Jump to content

2 KONICZYNA - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

2 Koniczyna

Nowe możliwości. Przezwyciężenie żalu i smutku. Życzliwe nastawienie. Nadzieja. Powodzenie.Szczęście, radość. Jest kartą pocieszenia i dobrych myśli, nadziei na przyszłość. Karta szczęścia, mówi o drobnych przyjemnościach, małych cudach, na których spełnienie, nie będziemy musieli wcale długo czekać, jednym słowem możemy liczyć na szczęście, miłe zdarzenia, które osłodzą nam trochę życie; niespodzianki

W związkach wskazuje na miły czas, wesołość i dobry humor, zabawę. Mnie się kojarzy ze związkami we wczesnej fazie rozwoju, gdzie jesteśmy świeżo zakochani, świetnie się, ze sobą bawimy, nie ma problemów, jest za to zabawa, wspólne chwile, dużo uśmiechu, same pozytywne wibracje, miłość jest we wczesnym stadium rozwoju, może też wskazywać na coś niezobowiązującego…. Lub na całkiem coś nowego – nowe szczęście.

Odnośnie spraw zawodowych może wskazywać na krótkie podróże, miłą atmosferę, jakieś miłe wydarzenie w pracy

Cechy: niespodziewany, miły, przynoszący szczęście, optymistyczny, wesoły.

Czas: 2-7 dni, nagle, bardzo szybko, niespodziewanie.

Link to comment
Share on other sites

 

Karta przynosi szczęście i nadzieję, jeśli znajduje się w pobliżu karty osoby. Jeśli jednak leży w pobliżu karty nr 6 Chmury, przynosi nieszczęście.

 

Źródło: Mystical Lenormand

 

Karta ta przedstawia czterolistną koniczynę. Czterolistna koniczyna oznacza szczęście, nadzieję, radość, miłość. Kolor zielony jest symbolem przyrody, życia, wiosny, odrodzenia, intuicji, niedojrzałości. Ludzie lubiący ten kolor są zazwyczaj sympatyczni, ale chłodni, unikający skandali, lecz lubiący plotkować, dobrzy sąsiedzi, rozumiejący obce problemy. Kwitnąca koniczyna w marzeniach sennych oznacza dobrą przyszłość.

 

Oznacza: dualizm, pierwsze jądro materii, tworzenie, siłę pasywną, kobietę, współpracę, towarzyskość, skromność, podświadomość, macierzyństwo. Symbolizuje też emocjonalność, gotowość do poświęceń, cierpliwość, delikatność i wrażliwość.

 

W astrologii - Księżyc; znak Zodiaku - Rak; żywioł - Woda; kolor - biały i srebrny; kamień - szmaragd, perła.

Karta ta uzupełniona jest Szóstką karo. Szóstka karo mówi o pomyślnym rozwiązaniu spraw finansowych, o korzystnym dla wróżącego podziale majątku (rozwód, spadek). Ogólnie dotyczy spraw materialnych.

 

Karta Koniczyna należy do kart pozytywnych i oznacza nadzieję, radość, szczęście, zadowolenie. Wnosi optymizm w życie rodzinne, odnalezienie równowagi w sprawach sentymentalnych. Otwiera nowe horyzonty na przyszłość, dodaje otuchy i wytrwałości w trudnych sytuacjach. Jest też kartą dobrych myśli i pogody ducha. Obecność tej kart w rozkładzie przynosi pocieszenie i pokrzepienie.

 

Z kartami pozytywnymi: odczucie ogólnego szczęścia i pełnia optymizmu. Każdy nurtujący problem w sposób nieoczekiwany znajdzie rozwiązanie. Pojawia się możliwość wyjścia z najbardziej trudnych sytuacji. Ogólny przypływ szczęścia, radości, nadziei i miłości.

 

Z kartami negatywnymi: można spodziewać się przykrości, nieprzyjemności. W życiu powstają obiektywne przeszkody, niezależne od klienta, które są bardzo trudne do ominięcia. Nieprzyjemności związane z finansami, trudności np. z oddaniem pożyczki. Pesymizm, który pojawił się ze względu na trudną sytuację, zniechęca do podjęcia jakichkolwiek działań. Wielkie trudności, opóźnienia lub niemożność w realizacji przedsięwzięć, rozczarowania.

