Skocz do zawartości

filmowo


Sehnsucht

Rekomendowane odpowiedzi

Noc Oscarowa za nami to zapraszam trochę w świat filmu ...

 

1. Podajcie dwóch moich ulubionych aktorów (wygląd i nazwiska jak da radę)

 

2. I żeby nie było za łatwo - dwóch reżyserów

(z opisem charakterystycznych cech kręconych przez nich filmów, a niekoniecznie ich wyglądu)

Można przyporządkować parami do aktorów.

 

3. Ile Oscarów zdobyli wszyscy 4 razem? A ile mieli nominacji?

 

4. W jakim filmie spotkali się aktorzy? Podajcie z 3 główne wątki.

 

Wiem, że trudne :jezyk_oko:, ale liczę na Was dziewczyny :_oczko:

 

Odpowiedź środa /czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepię powiem że to bardzo trudne cwiczenie bo nie znam sie na filmach;( ale spróbuję;)

1 aktor

Twarz-3 kielichy- radosna,zdowolona buzia

Oczy-as mieczy-brązowe,piwne

Włosy-7 mieczy-chyba takie troche dłuższe za ucho,może są farbowane…

Ciało-cesarz-dobrze zbudowane,silne

Coś szczególnego-królowa kielichów-jest bardzo wysoki

Może to Orlando Bloom

2 aktor

Twarz-kapłanka-wyrazna,dobrze uwydatnione kosci policzkowe

Oczy-7 buław-brazowe

Włosy-gwiazda-geste ciemne,czrne może nawet

Ciało-pustelnik-ciezko powiedzieć raczej chude i dużo ciuchów na nim

Może to Johnny Deep

 

1 reżyser-o czym kreci filmy-coś charakterystycznego w jego twórczości

6 monet-rydwan-ksiezyc-no to chyba kreci filmy scjence fiction

2 reżyser

9 buław-koło fortuny-paz kielichów-może coś z seri filmów wojenno romantycznych

Kurde nie znam się szczerze mówiąc na tym temacię;(((((((((((((

 

Ile Oskarów zdobyli razem?

Księżyc-18

 

3 główne watki w których spotkali się aktorzy

1-paz monet-podróż,

7 buław-walka dążenie do celu

Gwiazda-miłośc nadzieja zakochanie

,,Piraci z Karaibów,,

Wiecej już nie wymyslę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuję Karty M.K. Olszewskiej (na mój gust dziwne)

 

wgl to mamy kojarzyć aktorów i twórców filmów z ostatnich Oskarów?

zawęziło by to bardzo poszukiwania:_zawstydzony:

 

1 Ulubiony Aktor:

Diabeł, 6buław, Cesarzowa - Kobieta. Włosy ciemne, długie, orli nosek. Śniada cera - opalona. Na początku kariery porywcza. Żywiołowa. Odważna. Ambitna. O normalnej budowie ciała. wydatny biust duże usta. Wciela się w role mitycznych bóstw, bohaterów, bogiń, wojowniczek, odważnych pewnych siebie kobiet i inne związane z siłą. Przyodziewa zbroje... (ogólnie kostiumy do walki w filmach akcji). 6 buław mówi, że zdobyła wysoki poziom umiejętności aktorskich. Jest wybitna i ceniona. Może też osiągnęła to co chciała w życiu... I się zmieniła. nawet twarz ma szczupła - niestety jakby po plastyce albo botoksie:oczko:

I stawia na spokój, opanowanie - dbanie o ognisko domowe.

Stawiam na Angelinę Jolie.

 

2. Ulubiony aktor

Śmierć, Umiarkowanie, 9buław - (Skojarzyło mi się z Tomem Hanksem - zobaczmy...)

To jest mężczyzna, zmagający się w życiu z przeciwnościami. Obsadzany w filmach przygodowych. Doskonały w swej profesji ale cięgle skromny. Mistrz. Zapewnił sobie pozycję na lata. Jakaś ikona kina.. Energetyczny. Choć dziś jest trochę zdziwaczały, trochę outsider. Bożeno... Johny Deep? Naprawdę? Też go uwielbiam!!

