Jump to content

Ćwiczenie dotyczące filmu


Fay.Attlee
 Share

Recommended Posts

No, nareszcie uzbierałam 50 postów, więc daję ćwiczenie. Chyba tylko dwa są otwarte, mam nadzieje, że się nie pomyliłam...

 

A więc - jest jeden film, który oglądałam dwa razy i który wywołał u mnie bardzo silne emocje.

Pytania:

Jakie emocje? Strach, śmiech, smutek?

O czym był ten film?

Jaka była płeć głównej postaci?

Cechy charakterystyczne głównej postaci?

 

Oczywiście możecie też inne pytania. Możliwe, że uda się wam zgadnąć, jest to dość znany film, podpowiem tylko, że nie żaden nowy :)

Odpowiedź kiedy chcecie, pewnie gdzieś w okolicach poniedziałku :)

Link to comment
Share on other sites

Jakie emocje? Strach, śmiech, smutek?

8 mieczy-chyba strach,poczucie bezsilności..smutek też może być

O czym był ten film?

7 buław-as mieczy-6 buław-wydaje mi się że ktoś w tym filmie zmagal się z jakimis przeciwnościami…walczył z czymś,dażył do zwycięstwa i to mu się udało

Jaka była płeć głównej postaci?

2 kielichy-meżczyzna

Cechy charakterystyczne głównej postaci?

Paz mieczy-chyba dużo mówi,może to prawnik..albo nosi kucyk ten ktoś

,,Filadelfia,,

Link to comment
Share on other sites

Z filmu to zawsze leżę.......ale niech tam.........trening czyni mistrza(Ktoś mądrze doradzał):ok2:

A więc - jest jeden film, który oglądałam dwa razy i który wywołał u mnie bardzo silne emocje.

Pytania:

Jakie emocje? Strach, śmiech, smutek?Rycerz mieczy,2 mieczySmutek,chyba wywołał,denerwowały Cię rozmowy,może coś,lub Ktoś miał być powodem jakiegoś rozstania????,..wewnętrzne zwątpienie,brak jakiegoś wewnętrznego spokoju...

O czym był ten film?6 denarów,dziewiątka denarówo wzajemnym wspieraniu,pomocy,ze świadomości lękliwej przechodzimy do wewnętrznego bogactwa??????:oczy_na:

Jaka była płeć głównej postaci?Słońce,dociągnęłam as mieczySłońce nie bardzo mówi o płci,dociągnęłam kartę wyszła płeć męska,ale myślę,ze oboje to niedojrzali,obojga płci.........i stawiam,że tytułową bohaterką kobieta,ale mężczyzna,lub dziecko płci męskiej ze ma w tym filmie znaczący udział...

Cechy charakterystyczne głównej postaci?10 pucharów,CesarzowaKtoś bardzo rodzinny,kochający swoich bliskich,dzieci....ckopriorytet bycia matką i żoną..

 

Oczywiście możecie też inne pytania. Możliwe, że uda się wam zgadnąć, jest to dość znany film, podpowiem tylko, że nie żaden nowy :)Mi sie on skojarzył z dzieckiem Rosemary Polańskiego.

na pewno lipa.......

Link to comment
Share on other sites

Jakie emocje wzbudził film:

Umiarkowanie, 10 buław, 3 denarów - Dusza jest tak poruszona, że choć ciało nie płakało uderzyło cię mocno wewnętrznie -sam splot słoneczny aż boli. Jest czasem takie silne uczucie wzniosłości, ideału, poczucie piękna jakby nagłe oświecenie, odrodzenie. Jakbyśmy w mig stali się jednością ze światem i nie ważna jest nasza jednostkowość tylko ogólny duch ludzki, duch świata. To tak jakby dostrzec więcej lub przynajmniej intuicyjnie czuć ten wszechmiar i potęgę wielowymarowego świata.Dla siebie widzisz przesłanie z filmu, które brzmi: wszystko jest mocą naszego umysłu, sukces jest miarą naszej pracy, szanse na szczęście leżą w nas samych.

