Jump to content

13 DZIECKO - znaczenie karty


Koteczka

Recommended Posts

13 Dziecko

Przyjaźń,zaufanie, niewinność, miłość do dziecka. Opieka .Dobro dziecka. Karta ta oznacza również początek przyjaźni, nowości. Może oznaczać nową pracę. Karta dziecko wskazuję na początek, ale także na jakieś prace dodatkowe, małą uwagę/poważanie, drobnostki

W prawach miłosnych oznacza początek związku lub odrodzenie się uczuć/ nowy początek z aktualnym/ "starym"/ poprzednim partnerem. W istniejącym związku oznaczać może także, że partner potrzebuje więcej uwagi, czułości.

W kwestiach zawodowych oznacza początek/ nową prace/ nowe środwisko, prace dodatkowe/ tymczasowe, bez doświadczenia lub np. pracę z dziećmi (przedszkole )

Jeśli chodzi o cechy osoby - dziecinna, naiwna, niedojrzała, ale także wesoła, otwarta, ciekawska, niewinna lub też niskiego wzrostu

Czas: wkrótce, w krótkim czasie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

 

Karta symbolizuje własne dziecko.

Oznacza też nowy początek, ale może zapowiadać, że jakaś sprawa jest drobna, a osoba ma dziecinną, naiwną osobowość. Poza tym może oznaczać dzieci, młodzież, córkę, ukochaną bądź młodą kobietę.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

w raz z bocianem ciaze

lilia dziecko -wczesna ciaza

wraz z ksiezycem nieplanowana tzw wpadka

krzyz + dziecko - nowy poczatek za okolo 3 tygodnie

 

DZIECKO

19 wieza - jugendamt (zobacz w slowniku przepraszam ) , szkola

20 park - przedszkole , objekt zwiazany z dzecmi,nowe otoczenie zmiana otoczenia

jesli pojawi sie karta pracy kotwica czyli _park , kotwica dziecko - moze wskazywac na prace z dziecmi

25 pierscien - nowa umowa , moze przyjsc nieoczekiwanie

Edited by winteer
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Jestem młody, jestem nowy, żwawy i niedojrzały. Jestem noworodkiem, dzieckiem lub nastolatkiem. Mały, niski, czy maluteńki - to inne sposoby, aby mnie opisać.

 

Dziecko jest jedną z dosłownych kart dotyczących ludzi w systemie Lenormand, wskazujących na obecność młodej osoby. Szczerze mówiąc, jest to także symbol dziecięcej natury oraz kogoś, kto jest młodym duchem. Nikt nie chce brać udziału w biznesowym odczycie, korzystać z porad, czy być biznesowym partnerem kogoś, kto jest dzieckiem - być może w niektórych przypadkach powinniśmy myśleć w sensie bardziej dosłownym.

 

Dziecko zamieszkuje miejsce zdumienia, niewinności, nadziei i zabawy tylko po to, aby mieć z tego radość. Jest to inny czas i miejsce. Wyobraźnia jest tam wyzwolona, a rzeczywistość jest "brana za dobrą monetę". Są to wczesne etapy rozwoju, gdzie można poczynić zmiany, a pozytywną przyszłość uformować. Talia Reverie obrazuje to zdumienie za pomocą otwartej księgi bajek, która rozpoczyna się zwrotem "Dawno, dawno temu", pozostałe kartki są czyste i czekają na zapełnienie. Bajkowy zamek może być postrzegany z nadzieją w formie tęczy - obrazu, który występuje w całej talii, nawiązując do oryginalnej Gry nadziei (The Game of Hope), z której wywodzą się wszystkie talie Lenormand.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: dziecko, nastolatek, młoda osoba, dziecinność, nowość, początek, niewinność, niedojrzałość, nieprzygotowanie, mało, coś małego, krótko, dzieciństwo, wiara, zaufanie, spontaniczność, naiwność, zabawa, narodziny, prostota, delikatność, nieśmiałość, ciekawość, możliwość, okazja, nadzieja.

