Jump to content

5 DRZEWO - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

5 Drzewo

Cierpliwość. Woda na karcie oznacza zdrowie, natomiast góry są symboliczną przeszkodą. Rodzinne szczęście.Miłość i szacunek w rodzinie. Zrozumienie.Jest to karta neutralna, dlatego jej znaczenie zależne jest od kart ją otaczających. Karta symbolizuje przede wszystkim tematy związane z naszym zdrowiem, oznacza także stabilizacje/ zakorzenienie się, spokój, ale także rutynę i nudę, brak działań

W związkach wskazuje na stałość, długi staż w związku, stare-dobre małżeństwo, może także wskazywać na nudę w związku, który się trochę przeżył, ale trwa nadal, stały/dojrzały związek, związek, który jest na etapie rozwoju/ wzrastania i umacniania – kojarzy mi się z czasem narzeczeństwa, tuż przed ślubem

W kwestiach zawodowych - praca na stałe, umowa na czas nieokreślony, umowa, której nie można wypowiedzieć – może wskazywać na stosunek służbowy / policja, straż graniczna etc., rutyna, miejsce pracy z małymi możliwościami rozwoju, stale na tym samym stanowisku pracy, za to dające poczucie bezpieczeństwa (coś za coś), miejsce pracy shierarchizowane.

Cechy: osoba – powyżej 50tki, powolna, raczej mało mobilna, może być też przywiązana do wózka, powyżej 1,75 m/ wysoka, spokojna, cierpliwa

Czas: dłuższy okres czasu, 9-12 miesięcy, 5 lat, wczesny wieczór do zachodu Słońca.

Link to comment
Share on other sites

w milosci czyli kolo pierscienia serca - moze wksazywac na mezczyzne/kobiete ktora jest nam pisana na cale zycie

a tak ta karta mowi o zdrowiu naszym

jesli pytamy sie o czas i ja wylosujemy wskazuje na 6 -5 lat

dlugo trzeba czekac ..

 

DRZEWO

20 park - szpital terpia ,sanatorium

24 serce -zwrocic uwage na serce , puls

25 pierscien - partnerstwo /malzenstwo na zycie , docelowy partner

32 Ksiezyc- depresja

35 kotwica - wskazuje na prace w centrum zdrowia jak :pielegniarka itd

Edited by winteer
Połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ta karta w temacie ma zdrowie. Kiedy znajduje się bezpośrednio obok karty osoby, może być wskazówką kłopotów zdrowotnych. Karta odpowiada również za całe życie.

 

Źródło: Mystical Lenormand

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

img.php?im_id=170287

 

Jestem tutaj po to, aby być i rosnąć. Jestem zdrowiem Twojego ciała, umysłu i duszy. Spójrz na karty leżące obok mnie i dowiedz się więcej. Kiedy w pobliżu znajdują się karty negatywne, przygotuj sobie chusteczki.

 

Znak zdrowia i długowieczności oraz nakaz skierowany do kogoś, aby zapuścił korzenie w celu zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości. Obecność karty może wskazywać na stan zdrowia, który jest dziedziczny. W połączeniu z poprzednią kartą - Domem (4) otrzymujemy "Drzewo domowe", które oznacza bezpieczeństwo, ale także dużą odpowiedzialność za rodzinę i możliwe pogorszenie zdrowia z powodu stresu.

 

Karta ta obrazuje także Drzewo Życia - duchowy symbol, który ma swoje początki w starożytnych cywilizacjach. Bez względu na to, czy mówimy o babilońskich, egipskich czy żydowskich obrazach Drzewa, wszystkie oznaczają one starożytność i starożytne początki.

 

Znaczenie karty może być także rozpatrywane jako tęcza, sugerując prawdopodobnie, że prawdziwym zdrowiem jest odnalezienie siebie pomiędzy tym, co jest na górze, a tym, co jest na dole. Harmonia kolorów odzwierciedlona poprzez Drzewo symbolizuje w pełni naturę uleczenia i życia samego w sobie.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: zdrowie, środowisko, dobrobyt duszy i ciała, pożywienie, pokarm, korzenie, medycyna, wzrost, godność, dostojność, pozycja społeczna, poważanie, reputacja, trwanie czegoś, długość istnienia, pogłębianie związków, kiełki, kwiaty, zapłodnienie, dojrzewanie, rodzina, prawidłowe odżywianie, rozszerzanie działalności, rozwijanie umiejętności, współpraca, siły życiowe, rozwój, pokolenia, spadek po kimś, organiczny, orzeźwiający, wzmacniający, mobilizujący, fizyczny, zrównoważony, medyczny, przetrwanie, przyrost, cierpliwość, dziedziczność, długoterminowość, nuda.

