Jump to content

1 JEŹDZIEC - znaczenie karty


Guest winteer
 Share

Recommended Posts

Guest winteer

1 Jeździec

Satysfakcja. Bardzo dobra karta. Szczęście, pomyślność, powodzenie, sukces, dobra wiadomość. W zalezności od kart sąsiednich – czasem nadchodzące zmiany.

Może też oznaczać zmiany w życiu lub nawiąznie nowych kontaktów. Nowe sytuacje dotyczące Ciebie lub Twoich najblizszych. Panowanie nad własnymi sprawami. Są to myśli i życzenia. Karta ta przynosi wiadomości, wskazuje na wszelkiego rodzaju środki transport, oraz na dobrze wróżący początek i korzystne szanse. Wprowadza ruch, pokazuje, że coś się w końcu zacznie dziać. W kartach wskazuje męża lub syna – wszystko zależy od wieku osoby, której układa się karty

W sferze uczuć wskazuje na nową miłość lub młodego kochanka. Może wskazywać na współpracę między dwojgiem ludzi. Dobry I satysfakcjonujacy układ partnerski. Wiadomość od kogoś Ci bliskiego.

W sferze zawodowej wskazuje na czas, kiedy warto wziąć inicjatywę w swoje ręce i wysłać aplikacje. Karta ta wskazuje na szybką i pozytywną odpowiedź, przynosi informacje o pieniądzach i nowych zleceniach, informuje też o krótkoterminowych zleceniach/ umowach, które przyniosą dobry zarobek; awans, wzrost kursu akcji – jeśli ktoś gra na giełdzie,

Cechy: wysportowany, młody, aktywny, mobilny, ruchliwy, szybki, dynamiczny

Okres około 1 tygodnia.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Karta przynosi dobre wiadomości. Jeżeli jednak między tą kartą, a kartą osoby znajduje się karta nr 6 Chmury, oznacza to złe wiadomości. Karta mówi także, że coś nabierze tempa, rozrusza się. Poza tym karta odzwierciedla młodego, często wysportowanego mężczyznę.

 

Źródło: Mystical Lenormand

 

JEŹDZIEC W POŁĄCZENIU Z:

2 Koniczyną - pozytywna wiadomość, nadzieja na nowy początek

3 Statkiem - wiadomość z daleka, z zagranicy, dotyczy dalekiej podróży w sprawach interesów, przybycie gościa z daleka

14 Lisem - odkrycie zdrady

 

Źródło: S.Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

 

JEŹDZIEC W POŁĄCZENIU Z:

 

25 Pierścionkiem - myślisz o związku, chcesz kogoś poznać (dobrze gdyby stała obok karta 24 Serca) zbadaj otoczenie; być może twoje życzenia się spełnią

6 Chmurą - ciemna strona: spodziewaj się poważnych wiadomości, osoba pytająca myśli negatywnie; jasna strona - pozytywne nastawienie, lepszy sposób widzenia

11 Rózgami - nawiążesz kontakt z kimś z daleka

9 Bukietem - otrzymasz prezent, ktoś Cię odwiedzi

13 Dzieckiem - dowiesz się czegoś nowego; życzysz sobie dziecka?

20 Parkiem - jeżeli stoi obok 27 List - zaproszenie do większego grona, być może z uroczystej okazji (ślub, rocznica, chrzciny, komunia...)

19 Wieżą - myślisz o rozstaniu, o zmianie miejscowości

24 Sercem - serdeczne odwiedziny; spotka Cię radość

16 Gwiazdami - szczęście; chcesz wiedzieć więcej - patrz na następną kartę (tę, która stoi obok, czytając karty z lewej strony na prawą)

34 Rybami - otrzymasz pieniądze, które są już w drodze

12 Ptakami - stres cię nie ominie

29 Panią - Jeździec jest odwrócony - partner, z którym żyjesz (mąż, przyjaciel) jest nieobecny - wyjechał

28 Panem - Jeździec jest odwrócony - jak wyżej (znaczenie takie same jak u Pani)

 

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE:

 

Myśli, życzenia jak i nadzieje osoby pytającej są zebrane wokół tej karty, co jednak nie znaczy, że muszą się spełnić. Ten elegancko ubrany na koniu jeździec przynosi nam nowiny, nazwijmy go posłańcem. Wiadomości dostarczone przez naszego posłańca nie są w rzeczywistości aż tak złe. Ta karta - łagodzi zło, a podkreśla dobro!

