Jump to content

6 CHMURY - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

6 Chmury

Karta ta oznacza trudności i kłopoty, przeszkody, gniew, zaleca cierpliwość I powściągliwość. Wskazuje również, na nieszczere czy fałszywe osoby w otoczeniu.Oznacza nurtujące problemy. Karta ta przynosi ze sobą komplikacje, jest kartą niejasności, blokad i przeszkód; przedstawia byłego męża lub partnera, ale także nieprzyjemnego starszego mężczyznę; deszcz i ulewę; Chmury posiadają ciemną i jasną stronę co jest bardzo ważne podczas interpretacji kart. Karta chmur mówi, że kłopoty są najczęściej przejściowe

W sprawach uczuciowych oznacza problemy i kryzys. Mogą pojawić się jakieś niedomówienia i nieporozumienia; być może na naszej drodze pojawi się nasz ex.

Karta ta przynosi negatywne informacje w związku ze złożoną aplikacją/ podaniem o prace, odbytą rozmową kwalifikacyjną; przy zatrudnieniu oznacza gęstą atmosferę w pracy, coś wisi w powietrzu, trudności; być może boimy się, że nie poradzimy sobie z obowiązkami; stres i negatywne myślenie; w miejscu pracy może wskazywać na nieprzychylnego nam mężczyznę/szefa

Cechy: osoba: szczupła, zadbana, jasnowłosa, niepewna, humorzasta, osoba paląca

Czas: 6 lat.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karta zawsze wskazuje na to, że mówimy o niejasnej, nieprzewidywalnej sytuacji. Ważne w tym miejscu jest to, aby bacznie przypatrzeć się kartom leżącym wokół. Strona jasna przynosi poprawę, natomiast ciemna pogorszenie sytuacji.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

karta jak werona pisze mowi o niejasnosciach

moze tez rowniez wskazywac na eks partnera , ale ... ta karta wmacnia znaczenie zinnych kart np:

chmury i gwiazda mowia o uzaleznieniu

chmury plus inna jeszcze kart mowio wypadku

ale nie bede tu pisac takich rzeczy , bo to ogolnodostepne ,a do takich spraw i innych mozecie dojsc poprzez te karty , tylko praktyka praktyka , sa bardzo szczegolowe ..

 

CHMURY

16 gwiazda - uzaleznienie jesli dojdzie karta ryb - wksazuje na uzaleznienie od alkohlu

25 pierscien - umowa ... ale wskazuje ze stoi pod zla gwizada

29 i 28 - ozn iz osoba nie czuje sie dobrze , czasami wskazuje na bole glowy

34 ryby - zwrocic uwage na pieniadze , dlugi

Edited by winteer
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

img.php?im_id=170516

 

Z jednej strony jestem ciemnością, z drugiej zaś światłością. Pewnym jest, że niosę ze sobą kłótnie i wątpliwości. Nie będziesz w stanie widzieć wszystkiego jasno, zablokuję Twoją percepcję i pozwolę, aby zapanował nieład. Jedyną rzeczą, którą mogę obiecać, jest to, że po czasie odejdę, ponieważ po każdej burzy zawsze przychodzi słońce.

 

Karta symbolizująca przeczucie i zmianę, negatywny lub pozytywny aspekt jest wyrażony poprzez kierunek ciemnej strony chmury. Wznoszące się w górę ptaki po prawej stronie karty oraz cudowny przebłysk słońca dają obietnicę uwolnienia od niepewności. Karta ta może także ostrzegać o ukrywaniu prawdy, istnieje brak jasności w odniesieniu do jakiejś sytuacji, coś musi zostać ujawnione. Odkrycie czegoś może być bliskie.

 

Ciemniejsze aspekty karty można dostrzec po lewej stronie, w dole karty, gdzie błyskawica uderza w drzewo z poprzedniej karty. Obraz ten odzwierciedla niepewność i nieład. W niektórych systemach odczytywania kart Lenormand jasne i ciemne krawędzie karty przedstawione są po to, aby poinformować nas, czy zamieszanie jest dopiero przed nami czy już za nami. W talii Reverie jesteśmy ponadto w stanie powiedzieć, czy jest nad czy pod nami. Jest to szczególnie użyteczne w systemie Grand Tableau, kiedy spoglądamy na karty diagonalnie - bardziej zaawansowana forma odczytu kart.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: problemy, niejasności, niepewność, zamieszanie, dwuznaczność, burza, zła pogoda, mgła, deszcz, ponura pogoda, szaro, buro i ponuro, chaos, zmartwienia, bóle głowy, wątpliwości, nieporozumienia, oddychanie, płuca, dym, perfumy, maskowanie się, iluzja, nastrój, zły znak, wahanie, brak stabilności, przeszkody.