Ogólne znaczenie: Drzewo to karta neutralna. Podstawowym znaczeniem tej karty jest nasze zdrowie. Drzewo mówi też o karmie, przodkach, genealogii. Jest symbolem długotrwałego wzrostu i cierpliwości. Czasem wskazuje na nudę, lenistwo. Może mówić o długotrwałej sytuacji, trwaniu w jednym punkcie, czasami mówi o zbyt konserwatywnych poglądach i niechęci do zmian.

 

Miłość: Drzewo wróży długotrwałą, stałą miłość. Być może spotkamy naszą bratnią duszę, naszą drugą połówkę. Kluczem do miłości jest cierpliwość. To zapowiedź zdrowego związku, wzrastającej atrakcyjności, dobrze zakorzenionej miłości, silnego połączenia partnerów. Dla osób w związkach Drzewo jest oznaką spokoju, dla osób samotnych to znak, że pracują oni nad dążeniem do harmonii. Może wskazywać na osoby, które już długo są ze sobą lub które pytający już długo zna.

 

Praca i pieniądze: Drzewo zapowiada, że w sferze zawodowej jesteś w fazie wzrostu. Na zebranie plonów trzeba jeszcze poczekać. Teraz jest dobry czas na inwestowanie, profity będą później. Drzewo może też wskazywać na podatek od nieoczekiwanych pieniędzy i na rodzinny biznes. Radzi też, żeby rozwinąć inne gałęzie naszej działalności, rozbudować naszą działalność tak jak rozrastają się gałęzie w koronie drzew. Podstawa naszej pracy jest stabilna i mamy duże szanse na rozwój. To powolny, ale stały rozwój. Praca związana z medycyną, farmaceutyką, opieką społeczną, szpitalami.

Zdrowie: karta drzewa sama w sobie oznacza nasze zdrowie, więc jeśli chcemy się dowiedzieć o nim czegoś więcej, musimy spojrzeć na karty leżące obok. Czasami wskazuje na płuca. Drzewo podpowiada, żebyśmy zainteresowali się bardziej naszym ciałem, zrobili badania, zaczerpnęli świeżego powietrza. W otoczeniu negatywnych kart wskazuje na długotrwałe i poważne problemy zdrowotne. Może wskazywać na choroby dziedziczne. Odpocznij, zwolnij, nabierz sił. Ta karta radzi, żeby szczególnie przyjrzeć się temu, co jemy. Możemy też korzystać z naturalnych metod leczenia, przebywać często na łonie natury, chodzić na spacery, do lasu, obcować częściej z drzewami. Drzewo mówi też o zdrowiu psychicznym, umyśle, mózgu. Wegetarianizm. Zdrowe nawyki żywieniowe. Upewnij się, że odpowiednio dużo odpoczywasz i trzymasz się z daleka od wyczerpującej pracy i wzmożonego wysiłku. Praca z energiami, reiki.

 

W kontekście duchowym: Karta Drzewa stanowi połączenie z Twoimi przodkami i z Twoimi korzeniami. To karta medytacji i harmonii umysłu, ciała i duszy. Traktuj swoje ciało jak świątynię. Połącz swoje korzenie z wyższą jaźnią. Wewnętrzny spokój. Pracuj nad swoimi czakrami. Zainteresuj się szamanizmem.

Opis osoby: Drzewo może wskazywać na osobę związaną z medycyną. Symbolizuje też osobę prowadzącą zdrowy tryb życia. Strażnik lasu, opiekun lasu, zarządca lasu, doradca w sprawach zdrowia, lekarz, osoba związana z medycyną holistyczną, przodek, trener, rodzina wielopokoleniowa, arborysta (chirurg drzew), specjalista od drzew, ogrodnik, mądry, twardo stąpający po ziemi, nauczyciel duchowy, Pracownik Światła (osoba pracująca z energiami, np. bioenergoterapeuta, uzdrowiciel duchowy), osoba religijna, duchowna, pielęgniarka, zdrowy, harmonijna jednostka, z umiejętnościami medycznymi, mniej więcej w wieku 30-40 lat, zielone lub piwne oczy, osoba pobożna, okultysta, bratnia dusza.

