Jump to content

8 TRUMNA - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

8 Trumna

Zakończenie, poważnej choroby, a nawet śmierć, depresja. Duża strata pieniędzy lub utraty relacji międzyludzich. Strata. Zmartwienie. Separacja lub rozstanie (zwłaszcza jesli jest obok serce lub pierścień). Rozdzielenie. Samotność. Zwłoka, odroczenie, opóźnienie. Troski,poważna choroba, straty materialne. Cierpienie. Znaczy że coś w nas umarło, coś juz nie jest dla nas satysfakcjonujace I powinno odejść do przeszłosci (pogrzeb mentalny). Ważne wydarzenia zmieniły nasze życie. Destrukcyjnych zachowań i negatywnych postaw. Jest to karta końca i początku sprawy. W pierwszej linii karta wskazuje na chorobę, negatywny rozwój spraw lub zwrotów; wskazuje tez na bezrobocie, straty, koniec, zakończenie, przemianę i śmierć

W miłości oznacza smutek i zmartwienia, koniec związku lub kryzys.

W sprawach zawodowych bezrobocie, chorą atmosferę w pracy, likwidacje stanowiska pracy lub zakładu, upadłość

Cechy: smutny, poważny, słaby, zepsuty

Czas: natychmiast i negatywnie.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Wraz z tą kartą coś się kończy, aby mogło powstać coś nowego. Gdy karta znajduje się bezpośrednio obok karty osoby oznaczać może chorobę lub troski.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

kosa trumna moze wksazywac na operacje :)

 

TRUMNA

34- ryby - finansowa strata. problemy finansowe

35 kotwica- strata pracy /zwolnienie

25 pierscien - zakonczenie zwiazku

Edited by winteer
Połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Karta nr 8:

TRUMNA - koniec, śmierć

 

Na tej karcie widać trumnę znajdującą się na katafalku i otoczoną zielonymi roślinami. U wezgłowia stoją dwie zapalone świece. Charakterystyczne jest to, że nie znajduje się ona w pomieszczeniu zamkniętym, lecz na zewnątrz. Znaczy to, że ta śmierć, koniec, nie dotyczy tylko spraw osobistych, ale także wszystkiego co nas otacza. Trumna jest symbolem śmierci nie tylko fizycznej, ale również śmierci psychicznej (coś w nas umarło, rozstaliśmy się z kimś itd.). Widziana we śnie oznacza stratę lub wypadek.

Karcie tej przyporządkowana jest liczba osiem, która jest symbolem wieczności, nieskończoności (ósemka w pozycji leżącej), doskonałości, a także zmartwień, śmierci, żałoby i pokuty. W chrześcijaństwie - ósmy dzień to początek nowego eonu, nowego tygodnia. Oktawa w muzyce - powrót do tej samej nuty. Oznacza to koniec jednego cyklu i początek nowego, liczba odrodzenia i realizacji. W astrologii - planeta Saturn; znak Zodiaku - Koziorożec; żywioł - Ziemia; kolor - brązowy; kamień - rubin, onyks.

Dodatkiem do karty Trumna jest Dziewiątka karo. Karta ta zapowiada otrzymanie niewielkiej kwoty pienieżnej, podwyżkę pensji, oznacza przedsiębiorczość i zaradność życiową, powodzenie w interesach.

Karta Trumna jest kartą negatywną. Mówi o poważnej chorobie, o poważnych stratach materialnych i o wielkich problemach. Oznacza radykalne zmiany, zerwanie z przeszłością. Wskazuje sytuację zamkniętą, zakończoną. Mówi, że będzie potrzeba dużo czasu, aby wyjść z trudnej sytuacji, która się wytworzyła. Tymczasowo wszystkie możliwości pozytywnego rozwiązania są zablokowane. Karta ta może oznaczać także cierpienie, które ma znaczenie oczyszczające z egoizmu i z pychy, prowadząc do pokory i rozluźniając przesadne przywiązanie do rzeczy ziemskich. Jest to proces bolesny, ale w ostatecznym wymiarze pozytywny, gdyż ukazuje wartości nieprzemijające i często pozwala odkryć przyczyny, które doprowadziły do klęski.