 

Ogólne znaczenie: Dziecko należy do kart pozytywnych lub neutralnych w zależności od autora. Reprezentuje wszelki aspekt młodości. Symbolizuje dosłownie dziecko, ale też osobę starszą, która posiada cechy dziecka: naiwność, spontaniczne podejście do życia, niedojrzałość, zbytnia ufność. Wskazuje na nowe początki w dziedzinie, o którą pytamy. Wskazuje na rozpoczęcie nowego, pozytywnego okresu, nowe możliwości, otwierające się przed nami okazje. Reprezentuje pojęcie "mało", np. przy karcie Ryb oznacza małą ilość pieniędzy. W Wielkiej Tablicy może symbolizować dzieci lub wnuki pytającego, ale też coś, co jest "pod opieką" pytającego, np. może wskazać na nowy własny biznes, który poniekąd jest naszym dzieckiem. Dziecko w połączeniu z Bocianem lub Ptakami może symbolizować ciążę.

 

Miłość: Dziecko zapowiada nową miłość, nowy początek w miłości. Mówi o młodszym partnerze, ale też o niepoważnym traktowaniu związku, dziecinnym podejściu do spraw uczuciowych i niedojrzałości emocjonalnej. Dziecko jest kartą aseksualną, w przeciwieństwie do romantycznego Serca, czy seksualnych Rózg czy Lilii. Może wskazywać na początkową fazę związku lub bardzo spontaniczne podejście do partnerstwa. Radzi, aby bardziej zadbać o partnera, być może poświęcamy mu za mało uwagi.

 

Praca i pieniądze: Dziecko wskazuje na nowy początek, może to być nowa praca lub przełom w pracy, który sprawi, że poczujemy jakbyśmy mieli nowe chęci do działania. Mówi o pracy na niepełnym etacie, o pracy tymczasowej. Może też wskazywać na własny, mały biznes, własną działalność, którą mamy pod naszą opieką. Jako, że dziecko symbolizuje początek, jest to również początek kariery zawodowej, a więc wskazuje na kogoś na początkowych szczeblach kariery, kogoś nowego w pracy. W sprawach finansowych Dziecko przestrzega przed rozrzutnością i bezmyślnym wydawaniem pieniędzy. Warto rozważyć na co wydajemy pieniądze, ponieważ może ich nam zabraknąć. Dziecko mówi o małej ilości pieniędzy, małych kwotach. Może to też być symbol małej inwestycji, a także naszych małych oszczędności, które wrzucamy do skarbonki "na czarną godzinę".

Zdrowie: Dziecko wskazuje na osłabienie układu immunologicznego. Czasami mówi o chorobach typowych dla wieku dziecięcego: ospa wietrzna, odra, świnka. Symbolizuje też skórę. Wskazuje na początkową fazę choroby, wczesne stadium, czasami na tyle wczesne, że trudne do wykrycia (szczególnie jeśli obok jest Książka lub węszy Lis). Dziecko mówi o chorobach łatwych do wyleczenia, nieskomplikowanych - katar, przeziębienie, grypa.

W kontekście duchowym: Jesteś na samym początku. Za chwilkę rozkwitniesz. Odnajdź swoje wewnętrzne dziecko i uwolnij je. Baw się, rysuj. Spójrz na świat niewinnymi oczyma.

 

Opis osoby: Dziecko mówi dosłownie o dziecku lub kimś młodym. Charakteryzuje też osobę o dziecinnym usposobieniu lub dziecięcych cechach, np. młody wygląd, niski wzrost. To ktoś niedojrzały, młodzieniec, początkujący, młody dorosły, student, nowicjusz, rekrut, osoba mentalnie będąca dzieckiem, klient, nauczycielka w przedszkolu, ktoś naiwny, ufny, młody duchem, wesoły, żywy, figlarny, wstydliwy, niewinny, spontaniczny, niedoświadczony, niedojrzały, czysty, nieskazitelny, niewinny wygląd, młodzieńcza twarz. Może symbolizować nauczyciela w szkole podstawowej, przedszkolu, nianię, kogoś, kto zajmuje się dziećmi. W Wielkiej Tablicy symbolizuje nasze dzieci lub wnuki. Z Ptakami oprócz ciąży może symbolizować rodzeństwo, bliźnięta.