 

Karta Koniczyna znajdująca się w pobliżu karty klienta oznacza jego pozytywne nastawienie do świata i ludzi.

 

Źródło: S. Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE:

 

Znaleźć czterolistną koniczynę nie jest łatwo. Jeśli już znajdziemy, ten mały cud natury, staramy się ją zasuszyć i wierzymy, że spotka nas w życiu szczęście. Karta ta oznacza przysłowiową "szczyptę szczęścia", krótką fazę szczęścia, jak również pojęcie "wkrótce".

 

Pojęcie czasu: od 3-5 dni.

 

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart lenormand"

 

2 Koniczyna+9 Bukiet - spotka nas mała radość

2 Koniczyna+22 Drogi - od 3-5 tygodni

2 Koniczyna+23 Myszy - spotka Cię złość (proszę nie zapomnieć: Myszy "zjadają" kartę, która stoi z lewej strony!)

2 Koniczyna+24 Serce- Twoje życie uczuciowe Cię zadowala; Twój partner ma dla Ciebie niespodziankę

2 Koniczyna+25 Pierścionek - Twoje małżeństwo układa się pomyślnie

2 Koniczyna+27 List - wkrótce otrzymasz wiadomość, list

2 Koniczyna+29 Pani albo 28 Pan - umie się cieszyć z małych rzeczy

2 Koniczyna+30 Lilie - jeśli pytasz o rodzinę - mała radość; pytasz o seks - możesz się cieszyć

 

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"

 

 

2 Koniczyna+3 Statek - powodzenie w interesach, prezenty, szczęśliwa podróż, spełnienie marzeń

2 Koniczyna+6 Chmury - możliwość pomyślnego rozwiązania problemów

2 Koniczyna+17 Bocian - nadzieja na macierzyństwo

2 Koniczyna+24 Serce - spotkanie interesującej osoby, nowa miłość

 

Źródło: S.Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

Edited by Daffne
Link to comment
Share on other sites

koniczyna z niedziwedziem - mozliwosc wygranej w loteri ja np totolotek

koniczyna sama to male szczecie , pomyslnosc ,

koniczyna plus kotwica - moze wskazywac a prace na pol etatu badz mniej :)

jako osobe moze oznaczac mloda o jasnych wlosach i oczach osoba bardzo delikatna az czasami za delikatna :)

 

KONICZYNKA-szczescie , rowniez mowi o szczesciu w grze

15 Niedziwiedz - wygrana na loteri (nie mylic z milionami hehe)

26 ksiazka-- studium/studia

21 Gora- myslowa blokada

28 29 die dame i der herr- szczesliwy mezczyzna /kobieta , ,optymiszytczna ,pozytywna

25 kotwica- praca ktora sie lubi i ale moze wskazywac rowniez na prace na 3/4 etatu badz pol etatu

36 krzyz-ozn zdanie egzaminu

Edited by winteer
Połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Przynoszę Ci szczęście i dobrą fortunę. Sprawiam, że dzieją się lepsze rzeczy, tak długo, dopóki po mnie nie znajduje się karta negatywna, zmieniam trudności w możliwości. Jestem miłą niespodzianką i wesołym westchnieniem.

 

Karta ta przedstawia szybko rosnącą koniczynę. Trzy- i czterolistna koniczyna wznosi się ponad białe kwiaty i rozciąga na horyzoncie sielankowego dnia. Wszystko jest jaskrawo zielone, urodzajne i daje nadzieję na wzrost oraz powodzenie.

 

Biel kwiatów symbolizuje czystość losu. Tam, gdzie umieszczona jest tak karta, wszystko jest w porządku. Kiedy rozważamy symbole pod względem języka kwiatów, biel kwiatu jest znana także jako symbol pamięci, karta może oznaczać komunikat "pomyśl o mnie" od kogoś z daleka. Trzylistna koniczyna jest powszechnie znana w Irlandii jako symbol szczęścia. Odkąd czterolistna koniczyna jest mniej rozpowszechniona, przypadek znalezienia jej rosnącej naturalnie jest uważany za bardzo szczęśliwy znak. Koniczyna jest także znana jako oznaka miłości, namiętności i opuszczenia. Średniowieczna poezja jest pełna namiętnych schadzek kochanków pośród łąk koniczyny. Mamy tutaj więc także do czynienia ze szczęściem w miłości. Jednak karta Koniczyny leżąca obok karty Kosy (10) czyni szczęście w miłości krótkotrwałym.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest befimaka

W dniu Koniczyny :) załatwiłam telefonicznie dwie urzędowe sprawy. Obydwie sprawy wyszły zupełnie niespodziewanie, więc załatwiłam je bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Nie były to duże sprawy, ale trzeba było je załatwić.

