Jump to content

7 WĄŻ - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

7 Wąż

Kobieta beztroska, zawistna, fałszywa. Karta ta ostrzega przed plotkami i fałszywym przyjacielem.. Ostrzeżenie przed nieszczerością.Oznacza siostrę lub matkę.Mówi o mądrości. Karta ta wskazuje na sytuacje, w których należy zachować ostrożność; mówi o manipulowaniu, o działaniach zakulisowych, komplikacjach. Wskazuje na kobietę, która jest nieszczera i jej działania skierowane są przeciwko nam; jako karta personalna może to być siostra, kuzynka, wnuczka, koleżanka, przyjaciółka, znajoma – jako pozytywna, ale także kochanka męża, lub żona męża, który ją zdradza – jako negatywna

W związkach mówi przede wszystkim o zdradzie.

W pracy możesz mieć kontakt z przebiegłą koleżanką lub nieprzychylnie nastawioną szefową, która knuje za twoimi plecami. W sensie pozytywnym kobieta, która poprzez odpowiednie kontakty zdobywa wyznaczone cele

Cechy: osoba – inteligentna, doświadczona kobieta; najczęściej ciemnowłosa

Inteligentna, doświadczona, przebiegła, wyrafinowana, obserwująca, nieszczera, fałszywa

Czas: coś się przeciągnie.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karta wskazuje na zdradę, zafałszowanie, kłamstwa i okrężną drogę. Może oznaczać też przyjaciółkę, siostrę, koleżankę itd.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

ZMIJA

9 bukiet - ozn 2 kobiety np matka i corka

24 serce- rywalka jesli dojdzie lilia wskazuje na kochanke

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Karta nr 7:

Wąż - zdrada

 

Na pierwszym planie tej karty widnieje długi, brązowy wąż z podniesioną głową. Wygląda na zaniepokojonego, rozglądając się dookoła w pełnej gotowości do ataku. Osobliwy ten gad, bez kończyn, syczący, nieruchomy albo zwinny i błyskawiczny, może zadać człowiekowi nagłą i niespodziewaną śmierć. Na opisywanej karcie wąż znajduje się w środowisku skalisto-kamiennym. Kamień oznacza coś stałego, trwałego, fundamentalnego; ale rozbity, symbolizuje raczej strapienie, zgryzotę, troskę. Nie jest to sytuacja definitywna, gdyż jak wąż może zmienić skórę, tak wszystko w życiu można zmienić, zacząć od nowa. Wąż jest symbolem zdrady, hipokryzji, oszustwa, zazdrości, zawiści, chytrości, ale także mądrości i roztropności. Wijący się wokół laski - jest atrybutem zawodu lekarskiego, a w zestawieniu z wagą oznacza farmację. Wąż w marzeniach sennych oznacza różnego rodzaju przeciwności losu.

Karta Wąż ma numer siedem, co w numerologii oznacza wiarę, uczucia, emocje, izolację, doskonałość, mądrość. Siódemka jest nazywana liczbą magiczną. Już w czasach pradawnych uważano ją za liczbę świętą, być może pod wpływem liczby dni każdej z faz Księżyca: siedem dni tygodnia, siedmioramienny świecznik liturgiczny (żydowska menora), siedem cudów świata, siedem sakramentów w chrześcijaństwie, siedem czakramów (centrów energetycznych). Cyfra siedem używana była jako potężny talizman, który miał pomagać w każdej sytuacji oraz jako amulet zdrowia. W astrologii - planeta Neptun; znak Zodiaku - Ryby; żywioł - Woda; kolor - fioletowy; kamień - ametyst.

Karta ta jest uzupełniona Damą trefl, oznaczającą życzliwą i zaufaną kobietę. Może to być przyjaciółka, koleżanka, matka, krewna lub przychylna szefowa. Jest osobą sympatyczną, mającą talent do prowadzenia interesów.

Karta Wąż w rozkładzie Lenormand jest kartą negatywną, mówiącą o zdradzie, kłamstwie, zawiści, plotkach i podstępie. Może też oznaczać osobę nieszczerą, która będzie chciała ingerować w sprawy małżeńskie, przyjacielskie lub zawodowe klienta. Uprzedza, że można spodziewać się trudności spowodowanych przez kogoś zazdrosnego i złośliwego. Należy zatem wystrzegać się osób, które udają przyjaciół, a w rzeczywistości są wrogami.

