Skocz do zawartości

Co warto zobaczyć ...


Rita

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z tych filmów, które zrobiły na mnie największe wrażenie - za geniusz reżysera. Oglądałam go do tej pory ok. 10 razy i ciągle dostrzegam coś nowego (rodzina kręci już kółka na czole). Kilka nocy przed zaśnięciem spędziłam na zastanawianiu się nad tym, o co tam chodziło i czy idę w dobrym kierunku z moim tokiem myślenia. W końcu nie wytrzymałam i polazłam na net szukać odpowiedzi :oops: . To, co znalazłam - obezwładniło mnie do reszty, zwłaszcza że sensu należy doszukiwać się w tematyce tak bardzo mi bliskiej. Specjalnie piszę enigmatycznie, aby nikomu nie psuć przyjemności obejrzenia tego "dzieła". Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2006-07-02, 21:59 ]

P.S. Ja w ogóle bardzo cenię sobie Lynch'a - to taka moja pokrewna dusza :lol: . Nie muszę chyba wspominać, że "Miasteczko Twin Peaks" to również jeden z moich hitów. "Blue Velvet" troszkę ustępuje miejsca tym opisanym obrazom, przynajmniej wg mnie - ale też ma swój klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To mój prezent pożegnalny od el argento - bardzo dziękuję. Fim trudny, ale nie w sensie fabuły, chodzi o ogrom emocji, z którymi należy sobie poradzić oglądając go. I jak zwykle nie chcę pisać bardziej szczegółowo na jego temat, dopóki ktoś inny go nie obejrzy... Czekam na komentarze. Pozdrawiam.

P.S. Pożegnalny zabrzmiało bardzo dramatycznie, a miałam na myśli jedynie to, że Adze skończył się urlop i musiała wracać do domu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na totalne rozluźnienie atmosfery: " Sposób na blondynkę", z resztą wszystko co się da z Benem Stiller'em ( "Poznaj mojego tatę" , "Poznaj moich rodziców", "Nadchodzi Polly" itp.)

Przerażające: "Bękarty diabła", "Milczenie owiec"

Stare ale jare: "Och Karol", "Sami swoi", "Dirty dancing"

Romantyczne: "Jak w niebie", "Czasem słońce,czasem deszcz"

Kocham KINO!!!! pozdr. Ag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio oglądałam 1409 - afera na zamku Bertenstein. Oj Kochani - miodzio. Pastisz na pastiszu pastiszem pogania :D

 

UWAGA MOGA BYĆ SPOILERY !!!!

 

Przez połowę filmu zastanawiałam się, co mi ten film przypomina. Drogie Panie - to jest polska odpowiedź na produkcje Pythonów. Podobny humor, połaczenie filmu z filmem rysunkowym, czasem chaos (szczególnie na początku).

Mamy grupę Krzyżaków zajmujących twierdzę Bertenstein. Żyją w pokoju z mieszkańcami wsi (którzy mają większe poszanowanie :D ). Zdarzają się konflikty (ot gdy brat Kunon uwiedzie córkę młynarza), ale gdy bracia mają problemy z zapowiedzianą wizytacją Wielkiego Mistrza, nawet rebelianci mu pomagają:D

 

Film jest pastiszem i w takich kategoriach należy go rozpatrywać. Jest nawiązanie do literatury i filmu (Krzyżacy, Vabank, Władca pierścieni, Conan Barbarzyńca i kilkanaście innych) - Komtur chodzący po zamku ze skrzynią pełną złota i mówiący "Mój sskarbuś", walka miedzy córką młynarza a jednym z kumturów o możliwość zarzucenia nałączki na Kunona (- mój ci on, - nie nieprawda, mój on jest, - nie nieprawda, bo mój), wspaniała zabawa językiem polskim (synonimy, przysłowia, powiedzenia, zwyczaje). No po prostu Monthy Python po polsku :D :D

No i niezła obsada - jan Machulski jako Komtur, Jerzy Bończak jako mnich Sznajder, no i bracia:Jan Wieczorkowski (naprawde fajnie wyszedł. Jak za nim nie przepadam, tak stwierdzam - zagrał fajnie :D ), Bartek świderski, Andrzej Nejman, Bruno Szyc, Joanna Brodzik jako Jagiętka.

