Jump to content

błyskawice, otrzęsiny- przechodzenie po moście


222

Recommended Posts

Witam. Postanowiłam opisać ten sen jednak nie mogę znaleźć jakiegokolwiek znaczenia dla otrzęsin. A więc sen składał się z dwóch części.

 

Dostałam do wykonania zadanie, które polegało na tym ,że muszę pociągnąć linię kolejową do miasta w którym mieszkam. I tak instalowałam te kabelki wzdłuż torów wraz z innymi ludźmi. W jednym momencie jechałam pociągiem przez las. Było słonecznie i ciepło. Następnie wyjechaliśmy z tego lasu na otwarte pole i znowu zaczęliśmy zakładać te kable. Musieliśmy się spieszyć bo zaczęły zbierać się chmury i zanosiło się na burzę. Nareszcie doszliśmy do naszego miasta. Na niebie zaczęłam oglądać błyskawice. Były piękne. Było ich bardzo dużo. Na początku towarzyszył mi lekki lęk, że jeden z nich mnie dosięgnie. Jednak po chwili już się nie bałam. (Lubię obserwować burzę, jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że jest to żywioł). Najbardziej utkwiła mi w pamięci jedna błyskawica bez grzmotu, która była koloru czarnego. Ten obraz powtórzył się kilka razy.

 

Następnie śniło mi się, że wysiadłam na dworcu i poszłam do Politechniki Łódzkiej studiować. Na wykładach nic nie rozumiałam( nie studiuje na politechnice). Jedna z wykładowczyń miała do mnie pretensje, że poprzedniego dnia nie pojawiłam się na zajęciach, przecież zawsze byłam pilną studentką. A ja jej powiedziałam, że to mój pierwszy dzień w tej szkole i na pewno mnie z kimś pomyliła. Była zdziwiona. Zaprzyjaźniłam się ze starszą studentką, która poinformowała mnie o tym, że czekają mnie otrzęsiny. Zadanie wyglądało tak:

Stanęłam na moście i zaczęłam po nim biec. Bałam się, że się przewrócę. Z czasem zyskałam pewność siebie. Ludzie zaczęli rzucać we mnie cegłami bądź błotem, sama nie wiem. w każdym razie z zadziwiającą zwinnością omijałam te przeszkody. Dobiegłam do końca tego mostu. Bardzo się cieszyłam, poczułam się jak zwycięzca. Potem zawróciłam z powrotem, a ludzie klaskali. Następnie weszłam do jakiegoś gabinetu na uczelni i na jednym z komputerów odczytałam wiadomość, że w związku z otrzęsinami muszę wykonać jeszcze jedno zadanie, a mianowicie- spełniać życzenia jakiegoś studenta, bo ponoć to była jedna z tradycji szkoły. I tu sen się kończy.

Link to comment
Share on other sites

studiujesz? mieszkasz w rodzinnym mieście czy wyjechałaś - to się przyda, bo strasznie zamotany ten sen, ale moze mieć głębsze znaczenie odnośnie Twoich wyborów . Odp

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

222

Otrzęsiny skojarzyłam z sytuacją w której chcesz lub musisz się sprawdzić, jakby sprawdzając swoje umiejętności lub przydatność... coś na zasadzie "pierwsze koty za płoty".

A skoro to było na PŁ, myślę że czegoś mozesz się jeszcze w życiu nauczyć (to może być cokolwiek, nie tylko kursy czy szkolenia) lub zdobyć wiecej doświadczenia.

Zastanawiam się nad tą wykładowczynią - sądzę, że to jest symbol czegoś/kogoś, kto może pomóc Ci uświadomić Twoje braki, choć na pozór sama możesz tego nie dostrzegać (twierdzisz, że Cię z kims pomyliła).

Za to most może symbolizować jakiś przełom, pomimo trudnosci (cegły i kamienie) raczej Ci się to udaje.

Co do torów - może być tak, że juz masz jakiś cel do którego dążysz, od razu dporacowując niezbedne szczegóły (zakładasz linię trakcyjną)

 

Jak widać - Twoje działania są podzielone na etapy (tj zadania, które musisz wykonać) - raczej z nich widać że jesteś dość samodzielną osóbką, dążącą do wytyczonego celu

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za odpowiedzi. :)Jeśli chodzi o pytanie surprise88 to kończę studia trzyletnie w moim mieście i wybieram się dalej na magisterskie. Tutaj jednak zastanawiam się nad wyjazdem do innego miasta i podjęciem pracy, ale to są plany. W związku z tym mam trochę obaw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...