 

O czym był ten film: 3 mieczy, Cesarzowa, 4 buław - Od razu skojarzył mi sięfilm LOVeSTOry. :haha:

Jest tam mężczyzna, który walczy z przeciwnościami losu, są drobne problemy, wszystko idzie nie tak, jakby los się sprzysięgał, bohater nie dostrzega szans jakie stawia mu los. Jest również kobieta - szlachetna dobra, silna, zdystansowana, mądra. To jest jakiś mistyczny film moim zdaniem, bardzo wymowne ruchy postaci, nie potrzeba wielu słów, jest jakby grą uczuć i emocji. Każdy szczegół jest ważny (tu Skojarzenie na Kim Ki Duka - świetne filmy!!!)

Film jest nauką wytrwałości, walki. Ostoją człowieka ma być bezpieczeństwo, powroty do domu, cenna przyjaźń i szlachetność duszy. Film wzniosły.

 

Płeć i charakterystyka głównej postaci: 6 buław, 4 mieczy, 4 kielichów, na myśl przychodzi nienarodzone dziecko, płód, jajo, nienarodzenie, śmierć?

Orany? jakiś Unisex;/ Osoba stojąca na rozdrożu, dokładnie pośrodku i nie wie jaką drogę wybrać.Konflikt osobowości. W środku jest to wrażliwa zagubiona duszyczka z pięknym wnętrzem. Jednak na zewnątrz silny i dzielny wojownik samotnik, który liczy tylko na siebie, ufa tylko sobie.

Link to comment
Share on other sites

Jakie emocje? Strach, śmiech, smutek? Król Mieczy - Wisielec - 5 buław

Na pewno film dał Ci dużo do myślenia, skłonił do refleksji, spowodował że spojrzałaś na pewne zagadnienia zupełnie z innej strony, na nowo, może też jakieś mieszane uczucia wywołał, trudno Ci było przyjąć coś do wiadomości, zaakceptować.

 

O czym był ten film? Królowa Buław - 2 mieczy - 4 kielichów +8 denarów-3 kielichów-10 buław

O realizacji swoich planów/ marzeń, o dążeniu do osiągnięcia czegoś, pokonywaniu przeszkód, o szukaniu kompromisów w życiu, które nie zawsze przynoszą pełnię szczęścia ale są konieczne by jakoś funkcjonować z ludźmi. Ważny wątek pracy /nauki, dużo muzyki albo dobra ścieżka dźwiękowa (taniec może też). Chyba mało optymistyczne zakończenie.

 

Jaka była płeć głównej postaci? 8 buław

Mężczyzna

Wygląd -Sąd ostateczny - piękny po prostu -choć to rzecz gustu ;) A może dosłownie anioł, jest chyba kilka różnych filmów o aniołach...

 

Cechy charakterystyczne głównej postaci? Paź Kielichów - Głupiec - Pustelnik

Młody raczej, może jakieś uzdolnienia artystyczne, trochę lekkomyślny i nierozważny. Typ samotnika, odludka.

 

Tytuł... chyba się nie podejmę, bo bym strzelała za bardzo, chyba że "Requiem dla snu"

Link to comment
Share on other sites

Okay, a więc:

 

Filmem który mnie tak bardzo poruszył (spłakałam się na nim, jak nie wiem) była "Zielona Mila". Nie wiem, czy jeszcze kiedyś odważę się go obejrzeć jeszcze raz.

 

Raczej trafiałyście w poszczególne pytania, płeć w większości wychodził mężczyzna. Tylko kto był najbliżej... No chyba Sehnsucht trafiała najlepiej :_oklasky:: Zgadzała się płeć, jak mnie film poruszył, niektóre rzeczy się zgadzały z opisu filmu... A więc gratuluję! :buzki:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...