Jump to content

3 STATEK - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

3 Statek Podróże, dobre możliwości wynikające. Silne połączenia z zagranicą. Dążenie do zmian. Nadchodzący spokój - ukojenie. Los człowieka,pomyślność,przygoda.Podróż. Wyjazd zagraniczny krótkotrwały, w celach niezarobkowych.. Sugeruje, że nadarzają się nowe okazje w interesach, spadki i darowizny. Karta statek oznacza podróż, zagranice, spotkanie, przedsięwzięcia, interesy, spadki, nostalgie, tęsknote

W milości oznacza tęsknote za uczuciem i spełnieniem emocjonalnym lub jest wskazowką, że miłość sama do nas przyjdzie

W kwestiach zawodowych oznacza własną działalność gospodarczą/ stanowisko kierownicze, zawody związane z handlem, podróżami. Wskazuje na dobre interesy przez dłuższy okres czasu/ także z zagranicą.

Czas: 3 lata, dłuższy czas

 

Korzystałam ze źródeł: http://www.serenapowers.com/lenormand.html http://books.google.pl/books?id=nRmsMqnuDpgC&pg=PA112&lpg=PA112&dq=lenormand+horseman+tree+ring+book&source=bl&ots=e0nepZ8Oxz&sig=hIXLloAoPES0CcEhER8MY_bf8d8&hl=pl&ei=PMZcS-ihGYa5_QaG7ZGRBQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CC0Q6AEwBw#v=onepage&q=&f=false http://spiritsong.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

W przypadku, gdy karta ta leży obok karty osoby, przewidywana długa podróż. Karta oznaczać może również bogactwo uzyskane dzięki spadkowi lub dobrym interesom.

Źródło: Mystical Lenormand

 

3 Statek+6 Chmury - podróż z trudnościami, problemy w interesach, ale wszystko zakończy się dobrze

3 Statek+10 Kosa - wypadek, zerwanie przyjaźni lub znajomości

3 Statek+17 Bocian - podróż samolotem

3 Statek+36 Krzyż - podróż nie dojdzie do skutku lub będzie połączona z cierpieniem

 

Źródło: S.Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

 

3 STATEK W POŁĄCZENIU Z:

 

5 Drzewem - na podróż trzeba trochę poczekać

6 Chmurą - ciemna strona - Uwaga! Czekają Cię w podróży nieprzyjemności, być może niebezpieczeństwo; bądź więc ostrożna; nie daj się okraść.

jasna strona - żeby tę podróż zaliczyć do udanych, trzeba się naprawdę dobrze o to postarać.

8 Żmiją - długa, męcząca podróż

10 Kosą - Uwaga: Kosa ma podobnie jak karta Krzyża, trzy podstawowe znaczenia związane z trzema pozycjami

przed Statkiem - w podróży czyha niebezpieczeństwo, bądźcie ostrożni

za Statkiem - podróż samolotem albo autem

nad Statkiem - męcząca podróż; przeszkoda w podróży

3 Statek-10 Kosa-11 Rózgi - podróż pociągiem

12 Ptakami - dojedziecie i wrócicie cali i zdrowi, ale nie będzie brakowało kłopotów i zmartwień w podróży

14 Lisem - jeśli jest to możliwe proszę nie wyjeżdżać; przesunąć datę wyjazdu

27 Listem - otrzymasz wiadomość z daleka; list w drodze

29 Panią - w następującej kolejności: 4 Dom-3 Statek-29 Pani - wracasz do domu; myślisz o podróży do domu.

Drugi wariant: 3 Statek-23 Myszy-29 Pani - podróż, która się nie odbędzie

Trzeci wariant - 3 Statek-4 Dom+29 Pani - wybierzesz się w podróż

To samo dotyczy połączenia z kartą 28 Pana.

