Jump to content

36 KRZYŻ - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

36 Krzyż

Niepowodzenia. Złe wiadomości Kłopoty ze zdrowiem - choroba. Karta przeznaczenia i karmy; religia, duża siła sprawcza; wiara; Oznacza powracające problemy, którymi przychodzi się nam zmierzyć, jest egzaminem z życia; obciążenie. Opisuje sytuację, które musiały się wydarzyć, ponieważ były nam przeznaczone i nie było możliwości ich uniknięcia; mimo problemów i trudnej sytuacji, zawsze należy wierzyć w dobro; wskazuje drogę naszego życia, to od nas zależy czy pójdziemy prosto do celu, czy też po drodze zboczymy, żeby ponownie wrócić na wcześniej obraną ścieżkę; zapowiada koniec dobrych czasów i kryzys; zawsze jest sygnałem niekorzystnych dla nas informacji

W sferze uczuć karta ta informuje nas, że związek wystawiony jest na próbę; ciężki związek karmiczny

W obszarze zawodowym niesie informacje o nadgodzinach i przeciążeniu obowiązkami, pracę ciężką ponad nasze możliwości, także fizyczną obciążającą nasz kręgosłup

Cechy: religijny, obciążający; karmiczny.

Czas: 2 – 3 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karta mówi Ci, że musisz liczyć się ze sprawdzianem przeznaczonym przez los i że w przypadku pytania chodzi o karmiczną okazję.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

moze wksazyac na uklad karmiczny zwiazku

rowniez bol cierpienie , badz prz ydobrych kartach nasila je

wiec zgodze sie rowniez z Seid ze czasami jest to karta wybawienia

krzyz rowniez wskazuje na egzamin

problemy z krzyzem plecami , przeznaczenie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Co według Ciebie oznacza "karmiczna okazja"? bardzo zaciekawiło mnie to określenie

[ATTACH=CONFIG]1897[/ATTACH]

 

Karta mówi Ci, że musisz liczyć się ze sprawdzianem przeznaczonym przez los i że w przypadku pytania chodzi o karmiczną okazję.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Co według Ciebie oznacza "karmiczna okazja"? bardzo zaciekawiło mnie to określenie

 

To nie moje stwierdzenie, o czym świadczy podanie źródła pod opisem karty.

 

W moim znaczeniu to karta karmy, losu, przeznaczenia, cierpienia i śmierci.

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

Krzyż oznacza ciężką karmą - trudną do odpracowania, więzy karmiczne łączące dwie osoby. Może mówić o zakończeniu pewnego etapu w życiu, ale nie wyklucza "zmartwychwstania" czegoś, powrotu w przeciwieństwie do Trumny, która mówi o totalnym zakończeniu czegoś.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Jestem posłańcem żalu, smutku, brzemion i mąk. Ból, cierpienie i wina są w zasięgu moich umiejętności. Żądam płaczu, łez i lamentów oraz proszę o modlitwy i błagania. Kiedy szczęśliwe karty znajdują się po mojej prawej stronie, nie powinieneś wtedy doznać zbyt wiele trwogi (z książeczki dołączonej do talii Gilded Reverie).

Słowa kluczowe: cierpienie, smutek, żal, przygnębienie, ciężar, przytłoczenie, los, zmartwienia, męka, niepowodzenie, choroba, przeznaczenie, religia, wiara, etyka, powolny koniec, lekcja życiowa, nieuniknione, próba, test, wyzwanie, obowiązki, objawienie, boskie działanie, wola boża, przemiana, oddanie, poświęcenie, ofiara, litość, ukończenie, ostateczny termin, duchowość, cierpliwość.