 

 

Cechy charakterystyczne filmów 1 reżysera:

Cesarz, 9 mieczy,Rycerz Kielichów - dzięki tym filmom przenosimy się w inny świat. Reżyserowane tak by rzucały światło na losy głównego bohatera. (to oczywiste zbyt.;/)

Filmy doniosłe o wyjątkowych ludziach, historyczne. O błędach ludzkich, przemijaniu - reżyser to analizuje i zastanawia się nad tym. Zderzenie rzeczywistości z fantazją. Romantyczne i idealistyczne wątki ( ale nie filmy romantyczne). Reżyseria tego co było, minęło, nie wróci.. rozterki bohaterów. Piotruś Pan, który nigdy nie dojrzewa. Utopia w działaniach. hymmm: Tim Burton? to by nawet z Johnym Deepem pasowało:)

 

Cechy charakterystyczne filmów 2 reżysera:

2 mieczy, Koło Fortuny, 9 buław, Rycerz mieczy

Duchowe pożywienie - filmy które są lustrami naszych osobowości. Mówi o dwoistości człowieka o jego wewnętrznych poszukiwaniach równowagi, o rozterkach, przesłanie to nie zrażaj się przeciwnościami. W filmach często poruszane są wątki intrygi...labirynty.... różnorodne sploty akcji psychologiczne filmy...hm.. Odwieczna walka człowieka z naturą. Klimat mistyczny - odwołujący się do demonologii nawet. Bohaterowie posiadają nadzwyczajne atuty. Film jednego bohatera, który odbywa wręcz heroiczną walkę z losem i ją wygrywa.

hmmmmmmmmm Romuś Polański?

 

Ile Oskarów zdobyli wszyscy 4:

8 kielichów,9 kielichów,

8 sztuk Oskarów, 9 nominacji

 

a z faktów jednak wynika, że 3 Oskary i 6 nominacji.:oczko:

 

W jakim filmie spotkali się aktorzy: zgaduję, że "9 Wrota" Deep i Polański

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgl to mamy kojarzyć aktorów i twórców filmów z ostatnich Oskarów?

 

W jakim filmie spotkali się aktorzy: zgaduję, że "9 Wrota" Deep i Polański

 

Wieczór Oscarowy dał mi inspirację ;) Oczywiście, że nie tylko z ostatnich Oscarów.

 

"aktorzy", nie aktor i reżyser ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś zaszalała :lol: Na dodatek w filmach leżę i kwiczę, ale... ;)

 

1. Podajcie dwóch moich ulubionych aktorów (wygląd i nazwiska jak da radę)

NUMER 1

Wygląd: 4 mieczy [o], 3 denarów, gwiazda ||| Nazwisko: król denarów

Nie umiem dopasować tych 4M- może nie było go na tegorocznej gali :mysli: Na 3D jeden stoi na ławeczce, więc chyba niewysoki jest, może nawet próbuje to tuszować - jakieś buty etc :lol: Gwiazda sama przez się, typowa gwiazdroska twarz, przystojny - chyba to jest jego atutem który nadrabia za ciało...

Z nazwiskami krucho, ale król denarów zamyka talię jak świat AW, więc może Tom Cruise? Rejs ze światem mi się kojarzy. Tak sobie popłynęłam haha.

 

NUMER 2

Wygląd: rycerz kielichów, 6 kielichów, 8 buław [o] ||| Nazwisko: diabeł

Jakiś taki może misiowaty? W sensie, że taki no nie wiem...brak mu pazura ;) 6K więc lata świetności ma za sobą, może jego wizerunek sprzed lat utarty jest w świadomości? :mysli: 8 buław...nie wiem, może później na coś wpadnę.

Przejrzałam szybko nazwiska z którymi grywał Cruise...może Robert Redford? Czerwień to kolor piekła :lol:

 

 

2. I żeby nie było za łatwo - dwóch reżyserów

(z opisem charakterystycznych cech kręconych przez nich filmów, a niekoniecznie ich wyglądu)

Można przyporządkować parami do aktorów.

 

Nr1: śmierć [o], 9 denarów, sprawiedliwość , Nazwisko: rycerz buław

Hmm, chyba wojenne. Bohaterstwo się tam przewija, zawsze z happy endem.