29 Pani+3 Statek+28 Pan - oboje są niezadowoleni; partnerzy, małżonkowie mają powody do niezadowolenia.

31 Słońce - wyjazd na "południe" (mam na myśli "ciepłe" kraje), często w połączeniu z 19 Wieżą, która oznacza przekroczenie granicy

34 Rybami - spodziewaj się przypływu pieniędzy

36 Krzyżem - Uwaga: Krzyż ma trzy podstawowe pozycje. Pierwsza: krzyż stoi nad kartą, druga: krzyż stoi przed kartą, trzecia pozycja: krzyż stoi za kartą.

nad Statkiem - układ karmiczny: nas los chce, abyśmy udali się w tę podróż. Podróże kształcą - to nie tylko zwykłe powiedzonko. W tym przypadku musimy wziąć je poważnie. My też musimy się się czegoś nauczyć...

przed Statkiem - przygotujcie się Państow dobrze do tej podróży, bo jest ona bardzo ważna

za Statkiem - czyżbyście chcieli moi drodzy wyemigrować z kraju? Jeśli wrócicie do domu, to tylko po to, aby spakować wasze walizki.

 

Podróże do:

3 Statek-31 Słońce-14 Lis - Japonii

20 Park-21 Góra-3 Statek - USA

3 Statek-31 Słońce-20 Park - Australii

3 Statek-31 Słońce-20 Park-21 Góra - Ameryki Południowej

3 Statek-31 Słońce-20 Park-21 Góra-7 Trumna (nie muszą stać w jednej linii) - Afryki

3 Statek-31 Słońce-20 Park-19 Wieża - Arabii

3 Statek-20 Park-21 Góra-30 Lilie - Kanada

3 Statek-21 Góra-19 Wieża (symbole gór Alp) - Szwajcarii, Austrii

3 Statek-31 Słońce-21 Góra-9 Bukiet - Portugalii

3 Statek-30 Lilie-21 Góra - Krajów skandynawskich

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

STATEK

1 jezdziec - wiadomosc z daleka,wiaomosc dot wyjazdu

17 bocian - obcy kraj ,moze wskazywac na emigracje do innego kraju

19 Turm (wieza) - wlasna dzialalnosc, oraz rowniez inny kraj , ale za oceanem jak usa , austalia

24 Serce- podroz poslubna

30 lilie - sexualna przygoda

Trumna - spadek

35 kotwica - moze wskazywac ze osobie stawiajacej karty ma prace zwiazna z wyjazdami , badz podroz statkiem

 

statek i trumna - oznaczaja spadek

statek - bocian -wyjazd zagraniczny(badz wksazuje osobe z oddalenia )

statek i wieza - wskazuje rowniez na zagranice ale czesciej za oceanem jak USA itp

 

rowniez wksazuje prace w handlu,biuro podrozy, lub praca zwiazana z wyjazdami

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

img.php?im_id=170235

 

Zabiorę Cię na wakacje lub w biznesową podróż. Tam, dokąd się udajemy, będziesz potrzebował walizki. Odległość jest tym, z czego jestem znany. Jestem ciągle w podróży. Spójrz na karty położone obok mnie, aby poznać wskazówki oraz oznaki zmian. Wprowadzę Twoje życie w stan podróży.

 

Podróż zostanie rozpoczęta. Istnieją nowe horyzonty do odkrycia, a żeby zapewnić bezproblemowy rejs, potrzebne jest przygotowanie. W oryginalnej publikacji Gry nadziei - Game of Hope - gdzie po raz pierwszy zamieszczone zostały symbole Lenormand, jest to wskazane, aby podróż była pomyślna, podczas gdy "podróżnik zostanie z radością zabrany przez okręt do Krainy Ptaków". To nas doskonale umacnia!