 

Koniczyna sprzyja więc pozytywnemu załatwianiu drobnych spraw urzędowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: szczęście, przypadkowe odkrycie, możliwość, sprawiedliwa gra, hazard, otwarcie, odmiana losu, nieoczekiwane, optymizm, nadzieja, postęp, zwycięstwo, spontaniczność, beztroska, pomyślność, szansa, błogosławieństwo, coś niespodziewanego, radość, podekscytowanie, otwarty umysł, coś ulotnego, efemerycznego, małego, zioła, odkrycie, przełom.

 

Ogólne znaczenie: ta czterolistna koniczynka przynosi szczęście, uśmiech losu, nadzieję, radość i zadowolenie. Nadaje pozytywną energię rozkładowi i zmniejsza negatywny wydźwięk kart otaczających, szczególnie jeśli wypada po prawej stronie karty negatywnej lub na samym końcu rozkładu. Karta ta przynosi inspirację i nadzieję. Trzeba jednak dobrze wykorzystać sytuację, ponieważ to szczęście nie trwa długo. Koniczyna należy do kart pozytywnych, wnosi optymizm, dodaje otuchy. Jest zwiastunką dobrych myśli i pogody ducha. Daje pocieszenie. Jest małym szczęściem w porównaniu z kartą Słońca, zapowiadającą duże szczęście. Przy karcie Ptaków szczęście jest podwójne, ale wciąż nieduże. To połączenie wskazuje też na nasze obawy. Sama Koniczyna nie przynosi wielkich korzyści finansowych, ale jeśli w pobliżu znajduje się karta Ryb, wtedy rosną szanse na większy przypływ gotówki. Pozytywne rozwiązania. W pobliżu Chmury zapowiada krótkotrwałe nieszczęście, zmartwienia. Karta ta nadaje rozkładowi pozytywny wydźwięk, dopóki po jej prawej stronie nie pojawią się: Chmury, Żmija, Trumna, Kosa lub Myszy - w takim wypadku jest to zapowiedź powrotu kłopotów. Z drugiej strony, jeśli Koniczyna znajduje się po prawej stronie tych kart, zapowiada to koniec cierpienia lub mówi, że kłopoty będą krótkotrwałe. Dobry los wraca i wraca szczęście. To karta nagrody, wspaniałych odkryć i dobrych okazji. Koniczyna zaleca podjęcie ryzyka, bo szczęście nam sprzyja.

 

Miłość: w miłości Koniczyna zapowiada szczęście, jednak jeśli w pobliżu znajduje się Kosa, oznacza to, że szczęście będzie trwało bardzo krótko. Krótkotrwałe szczęście. Poznasz kogoś niespodziewanie. Ciesz się tym szczęściem póki trwa. Jeśli w pobliżu znajduje się karta Klucza lub Kotwicy jest szansa, że romans przerodzi się w stabilny, trwały związek. To zapowiedź zabawy, randki, jednorazowego spotkania, pocałunku. Przelotny romans, przygoda miłosna, pogodzenie się skłóconych osób, nowa okazja dla kogoś samotnego, niespodziewane spotkanie.

Praca i pieniądze: wkrótce w Twojej pracy wydarzy się coś dobrego, być może awans. Przygotuj się na pozytywny impuls, ale cały czas bądź w gotowości i pamiętaj, że to szczęście trwa chwilę. Zadowolenie z pracy, przyjemność czerpana z pracy. Nowe możliwości na zarobek. Miłe środowisko pracy. Wszelkie kłopoty będą za chwilę przeszłością. Dobry układ, transakcja przynosząca zyski. Wygrana, nieoczekiwany bonus, premia, niespodziewane pieniądze. Sytuacja finansowa zaczyna się poprawiać.

