zgodę. Skutki konfliktu będą poważne, a może nawet nie do naprawienia.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

11 Rózgi - kłótnia, konflikt, przewlekłość, fizyczność. Energia wybuchowa.

Sprzeczka, gniew, ból i przemoc fizyczna, kara, zemsta. Nieszczęście i rozpacz, niezgoda, awantury, zranienia i blizny (psychiczne)

Powtarzanie. Ćwiczenia fizyczne, seksualność, seks, uzależnienie się.

Ruch czy działanie stanowcze, dość agresywne; powtarzające się, rytmiczne (trening, pisanie, sprzątanie, seks)

Karta negatywna i neutralna, działania.

 

- spory, nerwy, bójka, karcenie, poganianie, dyscyplina, karanie, nadużycie, nawyki, skarga, podniecenie, wywieranie presji, groźba,, napięcie, emocjonujące dyskusje, spory, agresywne ataki, niezgoda, brak zrozumienia, spory, powracający problem. Pasja, ktoś atrakcyjny, mający dobrą kondycję, motywacja, ćwiczenie, aktywność fizyczna, zmagania, regularność. Nie pozwól by ktoś wpływał na ciebie, twoje wartości i plany.

 

czas: 11 dni, tygodni, miesięcy, listopad; 11 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Stilla

Przyszłość
spory, kłótnie
dyskusje
bójka, przemoc
gniew
uprawianie sportu
seks
powtarzalne czynności
będzie jakiś chaos


Miłość
kłótnie w związku
napięcie, agresja, kłótnie
namiętność, dziki seks
pasja


Praca
napięta atmosfera
konflikt
niezgoda, brak porozumienia
praca na siłowni
sportowiec, osobisty trener
agencja towarzyska


Finanse
kłótnia o finanse
niezadowolenie z rezultatu
powracające problemy
regularne opłaty


Zdrowie
przemoc
potrzebna aktywność fizyczna
chroniczne choroby
nadwyrężone mięśnie
męskie genitalia
uzależnienia


Osoba
ktoś konfliktowy, awanturnik
namiętny, pociągający, seksualny
wysportowany, kulturysta, ma dobrą kondycję
ambitny
lubi rywalizację


Duchowość
rozwiąż wewnętrzne konflikty
dbaj o siebie
rozwijaj cierpliwość, przepracuj gniew


Porada
nie daj się!
broń swojej pozycji
działaj
rób ćwiczenia fizyczne
powtarzaj jakąś czynność
pomyśl, zanim coś powiesz


Czas
jedenaście dni, tygodni, miesięcy
październik
jedenasty dzień miesiąca


Miejsca, rzeczy
rózga, miotła, bicz, rzemień, pejcz
kij, pręt
linijka
wędka
gałęzie
skórzane paski
pas do ćwiczeń

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...