 

W Talii Gilded Reverie widzimy tę kartę jako fantastyczny, latający statek, rozbudowaną brygantynę, zabierającą nas w nowe horyzonty i krajobrazy. Podczas gdy na oryginalnej karcie została przedstawiona prawdopodobnie łódź, późniejsze talie modyfikują ją do najnowszych środków długodystansowego transportu, takich jak pociąg lub samolot. Ogólnie oznacza ona daleką podróż w każdym przypadku. Charakter podróży będzie raczej przyjemny i sprzyjający, taki jak np. wakacje, w zależności (jak zawsze) od kart, które ją otaczają.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: podróż, transport, zagranica, dalekowzroczność, nawigacja, ruch, odległość, inna strefa, emigracja, międzynarodowy, środek transportu, przesyłanie, transfer, tranzyt, wycieczka, separacja, odjazd, odlot, przyjazd, wakacje, kierunek, motywacja, przygoda, morski, morze, ocean, słona woda, plaża, wymiana, handel, eksploracja, inne kultury, tęsknota, pożądanie wobec kogoś/czegoś, podróż duchowa, podróż życiowa, tolerancja, samochód, łódź, ciężarówka, pociąg, samolot, port, lotnisko, dworzec, długodystansowo, daleko, długo.

 

Ogólne znaczenie: Statek to karta pozytywna. Podstawowym jej znaczeniem jest podróż. Może to być krótka podróż, ale też międzynarodowa (szczególnie jeśli obok jest karta Bociana - wskazująca na podróż samolotem, Wieży - przekroczenie granicy). Wskazuje też na to, że na horyzoncie mogą pojawić się nowe okazje, nowe możliwości w dziedzinie, o którą pytamy. Mówi też o zagranicy, biznesie i środkach transportu. Karta ta wskazuje też na tęsknotę za kimś lub za czymś. Jeśli Statek sąsiaduje z kartami negatywnymi można spodziewać się przykrości, nieprzyjemności, przeszkód, pesymizmu, opóźnień. W sąsiedztwie kart pozytywnych Statek wróży nieoczekiwane rozwiązanie nurtującego nas problemu, pojawienie się możliwości wyjścia z trudnej sytuacji, nadzieję.

 

Miłość: Statek wskazuje na związek na odległość lub związek z kimś z zagranicy. Jeśli szukasz miłości, warto rozejrzeć się poza Twoim miejscem zamieszkania. Karta ta wskazuje też, że czekasz na swoją miłość. Tęsknota za uczuciem. Partner, który często podróżuje, tęsknota za miłością, wakacyjny romans. Czasami oznacza partnerów, którzy są fizycznie rozdzieleni i za sobą tęsknią. czasem jest to też symbol duchowego oddalenia partnerów, są razem, ale jakby osobno. Związek na odległość. Z negatywnymi kartami obok może oznaczać separację lub odejście partnera. Dla osób samotnych może być zapowiedzią, że mogą poznać kogoś w podróży, szczególnie jeśli obok znajduje się inna karta, która może to potwierdzić, np. Jeździec, Serce lub Kwiaty. Dla związków może to być też sygnał, że muszą coś zmienić w tej relacji, żeby rozpalić ogień miłości na nowo.

 

Praca i pieniądze: nowe możliwości w interesach i handlu. Dobre wiadomości w sprawach pracy, jeśli ktoś szuka pracy, teraz może być dobry czas na jej znalezienie. Rozpoczęte przedsięwzięcia są na dobrej drodze, przyniosą zysk i satysfakcję. Korzystne transakcje, import, eksport, spadki, darowizny. Kontakty z innymi krajami, z obcokrajowcami. Pieniądze odkładane na podróż. Pieniądze, które zwracają nam się z dobrego handlu. Transfer zagraniczny. Spadek - szczególnie, kiedy obok jest karta Trumny. Tradycyjnie karta Statku związana była z handlem, a więc symbolizuje transakcje kupna-sprzedaży i zyski finansowe.

 

Zdrowie: wątroba, śledziona, trzustka, choroba morska, pęcherzyk żółciowy, układ moczowy. Choroby o podłożu psychologicznym. Alkoholizm (szczególnie z kartą Ryb) lub nadużywanie jakichś substancji. Choroba lokomocyjna, zawroty głowy, biegunka, krążenie krwi. Statek może też oznaczać podróż, nawet do innego miasta lub kraju w celu leczenia. Czasami mówi też o metodach medycyny niekonwencjonalnej.