 

Zdrowie: Koniczyna zapowiada dobre zdrowie, powrót do zdrowia. Wskazuje na system nerwowy i aurę. W Twojej diecie powinno znaleźć się więcej owoców, warzyw i składników mineralnych. To symbol leczniczych ziół i homeopatii. Rada, żeby przebywać częściej na łonie natury.

 

W kontekście duchowym: Rozpocznij dzień od pozytywnej afirmacji. Odnajdź radość i błogosławieństwo w małych rzeczach. Pracuj z talizmanem, który przynosi Ci szczęście.

 

Opis osoby: Koniczyna wskazuje na osobę energiczną, inteligentną, która lubi ryzyko, być może lubi hazard. Opisuje osobę miłą, życzliwą, towarzyską, otwartą w kontaktach z ludźmi. Dusze towarzystwa z poczuciem humoru. Charakteryzuje kogoś, kto nie traktuje wszystkiego śmiertelnie poważnie, optymista, szczęściarz. Cwaniak, hazardzista, gracz, naciągacz, hochsztapler, oportunista, osoba beztroska, niefrasobliwa, rzeczoznawca, osoba, która potrafi oceniać ryzyko, komik, improwizator, kawaler lub stara panna, osoba, która lubi się popisywać, szczęśliwa osoba, która ma szczęście do pieniędzy lub ktoś, kto zawsze szuka dobrych okazji do zysku, osobowość pełna życia, podchodząca do wszystkiego z pasją, z energią, śmiała, odważna, beztroska, lubi ryzykować, oportunista, gracz, ktoś wesoły, sympatyczny, ktoś kto zawsze widzi szklankę do połowy pełną (nie pustą), optymista, żartowniś, figlarz, wesołek, dowcipniś, kawalarz, psotnik, kocha komfort i wygodę, rozsądnie rozwiązuje sprawy materialne/finansowe, ma pozytywne nastawienie do ludzi i świata, pracuje w kasynie, w loterii, w przemyśle rozrywkowym, tancerz, kominiarz (przynoszący szczęście).

 

Czas: nagle, nieoczekiwanie, krótko, od 2 do 5 dni, 2 tygodnie, 2 miesiące, luty, drugi dzień miesiąca (karta po prawej może wskazać jakiego miesiąca, np. 2 Koniczyna + 7 Żmija = 2 lipca).

 

W talii Gilded Reverie: Karta ta przedstawia szybko rosnącą koniczynę. Trzy- i czterolistna koniczyna wznosi się ponad białe kwiaty i rozciąga na horyzoncie sielankowego dnia. Wszystko jest jaskrawo zielone, urodzajne i daje nadzieję na wzrost oraz powodzenie. Biel kwiatów symbolizuje czystość losu. Tam, gdzie umieszczona jest ta karta, wszystko jest w porządku. Kiedy rozważamy symbole pod względem języka kwiatów, biel kwiatów jest znana także jako symbol pamięci, która może oznaczać komunikat "pomyśl o mnie" od kogoś z daleka. Trzylistna koniczyna jest powszechnie znana w Irlandii jako symbol szczęścia. Odkąd czterolistna koniczyna jest mniej rozpowszechniona, przypadek znalezienia jej rosnącej naturalnie jest uważany za bardzo szczęśliwy znak. Koniczyna jest także znana jako oznaka miłości, namiętności i opuszczenia. Średniowieczna poezja jest pełna namiętnych schadzek kochanków pośród łąk koniczyny. Mamy tutaj także do czynienia ze szczęściem w miłości. Jednak karta Koniczyny leżąca obok karty Kosy czyni szczęście w miłości krótkotrwałym.