Nazwisko: no pojęcia nie mam :lol:

Nr2: 3 mieczy, gwiazda, 4 puchary, nazwisko: as kielichów [o]

Dla odmiany jakieś romansidła? Takie bardziej o uczuciach, zraniony sercu, walce z samym sobą? Lubuje chyba w gwiazdroskich obsadach. Takie holiłódzkie produkcje typowe. Nazwisko: j.w. :lol:

 

3. Ile Oscarów zdobyli wszyscy 4 razem? A ile mieli nominacji?

Nominacje: 7 mieczy, 6 pucharów więc 13

Oskary: król mieczy [o] Mało w stosunku do nominacji, stawiam na max 3.

 

4. W jakim filmie spotkali się aktorzy? Podajcie z 3 główne wątki.

rydwan, świat [o]

No ucieczka skądś albo podróż, trudna jakaś...

król denarów, giermek mieczy

Walka z systemem? O jakieś ideały...maluczki bohater/bohaterowi przeciw tym silnym i bogatym złym ludziom :lol:

pustelnik, 4 puchary [o]

Może jakaś wewnętrzna przemiana?

tytuł: 10 kielichów [o]

Coś z samotnością w tytule chyba albo nieszczęściem? Nieprzyjemny tytuł.

 

To pojechałam:lol:

Edytowane przez Namanira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś zaszalała :lol: Na dodatek w filmach leżę i kwiczę, ale... ;)

 

Trzeba poprzeczkę podnosić :figielek:

Nazwiska naprawdę znane i specjalnie tak konstruowałam pytania, żeby już w tym była pewna podpowiedź :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ćwiczenie trudne i rozbudowane jak się da ;)

1 aktor 7 Mieczy Silny wysportowany, postawny, dostojny wygląd

Twarz- Król Kielichów Chyba nie jest młodzieniaszkiem, ma w sobie coś miłego, taki do przytulania,

Oczy- Rycerz Kielichów Niebieskie

Włosy- 4 miecze Ciemne normalne raczej, nie jeżyk, nie łysy ;)

Ciało- 2 Kielichy Proporcjonalne, równomierne, normalne raczej

Coś szczególnego- 9 Monet super się ubiera

 

2 aktor król Mieczy Dojrzały raczej, szczupły, ciemnowłosy, intelektualista, mądry, ma doświadczenie, pewnie gra wiele,

Twarz- 4 Monet Może jest nieprzystępny, ma zacięty wyraz twarzy, chłodny. nieprzenikniony (niemożna go rozgryźć)?

Oczy- Umiarkowanie Niebieskie

Włosy- 10 Mieczy ciemne, może czarne, nie jeżyk.. dłuższe ale nie długie..

Ciało-Sąd Po operacji jakiejś odnowione, ładne

Coś charakterystycznego Rycerz Buław Chyba przystojny, pociągający, ma w sobie ogień jakiś, charyzmę.

 

 

1 reżyser-o czym kreci filmy-coś charakterystycznego w jego twórczości

3 Kielichy 6 Monet Księżyc Relacje międzyludzkie, równowaga, tajemnice albo inne światy, fantasy .. Może Peter Jackson

 

2 reżyser 6 Kielichów Królowa Kielichów Królowa Monet Powrót do przeszłosci, wspominanie, roztrząsanie, miłość, kobiety, rodzina, relacje.. Woody Allen?

 

 

Ile Oskarów zdobyli razem? Koło Fortuny 10

Nominacji As Monet Sprawiedliwość 12

 

 

3 główne watki w których spotkali się aktorzy

Królowa Monet jakieś piękne miejsce, ładny dom, ewentualnie kobieta główna bohaterka, jej przeżycia, zapewne matka i żona.. może ich dwóch ;)

4 buław dom, relacje między ludźmi, w rodzinie, pracy..