Kiedyś czytałam wywiad z Borysem Szycem, który pisał, że z wszystkich ról najlepiej wspomina rolę knechta Hermana. Cały film był jednym wielkim zartem i wygłupem. Najtrudniejszym zadaniem przy kręceniu było utrzymanie powagi... i to widać :D Nejman prezentuje "przedziałek" przy schylaniu, Bartkowi Świderskiemu po prostu oczy same się śmieją (on chyba nie potrafił tego powstrzymać, szczególnie gdy walczył o Nejmana z córką młynarza :D ), Wieczorkowski czasem nie potrafił przestać się śmiać.

W sumie twórcy zebrali chyba najwięszych "jajcarzy" polskiego kina, a już na pewno ludzi, którzy potrafią się śmiać sami z siebie (Jan Machulski i ucho od śledzia :D )

 

Film jest naprawde warty obejrzenia, a ja wciągnęłam go na listę ulubionych antychandrowców :D

Garstka informacji:

http://www.album-grunwald...a1409/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obsada wspaniała. Sami moi ulubieńcy (no może poza Scarlett :D) i z całą pewnością jest na mojej liście :D

 

Ale chyba mimo wszystko za wcześnie na używanie pojęcia "film wszechczasów" ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christian Bale rzeczywiscie nie wiem czy umie zle zagrac, juz pomijajac fantastyczna obsade, wcale nie uderzajaca w gwiazdorstwo aktorow tylko raczej w dopasowanie rol. Skupilbym sie raczej na rezyserii swietnym wykonczeniu filmu i scenariuszu, ktory powala. Brawo Jonathan Nolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo lubię też Hugh, a szalenie wręcz kocham oglądać Michaela Cane'a (za każdą z ról z osobna :D)

Jak patrzyłam na filmografie Nolana, cóz raczej mnie nie przekonuje. Ale zawsze wychodze z załoożenia, że może byc ten pierwszy raz :D

Mnie zaciekawił scenariusz, a raczej opis tresci. Przyznaje, mam olbrzymią słabość do XIX w. a i akcja trzyma się kupy.

Jak wspominałam jestem bardzo pozytywnie nastawiona i film jest na liście "do obejrzenia" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

boadicea, spróbuj go pogłaskać ;) jak trzeba to trzepnij w monitor :wink: no nie wiem jak może blaszak nie słuchać Cię - mój to nawet jak ja jestem chora to on też ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio go tak potraktowałam, zbuntował się i przez miesiac sie do mnie nie odzywł, nie reagował na prośby. groźby, złorzeczenia ...

wolę nie ryzykować. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach tam...kobiety nie umieja sie obchodzic ze sprzetem :razz: Ja tam z moim Radkiem sie dogadujemy perfekt :grin:

 

[ Dodano: 2007-03-14, 19:24 ]

...jak zasluzy to dostanie i nie protestuje :mrgreen: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeńska wyobraźnia nie zna granic...Nawet moj Radek jest bezpłuciowy...i taki pozostanie :cool:

 

[ Dodano: 2007-03-14, 22:03 ]

...wiec narazie nie musze sie martwic, ze ktoregos dnia bez piwa, badz róży mi nie bedzie chcial dzialac... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikopol, znaczy...że mężczyzna bez piwa, a kobieta bez róży...nie działa, czy kobieta bez piwa i róży nie działa, czy jeszcze inaczej??? :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikopol, znaczy...że mężczyzna bez piwa, a kobieta bez róży...nie działa, czy kobieta bez piwa i róży nie działa, czy jeszcze inaczej???

Jak juz, to to pierwsze :smile: , poza tym sugerowalem, raczej dosc symbolicznie, ze bez takowych 'dopalaczy' komputerowi - kobiecie(mezczyznie) pewnie nagminnie czesto zdarzaloby sie przeprowadzac roznorakie strajki...w konsekwencji...moze jakis nowy USB pod róże, albo kieszen na zimne piwo :cool: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

hmm no to teraz ja już nie wiem czy mój komputer jest bezpłciowy czy też nie :roll: powiem że aż tak bardzo na niego nie narzekam, ale przydało by mu się więcej RAMów i nagrywarka DVD :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę wam polecić mało znany film ale dostępny w większych wypożyczalniach.

