Jump to content

Pokonanie choroby hipnozą


Piratka

Recommended Posts

  • 1 year later...

Czytałam w książeczce o hipnozie, że można... ale można też zaszkodzić. Np. lekarz opisywał przebieg terapii z pacjentem, który był alkoholikiem.

Wprowadził go w stan hipnozy i "stworzył" u niego drugą postać, nadał mu nawet imię. Rozmawiał z tą fikcyjną osobowością o tej prawdziwej.

Raz pacjent mówił jako ON, a za chwilę "przestawiał się" na tą drugą miłą i grzeczną osobę. Alkoholik, zachowywał się nagminnie, ale przysięgał,

że nie zajrzy już do kieliszka...Natomiast ta druga osoba ostrzegała hipnotyzera, że on kłamie i nie wolno go wypuszczać z kliniki!

Nie pisał ile to trwało - ta terapia - ale na pewno na jednym spotkaniu się nie skończyła. Wszystko było pięknie dopóki, nie wypuszczono go z tej kliniki...

Znaleźli go przepitego, a on tłumaczył (podawał się wtedy za tą stworzoną postać) , że ten pijak (autentyczny pan :D) namówił go do picia!

 

Nie wiem, widocznie aż tak mocno został utrwalony ten fikcyjny mężczyzna u niego.

Wyszło na to, że hipnotyzer nie pomógł, a troszkę pomieszał mu w główce -_-

Link to comment
Share on other sites

Tak osobiście ,to można nie leczyć,a manipulować na energetyce,przecież dowodu nie będzie że to właśnie to przecież energia krąży w całym wszechświecie.

Ja np. uzdrawiam przy pomocy Energii Duchowej ,nie uszkadzając przyczyn karmicznych ,forum,internet,ludzi dookoła,w domu matkę po wylewie i chorą na raka ,brata chorego i siostrę chorych na schizofrenię oraz kolegę brata -przejmując te dolegliwości na siebie.

Przecież każdy zapada w stan hipnozy każdej nocy -zasypiając.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest lopses

tak do tematu , a jakieś cieższe choroby za pomocą hipnozy da się wyeliminować nie chodzi mnie tutaj o alkoholizm czy o uzależnienie od papierosow ale raczej o schorzenia ciała

Link to comment
Share on other sites

Zadne chemiczne czy ziołowe lekarstwo nie jest nawet w niewielkiej części tak silne jak energia (światło), którą dysponujemy. Tą naszą energią z łatwością usuwamy pierwotne przyczyny naszych chorób a także skutki tych chorób. Ta nasza energia jest tak silna, że bez większy problemów uleczamy się z chorób absolutnie dla medycyny nieuleczalnych np: stwardnienie rozsiana. Energię tą najłatwiej uruchomić w hipnozie i przeważnie wystarczy jeden zabieg by pacjent się samouleczył. Istnieje jednak warunek: Pacjent musi posiadać w sobie tą energię (światło). Oznacza to, że z metody tej w mniejszym lub większym stopniu może korzystać 3/4 ludzi z całości populacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest lopses

hmmm to może bym skorzystał z usług hipnotyzera , lecz czy taki hipnotyzer musi posiadac jakis certyfikat na poświadczenie swoich umiejętności ? czy istnieje w polsce cech hipnotyzerów ? i jak sprawdzic kwalifikacje tej osoby......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
hmmm to może bym skorzystał z usług hipnotyzera , lecz czy taki hipnotyzer musi posiadac jakis certyfikat na poświadczenie swoich umiejętności ? czy istnieje w polsce cech hipnotyzerów ? i jak sprawdzic kwalifikacje tej osoby......

 

Niestety hipnoterapia jest w Polsce zawodem nieregulowanym. W praktyce oznacza to, że nie ma żadnego państwowego egzaminu, ani żadnych instytucji sprawdzających kwalifikacje zawodowe.

Tak samo jest z wszelkimi certyfikatami - mają wyłącznie wartość symboliczną - mówią, że ktoś tam, gdzieś, podobno ukończył jakiś kurs i jakaś tam organizacja "nadaje" mu tytuł hipnoterapeuty. Jedyne, co w takim wypadku się liczy, to prestiż danej organizacji, natomiast sam certyfikat czy dyplom tego typu tak naprawdę o niczym nie świadczy.

 

W gruncie rzeczy sytuacja prawna wygląda tak, że można sobie samemu wydrukować piękny i kolorowy dyplom (a nawet kilka), powiesić je na ścianie, zgłosić działalność i zostać hipnoterapeutą :(

Dla tego raczej uważałbym na osoby "tapetujące" sobie ściany dyplomami i certyfikatami.

 

Jedyna rozsądna metoda, to po prostu najpierw przeczytać, co ktoś pisze i jak pisze, wyrobić sobie opinię na temat danej osoby, a później porozmawiać. Jeśli dany hipnoterapeuta sprawi na Tobie dobre wrażenie, to można spróbować.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Mało kto tak naprawdę zdaje sobie sprawę jak wielkie możliwości niesie hipnoza lecznicza, dotyczy to również tzw. doświadczonych hipnoterapeutów, którzy zamknęli się w dziwnych przekonaniach o tym że, tylko sugestie, które na dobrą sprawę działają jak "Kadzidło na umarłego" lub regresje które mają się nijak jako przyczyny naszych chorób.

By wyleczyć, trzeba znaleźć tą prawdziwą przyczynę a ta leży w świecie energii. Znając przyczynę to z łatwością można wyleczyć każdą chorobę lub do niej nie dopuścić. Dotyczy to przynajmniej 90% znanych chorób a w tym znajdują się choroby tzw nieuleczalne dla medycyny konwencjonalnej np: SM, zgożel miazgi zęba. Choroby tzw genetyczne i prenatalne ( metoda pozwala nie dopuścić do ich powstania) a także psychiczne i psychiatryczne ale tylko do pewnego ich rozwoju w czasie (konwencjonalne ich leczenie prowadzi tylko do ich utrwalenia i przejścia w stan nieodwracalny). Metodą hipnotyczną doskonale się leczy choroby kręgosłupa stawów i kości a w tym nowotwory kości.

Oczywiście leczenie w hipnozie dotyczy tylko ludzi, którzy są pozytywnie spolaryzowani tzn. posiadają w sobie światło Boga. Czyli dotyczy to około połowy ludzkości. Ludzie, którzy zrezygnowali ze światła Boga to niestety nie mogą skorzystać z tej doskonałej metody leczenia w hipnozie - muszą polegać na innych metodach znacznie ustępujących skutecznością.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...