 

Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart lenormand"

Edited by Daffne
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

moze wskazywac na wiadomosc, spotkanie , wskazywac rowniez na samochod

mlodego mezcyzne

rowniez w polaczeniu z lisem i lilia - kochanek :P ale ostroznie z takim czyms :)

 

1 JEZDZIEC

7 zmija - telef. z kobieta czesto starsza jak mama

8 sarg - odmowa

15 ( niedziwiedz ) - pieniadze wplyna na konto , komunikacja /kontakt wiadomosc od osoby oficjalnej

19 (wieza) - wiadomosci z urzedu

28 PAN - ozn osobe :lubiaca sport , aktywna, mloda osoba o jasnych wlosach , kontakt z mezczyzna

Edited by winteer
Połączenie postów
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karta nr 1 - Wysłannik

 

Karta przedstawia jeźdźca na koniu. Po jego ubiorze można sądzić, że zajmuje on znaczącą pozycję społeczną. Ten młody mężczyzna jest posłańcem wiadomości. Patrząc tylko na jedną kartę, trudno jest określić, czego mogą dotyczyć te wiadomości, czy są pomyślne czy też nie. A może ktoś oczekuje pomocy lub z niecierpliwością czeka na wiadomość i stąd ten pośpiech jeźdźca? Koń jest symbolem czasu, zdrowia, rycerstwa, siły. Jeździec natomiast jest elementem intelektualnym, duchowym, energią umysłową. W marzeniach sennych jeździć konno oznacza zaszczyty.

 

Liczba jeden oznacza istnienie, stworzenie, początek, centrum bytu i kosmosu, mężczyznę, pasję, aktywność, inteligencję, indywidualizm, coś co powstaje, rodzi się. Wyraża też ambicję, autorytet, przedsiębiorczość. Osiągnięcie sukcesu poprzez siłę woli, szczerość, lojalność.

 

W astrologii - Słońce; znak Zodiaku - Lew; żywioł - Ogień; kolor - pomarańczowy; kamień - bursztyn.

 

Dziewiątka kier - uzupełniająca kartę Wysłannikjest kartą, która dotyczy przede wszystkim spraw uczuciowych. Oznacza radość, sukces, satysfakcję w każdej dziedzinie, a zwłaszcza w sprawach sercowych. Znamionuje pomyślność, przyjemność, spełnienie życzeń w miłości, powodzenie. Wskazuje na pomyślne zakończenie kłopotów.

 

Karta Wysłannik jest kartą pozytywną, oznaczającą początek nowego cyklu, nowego życia. Wiadomość - dobra lub zła - którą wiezie jeździec, może wpłynąć decydująco na przyszłość. Może to być wiadomość telefoniczna lub listowna, oczekiwana od dłuższego czasu, przychodząca z daleka i sprawiająca przyjemność. Otaczające karty wskażą, czego ona dotyczy i kto jest jej autorem. Może także oznaczać pozytywne zmiany w życiu, otwierające nowe perspektywy i możliwości. Ta karta zapowiada także spotkanie z osobą dawno niewidzianą lub zawarcie nowych, korzystnych znajomości. Nawiązanie kontaktów (prywatnych, służbowych) z kimś z zagranicy, które w krótkim czasie mogą zaowocować.

 

Z kartami pozytywnymi: wiadomość ta, choć nieoczekiwana, sprawi wiele radości, wpłynie na zmianę dotychczasowej sytuacji i da początek nowemu etapowi życia.

 

Z kartami negatywnymi: smutne, złe nowiny, które sprawią kłopoty i przykrości. Otaczające karty powiedzą, czy jest możliwość uniknięcia tych kłopotów, a jeżeli nie, to co należy zrobić, aby je zminimalizować. Warto zastanowić się nad własnym życiem i być może dokonać radykalnych zmian. Nie wolno się poddawać, lecz należy szukać rozwiązania, bo zawsze jest jakiejś wyjście z sytuacji.

 

W pobliżu karty klienta: wiadomości pochodzą z bliskiego mu otoczenia i powinny dotrzeć w ciągu jednego tygodnia.

 

Źródło: S. Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Zawsze przywożę wieści - rozejrzyj się wokół mnie, by zobaczyć, co przynoszę. Być może przychodzę do Ciebie z wizytą, aby przynieść Ci pewne zmiany. Jestem szybki i zawsze w drodze. Jeżeli w pobliżu widzisz negatywne karty, prawdopodobnie nie spodoba Ci się odpowiedź.