 

Czas: dłuższy okres, maksymalnie do 5 lat; wieczór, zachód słońca; kilka tygodni, 5 miesięcy do 5 lat; maj; piąty dzień miesiąca (karta po prawej może pokazać którego miesiąca, np. 5 Drzewo + 12 Ptaki = 5 grudnia).

 

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Osoba, której wróżymy nie ma się czego obawiać. Jej zdrowiu nic nie zagraża. Jest pełna energii życiowej. Także środowisko, w którym się obraca, jest "zdrowe".

 

Z kartami negatywnymi: Choroby, zmartwienia. Potrzeba zwrócenia większej uwagi na zdrowie, gdyż może nastąpić załamanie psychiczne lub fizyczne. Wskazany odpoczynek, ewentualnie konsultacja z lekarzem. W pobliżu kart o znaczeniu bardzo negatywnym oznacza poważną chorobę i w tym przypadku osoba powinna natychmiast udać się do lekarza. Jeśli karty negatywne znajdują się nad koroną drzewa, to choroba dotyczy głowy, jeśli z prawej lub z lewej strony - chodzi o tułów, a na dole - problemy dotyczące kończyn dolnych. Bardzo ostrożnie należy podejść do interpretacji, jeżeli obok karty Drzewo znajduje się karta Trumna, gdyż w tym przypadku może oznaczać także śmierć. Układ taki to: Karta osoby + Drzewo + Trumna + Krzyż. Taki i tylko taki układ mówi o śmierci. Wszystkie inne warianty oznaczają zagrożenie. Jeżeli taki idiom wystąpi w układzie, to mówimy o nim tylko jako o zagrożeniu zdrowia lub życia. Jeżeli w tym idiomie zamiast karty osoby znajdzie się karta problemowa, oznacza to "śmierć" danej sprawy, koniec danego problemu. Jeżeli karta Drzewo ułożyła się z dala od karty klienta to znaczy, że osoba ta nie ma problemów ze zdrowiem.

 

Połączenia :

 

Drzewo + Jeździec : wiadomości dotyczące zdrowia, nogi, kolana, osoba, która czerpie z życia pełnymi garściami

 

Drzewo + Koniczyna : optymizm, dobre zdrowie, zadowolenie, wszystko idzie po Twojej myśli, odporność na przeziębienia

 

Drzewo + Statek : długa podróż, ambulans, życiowa podróż, podróż duchowa

 

Drzewo + Dom : konieczność zwrócenia uwagi na zdrowie domowników, stabilne zdrowie

 

Drzewo + Chmury : kłopoty ze zdrowiem, depresja, zmartwienia, trudno postawić diagnozę

 

Drzewo + Żmija : nerwy przez kobietę, uzależnienia, brak kontroli nad nerwami, pielęgniarka, lekarka

 

Drzewo + Trumna : poważna choroba, wydarzenia bliskie śmierci, w pobliżu innych negatywnych kart śmierć

 

Drzewo + Kwiaty : leki, zioła, dobre zdrowie, naturalne metody leczenia

 

Drzewo + Kosa : operacja, zagrożenie zdrowia, skaleczenia, urazy, złamania, nagły ból

 

Drzewo + Rózgi : ból fizyczny, kłótnie, które odbiją się na zdrowiu, ćwiczenia fizyczne

 

Drzewo + Ptaki : zmienne nastroje, hałas, ból głowy, nerwy

 

Drzewo + Dziecko : rozwój dziecka, mała choroba, zmiany na lepsze, poprawa zdrowia

 

Drzewo + Lis : choroba, która trudno wykryć, jeśli dalej są karty pozytywne - ustępuje, zła diagnoza, lenistwo

 

Drzewo + Niedźwiedź : polepszenie życiowej sytuacji, awans, ktoś nad Tobą czuwa, włosy, odżywianie, otyłość, dieta

 

Drzewo + Gwiazdy : alternatywne metody leczenia, poprawa zdrowia, błogosławieństwo, cud, wyzdrowienie

 

Drzewo + Bocian : powrót do zdrowia, zmienne zdrowie, życiowe zmiany

 

Drzewo + Pies : długa przyjaźń, zdrowa przyjaźń, dobry przyjaciel, ktoś kogo już długo znamy, znajomy z przeszłości

 

Drzewo + Wieża : długie życie, samotność, szpital, gabinet lekarski

 

