Skocz do zawartości

Ciemność


Biała Rosa

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze wydawało mi się, że sny po prostu mnie nie nawiedzają. Jeśli już nawiedzają to prawie nigdy ich nie pamiętam, choć bardziej przekonana byłam co do tej pierwszej opcji. Wyczytałam gdzieś jednak, że człowiek śnić musi. Postanowiłam zapisywać więc wszystko to, co pamiętałam zaraz po przebudzeniu. Nawet rzeczy całkiem niewarte uwagi. I tak oto doszłam do wniosku, że mimo wszystko śnię najczęściej o jednym.

 

Nie jest to osoba, ani rzecz. Nie jest to nawet miejsce. Jest to jakaś otchłań, próżnia, nieprzenikniona ciemność. Powiedzenie, że śnię o czarnym kolorze nie oddaje tego czym to "coś" jest. Wiem, że lękam się bardzo tejże ciemności. Czasem czuję, że taka oto otchłań czeka mnie po śmierci. Czasem pojawia się coś jeszcze, np. płacz dziecka albo przeświadczenie, że ta próżnia to Prawda.

 

Jeśli macie jakieś pomysły na interpretacje, piszcie śmiało. Jestem ciekawa czy ma to jakiekolwiek znaczenie, czy to po prostu pusty sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sen nie jest pusty dlatego, że nie bierze się z niczego :)

Według Junga ciemność oznacza nieakceptowaną i odrzuconą przez człowieka część jego osobowości...

Pomyśl o tym czy może nie odrzucasz do swojej nieświadomości jakiś swoich cech, myśli czy pragnień tylko dlatego, że są one nieakceptowane przez ogół społeczeństwa...

Czy nie myślisz w życiu często o tym, że nie zrobisz czegoś, bo "co ludzie powiedzą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...