 

Z kartami pozytywnymi: Karta ta, będąc negatywną, osłabia cechy dodatnie tych, które ją otaczają. Nie należy jej ignorować, ale być ostrożnym i zapobiegawczym. Może zapowiadać nadzieję na odrodzenie lub wytworzenie się nowej sytuacji.

 

Z kartami negatywnymi: Przede wszystkim zapowiada niespodziewaną i nieuniknioną zdradę (w małżeństwie, w przyjaźni, w pracy). Nie należy chwalić się przed znajomymi swoimi osiągnięciami, gdyż doprowadzi to do jeszcze większej zazdrości i zawiści.

Znajdując się w pobliżu karty klienta mówi, że blisko niego jest osoba nieuczciwa, fałszywa, która będzie chciała ingerować w jego sprawy osobiste, uczuciowe, przyjacielskie, rodzinne. Nie wolno słuchać jej rad, gdyż głównym celem tej osoby jest zniszczenie szczęścia.

 

Choroby: żołądek, kręgosłup, choroby psychiczne i fizyczne, trudne do rozpoznania.

 

Tajemnice kart Lenormand - Bernasconi Sabrina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

img.php?im_id=171742

 

Uważaj na mnie, ponieważ jestem zawsze w ukryciu, nigdy nie możesz mi ufać lub wierzyć. Oszukuję, kieruję się podstępem i zdradzam. Uważaj, gdzie stąpasz, moje kły z pewnością napawają strachem.

 

Gra Nadziei - The Game of Hope jasno określa "trzymaj się z daleka od ukąszenia tego niebezpiecznego Węża". Obawiaj się, bardzo się obawiaj, ponieważ zdrada może być zawarta w kartach, które kłamią. Uważaj na powierzchowne osoby, mają one skłonność, aby być podłymi, szczególnie w połączeniu z kartą Psa (18), nieco dosłownie - złośliwy najlepszy przyjaciel oznacza Twoją krzywdę. Wystarczy tutaj powiedzieć, że dwulicowe zachowanie i dwulicowe osoby mogą stanowić problem. Karta ta ostrzega Cię, abyś był czujny i uważał, gdzie stąpasz.

 

Nasz Wąż na jabłoni nawiązuje także do Edenu, pierwotnego rozpadu szczęśliwego związku, który widzieliśmy we wcześniejszych kartach, np. w karcie Domu. Karty Lenormand są trwale zakorzenione w tradycji chrześcijańskiej - świadczy o tym np. Krzyż (36), a także Ogród (20), który w oryginalnej grze postrzegany jest jako miejsce biblijne. Bądź więc czujny i obserwuj karty dookoła Węża, aby ujrzeć naturę zła w danej sytuacji.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: fałsz, zdrada, kłamstwo, podstęp, problemy, manipulacja, zawiłości, komplikacje, kręte ulice, rury, spryt, złość, wredna osoba, oszust, obłuda, matka, kochanka, rywalka, wróg, atak, zazdrość, kontrola, uwikłanie, powikłania, śledztwo, szpieg, jad, kąsać, jadowity, pozory, kuszenie, zła rada, hipokryzja, nieobliczalność, nękanie, jelita, inteligencja, okulary, pułapka, brak zaufania, strata, plotka, niebezpieczeństwo, eskulap, medycyna, lekarz, pielęgniarka, gady.

 

Ogólne znaczenie: Żmija jest kartą bardzo dwuznaczną, ponieważ może oznaczać zarówno wroga, kogoś fałszywego, podstępnego i zazdrosnego, jak również naszą matkę ze względu na symbol Królowej trefl. Tradycyjnie jednak karta ta jest symbolem oszustwa, fałszu, zdrady, manipulacji, zwodzenia. Zazwyczaj wskazuje na zawiłą sytuację, z której można jednak sprawnie się wydostać. Żmija atakuje z ukrycia, problemy na początku mogą być niezauważalne. Im szybciej odkryjemy, że coś jest nie tak, tym łatwiej uwolnimy się od kłopotu. Im bliżej karty sygnifikatora lub karty problemu, który nas interesuje - tym gorzej, ale w przeciwieństwie do Góry, problemy te są łatwiejsze do pokonania. Żmija poprzez odniesienie do greckiego boga medycyny Asklepiosa i jego laski oplecionej wężem, jest również symbolem sztuki medycznej. Wskazuje też na inteligencję, mądrość i spryt. Ponadto Żmija jest symbolem krętych dróg, ulic, rzek, strumyków, podmokłych, wilgotnych terenów, rur kanalizacyjnych, kabli.