 

W kontekście duchowym: Odległość w czasie i w przestrzeni, przeprawa między dwoma punktami. Podróż astralna, ćwiczenia związane z wędrówkami duchowymi. Współpraca duchowa poprzez channeling.

 

Opis osoby: Statek może opisywać podróżnika, obcokrajowca. Najczęściej wskazuje na mężczyznę o ciemnej karnacji i ciemnych włosach. Marynarz, żeglarz, podróżnik, wędrowiec, sprzedawca wycieczek, handlowiec, kupiec, sprzedawca, wczasowicz, urlopowicz, tłumacz, pracownik biura podróży, imigrant, emigrant, importer, eksporter, przedsiębiorca, impulsywny, spontaniczny, z zagranicy, obcy, podróżnik z innego kraju, obcokrajowiec, ktoś, kto dużo podróżuje lub pracuje w branży podróżniczej (steward, pracownik biura podróży), z negatywnej strony to ktoś, kto nie lubi przywiązania, wędrowiec, ktoś, kto lubi czuć wolność, poszukiwacz przygód, oliwkowa skóra, opalenizna, silny, krzepki, toporna budowa ciała, brązowe włosy, cechy egzotyczne.

 

Czas: dłuższy czas, przedsięwzięcia długoterminowe. Wg rany George to, co związane z liczbą 3: 3 dni, 3 tygodnie, 3 miesiące, Marzec. Trzeci dzień miesiąca (którego miesiąca, może pokazać karta po prawej, np. 3 Statek + 2 Koniczyna = 3 lutego). Cierpliwość i wstrzymanie się z działaniami, które zaowocują na przyszłość. Z kartami Lilie, Kotwica lub Góra czas może wydłużyć się do 3 lat.

Według S.Bernasconi: Z kartami pozytywnymi: Zapowiada szczęście, fortunę, wzbogacenie się przede wszystkim poprzez transakcje handlowe, interesy. Udana podróż, która może przyczynić się do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Poznanie nowego środowiska, nowych ludzi może doprowadzić do zmian dotychczasowych poglądów.

Z kartami negatywnymi: Nieudana podróż lub źle wybrany czas. Jeśli znajdzie się np. obok karty Kosa to może przepowiadać wypadek. Karty obok powiedzą, jakie można napotkać przeszkody i czego należy się obawiać. Przepowiada także podróż, która może być przyczyną rozłąki lub doprowadzić do zerwania znajomości czy przyjaźni. Problemy handlowe, niekorzystne załatwienie spraw finansowych.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Karta trzecia – Statek 3

 

Wyruszamy w podróż. Odwiedzimy miejsca, w których poznasz inne kultury. Spotkasz też nowych ludzi. Przemierzymy dalekie kraje. Jestem po to, by przenieść Cię do najodleglejszych zakątków. To na moim pokładzie przewożę cenne ładunki, dzięki którym rozkwita handel i biznes. Zapowiadam korzystne transakcje handlowe i rozwój Twojego biznesu. Kiedy pojawię się pośród innych kart, przynoszę wieści z daleka i zabieram w dłuższą podróż. W towarzystwie Serca lub Księżyca będzie to romantyczna podróż z ukochaną osobą. A może miłość odnajdziesz w nowym miejscu? Ukazuję również tęsknotę za kimś lub za czymś. Kiedy w moim pobliżu mnie znajdzie się Koniczyna spodziewaj się krótkiej i miłej podróży.

 

Razem z Niedźwiedziem i rybami zapowiadamy podróż handlową lub biznesową, albo podróż która przyniesie Ci duże zyski. Generalnie dostarczam cenne rzeczy z jednego miejsca w drugie. Najważniejszy jest dla mnie Twój kierunek podróży. Przed opuszczeniem swojego miejsca (podnoszę kotwicę) przeprowadzam inspekcję dbając o bezpieczeństwo. Myszy, żmija, kosa, trumna to karty, których nie chcę mieć na swoim pokładzie. Chmury jak to w podróży pojawić się mogą, zwłaszcza jeśli jestem statkiem powietrznym, ale jedynie wtedy kiedy pytasz karty o wybór środka transportu.

