Jump to content

4 DOM - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

4 Dom

Sprawy wewnętrzne i intymne życie. Nieruchomości, sprawy domowe lub firmy rodzinne. Rodzina, spokój, zadowolenie,dobrobyt.

Jest to karta symbolizująca ognisko rodzinne. Skuteczna, nieustająca pomoc. Wsparcie oparte na szczerej przyjaźni. Bogaty i mądry człowiek.Oddany przyjaciel. Karta określa zdrowie. Karta wskazująca na nasz dom/ mieszkanie; rodzinę, domostwo; karta ta mówi o samym budynku w znaczeniu „domu”, ale również o domownikach/osobach w nich mieszkających; karta należy do pozytywnych; ochrona; domownik, domator

W uczuciach stabilizacja

Sytuacja zawodowa jest raczej stabilna – wg tej karty; może wskazywać na teleprace lub firmę przy domu, firmę rodzinną, praca blisko domu; zawody np. architekt

Cechy: domowy, przynoszący schronienie, tradycjonalny, rodzinny.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karta oznacza dom, ukochane ognisko domowe i bezpieczeństwo. Razem z kartą 17 Bocian oznacza przeprowadzkę.

 

Źródło: Mystical Lenormand

 

4 Dom+8 Trumna - utrata domu

4 Dom+10 Kosa - sprzeczki w rodzinie lub jej rozpad

4 Dom+23 Myszy - kradzież lub strata domu

4 Dom+34 Ryby - bogactwo, obfitość i zamożność

 

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"

 

4 Dom+6 Chmurą - ciemna strona - niedomagasz zdrowotnie (proszę nie stawiać nikomu żadnych diagnoz, od tego są lekarze). Jasna strona - zdrowy organizm, który jednak należałoby częściej kontrolować! Proszę dobrze dbać o siebie!

4 Dom+8 Trumną - czujesz się źle, jesteś załamana duchowo, depresyjna. Weź się w garść!

4 Dom+9 Bukiet - odwiedziny; radość w domu.

4 Dom+10 Kosą - przed Domem - jeśli pytasz o zdrowie – możesz mieć problemy z zębami; drugie znaczenie – możesz otrzymać wypowiedzenie na mieszkanie; jeśli w pobliżu stoją: Jeździec i Chmura - zmuszenie do opuszczenia mieszkania; Kosa nad Domem - dom jest obciążony hipoteką.

4 Dom+11 Rózgami - nad Domem - posiadasz dwa domy, albo dwa miejsca zamieszkania; przed Domem - zdenerwujesz się przez sąsiadów; za Domem - dobre kontakty międzysąsiedzkie.

4 Dom+12 Ptakami - hałas w domu; dojdzie do sprzeczek

4 Dom+14 Lisem - odwiedzi Cię ktoś fałszywy; ten dom nie jest dla Ciebie odpowiedni.

4 Dom+16 Gwiazdami - w zdrowym ciele zdrowy duch - mówi stare przysłowie, które wspaniale tutaj pasuje; ciesz się – jesteś zdrowa; radość w Twoim domu.

4 Dom+19 Wieżą - następująca kolejność: Dom - Wieża - Pani albo Pan - Wieża - Dom - tęsknota za krajem ojczystym.

4 Dom+21 Górą - następująca kolejność: Wieża - Dom - Góra - Karta osobowa - ta osoba więcej tego domu nie opuści (chora, przykuta do łóżka, bardzo często osoba w podeszłym wieku). Zwróćcie Państwo uwagę na kartę Domu, który jest z dwóch stron zblokowany, przez wysoką Wieżę i wysoką Górę! To nic dobrego nie wróży.

4 Dom+24 Sercem - kochasz swój dom, czujesz się w nim dobrze; ktoś Cię odwiedzi.

4 Dom+30 Liliami - do tego Kotwica - praca w rodzinie, często wykonywana w domu.

4 Dom+34 Rybami - nie musisz się bać o finanse; Twoja kasa się zgadza;

Ryby pod Domem - dom stoi na żyłach wodnych.

Źródło: S.Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE:

 

Dom był zawsze symbolem ochrony i bezpieczeństwa. Ta karta symbolizuje nasz własny dom, nasze własne „gniazdo". Dom, w którym mieszkamy, nasze mieszkanie. Dom symbolizuje również nasz organizm, nasze ciało. W połączeniu z innymi kartami, które koło niego stoją (lewa i prawa strona) możemy dokładnie określić organ, który w danej chwili niedomaga.