 

Ogólne znaczenie: Chmury to karta negatywna. Oznacza problemy, zamieszanie, dwuznaczność, niepewność, komplikacje, przeszkody, trudności, zagrożenie, niebezpieczeństwo, złą pogodę, starszego mężczyznę. Niepewny wynik. Kiedy pojawiają się Chmury, problemy są blisko. Chmury mają ciemną i jasną stronę. Sprawy reprezentowane przez karty leżące po jasnej stronie będą się wyjaśniać, po ciemnej - nad te obszary nadciągają problemy. Im dalej leżą Chmury od karty osobowej, karty klienta lub sygnifikatora jakiejś sprawy - tym lepiej. Jeśli w Wielkiej Tablicy czytamy to, co po lewej od karty pytającego jako przeszłość, to dobrze, żeby właśnie po stronie przeszłości znajdowały się Chmury. Oznacza to, że kłopoty powoli mijają i najgorsze za nami. Jeśli zaś Chmury są po prawej - problemy dopiero się pojawią. Chmury są przez wielu uważane za najgorszą kartę w całej talii. Ich pojawienie się wróży nieuchronne problemy. To karta, która wpływa na inne: wzmacnia negatywny wydźwięk innych kart negatywnych i sama czerpie od nich złą energię, jednocześnie pomniejsza dobrą energię kart pozytywnych. Bez względu na to, czy ciemna czy jasna strona Chmur dotyka inne karty - należy być czujnym, gdyż karta ta sama w sobie jest bardzo negatywna.

 

Miłość: nie jest to najlepszy czas w miłości. Nie wiesz, co zrobić w związku ze swoim partnerem. W stałych związkach przelotne burze, kłopoty. To również symbol byłego partnera. Chmury mówią o relacji, w której wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych, są jakieś niedopowiedzenia. Jedno z partnerów może być zamknięte w sobie, trudno do niego dotrzeć. To sytuacja, w której nie wiemy o co chodzi drugiej połówce, nie do końca się rozumiemy. Złym znakiem jest Kosa w pobliżu, bo może to być sygnał rozstania. Chmury zalecają postawienie sprawy jasno, wyłożenie kart na stół.

 

Praca i pieniądze: brak stabilizacji w pracy. Niepewność, w którą stronę zmierzać, jaki będzie rezultat. Być może zastanawiasz się nad zmianą pracy. Chmury to karta negatywna przynosząca problemy w każdym aspekcie życia. Może więc symbolizować nieprzyjazne środowisko pracy, niejasną sytuację, problematyczną sytuację. Sugeruje, że mogą pojawić się problemy trudne do pokonania, szczególnie jeśli w pobliżu są inne negatywne karty. Negatywny wydźwięk karty mogą zmniejszyć pozytywne karty w otoczeniu, ale i tak warto mieć się na baczności.

 

Zdrowie: płuca, układ oddechowy, astma, uzależnienie od tytoniu. Dwubiegunowość, psychoza maniakalno-depresyjna. Astma, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, kaszel (wszystko, co związane z układem oddechowym). Problem w postawieniu diagnozy. Wpływ substancji wziewnych. Zwyczajnie nienajlepsze samopoczucie, bóle głowy (tak jak przy Trumnie).

W kontekście duchowym: Chaos. Poczucie bycia w ciemnym miejscu i niemożności duchowej komunikacji. Nieczysty umysł, poczucie konfliktu. Praca nad równowagą. Weź głęboki wdech. Ćwiczenia oddechowe.

 

Opis osoby: badacz, filozof, osoba, która poszukuje odpowiedzi, myśliciel, który chce poznać nieznane. Może też wskazywać na osobę palącą, pijącą, uzależnioną, nieprzewidywalną, irytującą, z zaburzeniami psychicznymi. Trudno z nią wytrzymać, ma wahania nastroju. Siwe lub rozjaśniane włosy. Osoba depresyjna, pesymista, prognostyk, doradca w sprawach zdrowia psychicznego, myśliciel, teoretyk, fizyk, specjalista od płuc, ojczym, ktoś łatwo irytujący się, drażliwy, rozproszony umysł, rozbiegane myśli, ktoś zdezorientowany, wprawiony w zakłopotanie, myślący nielogicznie, o wysokiej energii, ktoś nadpobudliwy, ktoś, kto ma zmienne nastroje, łatwo można go rozproszyć, wprawić w obłęd, rozdrażnić, niezdecydowany, chwiejny, niepewny, wahający się, niepewny siebie, bez poczucia bezpieczeństwa, z poczuciem zagubienia, palacz, ktoś, kto stoi po dwóch stronach tej samej sprawy, osoba humorzasta, dysfunkcyjna, pogmatwana.

 

Czas: do 6 lat. Według Caitlin Matthews Chmury oznaczają listopad. Rana George pisze o 6 dniach, 6 tygodniach, 6 miesiącach, czerwcu, 6. dniu miesiąca (następna karta może wskazać miesiąc, np. Chmury (6) + Żmija (7) = 6 lipca).

 

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Oznacza trudności, które są do rozwiązania. Można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, kierując się mądrością i rozsądkiem. Nie należy zbyt wiele czasu poświęcać na zmartwienia, gdyż z pewnością znajdzie się korzystne wyjście z sytuacji. Należy pamiętać, że "po burzy przychodzi ładna pogoda".