 

Jeździec Lenormand przynosi wieści. Jest to pierwsza karta i zapowiedź nowych rzeczy. W talii Gilded Reverie widzimy rozmarzonego żeńskiego jeźdźca, który siedzi na koniu na karuzeli: koń, który występuje w bajkach, to posłaniec wiadomości. Może być on nawet Irysem - greckim wysłannikiem bogów.

 

Torba gońca, przymocowana do jej ramienia, może oznaczać dodatkowe wiadomości dla różnych odbiorców podczas jej nocnej podróży. W swojej dłoni ściska ona białą kopertę - list, który został wyjęty z torby i jest gotowy do dostarczenia konkretnemu odbiorcy. Karuzela jest idealną metaforą, karta ta inicjuje nowy cykl, kończąc tym samym stary stan rzeczy. Opadanie i wznoszenie się karuzeli także symbolizuje magiczny lot, który umacnia i napędza gońca w dotarciu do celu. Oswobodzony z wiecznie obracającej się "karuzeli życia", której ruch kołowy jest definiowany także przez siły fizyczne, takie jak przyspieszenie, nasz jeździec symbolicznie odzwierciedla tempo i prędkość informacji, poprzez które nasze życie jest coraz częściej naznaczone.

 

Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti

Edited by werona
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest grimmoire

Słowa kluczowe: wiadomości, ogłoszenia, aktualizacje, spotkanie, niespodzianki, oferty, maile, przyspieszona regeneracja, odnowienie, odświeżenie, wznowienie, w ruchu, mobilny, zwinny, bystry, użyteczny, zręczny, wpływowy, pomysł, wydarzenie, ruch, aktywność, komunikacja, wniosek, aplikacja, elastyczny, sprawny, efektywny, wysportowany, optymistyczny, przybycie, wizyta, moment, komentarz, wsparcie, odpowiedź, paczka, przesyłka, gość, coś nowego, akcja, koń, motor, rower, w drodze, doświadczenie, zmiana, młody mężczyzna, kochanek, nowy początek, szybko, transport, nogi, kostki, kolana, ścięgna, stawy, przygoda.

 

Ogólne znaczenie: Jeździec to karta pozytywna, której głównym znaczeniem są wiadomości, nowiny. O tym jakie to będą wiadomości powiedzą karty leżące wokół Jeźdźca. Jeśli w pobliżu znajdują się karty pozytywne - na takie też wiadomości możemy liczyć. Jeśli negatywne (szczególnie Chmury) - nie spodziewajmy się niczego miłego. Jeździec mówi też o otrzymaniu przesyłki: paczki, listu. Jeśli w pobliżu znajduje się karta Ptaków zapowiada raczej wiadomości otrzymane przez telefon, e-mail, sms. Spodziewać się również możemy gości lub spotkania z kimś dawno nie widzianym. Karta mówi też o szybkości, energii, o tym, że ważne dla nas sprawy nabiorą tempa. Może wskazywać na środki transportu, zatem dobrze, aby w pobliży nie było złowrogiej Kosy lub Żmii. Czasami dosłownie karta ta oznacza konia. W pobliżu Niedźwiedzia może oznaczać policjanta. Jeździec łagodzi złe karty w pobliżu, a podkreśla pozytywne. Jeździec związany jest z dużą ilością energii i aktywności, które pchają do przodu. Karta przedstawia młodego mężczyznę na koniu, symbolizującego młodzieńczy zapał, pasję i energię. Jeździec zapowiada, że opóźnienia dobiegły końca i teraz rozpocznie się okres aktywności. Upewnij się, że jesteś na to gotowy i skoncentruj swoje siły na jak najlepszym ich wykorzystaniu. Jako pierwsza karta w całej talii Jeździec zapowiada, że coś nadchodzi, dopiero się rozpoczyna. Może to być zapowiedź nadejścia wiadomości, osoby, czy czegoś nowego, co wkracza w Twoje życie. Karta ta może wskazywać, że osoba doświadczała jakichś opóźnień, może coś odwlekała na później, może czuła się przytłoczona, stanęła w martwym punkcie, a teraz odżyła i rusza do przodu. Stąd na obrazie wizerunek jeźdźca w ruchu.