3 Miecze zranione serce, miłość, cierpienie, żal, strata..

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podajcie dwóch moich ulubionych aktorów (wygląd i nazwiska jak da radę)

1.wygląd-2 monet-wieczne dziecko,przystojny ma coś w sobie.Raczej normalnej budowy,młody tak do trzydziestu paru lat,chyba zmienność w jego karierze,raz wzloty,raz upadki

włosy-6 buław-ciemny blondyn lub szatyn

oczy -10 pucharów-chyba niebieskie albo szaro - brązowe

nie mam pojęcia,tak wogóle to nie bardzo znam aktorów i reżyserów...:hmmm:

2.wygląd-Król mieczy-starszy facet koło 60 tki,lub po.Doświadczony jako aktor.

włosy-4 pucharów-szpakowate,ale za młodu chyba był szatynem

oczy-też stawiam na ciemne.

Ten co grał w milczeniu owiec?

 

2. I żeby nie było za łatwo - dwóch reżyserów

1 reżyser-charakter filmów-4 monet,10 monet,rycerz mieczy-raczej z kart wynika,że tematami filmów jest rodzina,albo relacje miedzyludzkie,agresja,złość,przykre słowa.....brak stabilności finansowej itp.

 

2.charakter filmów-Paż pucharów,9 mieczy,sąd-Bardziej skupia się na wewnetrznych niepokojach,depresji,strachu o walkach i odrodzeniu,raczej o młodych ludziach kręci filmy,może też o problemach dorastania i pierwszych miłościach....

 

(z opisem charakterystycznych cech kręconych przez nich filmów, a niekoniecznie ich wyglądu)

Można przyporządkować parami do aktorów.

5 mieczy,10 mieczy-Pierwszy z reżyserów starszy do 60 tki,drugi stoi nad grobem....starszy od poprzedniego

Woody Alen?(nie wiem czy tak się pisze????)

3. Ile Oscarów zdobyli wszyscy 4 razem? A ile mieli nominacji?

 

Ile oskarów-Paż mieczy trudno określić miecze.......ale może 11

nominacje słońce 4 albo 19 poległam:glupek2:

 

4. W jakim filmie spotkali się aktorzy? Podajcie z 3 główne wątki.

3 wątki:8 mieczy.Arcykapłan.2 pucharów.

Trudności,ograniczenia,wewnętrzne zachamowania,może więzienie.Jakiś autorytet,ktoś kto doradza,może ksiądz?Przyjaźń ,jakieś spotkania.....??????

Edytowane przez Arivo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chętnych brak - to podam odpowiedź najpierw, a potem osobno odniosę się do interpretacji każdej z Was.

Dziękuję serdecznie za próby - nie wiedziałam, że aż tak trudno będzie.

 

Zwłaszcza, że tak jak pisałam w samej konstrukcji pytań była podpowiedź: kilku znanych reżyserów ma swoje "muzy", znanych aktorów, którzy grają u nich po kilka razy i najczęściej gwarantują sukces filmu. Tak ma np. Pedro Almodovar z Penelope Cruz.

 

A mi chodziło o następujące pary:

Johnny Depp (ur.1963) i Tim Burton (ur.1958) (myślałam, że to banalne będzie przy wchodzącej na ekrany "Alicji z krainy czarów")

- inne znane filmy to min "Edward Nożycoręki" czy "Charlie i fabryka czekolady"

Kino bardzo specyficzne, trochę psychodeliczne, trochę zakręcone, a już na pewno niesamowicie grające na wyobraźni.

 

Druga para to Leonardo Dicaprio (ur.1974) i Martin Scorsese (ur.1942) -aczkolwiek jako facet Leonardo jest kompletnie nie w moim guście, to w tym co robi na ekranie jest prawdziwym mistrzem (i nie mam na myśli Titanica czy Romea i Julii).

Razem ze Scorsese nakręcili min Aviatora, Gangi Nowego Jorku, Infiltrację czy wchodzący niedługo Shutter Island.

Kino głównie sensacyjne, ale zawsze na wysokim poziomie i z przesłaniem (nie takie zwykłe "zabili go i uciekł").

 

Leonardo Dicaprio i Johnny Depp zagrali razem tylko w jednym filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a" z 1993 roku -film ten otworzył zresztą bramy popularności i kariery przed jednym i drugim.