 

Z kartami pozytywnymi: Jej wartość jest mniej negatywna, ale mimo wszystko nie należy jej lekceważyć. Może również oznaczać nadzieję na zakończenie złej passy i znaczną poprawę sytuacji.

 

Z kartami negatywnymi: Należy bardzo ostrożnie podchodzić do interpretacji tej karty, gdyż nie tylko oznacza nieuleczalną chorobę, śmierć, nagłe i nieoczekiwane załamanie się sytuacji życiowej, utratę bliskich osób, ale może także mówić o rozpadzie małżeństwa, stracie pracy lub pieniędzy. Wszystko w życiu może się zawalić i zanim nastąpi ponowne odrodzenie, przydatna będzie świadomość, że nawet z najgorszego upadku można się podnieść i wyciągnąć wartościowe wnioski. Człowiek potrafi tworzyć i niszczyć. Złagodzenie uczucia bólu przyniesie uświadomienie przyczyn zaistniałej sytuacji.

 

Jeżeli znajduje się w pobliżu karty klienta, oznacza, że wszystkie zmartwienia, troski, choroby dotyczą jego lub osób jemu bliskich i są raczej nieuniknione.

 

Choroby: raczej nieuleczalne, depresje, bóle głowy (zatoki, uszy, nos).

 

Tajemnice kart Lenormand - Bernasconi Sabrina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

img.php?im_id=172044

 

Jestem bolesną zmianą. Odczujesz mnie swoim ciałem, umysłem i - z pewnością - Twoimi finansami. Depresja, strata i bankructwo są moimi specjalnościami. Jestem chorobą i złym odpoczynkiem. Jestem wszelkimi zakończeniami, a czasami śmiercią.

 

Trumna w talii Reverie przywołuje okres starożytnego Egiptu. Pomimo tradycyjnego postrzegania jako koniec lub nieodwołalność, jest to także symbol inicjacji, która przynosi ostateczny rozrachunek celu naszego życia. Występuje często wtedy, kiedy zmagamy się z wydarzeniami zmieniającymi nasze życie lub chorobą, i sprawia, że doceniamy ważne aspekty naszego życia.

 

W omawianej talii widzimy Trumnę w formie sarkofagu, na którym jest wizerunek Anubisa - boga balsamowania i ochrony ciała. Jedynym z jego zadań jest uczestniczenie w ważeniu serca, aby ocenić wartość osoby wchodzącej w życie po śmierci. Znaczeniem tej karty może być także właściwe zakończenie czegoś, co znamy.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: choroba, koniec, zakończenie, destrukcja, strata, smutek, przygnębienie, żal, cierpienie, depresja, przeszłość, nawiedzenie, ślepy zaułek, pułapka, odwołanie, opóźnienie, stagnacja, lęk, śmierć, wypalenie, pudełko, opakowanie, paczka, meble, coś ukrytego, ból, obciążenie, odpoczynek, wyczerpanie, zamknięcie, uwięzienie, izolacja, kryzys, powaga, ciemność, zimno, strach, zmiany.

 