 

Miłość: karta ta zapowiada pojawienie się w naszym życiu kogoś nowego, często jest to młody mężczyzna. Wróżyć też może kochanka, flirtowanie, szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się karta Serca lub Lilii. Dla mężczyzny homoseksualnego karta ta reprezentuje jego partnera. Dobry i satysfakcjonujący związek. Jednak karta ta wskazuje też na konieczność zachowania ostrożności. Mężczyzna, który reprezentowany jest przez Jeźdźca, nie jest zbyt oddany. Może być chwiejny, niezdecydowany, ciągle zmieniający decyzję, zmieniający nastrój, może i nawet partnerki. Nie oznacza to, że nie może się zmienić, ale raczej należy dać mu czas, żeby sam to udowodnił, żeby sam pokazał jaki jest - skup się na jego czynach, a nie słowach. W miłości karta ta nie zapowiada stałego związku. Jeździec lubi flirtować, nie jest stały w uczuciach. Jeśli jednak Jeźdźca otaczają karty mówiące o stabilizacji i rodzinie, np. Kotwica, Lilie czy Drzewo lub wierności i lojalności, np. Pies, wtedy istnieje szansa, że Jeździec zostanie z nami na dłużej.

 

Praca i pieniądze: karta ta zapowiada progres, rozwój. W pracy może wróżyć dobre wiadomości, awans. Jeździec to również znak dla osób bezrobotnych, że na horyzoncie może pojawić się praca (szczególnie jeśli w pobliżu znajduje się karta Kotwicy). To karta nowych możliwości, dobrych ofert. Zapowiada sukces w pracy i dobry czas na interesy, ale karta ta każe działać szybko - okno nowych możliwości jest otwarte na krótko. Może też symbolizować nowego pracownika, współpracownika, nowe obowiązki. Wskazuje na pracę związaną z kontaktami z klientem, z ruchem, z przekazywaniem informacji.

 

Zdrowie: w pytaniach o zdrowie karta zapowiada nowe informacje dotyczące naszego zdrowia. Radzi również, aby nie szczędzić sił na ćwiczeniach. Wskazuje na sprawy związane z nogami, kolanami, stopami, kostkami stóp, stawami, ścięgnami. Zapowiada poprawę zdrowia. Przy karcie Ryb może wskazywać na biegunkę.

W kontekście duchowym: chwila, w której coś nagle sobie uświadamiamy, eureka, moment "aha! już wiem!". Znaki i wiadomości duchowe, z tamtego świata. Stan beztroski, wolności duszy. Dzielenie się wiedzą, talentami i umiejętnościami jako klucz do otwarcia kolejnych drzwi. Odkrycie własnej siły i wolności.

 

Opis osoby: Jeździec opisuje osobę, która ma związek z wiadomościami, listami, a więc może to być np. listonosz. Opisuje również kogoś, kto jest w formie, uprawia sport, prowadzi sportowy tryb życia. Może to być młody mężczyzna, wysportowany, dobrze ubrany, elegancki, miły i towarzyski. Kurier, błędny rycerz, świadek, zainteresowany klient lub kupiec, posłaniec wiadomości, pracownik poczty, pośrednik, sympatyczny i wolny młody człowiek; w dobrej formie, wysportowany, z silnymi nogami, elegancki, strojniś, w wyrafinowanym stroju, otwarty, towarzyska osobowość, pewny siebie, dumny, aktywny (może być biegaczem), ktoś dystyngowany; młodziutki, uczuciowy z głębi serca; kierowca różnych pojazdów; sprzedawca sklepu sportowego, praca związana z końmi; ważne są dla niego spotkania, zajmuje znaczącą pozycję społeczną; szarmancki mężczyzna.

 

Czas: Jeździec mówi o nieodległym czasie, najczęściej wskazuje na 1-2 dni. Mówi, że coś, o co pytamy wkrótce się wydarzy, szybkie działanie. To może też być pierwszy miesiąc - Styczeń. Wg Rany George czas odnosi się do liczby 1: 1 dzień, 1. miesiąc, czyli Styczeń. Ale też pierwszy dzień miesiąca wskazanego przez kartę po prawej, np. 1 Jeździec + 12 Ptaki = 1 grudnia.

 

Źródło : Karty Lenormand - GBówna

Edited by grimmoire
usunięte zdublowane wiadomości i kosmetyka wszelka :]
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest Bethany

Karta pierwsza – Jeździec 1

 

Wszystko co nowe, wzbudza zainteresowanie i ciekawość, dlatego jestem mile widziany w Twoich rozkładach. Przynoszę nowiny i odpowiedzi na, które czekasz z utęsknieniem. Zdarza się jednak, że wieści nie są tak dobre, jakbym Ci tego życzył. Mam jednak zawsze pozytywne nastawienie. Jestem dla Ciebie nową szansą, czy to na miłość, lepszą pracę, czy korzystną dla Ciebie decyzję. Lubię sprawiać ci niespodzianki i stawiam na Twojej drodze nowych ludzi, których witasz z uśmiechem. A po trudnym dla ciebie okresie razem z koniczyną przynosimy świeże polne kwiaty na dobry początek. Towarzyszy mi dziewiątka kierów, która przynosi miłość, zakochanie. Przygotuj się na zmiany! Powodzenia !