Co gryzie Gilberta Grape'a / What's Eating Gilbert Grape (1993) - Film - FILMWEB.pl

 

I jeszcze Oscary:

Depp 3 nominacje

Burton 1 nominacja

Dicaprio 3 nominacje

Scorsese 7 nominacji, 1 Oscar za "Infiltrację"

Razem 14 nominacji, a tylko 1 wygrana

 

I co, chyba nie aż takie trudne jednak?

Edytowane przez Sehnsucht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 aktor

Twarz-3 kielichy- radosna,zdowolona buzia

Oczy-as mieczy-brązowe,piwne

Włosy-7 mieczy-chyba takie troche dłuższe za ucho,może są farbowane…

Ciało-cesarz-dobrze zbudowane,silne

Coś szczególnego-królowa kielichów-jest bardzo wysoki

Może to Orlando Bloom

2 aktor

Twarz-kapłanka-wyrazna,dobrze uwydatnione kosci policzkowe

Oczy-7 buław-brazowe

Włosy-gwiazda-geste ciemne,czrne może nawet

Ciało-pustelnik-ciezko powiedzieć raczej chude i dużo ciuchów na nim

Może to Johnny Deep

 

1 reżyser-o czym kreci filmy-coś charakterystycznego w jego twórczości

6 monet-rydwan-ksiezyc-no to chyba kreci filmy scjence fiction -może nie typowe science fiction, ale tu Burton pasuje, bo jest bardzo charakterystyczny i też w fantastyczne światy idzie często

2 reżyser

9 buław-koło fortuny-paz kielichów-może coś z seri filmów wojenno romantycznych

Kurde nie znam się szczerze mówiąc na tym temacię;(((((((((((((

 

Ile Oskarów zdobyli razem?

Księżyc-18

 

3 główne watki w których spotkali się aktorzy

1-paz monet-podróż,

7 buław-walka dążenie do celu

Gwiazda-miłośc nadzieja zakochanie

,,Piraci z Karaibów,,

 

Dziękuję dezire -50/50 trafione :oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Ulubiony Aktor: Stawiam na Angelinę Jolie.

 

2. Ulubiony aktor

Śmierć, Umiarkowanie, 9buław - (Skojarzyło mi się z Tomem Hanksem - zobaczmy...)

To jest mężczyzna, zmagający się w życiu z przeciwnościami. Obsadzany w filmach przygodowych. Doskonały w swej profesji ale cięgle skromny. Mistrz. Zapewnił sobie pozycję na lata. Jakaś ikona kina.. Energetyczny. Choć dziś jest trochę zdziwaczały, trochę outsider. Bożeno... Johny Deep? Naprawdę? Też go uwielbiam!!

 

Cechy charakterystyczne filmów 1 reżysera:

Cesarz, 9 mieczy,Rycerz Kielichów - dzięki tym filmom przenosimy się w inny świat. Reżyserowane tak by rzucały światło na losy głównego bohatera. (to oczywiste zbyt.;/)

Filmy doniosłe o wyjątkowych ludziach, historyczne. O błędach ludzkich, przemijaniu - reżyser to analizuje i zastanawia się nad tym. Zderzenie rzeczywistości z fantazją. Romantyczne i idealistyczne wątki ( ale nie filmy romantyczne). Reżyseria tego co było, minęło, nie wróci.. rozterki bohaterów. Piotruś Pan, który nigdy nie dojrzewa. Utopia w działaniach. hymmm: Tim Burton? to by nawet z Johnym Deepem pasowało:)

 

Cechy charakterystyczne filmów 2 reżysera:

2 mieczy, Koło Fortuny, 9 buław, Rycerz mieczy

Duchowe pożywienie - filmy które są lustrami naszych osobowości. Mówi o dwoistości człowieka o jego wewnętrznych poszukiwaniach równowagi, o rozterkach, przesłanie to nie zrażaj się przeciwnościami. W filmach często poruszane są wątki intrygi...labirynty.... różnorodne sploty akcji psychologiczne filmy...hm.. Odwieczna walka człowieka z naturą. Klimat mistyczny - odwołujący się do demonologii nawet. Bohaterowie posiadają nadzwyczajne atuty. Film jednego bohatera, który odbywa wręcz heroiczną walkę z losem i ją wygrywa.

hmmmmmmmmm Romuś Polański?