 

Ogólne znaczenie: Krzyż należy do kart negatywnych. Zapowiada wypadki, choroby, cierpienie, smutek, zmartwienia, ból, śmierć (w konfiguracji z innymi kartami). Karty wokół Krzyża powiedzą na co należy zwrócić szczególną uwagę. Ta karta zapowiada, że musimy przez coś przejść, to się musi wydarzyć. Musimy odrobić naszą lekcję życiową. Sytuacja jest trudna, odczuwamy ciężar na naszych barkach, ale trzeba się z tym zmierzyć. Wyzwanie, które prezentuje Krzyż jest inne niż to, o którym mówi Góra. Góra to wyzwanie, które można sposobem obejść, można się z nim zmierzyć poprzez jej ominięcie, znalezienie innej drogi. Wyzwanie Krzyża natomiast jest stanięciem twarzą w twarz z wrogiem i walka z nim (jakkolwiek tego wroga pojmujemy). To przebrnięcie przez męczącą sytuację, czasami mówimy, że przeszliśmy przez piekło. Ale czasami jest to potrzebne. To karta trudna, reprezentująca bolesne sytuacje i ból fizyczny lub psychiczny. Jeśli znajduje się w pobliżu kart emocji, np. Księżyca czy Serca - intensyfikuje te emocje, nadając im negatywną, pesymistyczną nutę. Karta Krzyża ma trzy podstawowe znaczenia w zależności od swojego położenia: (1) Krzyż nad kartą - znaczenie karmiczne, losowe, los tak chce, z tej lekcji musisz wyciągnąć wnioski, jest dla Ciebie szczególnie ważna, musisz dźwigać ten krzyż, coś Cię przytłacza; (2) Krzyż przed kartą - odpowiednim słowem jest "bardzo", Krzyż służy tu jako wzmacniacz, można to sobie skojarzyć z "dodaniem" (krzyż +) jakiejś właściwości; (3) Krzyż za kartą - coś się stopniowo, pomału kończy, rozwiązuje. Może zatem nieść pozytywne znaczenie, np. Trumna+Krzyż - zapowiada powolny, ale jednak koniec choroby (zwróć uwagę na kolejność kart, ponieważ odwrotna, tzn. Krzyż+Trumna z innymi negatywnymi kartami może oznaczać pogarszający się stan chorobowy, a nawet śmierć). Pozytywny wydźwięk karty przejawia się też w poświęceniu się pewnym sprawom, oddaniu się bez reszty. Czasami może to być zwrócenie się ku sprawom religijnym, duchowym (tu należałoby porównać Krzyż z innymi kartami: Krzyż będzie raczej religią, wiarą; Książka - mówi o wiedzy tajemnej, ezoteryce; Drzewo - to bardziej skłanianie się w kierunku duchowości szamanów, przodków, wierzeń plemiennych). Karta Krzyża w otoczeniu pozytywnych kart mówi o problemach krótkotrwałych. Warto też spojrzeć w jakim domu w Wielkiej Tablicy wypadł, ponieważ sprawy reprezentowane przez dany dom są obciążone problemami. Jeśli Krzyż pojawia się po prawej stronie karty osobowej, może mówić o tym, że osoba ta jest religijna; jeśli zaś po lewej - może to być osoba, której bardzo dawno nie widzieliśmy lub też nie chcemy mieć z nią nic do czynienia.

 

Miłość: Nienajlepszy czas w miłości, możesz doświadczać bólu i cierpienia. Jeśli Krzyż stoi za kartą Serca lub Pierścionka może oznaczać koniec związku. Trudny związek, partnerstwo wystawione na próbę. Ciężki związek karmiczny. Krzyż symbolizuje trudną miłość, związek obarczony wieloma problemami, w którym każdy dzień jest wyzwaniem. W partnerstwie nie czuć wzajemnego wsparcia, a zamiast tego istnieje poczucie dźwigania odpowiedzialności i dużego obciążenia istniejącym stanem rzeczy. Krzyż może mówić o toksycznym związku lub związku karmicznym, w którym relacje są do solidnego przepracowania. Nie oznacza to, że związek się rozpadnie (wszystko zależy od innych kart), ale wymaga wiele wysiłku i współpracy obu stron. Dla osób samotnych może oznaczać zaistniały wcześniej zawód miłosny i obarczanie się winą za przeszłe niepowodzenia. To znak ostrzegawczy mówiący, że ciągniemy za sobą zbyt wiele żalu i jeśli się od niego nie uwolnimy, czekają nas kolejne niepowodzenia. Może mówić o nieudanej randce i nieustannym pechu w znalezieniu odpowiedniego partnera. Może też symbolizować natręta, kogoś od kogo nie możemy się "opędzić", kto jest dla nas ciężarem.