 

POWIĄZANIA KARTY JEŹDZIEC

 

miesiąc – Styczeń okres znaku Wodnika

czas – szybko wkrótce jeśli jest blisko karty osoby pytającej ; godziny, dzień, tydzień, miesiąc

ciało – nogi stopy, kostki

typ osobowości – indywidualista, niezależny, młoda osoba

cechy charakteru – grzeczny, szarmancki, uprzejmy

środki transportu – rower, motocykl, rolki, deskorolka, koń

 

Karta może ujawniać myśli i obecną sytuację pytającego. W wielkiej tablicy dom 1 posłańca dotyczy kontaktów oraz komunikacji ze światem.

 

źródło : https://frenchlenormand.wordpress.com/2014/12/11/karta-pierwsza-poslaniec-1/

 

1. JEŹDZIEC

 

 

 

Oczekuj posłańca, który przyniesie ci wiadomość lub paczkę. (Jeśli chcesz wiedzieć, czego dotyczyć będzie ta wiadomość, wylosuj jeszcze jedną kartę). Ta karta oznacza, że nie można zwlekać, więc działaj szybko.

 

Czas: 1-2 dni

Wpływ fizyczny: Stopy, stawy kolanowe, ogólnie zdolność poruszania się. Ćwicz, ale z umiarem. Choremu karta ta przynosi poprawę zdrowia.

 

Słowa-klucze: Wiadomość, wizyta, szybkość, samochód, rower, motor, młody mężczyzna

 

źródło : http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/wyrocznialenormand1.php#.VofmdW6ImyA

Edited by Bethany
Dopisek
Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

1 Jeździec - nadchodzą nowe wieści, odwiedzający, przesyłka, informacja zwrotna. Ruch i wiadomości.

Nowe informacje, nowe: osoby, sytuacje, rzeczy, ktoś przynoszący coś do twojego domu lub twego życia.

Coś / ktoś jest w drodze do ciebie.

Karta neutralna lub pozytywna, działania i czasu.

 

- dobre wiadomości, nowości, przyjazd, gość, szybkość, młody mężczyzna, aktualizacja, rozwój, zmiany, wkrótce, coś przybywa, transport, dostawa, przesyłka, kurier, listonosz, posłaniec, propozycja, odpowiedź, list, sms, e-mail, faks, telefon, sport. Nie obawiaj się zmian, nowego, niespodzianki.

w neg. wiadomość lub coś na niekorzyść osoby pytającej.

 

czas: szybko, błyskawicznie, jeden dzień; styczeń, pierwszy dzień miesiąca

wg. R.George

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Ekspert

Przyszłość
nadejście wiadomości, odpowiedź. Listy, telefony.
nowe informacje
nadejście przesyłki
coś jest w drodze
ktoś nowy lub coś nowego
gość
nadchodzące zmiany
podróż (zwykle mała, o długich i dalekich mówi Statek)


Miłość
nowe możliwości
nowa osoba, nowa znajomość
nowy związek


Praca
trzeba działać szybko
coś nowego, zmiana w pracy
otrzymanie odpowiedzi
branża przewozowa lub przesyłkowa
praca związana z pocztą


Finanse
nowe możliwości
informacje nt. finansów, inwestycji
rachunek lub przelew pieniężny


Zdrowie
kończyny, przede wszystkim nogi, kostki, stopy, stawy
bieganie, jogging, jazda konna
biegunka, zwłaszcza z kartą Ryb


Osoba
zwykle mężczyzna
dba o kondycję, lubi sport
modny elegant, ma grację
pewny siebie, otwarty, czasami dumny
ktoś dobrze wychowany, kulturalny
kurier, listonosz, dostawca


Porada
idź naprzód
nie poddawaj się
nie oglądaj się za siebie, zostaw przeszłość za sobą


Miejsca, rzeczy
koń
rower, motocykl
w trasie
gospodarstwo wiejskie

 

Źródło: "Podręcznik Lenormand", Rana George

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • Moderator

 

Jeździec słowa klucze: poczta pantoflowa, wiadomości, komunikacja ogólnie, myśli. 

 

"A practical guide to the Lenormand oracle cards" Christiane Renner    

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...