 

POWIĄZANIA KARTY STATEK

 

miesiąc – Marzec

czas – ok 3 miesięcy, chyba że w pobliżu pojawią się karty jeździec koniczyna kosa wtedy 3 dni lub 3 tygodnie, z kartami góra, Lilie, Kotwica – będą to 3 lata.

ciało – wątroba i pęcherzyk żółciowy (na mojej karcie żółte tło)

typ osobowości – nieustabilizowany, wizjoner, dobry doradca,

cechy charakteru – patrzenie w przyszłość, ruchliwość, poszukiwanie,

 

Karta może zapowiadać bogactwo dziedziczone w spadku. Mówi o osobach żyjących zagranicą lub podróżujących w sprawach biznesowych. Patrz jakie inne karty ją otaczają, a dowiesz się o charakterze podróży.

 

Jeśli pojawi się blisko karty osoby pytającej przepowiada wkrótce podróż.

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

3 Statek - podróż, przeniesienie, wędrówka, odległość. Podróże i zmiany.

Przeniesienie, przeprowadzka, urlop, wycieczka, podróż, samochód (i wszystkie inne pojazdy silnikowe), twój pojazd. Nowy lub inny kurs. Inne: planety, światy i wymiary.

Tradycyjnie: "dobrobyt w postaci spadku" - może zapowiadać spadek, szcz. z Trumną.

Karta neutralna, działania.

 

- odległość, ruch, inne kraje, wyjazd, daleko, zagranica, emigracja, tęsknota, długi termin, potrzeba (zew) zmiany.

Wypłyniecie, rozpoczęcie działania, nowe życie, nowy obszar, poszukiwanie nowych miejsc i możliwości, nowa przygoda, perspektywy, poznawanie, postęp, szerokie kontakty, transakcje, obcokrajowiec, związek na odległość, czas na działanie, odkryj nowe horyzonty, inne fajne miejsce; rozłąka, wyjazd "z żalem".

 

czas: 3 dni, tygodnie lub miesiące, marzec, 3 dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Ekspert

Przyszłość
podróż (raczej dłuższa, o krótszych mówi Jeździec), urlop
ruch, zmiana
nowe horyzonty
postęp do przodu
zostawienie czegoś za sobą
rozłąka, przeprowadzka, odjazd, odejście
duże odległości
przemierzanie czegoś


Miłość
romans za granicą lub związek na odległość
w połączeniu z innymi kartami: nowy związek lub zerwanie starego
poznanie kogoś podczas wyjazdu
w przypadku pary: może oznaczać zmianę scenerii, by ożywić uczucia


Praca
zagraniczna / międzynarodowa firma
handel, import / eksport, przewóz towarów
branża podróżnicza
podróże służbowe
przesyłka jest w drodze
zlecenie czegoś innej firmie
zmiany, reorganizacja, innowacja


Finanse
napływ pieniędzy (może być z handlu)
przeprowadzka za granicę
pieniądze na wyjazd
likwidacja
spadek (z kartą Trumny)


Zdrowie
wątroba, pęcherzyk żółciowy, przewód moczowy
alkoholizm (z kartą Ryb)
środki odurzające
choroba lokomocyjna, zawroty głowy
biegunka
krążenie


Osoba
ktoś zza granicy, obcokrajowiec
egzotyczny wygląd
ciemna karnacja, ciemne włosy
opalenizna
wyrzeźbiona sylwetka


Porada
zostaw coś za sobą, uwolnij się
podejmij ryzyko
rusz do przodu
wypróbuj nowe perspektywy
wybierz się w podróż


Miejsca, rzeczy
pojazdy silnikowe – samochód, statek, pociąg, samolot itd.
przystań, port, dworzec, lotnisko, przystanek autobusowy

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...