Jump to content

Wyciszenie myśli


patunia19

Recommended Posts

Nie wiem jak to nazwać ale nie umiem nie myśleć...fajnie że myślę itp ale np jak ide spać to ciagle jakies teksty piosenek albo problemy albo coś mi głowę pląta i myślę co by było jakby cos i zasypiam przez to późno co można na to poradzić>>

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim na co najmniej godzinę przed planowanym udaniem się w objecia Morfeusza nie słuchaj głośnej, dynamicznej muzyki, nie graj w gry komputerowe, nie oglądaj filmów, czyli w skrócie: nie dostarczaj sobie nowych wrażeń, jakichś pobudzających bodźców.

To wyciszy Twoje emocje.

A po kąpieli możesz skupić się np. na modlitwie, kontemplacji na tematy inne niż Twoje codzienne sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Głowa pełna myśli to coś, co bardzo dobrze znam;) Dla mnie skuteczną metodą okazało się technika "Oddychania Sercem". Jest prosta i przyjemna, bardzo wycisza, koncentruje energię wewnątrz. Robię to tak, że całą uwagą koncentruję się na mostku, okolicach serca i oddycham tym miejscem - po pewnym czasie można poczuć wirujące tam światło, czy "coś" wirującego, pewnie każdy ma swoje odczucia. W ten sposób świadomość przechodzi "z głowy" do Centrum, umysł wycisza się, robi się spokojnie. I przyjemnie się zasypia, a sen jest bardziej regenerujący. Coś w tym jest, że w jakim stanie zasypiasz, w podobnym się budzisz.

Link to comment
Share on other sites

ja nie umiem sie skupić na jedej rzeczy nawet na sercu myśle o nim to zawsze coś pozatym w pokoju mam komputer i brat na nim siedzi i słysze klawiaturę..ehhh mi nic nie pomaga

Link to comment
Share on other sites

Dobrą techniką na oczyszczenie umysłu jest tzw. "Urywanie/Dławienie myśli". Czyli np. relaksujesz sie i np. chcesz sobie o niczym nie mysleć i nagle wskakuje myśl że "Ale fajnie bedzie na wakacjach i ble ble". Gdy już taka myśl się zbliża powinieneś ją poprostu "uciąć" wtedy powstaje coś takiego "Ale fajnie<CIACH!>..." i ta mysl juz nam nie przeszkodzi, lecz zbliza sie kolejna myśl: "Co ten brat tam tak pisze", znów powineneś ją uciąć: "Co ten bra..."(w miarę praktyki bedzie to: "Co t...." albo jeszcze krócej) I kolejna myśl zlikwidowana, a kiedy juz wyciachasz wszystkie mysli nastepne nie powinny sie juz pojawiac. Gdy dojdziesz do wprawy mozna uzyskac całkiem niezłe rezultaty. Wypróbuj tę technikę i zobacz jak na ciebie działa.

 

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...