 

Praca i pieniądze: Problemy w pracy, na Twoja głowę spada zbyt wiele obowiązków, nadgodziny, praca fizyczna. Środowisko pracy nie należy do najprzyjemniejszych. Być może czujemy się niedoceniani, chociaż pracujemy za dwóch, biorąc na siebie zbyt wiele obowiązków. Krzyż to zmagania, wyzwania i niepowodzenia, czas, kiedy nic nam nie wychodzi. Dla osób, które pozostają bez pracy Krzyż zapowiada trudności w jej znalezieniu. Ten okres minie, ale na chwilę obecną jest to nie do przeskoczenia. W sprawach finansowych Krzyż zapowiada kłopoty, trudności finansowe. Zbyt duże obciążenie wydatkami, wpadnięcie w długi, niewypłacalność. Krzyż zapowiada opóźnione płatności, kiepskie inwestycje i niewydolność finansową. Na pewno nie należy teraz zaciągać kredytów, bo będą zbyt dużym obciążeniem dla portfela. Krzyż radzi, aby ograniczyć wydatki.

 

Zdrowie: Wyczerpanie, brak energii, słabe zdrowie, opadanie z sił. Kręgosłup, choroby trudne do wyleczenia, fizyczny lub psychiczny wyczerpujący ból; plecy, kość krzyżowa.

W kontekście duchowym: Dominujące wierzenia, przekonania, dogmaty. Praktykuj modlitwy i medytacje. Zaduma, rozmyślanie, przezorność, rozwaga. Wykonywanie świętych obrzędów, praktyki religijne, rytuały. Prośby, błagania. Harmonia pomiędzy światem fizycznym i duchowym.

 

Opis osoby: smutny, załamany, cierpiący, chory, słaby, zmęczony, niska samoocena, lękliwy; ksiądz, osoba religijna. Osoba pobożna, oddana, zaangażowana, nowicjusz, ratownik, pracownik społeczny, kozioł ofiarny, wyrzutek, wygnaniec, sejsmolog, komentator prasowy, osoba wymagająca, pechowiec, anioł, przewodnik, sprzymierzeniec duchowy. Osoba nieszczęśliwa, ponura, posępna, negatywna, pesymista, osoba obciążona problemami, będąca w potrzebie, biedna, uboga, osoba, która zawsze narzeka i biadoli. Ktoś, kto jest w potrzebie, potrzebuje wsparcia, porady, pomocy. Osoba chora fizycznie, mentalnie, emocjonalnie. Wycieńczona, znużona, zmęczona, zdruzgotana, zrujnowana. Szerokie ramiona, prosta postawa (głowa do góry, pierś do przodu, ramiona w tył).

 

Czas: natychmiast, 2-3 tygodnie; Krzyż radzi uzbroić się w cierpliwość i stalowe nerwy.

 

W talii Gilded Reverie: Krzyż w talii Lenormand jest symbolem cierpienia, powszechnego i nieuniknionego. Jest to symbol noszenia przemienia innych, którzy nie są odpowiedzialni za swoje czyny; "musimy dźwigać ich krzyż". Karta ta jest kartą wzywającą do podjęcia odpowiedzialności pomimo kosztów tej decyzji. Patrząc na pozytywną stronę karty, może ona przynieść wybawienie, w zależności od otaczających ją kart.

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Jej znaczenie negatywne zostanie zmniejszone lub konsekwencje nie będą takie tragiczne. Może także oznaczać koniec złej pasji.

 

Z kartami negatywnymi: Trudności w uniknięciu nieszczęść, problemów, choroby.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Bethany

Krzyż 36 – obciążenia, przeciwności, poświęcenie, ból, przygnębienie, walka, przybicie, los, ciężar, smutek, żal, kryzys życiowy, poświecenie, załamanie, psychiczna depresja, sumienie, wzruszenie, poczucie osamotnienia, zgryzoty, miejsca kultu religijnego, wiara, życiowy ciężar.

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/lenormand-znaczenia/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

36 Krzyż - ból, cierpienie, obciążenie, ofiara. Udręki, przeszkody i wyzwania.

Łzy, zmartwienia, kłopoty, trudności, "niesienie krzyża", przykre, ciężar, gorycz, smutek, rozpacz, upokorzenie, wstyd, rozczarowanie; coś trudnego do zniesienia, ciężka próba. Obawy, niepokoje, lęki. Bolesne: zmiany, punkty zwrotne i wszelkie inne przekształcenia. Żal, wyrzuty sumienia, poczucie winy. Zorganizowane religie i dogmaty.