 

Jestem pod wrażeniem - tu chyba punkcik zasłużony najbardziej :buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUMER 1

Wygląd: 4 mieczy [o], 3 denarów, gwiazda ||| Nazwisko: król denarów

Nie umiem dopasować tych 4M- może nie było go na tegorocznej gali :mysli: Na 3D jeden stoi na ławeczce, więc chyba niewysoki jest, może nawet próbuje to tuszować - jakieś buty etc :lol:Gwiazda sama przez się, typowa gwiazdroska twarz, przystojny - chyba to jest jego atutem który nadrabia za ciało...

Z nazwiskami krucho, ale król denarów zamyka talię jak świat AW, więc może Tom Cruise? Rejs ze światem mi się kojarzy. Tak sobie popłynęłam haha.

 

NUMER 2

Wygląd: rycerz kielichów, 6 kielichów, 8 buław [o] ||| Nazwisko: diabeł

Jakiś taki może misiowaty? - jako facet to Leonardo dla mnie takie "ciepłe kluchy"W sensie, że taki no nie wiem...brak mu pazura ;) 6K więc lata świetności ma za sobą, może jego wizerunek sprzed lat utarty jest w świadomości? :mysli: 8 buław...nie wiem, może później na coś wpadnę.

Przejrzałam szybko nazwiska z którymi grywał Cruise...może Robert Redford? Czerwień to kolor piekła :lol:

 

Nr1: śmierć [o], 9 denarów, sprawiedliwość , Nazwisko: rycerz buław

Hmm, chyba wojenne. Bohaterstwo się tam przewija, zawsze z happy endem.

Nazwisko: no pojęcia nie mam :lol:

Nr2: 3 mieczy, gwiazda, 4 puchary, nazwisko: as kielichów [o]

Dla odmiany jakieś romansidła? Takie bardziej o uczuciach, zraniony sercu, walce z samym sobą? Lubuje chyba w gwiazdroskich obsadach. Takie holiłódzkie produkcje typowe. Nazwisko: j.w. :lol:

 

Nominacje: 7 mieczy, 6 pucharów więc 13 -najbliżej chyba

Oskary: król mieczy [o] Mało w stosunku do nominacji, stawiam na max 3.

 

rydwan, świat [o]

No ucieczka skądś albo podróż, trudna jakaś...

król denarów, giermek mieczy

Walka z systemem? O jakieś ideały...maluczki bohater/bohaterowi przeciw tym silnym i bogatym złym ludziom :lol:

pustelnik, 4 puchary [o]

Może jakaś wewnętrzna przemiana?

tytuł: 10 kielichów [o]

Coś z samotnością w tytule chyba albo nieszczęściem? Nieprzyjemny tytuł.

 

No i nie tak źle, zwłaszcza, że potem Depp dopisany po "konsultacji" :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 aktor 7 Mieczy Silny wysportowany, postawny, dostojny wygląd

Twarz- Król Kielichów Chyba nie jest młodzieniaszkiem, ma w sobie coś miłego, taki do przytulania,

Oczy- Rycerz Kielichów Niebieskie

Włosy- 4 miecze Ciemne normalne raczej, nie jeżyk, nie łysy ;)

Ciało- 2 Kielichy Proporcjonalne, równomierne, normalne raczej

Coś szczególnego- 9 Monet super się ubiera -rzecz gustu chyba

Tu bardziej Leonardo pasuje

 

2 aktor król Mieczy Dojrzały raczej, szczupły, ciemnowłosy, intelektualista, mądry, ma doświadczenie, pewnie gra wiele,

Twarz- 4 Monet Może jest nieprzystępny, ma zacięty wyraz twarzy, chłodny. nieprzenikniony (niemożna go rozgryźć)?

Oczy- Umiarkowanie Niebieskie

Włosy- 10 Mieczy ciemne, może czarne, nie jeżyk.. dłuższe ale nie długie..

