Jump to content

Literatura magiczna (powieści)

Flamel
 Share

Recommended Posts

Poszukuję literatury o magii, ale nie chodzi mi tu instrukcje, czy tego typu rzeczy, ale chodzi mi o normalne powieści w których występuje magia, lecz nie mam namyśli książek fantasy, a takie powieści które waszym zdaniem są prawdziwe i według tego co wiecie mogły się zdarzyć, czyli np. jakieś cudy, lub tym podobne, albo inne nadprzyrodzone rzeczy. Może to być historia wymyślona przez autora, ale ma występować w niej prawdziwa magia, nie wymyślona "magia".

Czy takie książki istnieją?

Edited by Flamel

Żeś se wymyślił...

Może nie literaturę a film. Bliższe możliwościom niż fantasy ale dalej fikcją zostaje. Nocna straż jak i Dzienna Straż. Mnie tam do gustu przypadł ;)

Jeżeli nie przerażają Cię sagi to spróbuj tej.. "Saga o Ludziach Lodu" Margit Sandemo, to jedyna książka dostępna dla ogółu, jaką czytałam co najbardziej pokrywała się z prawdą. Ale żadnych dokładnych instrukcji w nich nie znajdziesz, nawet jak są podane to tylko częściowo. Łatwo się je czyta, a magia w nich opisana wydaje się tak fantasatyczna, że mało kto rozumie ile ma wspólnego z rzeczywistością. Książki te nie łatwo zdobyć, są wydawane co kilka lat z tego co zauważyłam, mi całe szczęście zostały podane z pokolenia wyżej.

"13 dam" - żadna książka mnie tak nie przeraziła jak ta :)

a prywatnie uwielbiam serial "Supernatural: Nie z tego świata" nie wiem na ile pokrywa się z prawdą, ale miło się ogląda :P