 

Czas: wkrótce, w nieodległej przyszłości; 13 dni lub tygodni; rok; trzynasty dzień miesiąca; mało czasu; sierpień.

 

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Wzmacnia ich znaczenie pozytywne.

 

Z kartami negatywnymi: Ukazuje naiwność i łatwowierność klienta, która może spowodować, iż inni go będą wykorzystywać.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Dziecko 13 – coś małego, młodość, niewinność, naiwność, nowy początek, startowanie, rozpoczynanie czegoś, dziecko, niedojrzały, niedoświadczony, nieświadomie, dzieciństwo, mało, niewiele, zabawa, radość, otwartość, szczerość, czystość, płodność, nastolatek, wczesny etap, świeży.

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

13 Dziecko - mały, młody, nowy, niewinny.

Ufność, naiwność, entuzjazm, spontan, niedojrzałość, zabawa, beztroska. Nowość, niemowlę, początek, bycie małym, niewielkie, trochę, krótko, młodość, świeżość.

Jeśli dziecko jest głównym tematem układu to karty wokół opisują je, jeśli odczyt nie ma nic wspólnego z dzieckiem, to karta jest przymiotnikiem.

Wskaźnik ciąży, narodzin, płodności. Nowe przedsięwzięcie, pomysł, myśl itp.

Karta neutralna, opisowa.

 

- startowanie, rozpoczynanie czegoś, pąk, wczesny etap, rozkwitanie, świeży, niedoświadczony, nieświadomie, mało, nisko, niewiele, radość, baw się, wypróbuj nowość, dziecięce zadowolenie, otwartość, szczerość, dobroduszność, przyjacielskość, czystość, nastolatek, coś prostego, łatwe, rozbawienie, niepoważne traktowanie, szczęśliwa ale krótka relacja, beztroska zabawa, nieśmiałość; neg. rozczarowanie, utrata zaufania.

 

czas: 13 dni, tygodni, rok; 13 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Stilla

Przyszłość
dziecko, młoda osoba
nowy początek
coś nowego, nowy projekt
chęć do zabawy
niewinność, niedojrzałość
coś małego, trochę
zmniejszanie czegoś
krótki czas


Miłość
nowy związek
okres ożywienia
spontaniczność
brak pośpiechu, małe kroki


Praca
nowy biznes
nowy projekt
coś prostego i łatwego do zarządzania
praca na pół etatu lub dorywcza
pracownik niskiego szczebla
praca z dziećmi lub nastolatkami


Finanse
niewielka inwestycja
mała ilość
nowe przedsięwzięcie
beztroska


Zdrowie
ciąża (zwłaszcza w połączeniu z kartą Bociana)
drobne dolegliwości np. przeziębienie
wczesna faza choroby, możliwe, że nie da się jej jeszcze wykryć
choroby, na które szczepi się dzieci: odra, świnka, ospa wietrzna
cofanie się dolegliwości lub choroby


Osoba
ktoś młody
niedojrzały
infantylny, dziecinny
młody duchem
naiwny, ufny
wesoły, lubi zabawę
niedoświadczony
niewinny wygląd
niski, drobny, niewysoki
wygląda uroczo, ślicznie


Duchowość
początek
czas rozkwitu
odnajdź swoje wewnętrzne dziecko
baw się
patrz na świat czystymi, niewinnymi oczami


Porada
ciesz się życiem
baw się, czerp przyjemność z życia
uśmiechaj się
spójrz na problem ze świeżej perspektywy
zmniejsz wpływ, jaki sytuacja ma na ciebie


Czas
trzynaście dni, tygodni, miesięcy
rok
trzynasty dzień miesiąca


Miejsca, rzeczy
zabawki, kredki
miejsce dla dzieci – bawialnia, pokój dziecka
dziecko

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...