 

"13 piętro" nie będę zdradzać o czym jest ale bardzo głęboko zagląda w naszą rzeczywistość realną i tą, która wydaje się być czystą fikcją. Super fabuła i dobrze zrobiony, w przeciwieństwie do "Niebiańskiej Przepowiedni" , która zachowuje przekaz książki ale zrobiona jest średnio.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja Tam bardzo lubie film " Pomiędzy Piekłem a Niebem" albo całkiem z innej beczki " Ostatni Samuraj" wg mnie bardzo dobre dwa filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przekaz ostatniego samuraja jest poprostu świetny. A co do " Pomiędzy piekłem a niebem" naprawde bardzo serdecznie polecam film wg mnie godny uwagi, ale juz na przykład przez moich rodziców uwazany jest jako "durny". Kwestia odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hmmm, z ezo-filmami, to nie wiem chyba...

Ale wiem co moge plecic :)

Na pewno wszystko Jima Jarmusha co tylko znajdziecie - nie ma zlych filmow, on jest po prostu genialny.

A poza mistrzem Jimem, to jest w sumie calkiem kilka fajnych rzeczy. "Miedzystanowa 60" to calkiem ciekawe patrzydelko :)

Jest taki serial, kiedys puszczali w telewizji "Po tamtej stronie" ("The outer limits"), nie wiem jak nowe serie, ale te stare to na prawde cos bez czego tydzien byl "do bani". Troche moralizujace, nawet kiedys stwierdzilam, ze to dobra dobranocka :wink:

Chyba wszystkie ekranizacje Grishama...

"Hero"

Kurcze ja to o filmach moge i do grudnia :wink:

A jakby ktos jeszcze nie widzial, troche aktualniej: "Babel", "Stardust" (cudna komedia), "Shaun of the dead" i "Hot Fuzz" (angielskie - ale dobre), "The golden compass" jest niezly, ale glupio sie konczy, wpol akcji zostawiajac miesce na sequela (to powinni od razu napisac - Part 1)... to na razie tyle :mrgreen:

pomysle nad takimi bardziej ezo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:mrgreen: owszem z Almodovarem i Pacino zgadzam sie jak najbardziej :) Ostatnio ogladane - "No country for old men" - jak to Cohenowie :) w swoim stylu - bardzo lubie. "I am legend" - sztampa+Will Smith+fajny piesek(niestety piesek ginie); "Atonement" - niezly, ale trzeba lubiec taki filmy :) ; "Sweeney Todd "- ladny, mroczny z przymruzeniem oka, muzykalny (jak to Burton), no i smutny; "No reservatnions" - no revelations, lekkie (jak ksiazka podrozna); "One missed call" - nie warto, a juz na pewno nie do kina - mocno przekombinowane od pewnego momentu.

 

Z dawniejszych polecam "Open seazon" - nie tylko dla dzieci, zabawne. "Boondock Saints", "La rien Margot", "Welcome to Colinwood" - cudownie smieszne... heh, reszta nastepnym razem :)

Pozdrawiam najserdeczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałam"Wszystko jest iluminacją".nie sądziłam że mi się spodoba,ale nie żałuję że go obejrzałam.pokazali w nim Ukrainę taką,jak wygląda w rzeczywistości,takie same auta na drogach,tacy sami ludzie i ich poglądy.żadko kiedy oglądałam filmy tak zgodne z prawdą.

polecam

Edytowane przez Calipso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja polecam bardzo film- biografię "Joe Strummer- The future is unwritten"

 

(w polce pod tytułem= Joe Strummer- niepisana przyszłość)

 

Jeśli ktoś lubi posłuchać punka dawnych czasów, The Clash itd.

Ale szczególnie polecam ten film dla poznania filozofii życia tegoż człowieka.

 

P.S. Film tylko w małych studyjnych kinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...