Ciało-Sąd Po operacji jakiejś odnowione, ładne

Coś charakterystycznego Rycerz Buław Chyba przystojny, pociągający, ma w sobie ogień jakiś, charyzmę.

To by mi pasowało z grubsza do J.Deppa.

 

1 reżyser-o czym kreci filmy-coś charakterystycznego w jego twórczości

3 Kielichy 6 Monet Księżyc Relacje międzyludzkie, równowaga, tajemnice albo inne światy, fantasy .. Może Peter Jackson

 

2 reżyser 6 Kielichów Królowa Kielichów Królowa Monet Powrót do przeszłosci, wspominanie, roztrząsanie, miłość, kobiety, rodzina, relacje.. Woody Allen?

 

Ile Oskarów zdobyli razem? Koło Fortuny 10

Nominacji As Monet Sprawiedliwość 12 -bliziutko

 

3 główne watki w których spotkali się aktorzy

Królowa Monet jakieś piękne miejsce, ładny dom, ewentualnie kobieta główna bohaterka, jej przeżycia, zapewne matka i żona.. może ich dwóch ;) -motyw matki bardzo ważny, także dziewczyna zaburzająca dotychczasowy ład -2 braci

4 buław dom, relacje między ludźmi, w rodzinie, pracy..

3 Miecze zranione serce, miłość, cierpienie, żal, strata..

 

Mimo nietrafionych nazwisk (chociaż Dicaprio podany potem) - świetna interpretacja :oklasky: I drugi punkcik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.wygląd-2 monet-wieczne dziecko,przystojny ma coś w sobie.Raczej normalnej budowy,młody tak do trzydziestu paru lat,chyba zmienność w jego karierze,raz wzloty,raz upadki

włosy-6 buław-ciemny blondyn lub szatyn

oczy -10 pucharów-chyba niebieskie albo szaro - brązowe

 

2.wygląd-Król mieczy-starszy facet koło 60 tki,lub po.Doświadczony jako aktor.

włosy-4 pucharów-szpakowate,ale za młodu chyba był szatynem

oczy-też stawiam na ciemne.

Ten co grał w milczeniu owiec?

 

2. I żeby nie było za łatwo - dwóch reżyserów

1 reżyser-charakter filmów-4 monet,10 monet,rycerz mieczy-raczej z kart wynika,że tematami filmów jest rodzina,albo relacje miedzyludzkie,agresja,złość,przykre słowa.....brak stabilności finansowej itp.

 

2.charakter filmów-Paż pucharów,9 mieczy,sąd-Bardziej skupia się na wewnetrznych niepokojach,depresji,strachu o walkach i odrodzeniu,raczej o młodych ludziach kręci filmy,może też o problemach dorastania i pierwszych miłościach....

 

5 mieczy,10 mieczy-Pierwszy z reżyserów starszy do 60 tki, drugi stoi nad grobem....starszy od poprzedniego -no mam nadzieję, że jeszcze mu do grobu daleko, ale Scorsese rocznik 1942 jest

Woody Alen?(nie wiem czy tak się pisze????)

3. Ile Oscarów zdobyli wszyscy 4 razem? A ile mieli nominacji?

 

Ile oskarów-Paż mieczy trudno określić miecze.......ale może 11

nominacje słońce 4 albo 19 poległam:glupek2:

 

4. W jakim filmie spotkali się aktorzy? Podajcie z 3 główne wątki.

3 wątki:8 mieczy.Arcykapłan.2 pucharów.

Trudności,ograniczenia,wewnętrzne zachamowania,może więzienie.Jakiś autorytet,ktoś kto doradza,może ksiądz?Przyjaźń ,jakieś spotkania.....??????

 

Jak na pierwsze ćwiczenie po długiej przerwie - nieźle :_papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za punkcik i gratulacje Dziewczyny!!!

He, Koło Fortuny pokazało cyfrę 1 .... ciekawe..

A do Burtona nawet karty pasują, bo 6 Kielichów mi się z twórczością baśniową kojarzy ;) A on ma takie odjechane klimaty w filmach.

 

:oklasky: Dla wszystkich, bo strasznie trudne.

Katameradze, to nasz nowy talent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...