Ogólne znaczenie: Trumna należy do kart negatywnych, symbolizuje koniec czegoś, rozpad, stratę. Ostrzega przed chorobą i problemami. Symbolizuje śmierć, ale sama w sobie nigdy nie oznacza czyjegoś zgonu! Tak złe wieści wróży Trumna tylko w połączeniu z innymi negatywnymi kartami. Najczęstszą kombinacją, która sprawdziła się u wielu osób, zwiastującą poważną chorobę, a nawet śmierć, jest kombinacja kart Kosy, Trumny i Krzyża (więcej informacji o tym znajdziesz we wpisie na blogu tutaj). Karta Trumny mówi, że chwilowo wszystkie możliwości pozytywnego rozwiązania są zablokowane. Jest zwiastunem ważnych życiowych zmian - koniec związku, zmiana miejsca zamieszkania, przejście na emeryturę itp. Zmiany te nie zawsze są negatywne. Po lewej stronie na karcie widać świece - spalają one kartę leżącą po lewej stronie wskazując na to, co się kończy. Koniec nie zawsze jest negatywny, bo jeśli po lewej stronie Trumny mamy Chmury, wróży to koniec niepewności, jeśli po lewej stronie Trumny są Góry, kombinacja ta mówi o końcu stagnacji. Spal za sobą mosty, idź do przodu. Tak więc jeśli po lewej stronie Trumny znajduje się karta problemowa - trumna kończy dany problem, o ile w okolicy nie ma innych negatywnych kart. A. Boroveshengra w swojej książce "Lenormand Thirty Six Cards" podkreśla, że karta Trumny nie jest kartą transformacji, ale zakończenia (więcej o tym możesz przeczytać we wpisie na blogu tutaj). To, co jest po lewej stronie Trumny, kończy się; to, co jest po prawej - zaczyna chorować. W tradycyjnym znaczeniu, o którym dowiadujemy się od spadkobiercy Mlle Lenormand - Filipa, trumna jest również symbolem strat materialnych, utraty fortuny, a to za sprawą dołączonej do tej karty 9 karo, symbolizującej majątek. Tradycyjnie też im bliżej Trumna karty pytającego, tym bardziej negatywny wydźwięk. Tuż przy pytającym wskazywać może na jego chorobę lub depresyjne stany.

 

Miłość: Czas smutku, problemów w związku. Może wróżyć zakończenie związku, jeśli przed Trumną jest karta Serca lub Pierścionka. Wyjątkiem jest jednak sytuacja, w której kombinacja Serce+Trumna lub Pierścionek+Trumna leżą na końcu rozkładu Wielkiej Tablicy - wówczas wskazuje to na miłość aż do śmierci, miłość do grobowej deski. Generalnie jednak pojawienie się karty Trumny w pytaniach o miłość nie wróży niczego dobrego. Jeśli nie dojdzie do rozejścia się partnerów, może wskazać na "chory" związek, sytuację emocjonalnie wyczerpującą. Najczęściej sytuacja jest trudna i wymaga wielkiego wysiłku obydwu stron, żeby uzdrowić relację. Inaczej istnieją małe szanse na przetrwanie. Trumna jest też symbolem samotności, wdowieństwa, zatem dla osób samotnych nie wróży w najbliższym czasie znalezienia partnera. Być może wynika to też z ran poniesionych w przeszłości, być może dana osoba odczuwa lęk przed związkiem, zbyt wiele w życiu wycierpiała i boi się wejść w nową relację.

 

Praca i pieniądze: W pracy szykują się spore zmiany. Przy innych negatywnych kartach może oznaczać zakończenie umowy, utratę pracy. Oznacza zakończenie pewnego etapu, zakończenie projektu (pozytywne znaczenie). Wskazuje też na prace nudną, wyczerpującą psychicznie, męczącą, Może symbolizować pracę w ciemnych pomieszczeniach, pod ziemią, w tunelach, ale też takie zawody jak grabarz, pracownik zakładu pogrzebowego, stolarz, sprzedawca sklepu meblowego. W sprawach finansowych trumna zwiastuje duże straty, poważne zagrożenie dla finansów.

 

Zdrowie: Trumna wskazuje na depresje, bóle głowy, zatoki, uszy, nos, psychikę, problemy natury duchowej, plecy, serce. Może symbolizować kogoś przykutego do łóżka, obłożnie chorego. Mówi, że sprawy związane ze zdrowiem pogarszają się. To utrata apetytu, wyczerpanie fizyczne i emocjonalne. Niemożność poradzenia sobie z problemami, lęk. Karta radzi zostać w łóżku i nie forsować się, odpoczywać.

 

W kontekście duchowym: Blask energii kundalini. Odejście od starego podejścia, od starego "ja". Czasami przechodząc przez ból, jaki zadaje Trumna, wchodzimy na wyższy stopień duchowej drabiny.

 

Opis osoby: Jeśli Trumna jest po lewej stronie karty osobowej, Wskazuje na osobę o ciemnych włosach, być może w depresji, negatywnie nastawioną. To ktoś posępny, markotny, smutny, chory, pechowiec. Mówi o takich zawodach jak grabarz, przedsiębiorca pogrzebowy. Po prawej stronie karty osobowej może też wskazywać na jej umiejętności muzyczne, ukryte talenty. Ktoś, kto żyje przeszłością, właściciel zakładu pogrzebowego, przodek, wampir energetyczny, archeolog, duch, osoba z przeszłości, nieszczęśliwa, przygnębiona, o niskim poczuciu własnej wartości, osoba z jakąś ukrywaną tajemnicą, charakterystyczne kościste kształty, czarne lub ciemne włosy, wyrzeźbione kształty, kościste policzki.