Drzewo + Ogród : dobre zdrowie, naturalne środowisko, lasy, parki, sanatorium

 

Drzewo + Góra : problemy zdrowotne, choroba, która nie chce ustąpić, ktoś, kto ma wiecznego pecha, ciągłe problemy

Drzewo + Drogi : ważne, życiowe decyzje

 

Drzewo + Myszy : infekcja, pogarszające się zdrowie, nerwowość

 

Drzewo + Serce : miłość na długie lata, uwaga na ciśnienie, serce

 

Drzewo + Pierścionek : bardzo długi związek, na całe życie

 

Drzewo + Książka : medycyna, z negatywnymi kartami - choroba, którą trudno wykryć (Książka to tajemnica)

 

Drzewo + List : recepta, wyniki badań, bardzo ważne dokumenty, certyfikat

 

Drzewo + Pan : życiowy partner, trzeba zwrócić uwagę na zdrowie mężczyzny, uzdrowiciel

 

Drzewo + Pani : życiowa partnerka, trzeba zwrócić uwagę na zdrowie kobiety, uzdrowicielka

 

Drzewo + Lilie : silne więzi rodzinne, duża rodzina, zdrowie kogoś starszego z rodziny, choroby wieku starszego, choroby przekazywane drogą płciową

Drzewo + Słońce : dobre zdrowie, poprawa zdrowia, pełnia energii

 

Drzewo + Księżyc : wrażliwość, hormony, zmartwienia, brak snu, depresja, tęsknota

 

Drzewo + Klucz : dobre zdrowie, zdrowie powinno być teraz na pierwszym miejscu

 

Drzewo + Ryby : możliwe uzależnienie od alkoholu, wydatki na zdrowie, powolny wzrost pieniędzy

 

Drzewo + Kotwica : stabilne zdrowie, praca związana z medycyną

 

Drzewo + Krzyż : poważne sytuacje, wypadek, depresja

 

 

Źródło : http://kartylenormand.weebly.com

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Karta piąta – Drzewo 5

 

Widzisz to potężne drzewo, które trwa mimo burz i spiekoty słońca? Jestem takie ponieważ przystosowuję się do miejsca, w którym wypuściłem pierwsze pędy. Wzrastam i rozwijam się dzięki gruntowi, z którego absorbuję wodę i pokarm. Potrzebne światło dostarcza mi Słońce, a wiatr strąca obumarłe liście. Pośród moich gałęzi znajdują schronienie ptaki, a w moim cieniu odpoczywają ludzie. Trwam w jednym miejscu nawet setki lat, dopóki mój czas nie nadejdzie. Ty też masz własne drzewo, które rozrasta się z nowych nasion- jesteś nim Ty i Twoja rodzina. Każda gałąź to nowe pokolenie. Wyrastacie z jednego pnia i z jednej historii.

 

Jestem symbolem życia. To w jakich warunkach wzrastasz ma wpływ na Twój stan psychiczny duchowy i emocjonalny. Pokazuję wszystko to, co trwałe i głęboko zakorzenione. Niegdyś drzewa były czczone. Tradycja ta zanikła, choć można spotkać ludzi korzystających z magicznych właściwości drzew. Dlatego jest też symbolem Twoich wierzeń, kontaktu z przodkami, wierności tradycji.

 

Pomyśl jakie znasz drzewa? Co oznacza dla Ciebie słowo korzenie? Czy znasz historię swojej rodziny? Czy wiesz dokąd sięgają jej korzenie? Czy widziałeś te miejsca, w których dorastali Twoi rodzice, dziadkowie? Jaki masz kontakt z rodziną? Jakie drzewo jest Twoim drzewem urodzinowym ? :)

 

Obejmuję wiele obszarów Twojego życia w kontekście powiązań z innymi ludźmi. Mogę również opisać Twój stan zdrowia na wielu poziomach. Jestem symbolem mądrości, odporności i stabilności. Jeśli w moim otoczeniu pojawią się karty negatywne życie lub zdrowie będzie wymagało Twojej większej uwagi. Mam uzdrawiające właściwości.