 

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

Dom

7 kosa - szkody w domu ,

13 dziecko - nowy dom np budowanie , nowe mieszkanie

23 myszy - dsprzedanie domu

25- pierscien - wynajecie mieszkaniea /domu badz zakup mieszkania domu

30 lilie - odwiedziny rodziny

Edited by winteer
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dom

Karta przedstawia duży, jednorodzinny dom, znajdujący się w ogrodzie, wśród drzew. Prowadząca do niego droga oznacza gościnność, otwartość na potrzeby innych. Na karcie tej dominuje kolor zieleni. Dom symbolizuje schronienie, bezpieczeństwo, trwałość, domowników, rodzinę, gościnność, własny kąt. Dom to także - korzyść, sprawa, pro domo sua (łac.) dla własnego domu, dla własnej korzyści. Widziany w marzeniach sennych oznacza nowe inicjatywy i korzystną współpracę.

 

Liczba cztery oznacza Wszechświat, cztery strony świata, cztery pory roku, równowagę, solidny fundament, rozum, mądrość, współczucie, tolerancję, zrozumienie, wierność, pracowitość. Wskazuje też na praktyczność, ostrożność i wytrzymałość.

W astrologii - planeta Uran; znak Zodiaku - Wodnik; żywioł - Powietrze; kolor - ciemnoniebieski; kamień - cyrkon, granat.

 

Uzupełnieniem tej karty jest Król kier. Oznacza mężczyznę, któremu się wróży, lub męża kobiety, której stawiane są karty, jeżeli w rozkładzie nie wyjdzie Mężczyzna (nr 28). Jest osobą godną zaufania, szlachetną, prawą, uprzejmą i pracowitą. W życiu kieruje się altruizmem.

 

Karta Dom jest kartą pozytywną i oznacza dom, rodzinę, krewnych. Jest także symbolem rodzinnego ogniska. To codzienne radości i troski. Wskazuje osoby, z którymi żyje, mieszka klient. Reprezentuje środowisko nie tylko rodzinne, ale także zawodowe, szkolne. Oznacza spokój, zadowolenie, pewność, protekcję. Jest kartą pozytywną dla wszystkiego, co zostało zbudowane na solidnym fundamencie. Gospodarz swoją pracą, umiejętnościami i wpływami zapewnia dobrobyt rodzinie.

 

Z kartami pozytywnymi: otaczające ją karty potwierdzają i podnoszą jej pozytywną wartość. Wskazują na życie rodzinne, stosunki, jakie panują pomiędzy członkami rodziny. Zapowiada pomyślne wyniki w realizacji spraw domowych. Nawet jeżeli obecna sytuacja jest niestabilna, w niedalekiej przyszłości można spodziwać się poprawy.

 

Z kartami negatywnymi: radzi ostrożność, ponieważ sytuacja domowa prawdopodobnie jest zachwiana. Brak miłości, ciepła rodzinnego, wszystko oparte jest na spekulacji. Sugeruje zwrócenie uwagi na osoby, z którymi się przebywa, mieszka, na sąsiadów. Zapowiada nieszczęścia, które będą miały wpływ na życie rodzinne. Może oznaczać również szpital, więzienie.

 

W zależności od ułożenia tej karty względem karty klienta można się dowiedzieć, jaki jest jego stosunek do domu, rodziny.

 

Źródło: Sabrina Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

img.php?im_id=170276

 

Jestem Twoją rodziną i bazą, Twoim terenem i Twoim domem. Daję Ci stabilność i komfort. Jestem Twoim żywym porządkiem i środowiskiem. Jestem tym, co otacza Ciebie oraz Twój majątek, lub tym, co dyktuje przyszłość.

 

Azyl odnaleziono w domu, ukazując nam rodzinę i ognisko domowe: azyl, który oferuje nam schronienie od świata. W talii Gilded Reverie mamy dom ukazany w taki sposób, iż przywołuje on nas z powrotem do nostalgicznego miejsca z bajek słyszanych w dzieciństwie. Dom jest zbudowany ze starych korzeni, co sugeruje nam miejsce stałej przynależności i bezpieczeństwa.

 

Otwarta furtka ogrodowa mówi nam, iż wstęp do domu jest otwarty.

 

Karta ta może być jednym z interesujących sposobów do ustalenia daty powstania talii Lenormand, ponieważ każda talia ma tendencję, aby wspominać przeszły lub wybierać współczesny jej budynek do zobrazowania. Niektóre talie posiadają bardzo praktyczne budynki, inne ukazują bardziej bogate rezydencje. Bez względu na to, co jest przedstawione, reprezentuje to, co myślimy o naszym domu, naszej siedzibie i naszym bezpieczeństwie.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: dom, mieszkanie, dom rodzinny, gospodarstwo domowe, domownicy, ognisko domowe, ciepło, nieruchomość, posiadłość, schronienie, bezpieczeństwo emocjonalne, azyl, przytulny, swojski, domowy, wartości rodzinne, tradycje, hotel, dom spokojnej starości, małe budynki (szopy, biura, firmy, sklepy), domowa strona internetowa, miejscowe wydarzenia, krajowy, gościnność, wygoda, sąsiedzi, krewni, członkowie rodziny, fundamenty, stabilność, stabilizacja, oparcie, obowiązki domowe.

