Skocz do zawartości

Osoby z przeszłości - motyw w snach


Namanira

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie nie chodzi mi o interpretację snu, ale motywu. Zazwyczaj w moich snach występują postacie fikcyjne, jeśli śni mi się ktoś kogo znam to w swojej roli. Tzn koleżanka jako koleżanka, mama jako mama itd. Ostatnio jednak w dość abstrakcyjnych snach pojawiają się różne osoby w przeszłości, z którymi z różnych przyczyn drogi się rozeszły (ich role we śnie się nie pokrywają, np. kuzynka staje się obcą osobą). Dodatkowo niektóre sny się powtarzają co kilka dni, jota w jotę (przynajmniej pewne sceny, nie zawsze pamiętam cały sen).

 

Pierwsza moja myśl, że może jakaś tam tęsknota ale raz, że te osoby nigdy nie były mi wyjątkowo bliskie a dwa, po przemyśleniu tego jednak wcale nie zależy mi na odgrzewaniu kotletów. Nie wiążę też z nimi szczególnie miłych wspomnień, tzn nie że nie są miłe ale to niekoniecznie są okresy do których chciałabym wracać mając wybór i wehikuł czasu ;)

 

Wszystkie te sny łączy to, że jestem w jakiejś grupie: ja, te osoby z przeszłości i zawsze jeden obcy mężczyzna (jego wygląd trochę się zmienia w snach, ale zawsze jest stosunkowo podobny). Robimy to samo (np. wykonujemy jakiś projekt w pracy), nie czuję we śnie emocjonalnej więzi z nimi, nie kłócimy się, mało słów pada w ogóle... Aha, i pojawia się motyw jakiegoś zagrożenia (utraty życia, wolności etc) ale nie jest on mocno odczuwalny we śnie, zdaje sobie sprawę z jego istnienia pod koniec snu, gdzie akcja przyśpiesza, udaje się wyjść z opresji a ja się budzę.

 

Np. Dziś robiliśmy sesję zdjęciową do jakiejś gazety (ja, dwie kuzynki, znajoma, "ten" mężczyzna) niedaleko mojego domu, widzę to z boku jako obserwator (tzn widzę też siebie). Nic szczególnego się nie dzieje, niedaleko widać inną grupę złożoną z młodych mężczyzn. Obserwują nas. Trwa to dość długo - taka nudna scena hehee. Po tym ten "obcy mężczyzna" (który zawsze jest w mojej grupie) odchodzi, rozmawia z tamtymi mężczyznami, oni odchodzą...on wraca i mówi, że to były wampiry ale już po wszystkim. Budzę się. Śniło mi się to trzeci raz...

Edytowane przez Namanira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...