 

POWIĄZANIA KARTY DRZEWO

 

miesiąc – Maj, wiosna

czas – długo, powoli, coś co wymaga sporo czasu, cierpliwości, wytrwałości, całe życie, nic nie wydarzy się nagle; do 5 lat

ciało – mózg, stan psychiczny, płuca, dusza, ciało mentalne

typ osobowości – stabilny, przywiązany do otoczenia, wytrwały, powolny, solidny, uduchowiony

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/2015/03/06/karta-piata-drzewo-5/

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

5. DRZEWO

Ta karta odnosi się głównie do stanu zdrowia (wylosuj kartę, żeby sprecyzować ewentualny problem). Drzewo symbolizuje też znudzoną lub obojętną osobę w otoczeniu albo ogólny zastój. Wskazuje na potrzebę cierpliwości. Nie spiesz się, bo żeby zebrać owoce, trzeba poczekać, aż dojrzeją.

 

Czas: w ciągu 5 lat

 

Wpływ fizyczny: Ogólny stan zdrowia, płuca, długie życie. Może oznaczać konieczność zmiany stylu życia, żeby poprawić stan zdrowia - więcej czystego powietrza, lepsza dieta, więcej czasu spędzanego na łonie natury. Zwolnij tempo!

 

Słowa-klucze: Zdrowie, choroba, medycyna, wzrost, rozwój, dojrzewanie, znudzenie i inercja, korzenie, genealogia, dziedzictwo, przodkowie, czasem natura, zwłaszcza las.

 

źródło : Lenormand - wyrocznia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

5 Drzewo - zdrowie, rozwój, solidność, trwałość, duchowość. Zdrowie i rozwój, przeszłe wcielenia. Wytrzymałość. Dojrzałość, sukces, osiągnięta z czasem.

Stan życia duchowego, w każdym z jego odsłon czy aspektów.

Karta neutralna, czasu.

 

- genealogia, wzrost, cierpliwość, coś, co wymaga czasu, geny, przeszłość, korzenie, przodkowie, rodowód, pochodzenie, historia, dziedzictwo, karma i reinkarnacja, pamięć, dusza, środowisko, natura, las. Kondycja, energia życiowa, samopoczucie, odporność, uzdrawianie, leczenie, opieka medyczna, długowieczność, bardzo powoli, zwolnione tempo, wieloletni długotrwały proces, na dłuższy czas, bezruch, przystosowanie, przetrwanie, przyzwyczajenie, wrośnięcie, więź / związanie z czymś, coś głęboko zakorzenione, tradycja, mądrość przodków, stabilne, odpoczynek.

Osoba z rodziny (bliższa - dalsza - krewna) której można zaufać; neg: ofiara w celu utrzymania majątku, rodziny.

 

czas: 5 tygodni, miesięcy, do 5 lat, maj, 5 dzień miesiąca; długo.

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
karta związana mocno ze zdrowiem, sygnifikator w pytaniach o zdrowie
wzrost i rozwój
trwałość, stabilizacja, solidność, pewność
nawiązywanie więzi, zapuszczanie korzeni
wytrzymałość
duchowość
powolność, coś się przeciąga
nuda


Miłość
trwała więź
głęboka, prawdziwa miłość
cierpliwość jest kluczem
bratnia dusza
dla singli: osiąganie równowagi
dla par: spokojna sytuacja
relacje z przyjaciółmi i rodziną


Praca
powolny, miarowy postęp
silne fundamenty i podstawy, które mogą prowadzić do awansu
niezawodność
plan organizacji
uzdrawianie: opieka medyczna, farmaceutyka, apteki, szpitale


Finanse
inwestycje
dobra sytuacja materialna, ale po długim okresie jej budowania


Zdrowie
zdrowie ogólnie: fizyczne i psychiczne
mózg
zdrowe nawyki żywieniowe, wegetarianizm
odpoczynek
czas na świeżym powietrzu
reiki, uzdrawianie energiami


Osoba
dojrzała, doświadczona osoba w wieku 30 – 50 lat
zielone oczy
postawny


Duchowość
przodkowie, nasze korzenie
medytacja
wewnętrzny spokój
praktyki szamańskie
rozwój duchowy połączony z dietą i zwracaniem uwagi na zdrowie


Porada
zapuść korzenie
bądź cierpliwy
rozwijaj się, wydoroślej
dziel się tym co w sobie rozwijasz
zainteresuj się swoją przeszłością, przodkami i tym skąd pochodzisz


Czas
dość długo
pięć tygodni, pięć miesięcy, pięć lat
maj
piąty dzień miesiąca


Miejsca, rzeczy
drzewo
las
drzewo genealogiczne
rodowód
schemat organizacji, struktury
coś z drewna

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...