Krzyż zawsze sygnalizuje niekorzystne wieści w temacie pytania.

Jeśli jest w towarzystwie kart emocji i uczuć (Serce, Księżyc) to wzmacnia cierpienia związane z uczuciami, w innych tematach wskazuje na komplikacje, przeszkody, ograniczenia, zakazy, obciążenia.

Klucz z kartami negatywnymi nasila ich negatywy, wśród kart pozytywnych może oznaczać, że kłopoty Krzyża miną szybciej; z Kluczem - rozwiązanie, ale trudne i/ lub bolesne.

Karta negatywna, atmosfery.

 

- koniec dobrego, przegrana, kryzys, przeciążenie, trudny czas, zgryzota, nieszczęśliwe wydarzenie, pech, ciężki związek, ubogo, wycieńczenie, przygnębiające, posępne, złowieszcze, wiszące nad tobą, natrętne, coś okropnego, coś ponad twoje możliwości, załamanie, zły los, koniec, nieuniknione, beznadziejna walka, wymuszone poświęcanie się, pozowanie na ofiarę, ubogi, chory (fizycznie, mentalnie, emocjonalnie, duchowo); wyciągnij wnioski. Proś o pomoc, bo sama nie dasz rady uporać się z problemami.

 

czas: zależny od rodzaju pytania: jeśli sytuacja jest niepokojąca i pilna oznacza błyskawiczność, sprawa bardziej stabilna - musisz być cierpliwa.

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
rozpacz, cierpienie, ból, rozgoryczenie, problemy, strata emocjonalna
trudny okres; nieszczęśliwe zdarzenie, pech
rozczarowanie, żal
udręka, ciężka próba; trudny czas
lęki, które nosisz w sobie (np. z kartą Myszy oznacza nerwicę)
bądź bardzo ostrożny
wyzwanie
z kartami pozytywnymi może reprezentować działalność charytatywną, wsparcie i datki
religia


Miłość
nieszczęśliwy związek
romantyczne rozczarowanie
kiepska randka
romans skazany na porażkę
nędzny związek
możliwa rozłąka, która okaże się bolesna
relacja, w której utrzymują się ciężary przeszłości i dawne urazy
natręt
miłość tutaj nie istnieje. Druga strona tak naprawdę nie jest tobą zainteresowana


Praca
okropne środowisko pracy
napotykanie mnóstwa problemów i przeszkód
okres ciężkich i niepomyślnych rezultatów
dźwiganie dużego ciężaru
praca w organizacji religijnej
praca dla Czerwonego Krzyża
niemożność znalezienia pracy


Finanse
kłopoty finansowe
surowe ograniczenia
spóźnione opłaty
kiepskie inwestycje


Zdrowie
bóle i dolegliwości
ból, który potrafi zamęczyć
coś trudnego do wyleczenia
Krzyż łączy się z dolnym odcinkiem pleców i kręgosłupem


Osoba
religijna
smutna, pełna żalu, ponura
negatywna, pesymistyczna
ktoś obarczony dużym ciężarem
uboga
wiecznie narzeka
ktoś, kto potrzebuje pomocy, wsparcia lub porady
chora pod względem fizycznym, mentalnym lub emocjonalnym
wycieńczona, zmęczona
zmarnowana, przepracowana
szerokie ramiona
prosta postawa ciała


Duchowość
dominujące wierzenia lub reguły
praktykuj modlitwę i medytację
refleksja i rozwaga
święte rytuały, obchody i praktyki
prośby
równowaga między światem fizycznym i duchowym


Porada
nie rób z siebie ofiary
módl się
wstań, otrzep się z kurzu i idź swoją ścieżką
bądź cierpliwy
bądź ostrożny
poproś o pomoc


Czas
trudny do określenia. Karta opisuje często różne skrajności i znaczenie zależy od pytania. Jeśli sytuacja jest pilna, Krzyż może oznaczać błyskawiczne działanie. Jeśli chodzi o stabilną sprawę, Krzyż wskazuje na cierpliwość.


Miejsca, rzeczy
krzyż lub inne symbole religijne
miejsca kultu
miecz

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...