 

Miłość: W tej sferze Żmija zazwyczaj pokazuje rywalkę, zazdrość i niewierność. Szczególnie, gdy Żmija zbliża się do Serca, przynosi skomplikowane relacje, brak wierności, zdrady i powody do rozczarowań. Dla kobiety homoseksualnej Żmija jest symbolem jej partnerki. Dla stałych związków pojawienie się Żmii zwiastuje niedomówienia i kłamstwa. Może też wskazywać na dominującego partnera/partnerkę w związku, szczególnie jeśli w pobliżu są Niedźwiedź lub Rózgi. W takiej sytuacji może nawet dochodzić do przemocy seksualnej. To też symbol natręta, kogoś kto poprzez prześladowanie chce zdobyć naszą sympatię, drapieżnik, który chce upolować swoją ofiarę.

 

Praca i pieniądze: W pracy pojawić się mogą problemy. Uważaj na kogoś, kto chce Ci zaszkodzić. Niestety może działać w ukryciu, za Twoimi plecami. Możesz wykorzystać swoją przebiegłość, by przekonać współpracowników do swoich pomysłów (albo to ktoś inny będzie chytry i zdobędzie Twoje zaufanie). Żmija wskazuje na niepewną i skomplikowaną sytuację finansową. Może wskazywać na małe straty, złe inwestowanie pieniędzy, długi.

 

Zdrowie: Mogą pojawić się problemy zdrowotne, warto się zbadać. Żmija może wskazywać na jelita, przewód pokarmowy, okrężnicę, żyły, ukąszenia, pępowinę. Wskazuje raczej na lżejsze choroby, z których łatwo wyjść, chyba, że leży w pobliżu negatywnych kart. Wtedy wskazuje na komplikacje i powikłania chorobowe.

 

W kontekście duchowym: Pracuj ze swoją czakrą podstawy. Otaczaj się ludźmi, którzy podniosą Cię na duchu. Jedz to, co jest czerwone, ubieraj się na czerwono. Siedź na ziemi, chodź na boso, ciesz się jedzeniem. Czekaj na nowy przypływ wizji, kreatywności i mądrości. Nie sprzeciwiaj się zmianom/odrodzeniu, doświadczaj ich. Zostaw stare za sobą, powitaj nowe.

 

Opis osoby: Żmija może wskazywać na starszą, inteligentną kobietę, często ciemnowłosą, kochankę, matkę. Pojawienie się tej karty w rozkładzie przestrzega przed kimś, kto nie ma wobec nas szczerych zamiarów. Może nami manipulować, uwikłać w swoje interesy robiąc dobrą minę do złej gry. Zwykle jest to kobieta fałszywa, ale nie zawsze. Trudno stwierdzić, kiedy Żmija będzie matką (pielęgniarką lub lekarzem), dlatego lepiej mieć się na baczności. Pozytywne karty wokół łagodzą jej negatywny wydźwięk i mogą wskazywać, że nie chodzi o nikogo złego, tylko właśnie kogoś z rodziny lub ze środowiska medycznego. Czasami jest po prostu zimna w kontaktach i oschła, przez co możemy mieć błędne mniemanie o niej. Symbolizuje też psychologa, lekarza, pielęgniarkę, hydraulika. Może wskazywać na osobę, która nosi okulary lub szkła kontaktowe. Rywal, rywalka, femme fatale, starsza kobieta, oszust, reklamodawca, ogłoszeniodawca, agencja reklamowa, prześladowca, natręt, uwodzicielka, kobieta, która robi karierę, osoba niekonwencjonalna, buntownik, osoba nadzorująca, obrońca praw człowieka, adwokat, inspektor, kochanka, druga żona, inteligentna kobieta; nęcący, kuszący, sugestywny, dwuznaczny, prowokujący, potrafi zauroczyć ofiarę, zwinny, akrobata, tancerka, osoba zazdrosna, pochlebca ze złymi intencjami, kłamca, zdrajca, hipokryta, niegodny zaufania, pozorny, zwodniczy, zimny, szczupły, zgrabny, atrakcyjny, zwinny, seksowny.

 

Czas: sprawa będzie wymagała więcej czasu niż było w planach, maksymalnie 7 lat; 7 dni, 7 tygodni, 7 miesięcy; lipiec, siódmy dzień miesiąca.