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Edited by grimmoire
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bethany

Karta druga – Koniczyna 2

Szczęście, powodzenie, uśmiech losu tego jestem przyczyną. Od pokoleń wypatrywana pośród traw. Nazywacie mnie czterolistną koniczyną. Jestem niezwykle rzadką i magiczną rośliną, której wasi dziadowie przypisywali cudowne możliwości. Rozwiązywanie nierozwiązywalnych sytuacji. Przodkowie moi zamieszkiwali południe Europy, miejsca obfite w wodę i słońce. Te rejony były czczone i uznawane za wyjątkowe. Dzisiaj jestem symbolem dobrego losu. W cudowny i magiczny sposób potrafię usunąć problem, który Cię dręczy. Wśród pozytywnych kart, mogę podwoić radość. Jeśli zaś chmury zasnują Twoje niebo, początkowa radość może zakończyć się łzami. Przynoszę nadzieję , pozytywne sytuacje oraz odpoczynek i regenerację. Nie trwam wiecznie jak Drzewo, więc ciesz się tym co teraz trwa! Jeśli pojawię się w towarzystwie Niedźwiedzia lub Ryb zapowiadam szczęście w finansach. Nie czekaj więc i kup los na loterii. Jestem Twoją drugą szansą!

 

POWIĄZANIA KARTY KONICZYNA

 

miesiąc – Luty

czas – nieoczekiwanie, krótko, dni

ciało – ciało eteryczne, aura

typ osobowości – ryzykant, hazardzista, optymista

cechy charakteru – niecierpliwy, pobudzony, postepowy

 

Karta szczególnych okoliczności. Potrafi przepowiedzieć nieprzewidywalne sytuacje. W zdrowiu zapowiada regenerację, poprawę zdrowia. W wielkiej tablicy miejsce 2 mówi o niespodziankach.

 

Jeśli karta pojawi się blisko osoby pytającej, oczekuj miłej niespodzianki lub rozwiązania problemów.

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

2 Koniczyna - nadzieja, możliwość, szansa, szczęście. Możliwości i powodzenie. Zakład (lotto, loteria)

Można podjąć ryzyko.

Karta pozytywna, atmosfery.

 

Koniczyna jest pomyślna i szczęśliwa, do każdego układu wnosi pozytywny akcent i zmniejsza neg. innych kart. Jeśli jest za kartą negatywną lub na końcu układu - po serii negatywnych kart mówi, że zły czas się zakończy / te kłopoty będą krótkotrwałe; mówi o pozytywnym zwrocie zdarzeń, o powrocie powodzenia, to szczęśliwe wyjście (zakończenie) z poważnej sprawy.

Karty negatywne po Koniczynie zapowiadają nawrót (poprzednich) kłopotów (np. od Chmur, Węża, Trumny i ew. Kosy i Myszy)

Otoczenie Koniczyny przez karty neg. mówi o nadchodzących kłopotach, które nie będą trwać zbyt długo.

 

- bonus, fart, radość, miła niespodzianka, okazja, nagroda, wartościowe znalezisko, druga szansa, zgoda, niewiele, krótko, na chwilę, gra - zabawa, wygrana, regeneracja, odpoczynek, czas dla siebie, odzyskanie czegoś. Teraz działaj, za chwilę stracisz szansę, aktualnie - powodzenie; w neg. stracona okazja.

 

czas: krótki, 2 dni, luty, drugi dzień miesiąca

 

wg. R.George

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Stilla

Przyszłość
szczęście, powodzenie, sukces, fart
nagroda, znalezisko, okazja
nadchodząca możliwość
pomyślna zmiana wydarzeń
sukces
radosne odkrycie
miła niespodzianka


Miłość
szybki romans
druga szansa
zgoda
nowa możliwość
szczęśliwy związek
niespodziewane spotkanie


Praca
awans
korzystna oferta
pozytywne rezultaty
rozwiązanie problemów
sukces
opłacalne przedsięwzięcie
praca w kasynie, loterii, przemyśle gier


Finanse
otrzymanie bonusu lub premii
dobra inwestycja
szczęśliwa wygrana
dodatkowa zapłata, napiwek


Zdrowie
wszystko jest dobrze
powrót do zdrowia
wegetarianizm
warzywa liściaste, zielenina
ziołowe lekarstwa, homeopatia
spokój


Osoba
optymista, ktoś wesoły
dowcipny, żartobliwy, lekki w obyciu
ktoś szukający okazji
farciarz
ktoś pełen energii i życia
ryzykant, hazardzista, gracz, komik


Porada
bądź optymistyczny
złap okazję którą masz
podejmij ryzyko
zainwestuj
bądź pozytywnie nastawiony
bądź wdzięczny za szczęście które masz

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...