Skocz do zawartości

Czakra gardła - zablokowana, zamknięta, czy co?...


cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ją w takim razie odblokować? Próbowałam oczyścić sobie dzisiaj czakry i poczułam naprawdę mocny ucisk w gardle. Nie mam bladego pojecie, co z nią zrobić, metody wizualizacyjne nic nie dają, ucisk, a nawet ból wręcz się wzmaga... Myślałam nawet, że to od czegoś innego, ale teraz już nic mnie nie boli. Jestem przekonana, że coś z nią jest nie tak, bo mam kłopoty z intonacją podczas rozmowy, wysławianiem się, jestem totalnie nieasertywna. Tak sobie myślę, że chyba najbardziej pomogłoby mi wykrzyczenie się, tyle że nie mam gdzie :/

Uprzedzając - tak, wiem, że nie powinnam była w ogóle zaczynać się z tym bawić, bo jestem niedoświadczona. Mam nadzieję, że krzywdy sobie nie zrobiłam. No ale w takim razie, czy mogę COKOLWIEK z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne metody odblokowywania czakry. Ja stosuje takie ćwiczenie z takiej jednej strony internetowej.

krok 1

 

Znajdź ciche i ustronne miejsce w którym nikt nie będzie ci przeszkadzać przez przynajmniej 10 do 15 minut. Upewnij się, że do wybranego miejsca nie docierają żadne odgłosy i dźwięki z zewnątrz.

krok 2

 

Bardzo może ci pomóc atmosfera panująca w pomieszczeniu. Aby taką stworzyć, zapal kadzidełka, świeczki, możesz włączyć jakąś muzykę

duchową. Przyjemny zapach dają suszone zioła zmieszane z zapachem świeżych kwiatów.

krok 3

 

Usiądź w wygodnej pozycji. Wiele osób preferuje siedzenie na podłodze

po turecku lub w pozycji lotosu.

krok 4

 

Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i wycisz umysł. Postaraj się wyrzucić z głowy wszystkie myśli. Oddychaj regularnie, swobodnie i spokojnie.

krok 5

 

Wyobraź sobie, że czarka (tą która jest zablokowana) się powoli otwiera, tak jak pąk kwiatu. Wyobraź kolor z jakim dana czakra jest powiązana. Możesz pracować nad wszystkimi czakrami po kolei zaczynając od czerwonej czakry podstawy kierując się ku górze. Powtarzaj to ćwiczenie codziennie.

krok 6

 

Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie rozkwitających pąków kwiatów wówczas możesz wyobrazić sobie punkty światła. Możliwe że będziesz musieć poeksperymentować i sprawdzić jaki sposób wizualizacji ci najbardziej odpowiada. Wyobrażaj sobie każdą czakrę jako kule kolorowych świateł, odpowiednich do odpowiednich czakr.

krok 7

 

Staraj się wolno wykonywać ćwiczenia i jak najdłużej wizualizować otwarcie czakr. Nie staraj się jak najszybciej je otworzyć. Prawdopodobnie bardzo długo były w uśpieniu zatem należy dać im czas. Czakra się otworzy jak jej czas nadejdzie.

Edytowane przez Joanna2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśku, dziękuję bardzo za odpowiedź, ale niestety takie coś jak napisałaś już próbowałam robić, i ucisk wciąż był, więc przestałam. Nie wiem, mam próbować dalej? Boję się, że coś mi się tam "przyczepiło", kiedy próbuję zająć się innymi czakrami, czuję jakby taki... zator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,pozwolilem sobie ''wywahadelkowac'' Cie ;) dosyc dokladnie, i mimo ze bawie sie w to dosyc krotko to chyba ze swietnymi rezultatami.Jesli chcesz moge podac Ci co wyszlo na maila lub gg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nereido, zdarza mi się mieć ściśnięte gardło, np. podczas emocji (ale to chyba normalne?), co do oddychania... czasami wydaje mi się, że nie potrafię nabrać pełnego oddechu, poza tym nie mam z tym żadnych większych problemów.

lama57 - możesz mi to przesłać wiadomością przez forum? Jak ja próbowałam wysłać do ciebie to forum zameldowało mi brak uprawnień, nie wiem czemu. Wolałabym nie podawać maila tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , choc tylko czesc bo intuicja mi podpowiada ze reszta powinna byc dostarczona do rak wlasnych ;) masz wysoko rozwiniete zdolnosci radiestecyjne, lap sie jak najszybciej za wahadelko a szybko zrozumiesz o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja próbowałam wysłać do ciebie to forum zameldowało mi brak uprawnień, nie wiem czemu.

 

Wyjaśniam- nie możesz wysyłać wiadomości dopóki nie masz 10 postów i >.

I stała się jasność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...