 

Czas: teraz, szybko; 8 dni, 8 tygodni, 8 miesięcy; sierpień; ósmy dzień miesiąca.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

8. TRUMNA

 

Zwykle oznacza koniec - związku, przyjaźni, pracy czy dobrego stanu zdrowia - albo stratę - pieniędzy, uczucia lub domu (np. w wyniku emigracji). Wbrew pozorom, sama w sobie karta ta nie wróży śmierci. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co się kończy, wylosuj następną kartę, a chcąc sprawdzić, co przyjdzie w zamian, wylosuj trzecią kartę. Opisując osobę, karta ta podkreśla nastrój depresyjny bądź talent artystyczny i/lub muzyczny. Zwykle to, co kończy Trumna, spełniło już swoje zadanie i nadchodzi czas na kolejny etap w życiu, dlatego żal po stracie trwa krótko.

 

Czas: Chwila obecna.

 

Wpływ fizyczny: Choroba, migreny Osłabienie kondycji fizycznej, emocjonalnej i/lub duchowej. Pamiętaj o odpoczynku i regeneracji, inaczej grozi ci załamanie zdrowia z wyczerpania.

 

źródło : Lenormand - wyrocznia

 

Słowa-klucze: Koniec, choroba, bankructwo, smutek. Transformacja i nowy początek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

8 Trumna - koniec; porażka, choroba, strata, śmierć, ruina. Zakończenia i bolesne przejścia.

Coś - przeszkoda lub niebezpieczeństwo - z czym musisz się zmierzyć. Coś co dobiega końca, bolesna zmiana, bolesna transformacja.

Karta negatywna, atmosfery.

 

- zniechęcenie, depresja, rozpad, smutek, przemiana. Game over, definitywne zakończenie, pożegnanie, zamknięcie, coś odejdzie. Bezruch, brak kontaktu, coś spoczywa w zamknięciu, brak energii, wyczerpujące troski, w. neg: groźna choroba, całkowita ruina, ciężar, ból, trauma.

Uwolnij się od tego, co już nie jest częścią twojego życia i zrób miejsce nowemu.

 

czas: 8 dni, tygodni, miesięcy; sierpień, 8 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
koniec czegoś
smutek, depresja
poważna choroba
porażka, strata
trudna, bolesna zmiana
zerwanie kontaktu
strach
wydłużający się okres stagnacji
może zapowiadać śmierć w nielicznych przypadkach (zwłaszcza w połączeniu z innymi kartami)
pozycja leżąca


Miłość
koniec związku
rozwód, separacja
smutek, rozpacz
martwy związek
bardzo ciężka, wyczerpująca sytuacja
uwolnienie się z trudnej sytuacji


Praca
koniec zatrudnienia
niedotrzymanie umowy
porzucenie pracy
utrata pracy
zamknięcie biznesu
praca w podziemiach


Finanse
duża strata, bankructwo
finansowa ruina
czas na zmiany, wymyślenie czegoś nowego


Zdrowie
poważna choroba
leżenie w łóżku
pogorszenie się
depresja, myśli samobójcze


Osoba
ponurak, przygnębiony, nieszczęśliwy
ktoś z depresją
niskie poczucie własnej wartości
ktoś chory
czarne włosy i oczy
wyraziste rysy, kościsty


Duchowość
bolesna transformacja i zmiana, coś w środku nas umiera
umiera nasze stare „ja” i stare wartości


Porada
uwolnij się od tego, co już nie jest częścią Twojego życia
odpocznij, wyśpij się


Czas
osiem dni, tygodni, miesięcy
sierpień
ósmy dzień miesiąca
czas ubywającego księżyca


Miejsca, rzeczy
pudełko, skrzynia, szkatułka
szafa
łóżko
piwnica

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...