Jump to content

Julita


juliittta
 Share

Recommended Posts

a co oznacza to imię , ciekawa jestem interpretacji ... za która z góry dziękuje ! dodam że jestem z pod znaku raka i wszystkie cechy przypisywane temu znakowi są moje!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

lulius- liczba mnoga, Juliusze ród rzymski pochodzenia patrycjuszowskiego.

 

 

Jej zainteresowania życiowe są bardzo praktyczne, a charakter ma bardzo kontrastowy. Jest to kobieta podlegająca licznym wpływom, a jednocześnie zdecydowana, stanowcza, a również samowolna. Jej główną cechą jest upór, mocno wierzy w siebie i zawzięcie broni swego zdania. Lubi dyskusje, chętnie bierze udział w sporach innych ludzi i łagodzi zawziętość przeciwników. Na ogół okazuje dużo czułości i życzliwości, a w jej życiu uczucia odgrywają wielką rolę. Wytrwała, pracowita, cierpliwa, sprawiedliwa, a spełnianie dobrych uczynków sprawia jej ogromną przyjemność.

 

Pochodzenie:łacińskiego

 

Zdrobnienia:Julitka

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

JULITA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: od imienia Julus

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Wenus

Imieniny: 30 Lipiec

 

Oprócz imienia Julia istnieje mnóstwo podobnych: Juliusz, Julian, Juliana i Julita. Wszystkie one sięgają korzeniami do starożytnego Rzymu, gdzie żył przez wieki znakomity ród Juliuszów. Jeden z nich, Gajusz Juliusz Cezar, założył Cesarstwo Rzymskie. Juliuszowie wyprowadzali swój ród od Julusa, jednego z założycieli Rzymu (to imię jest być może echem nazwy miasta Ilionu, czyli Troi). Ów heros miał być synem... Wenus, bogini miłości. Imię Julia rozsławił na cały świat William Szekspir, pisząc swój dramat "Romeo i Julia" o kochankach z Werony. Szekspir z pewnością wybrał dla swojej bohaterki imię Julia właśnie z powodu owego pokrewieństwa z Wenerą. pewnych siebie, takich, w których sercach częściej gości radość niż troska. Trójka sprawia - szczególnie w przypadku kobiet - że dają się lubić, łatwo podbijają serca, a swoim optymizmem przyciągają szczęście i sukces. Tak więc, chociaż w dramacie Szekspira Julia, ukochana Romea, umiera młodo w wyniku tragicznego splotu okoliczności, to w prawdziwym świecie Julie mogą czuć się bezpieczne pod osłoną ochronnej mocy swojego imienia. Julie zwykle mają wesołe i żywe usposobienie, chętnie się śmieją i wiele rzeczy sprawia im radość. Są urodzonymi optymistkami i wolą zwracać uwagę raczej na te przyjemne niż te ponure strony rzeczywistości. Opieka Wenus sprawia, że poruszają się z wdziękiem i mają talent do tańca. Bez miłości nie wyobrażają sobie życia. W życiu praktycznym dobrze znają się na kuchni, strojach i dekorowaniu wnętrz. Mają dobry gust i potrafią innych uczyć różnych sztuk pięknych. Wrażliwość na piękno łączy się u nich z energią w działaniu. Łagodnie i melodyjnie brzmiące imię Julia jest jakby specjalnie stworzone dla znaku Byka, nad którym czuwa Wenus, oraz dla drugiego znaku tej planety, czyli Wagi. Znakomicie podkreśla również wszystkie zalety słonecznego znaku Lwa. Kolejne znaki, którym można polecić to imię, to Strzelec, Wodnik, Ryby i Rak. W zestawieniu z żywiołową naturą Barana brzmi ono nieco sztucznie; nie jest także najbardziej stosowne dla Bliźniąt, Panny i Koziorożca. Julie ze znaku Skorpiona mogą być zanadto zapatrzone w siebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...