 

Ogólne znaczenie: karta Dom jest kartą pozytywną i oznacza nasz dom, rodzinę, miejsce, z którego pochodzimy, ale także nasze ciało. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jest symbolem rodzinnego ogniska. Oznacza spokój, zadowolenie, pewność, protekcję, dobrobyt, stabilizację i bezpieczeństwo. Jeśli rozglądasz się za nowym domem, sprawdź jakie karty otaczają kartę Domu - powiedzą one, gdzie warto szukać. Dom wskazuje też na osoby, z którymi jesteś blisko, niekoniecznie musi to być rodzina (członkowie rodziny są symbolizowani raczej przez Lilie), to po prostu ludzie, w towarzystwie których przebywasz najczęściej. Pojawienie się tej karty wzmacnia pewność siebie, stanowczość, dodaje odwagi by chronić swojego terytorium. W pobliżu Bociana oznacza przeprowadzkę.

 

Miłość: Dom w miłości zapowiada trwałość, stabilizację i bezpieczeństwo. Jest zapowiedzią stabilizacji życiowej. To symbol bezpieczeństwa w związku, ciepłej, rodzinnej, domowej atmosfery. To zapowiedź ustatkowania się i zakładania rodziny. Dom mówi o rodzinnych uczuciach, o tym, że rodzina jest dla nas najważniejsza. Może też mówić o wspólnym zamieszkaniu partnerów.

 

Praca i pieniądze: Dom zapowiada stałą pracę, zadowolenie, komfort. Może też wskazywać na interes rodzinny lub pracę wykonywaną w domu lub w pobliżu domu. Symbolizuje takie zawody jak dozorca, portier, pokojówka, rzemieślnik, architekt, pomoc domowa, przedsiębiorca. Mówi o stabilnym środowisku pracy, komfortowej sytuacji. Symbolizuje też bezpieczny nowy projekt, bez ryzyka. Sytuacja finansowa jest bezpieczna i stabilna. Dom zaleca wstrzymanie się od ryzykownych posunięć finansowych. Inwestowanie w nieruchomości.

 

Zdrowie: karta Dom jest symbolem naszego ciała. Karty leżące obok wskazują na organy, z którymi możemy mieć problem. Dom sam w sobie reprezentuje szkielet, jako fundament naszego ciała. W pobliżu Kosy ostrzega przed złamaniami, w pobliżu Góry może wskazywać na zapalenie stawów, artretyzm lub zwapnienie. W chorobie wskazuje na odpowiednią opiekę medyczną i powrót do zdrowia. Radzi, żeby zostać w domu i odpocząć.

 

W kontekście duchowym: Pracuj nad postawą. Gotuj, sprzątaj, jedz. Ciesz się materialnym światem.

Opis osoby: karta ta opisuje osobę, która lubi przebywać w domu. To osoba opiekuńcza, spokojna, zabezpieczona finansowo, kochająca rodzinę i tradycje. Może wskazywać na starszego mężczyznę, ojca, starszego brata, rzadziej szefa. To ktoś, kto cieszy się szacunkiem, poważaniem, ma duże doświadczenie życiowe. Właściciel domu, agent nieruchomości, handlarz nieruchomościami, projektant wnętrz, właściciel wynajmujący komuś mieszkanie/pokój, służba domowa, pomoc domowa, budowniczy domów, ktoś, kto ma jakiś tytuł (np. naukowy, szlachecki) lub zasłużył się jakoś, np. przez bohaterski czyn, krewni, rodzina, pewny siebie, opiekuńczy, miejscowy, spokojny, ustabilizowany, stały, konserwatywny, zorientowany na rodzinę, poważny, domator, introwertyk, patriarchat, troszczący się o innych gospodarz, krępy, przysadzisty, o kwadratowatych kształtach, szerokie ramiona, krzepki, mocny, o silnej budowie, wytrzymały, niezłomny, o silnym charakterze, dobrze zbudowany.

 

Czas: rano, coś długotrwałego, stabilnego, powoli, 4 dni, 4 tygodnie, 4 miesiące, kwiecień. Przy Górach i Liliach mogą to być 4 lata.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Jestem Twoim domem, rodziną. Daję Ci ochronę i bezpieczeństwo. Ukazuję rzeczy, które w życiu określam jako stabilne. W moim wnętrzu możesz odprężyć się, spędzić czas z bliskimi. Karty wokół mnie pokażą co dzieje się w prywatnej przestrzeni. Powiem Ci o tym co dzieje się w rodzinie, jaka panuje w niej atmosfera. Jestem obrazem Twojego małego biznesu, który prawdopodobnie prowadzisz w zaciszu swojego domu lub pracujesz z kimś z członków rodziny. Kiedy pojawiam się przy karcie Pana lub Pani wtedy zwracam uwagę na silne więzi rodzinne albo przedstawiam Ci domatora. Kogoś kto kocha komfort i stabilizację. Żona lub mąż. Pokazuję miejsce, w którym aktualnie żyjesz i Twoją codzienność.