 

Z kartami negatywnymi: Wzmacnia ich negatywne znaczenie. Przestrzega przed sytuacjami niejasnymi, okrytymi tajemnicą lub trudnymi do wyjaśnienia. W sprawach zdrowotnych oznaczać może chorobę ukrytą, trudną do rozpoznania.

Jeśli ciemniejsza strona karty Chmury znajduje się po stronie karty klienta lub karty problemowej, oznacza to, że zmartwienia, problemy i troski zbliżają się, nadchodzą. W sytuacji odwrotnej problemy, o których mowa, oddalają się i tracą swoje znaczenie. Strona ciemniejsza tej karty jest bardziej negatywna, złowroga.

 

Źródło : http://kartylenormand.weebly.com

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Chmury 6 – zmienność, nieokreślone, dezorientacja, zagubienie, błądzenie, opóźnienie, niepokój, pomyłka, problemy, pogorszenie sytuacji, ukrywanie faktów, nieporozumienie, mętlik, niepewna sytuacja, niepokój, zły moment, przejściowe problemy, niejasny, nieokreślony, niestabilny

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/

 

6. CHMURY

 

Zbliżają się kłopoty. Wylosuj następną kartę, żeby dowiedzieć się, czego będą dotyczyły. Problemy przeminą, ale ich rozwiązanie będzie wymagało z twojej strony wysiłku i uwagi. Jeśli karta ta opisuje osobę, może oznaczać starszego, niezbyt miłego mężczyznę, członka rodziny lub kogoś z twojej przeszłości.

 

Czas: 6 lat

 

Wpływ fizyczny: Płuca i układ oddechowy, piersi. Może oznaczać przeziębienie, grypę, astmę albo ogólne poczucie przytłoczenia przez życie.

 

Słowa-klucze: Trudności, niejasności, zła pogoda, deszcz, starszy, nieprzyjemny mężczyzna, były mąż, były chłopak.

 

źródło : http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/wyrocznialenormand1.php#.VolGUG6ImyA

Edited by Bethany
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

6 Chmury - nadchodzący kłopot, problem wiszący w powietrzu, zakłócenie, niestabilność.

Trudna sytuacja. Niepewność, wątpliwość, wahanie, niezdecydowanie, niestabilność, przemijające trudności albo... możliwości. Ograniczone pole widzenia a więc i działania. Nie podejmuj teraz decyzji, poczekaj.

Karta negatywna, atmosfery.

 

- przejściowe problemy, komplikacje, zamieszanie, nieokreślone, dezorientacja, zagubienie, błądzenie, niepokój, pomyłka, nieporozumienie, mętlik, zmienność, niepewna sytuacja, niepokój, zły moment, niejasny, nieokreślony, dwuznaczność, przeszkody, zła pogoda, deszcz, burza, zaciemnienie.

Przeszkody tu raczej nie trwają zbyt długo; chmury się rozejdą, przelotna burza, przemijające trudności, ale to zależy także od kart wokół, przy Kotwicy to przeszkody są na długo; w neg. przed tobą spore problemy.

 

czas: 6 dni, tygodni lub miesięcy, czerwiec, 6 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
nadchodzą problemy
niejasności
trudne położenie
nie wiadomo co zrobić
niepewność
zakłócenia
coś się rozjaśnia: gdy karty leżą po jasnej stronie chmur; coś się pogarsza: gdy leżą po ciemnej stronie
nadchodzi brzydka pogoda


Miłość
coś jest nie tak w związku
problemy
zamglony, niewyraźny związek
kiepska atmosfera
chwilowe burze i napięcia, które przeminą


Praca
nieprzyjemne środowisko
kłopoty
niejasności
brak konkretów
niepewność
meteorologia


Finanse
stabilna sytuacja finansowa
inwestycje w nieruchomości
pozostanie przy tym co pewne
nie podejmuj ryzyka


Zdrowie
układ oddechowy – płuca, oskrzela, kaszel, astma
choroba w ogóle
używki i narkotyki w postaci dymu (papierosy, marihuana)
złe samopoczucie
depresja, zaburzenie dwubiegunowe
trudna do postawienia diagnoza


Osoba
drażliwy
zagubiony, roztrzepany, nie myśli klarownie
humorzasty, niecierpliwy, niezdecydowany
brak pewności siebie
ktoś dwulicowy, ukrywa swoje motywy
palacz
mysi kolor włosów, szare oczy
siwe włosy


Duchowość
brak jasności w umyśle
poczucie zagubienia
brak duchowego połączenia
praca z oddechem


Porada
skup się
oczyść swój umysł
zmierz się ze swoimi wątpliwościami
nie udzielaj jednoznacznej odpowiedzi, niech ktoś sobie myśli co chce
ukryj się


Czas
sześć dni, tygodni, miesięcy
czerwiec
szósty dzień miesiąca


Miejsca, rzeczy
wszystko co ma formę dymu lub mgiełki: papieros, kadziło, perfumy, para wodna, nawilżacz powietrza, spray
chmury, deszcz

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...