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Żmija 7 – problemy, trudności, komplikacje, manipulacja, inna kobieta, zazdrość, zawiść, kłamstwo, rywalka, wróg, ukryte motywy, działanie za plecami, mściwość, złośliwość, intryga, uwodzenie, ukryty plan, choroba, zniesławienie, gierki, sztuczki, coś czego nie widać, bądź ostrożny

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/

 

7. WĄŻ

 

Sytuacja może się wkrótce skomplikować. Ważny wpływ (pozytywny lub negatywny) może wywrzeć inteligentna, choć niekoniecznie życzliwa, kobieta. Żeby dowiedzieć się więcej o rodzaju tego wpływu, wylosuj kolejną kartę. Dla związku karta może oznaczać "tę trzecią". Jeśli planujesz wyjazd, zaopatrz się w mapę, żeby się nie zgubić. Jeśli pytasz o zdrowie, zwróć się do lekarza, psychologa lub innego specjalisty (jeżeli kolejna kartą będzie księga, może warto skonsultować się z doświadczonym astrologiem lub wróżką).

 

Czas: 7 lat

 

Wpływ fizyczny: Jelita, żyły, pępowina. W przypadku choroby, konieczne jest przeprowadzenie badań, żeby diagnoza była wiarygodna.

 

Słowa-klucze: Zdrada, oszustwo, rywalka, kręte drogi, objazdy, rzeki, kobieta.

 

źródło : http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/wyrocznialenormand1.php#.Voox3G6ImyA

Edited by Bethany
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

7 Wąż / Żmija - zdrada, zazdrość, zawiść, podstęp, kłamstwa, problemy, straty, przeciwności losu.

Podstępny wąż, który cię zdradzi. Ukryty wróg. Jad. Atak z jakiejś strony lub z czyjejś strony Pech. Niedogodna sytuacja, awaria, usterki, naprawy (a więc coś się zepsuło).

Karta negatywna, opisowa.

 

- ukryta wrogość, ukryte motywy albo podstępny plan, dolegliwość; działanie za plecami, obłuda, gierki, sztuczki, coś czego nie widać, oszustwo, manipulacja, jadowite, złośliwe, szkodliwe, mściwe, niebezpieczne, intryga, zniesławienie. Bądź ostrożna; nie ufaj sytuacji lub danej osobie bo ona tylko z pozoru jest miła i serdeczna.

 

czas: 7 dni, tygodni, miesięcy; lipiec, 7 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to 7 WĄŻ - znaczenie karty
  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
zdrada, kłamstwa, oszustwa
zazdrość
trudności, drobne przeszkody
pułapka, atakowanie
złośliwości, plotki
zachowaj ostrożność
okrężna droga, zmiana kierunku
czasami coś związanego ze zdrowiem lub chorobami


Miłość
zazdrość
zdrada, nielojalność
romans na boku, niewierność
związek oparty na kłamstwach
nieszczerość, podstęp


Praca
problemy, komplikacje
oszustwo
nielegalna działalność, nieuczciwość, nieszczerość
ktoś Cię obgaduje
utrata obowiązków
coś skomplikowanego
musisz uważać
problemy z kablami i instalacją elektryczną, brak łączności


Finanse
strata, ale raczej nieduża
zła inwestycja
długi
trudności
strata czyjegoś zaufania


Zdrowie
jelita, okrężnica, przewód pokarmowy
pępowina
choroba, ale raczej niegroźna i łatwa do wyleczenia (chyba, że obok są inne negatywne karty)


Osoba
ktoś fałszywy, nieszczery, niegodny zaufania, oszust
wróg, zdrajca
zazdrosny, zawistny, złośliwy
obgaduje ludzi
potrafi zwodzić, prowokować, zaczarować swoją ofiarę
ktoś tani i odpychający
szczupły, atrakcyjny, seksowny
ktoś zwinny, akrobata lub tancerz


Duchowość
? (w książce ta część uciekła w druku wydawcy)


Porada
bądź przebiegły, wykorzystaj swój umysł
uważaj komu ufasz
omiń przeszkodę
zrzuć starą skórę
zawróć, zmień drogę
używaj pomysłowych metod


Czas
siedem dni, tygodni, miesięcy
lipiec
siódmy dzień miesiąca
Miejsca, rzeczy
wszystko, co jest podłużne i się wije: kable, przewody, sznurki, kanalizacja, łańcuszki, bransoletki, wstążki

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...