 

W miłości lub w życiu uczuciowym oznaczam stabilną relację lub komfortowy związek. Dosłownie oznaczam nieruchomość. Często reprezentuję męża, ojca lub dojrzałego mężczyznę. Przygotuj się na drobne naprawy jeśli obok mnie pojawi się karta Myszy 23. Duże, skomplikowane, droższe naprawy związane z nieruchomością gdy po mojej prawej stronie pojawi się karta Żmija 7. Bądź czujny, gdy przy Domu pojawi się Lis i Żmija. Możesz bowiem stać się ofiarą oszustwa.

 

 

 

POWIĄZANIA KARTY DOM

 

miesiąc – Kwiecień

czas – rano, blisko. 4 dni, 4 tygodnie 4 miesiące, z kartami góra, Lilie, Góra 4 lata.

ciało – szkielet

typ osobowości – ustabilizowany, opiekuńczy, rodzinny, finansowo stabilny,

osoby – ojciec, mąż, opiekun, szef, lub brat

 

źródło :

https://frenchlenormand.wordpress.com/2015/02/11/karta-czwarta-dom-4/#more-417

 

4. DOM

 

Ta karta wskazuje na sprawy związane z domem i rodziną (wylosuj kolejną kartę, żeby przekonać się, co się dzieje w tej dziedzinie twego życia). Jest to również symbol stabilności, zwłaszcza w życiu prywatnym. Zajmij się sprawami domowymi, spędź trochę czasu z bliskimi. Ta karta może też oznaczać starszego (i/lub mądrego) mężczyznę, ojca, brata, czasem szefa.

 

Czas: rano

 

Wpływ fizyczny: Symbol ciała fizycznego. Jeśli jesteś chory, ta karta oznacza, że korzystasz z właściwego sposobu leczenia (tradycyjnego lub alternatywnego).

 

Słowa-klucze: Twój dom, mieszkanie, ojczyzna, starszy mężczyzna, często krewny, postać ojca, stabilność, stabilizacja.

 

 

źródło : http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/wyrocznialenormand1.php#.VolBCm6ImyA

Edited by Bethany
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

4 Dom - miejsce zamieszkania, rodzina, najbliżsi, nieruchomość. Bezpieczne, wygodne miejsce.

Ojczyzna, mieszkanie, nieruchomość, biznes domowy, rodzina, podstawa, wnętrze, główna siedziba, własny dobytek.

Karta neutralna / pozytywna, opisowa, atmosfery.

 

- schronienie, dobrobyt, ciało, opieka, długotrwałość, czasami ojciec, starszy spokrewniony mężczyzna, patriarcha.

Stabilizacja, domownicy, najbliższe otoczenie, prywatność, sprawy domowe, życie osobiste, własność, obowiązek, pewność siebie, dynastia, więzy rodzinne, opieka, mieszkanie, lokal, posesja, adres zamieszkania, stały pobyt, harmonia domowa (ogólna), mocny fundament; neg: problemy domowe.

To nie czas na zabawy i fantazje, tylko na konkrety, ustatkowanie się.

 

czas: 4 dni, tygodnie, miesiące; kwiecień, 4 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
ustatkowanie się
bycie na miejscu, bycie w domu
silne fundamenty
poczucie komfortu, bycie u siebie, bezpieczeństwo
czucie się pewnie
większa organizacja w czymś


Miłość
pewny związek
rodzina, stabilizacja życiowa
wpływ rodziny
ciepłe uczucia, przytulna atmosfera


Praca
stabilna sytuacja
wygoda
nie ma ryzyka
harmonia
rodzinny biznes, firma w domu, własna działalność
budowanie solidnych podstaw
praca na budowie, deweloperka, agencja nieruchomości


Finanse
stabilna sytuacja finansowa
inwestycje w nieruchomości
pozostanie przy tym co pewne
nie podejmuj ryzyka


Zdrowie
stabilny stan zdrowia
ciało i postura
odpoczynek, zostanie w domu


Osoba
rodzinny
domator, lub przytulną atmosferę
stabilny, godny zaufania, pewny siebie
konserwatywny
poważny
może być introwertykiem
gościnny


Porada
zostań na miejscu, ulokuj się, umocnij pozycję
działaj w zgodzie ze swoją naturą
bądź spokojny
zwróć uwagę na otoczenie


Miejsca, rzeczy
dom, budynki mieszkalne, mieszkanie
mały sklep
mały budynek
strona domowa witryny internetowej
baza

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...