Jump to content

Znaczenie pieprzyków!!!


riszir
 Share

Recommended Posts

Wiem że pieprzyki na ciele coś oznaczają jednak nie mam pojęcia do jakiej osoby się mam z tym udać, może ktoś będzie wiedział co oznacza pół serce ułożone z pieprzyków w ogóle na ciele człowieka ja mam takie centralnie na sercu ...

Link to comment
Share on other sites

???

O jakie pieprzyki chodzi? O takie duże wystające, czy o takie zwykłe, małe kropeczki też?

Zauważyłam jakiś czas temu, że mam ich dość sporo (tych małych)...

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzajcie już, takie małe pieprzyki nic o sobie nie świadczą...jak nie będą drażnione to nic złego się nie stanie, chociaż uważam, że takie wykwity pojawiają się

samoistnie i od razu wzbudzają u nas podejrzenie, bo z każdym dniem są coraz większe i tu należałoby się martwić.

 

Spotkałam się kiedyś z 'mapą' znaczeń na skórze pieprzyków, ale nie sądzę by to przepowiadało nasze życie, już bardziej wierzę w chiromancję...

Link to comment
Share on other sites

Ja szczerze mówiąc nie przywiązywałam wagi do tych małych pieprzyków. Niektórzy mają takie wielkie i wtedy się mówiło, że to niebezpieczne.

A z mapą znaczeń pieprzyków to się nigdy nie spotkałam. Nie wiedziałam, że takie coś w ogóle istnieje...Cóż, człowiek uczy się całe życie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ze to powiem ale czy odczytywanie znaczeń pieprzyków w różnych miejscach nie zakrawa na odrobinę dziwaczne? Rozumiem chiromancja ale pieprzyki to już troszkę za daleko jak dla mnie...

 

Mam ten sam problem mam kilka zakwalifikowanych do wycięcia ale nie mam zaufania do lekarzy dlatego zwlekam... Ale co sie odwlecze to nie uciecze. Kurcze w sumie to dobrze, że mi przypomniałyście. (muszę się zgłosić do doktorka :neutral: )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Skoro istnieje chiromancja to dlaczego pieprzyki nie miałyby czegoś oznaczać ? Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem. Sam posiadam na ciele bardzo dużo pieprzyków. Nie zastanawiałem się nad ich znaczeniem. Jednak to bardzo prawdopodobne, że można z nich czytać tak samo jak z ręki. To, że dla niektórych wydaje się to być dziwne i niedorzeczne to nie znaczy, że nie jest faktem. Wg mnie wszystko co istnieje na świecie przekazuje dla nas niezwykle istotne informacje, ale nie potrafimy ich interpretować.

Link to comment
Share on other sites

Ale poza przypuszczeniami - fachowcy nie wysuneli tego typu założeń.

 

Ja sądzę, że każdy z nas powinien szukać odpowiedzi. Mówię to tylko dlatego, iż nie zawsze "fachowcy" mają rację i warto o wszystkim mieć własne zdanie. Oczywiście to nie są żadne zarzuty pod twoim adresem :)

 

Moim zdaniem nie ma zarówno na naszej planecie jak i w całym wszechświecie rzeczy, która nie miałaby znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja również nie chcę Cię obrazić, czy urazić, chociaż może tak to wygląda...

 

Spokojnie, ja sie nie obrażam. :wink:

 

Przyznam się szczerze - takie szukanie czegoś niezwykłego w rzeczach normalnych, jest dla mnie, delikatnie mówiąc, egzaltacją.

 

Ale jaką masz pewność, że to co wiesz na temat rzeczy dla Ciebie normalnych, jest wiedzą pełną?

Link to comment
Share on other sites

a ja wam powiem ze o tych pieprzykach to głupota jakaś jest !! doszukiwania sie cudów i przepowiedni tam gdzie ich nie ma !! zadziwiło mnie to i wypowiadam sie , i uważam ze na tym temat powinien sie zakończyć!!! bo o znamionach rodzinnych na skórze mogłabym dyskutować ale nie o PIEPRZYKACH!!

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie mówi o cudach ani o przepowiedniach. Być może któregoś dnia odkryjemy, że pieprzyki mają takie samo znaczenie jak układ gwiazd i planet w chwili naszego urodzenia. Astrologia jest uznana za oficjalną naukę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie znam sie na pieprzykach choc na ciele mam ich sporo na twarzy tez ale to odziedziczyłam po tatusiu :wink: mi osobiscie nie przeszkadzaja moze dlatego ze juz sie przyzwyczaiłam .. a wszyscy mowia ze tylko mi uroku dodaja heh takze chyba nic w nich złego :grin:

A jesli ktos ma jakies ALE do pieprzykow to niech sie wybierze do lekarza :wink:

i po problemie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A ja natrafiłam właśnie na informację, co zdradza umiejscowienie znamion na ciele, do których można chyba zaliczyć te wyraźniejsze zmiany barwnikowe, zwane potocznie pieprzykami:

Od dawna uważano, że wszelkie znaki na skórze wskazują na cechy danego człowieka. Znamiona często przekazywane są genetycznie z pokolenia na pokolenie, podobnie jak skłonności rodziców dziedziczone są przez dzieci.

 

Znaczenie ma nie tylko miejsce, w którym znamię się znajduje, lecz także jego kształt. Znamiona okrągłe uważa się za znaki dobre, natomiast tym o spiczastych kształtach przypisuje się znaczenie negatywne. Im większe i ciemniejsze jest znamię, tym silniejsze jest jego oddziaływanie. Przyjrzyjmy się zatem, co znaczą znamiona na poszczególnych częściach ciała:

 

Znamię na kostce - u mężczyzny jest oznaką tchórzliwości, a u kobiety świadczy o inteligencji, dzięki której osiągnie ona w życiu znaczącą pozycję oraz duże pieniądze.

 

Na ramionach - na prawym ramieniu: oznaka mądrości; na lewym: oznacza gadulstwo, skłonność do kłótni; na obu ramionach: to ktoś, kto z wszelkich potyczek wychodzi zwycięsko, jest bardzo uważny i poświęca swoją uwagę innym. Znamiona na obu ramionach są pomyślnym znakiem.

 

Na plecach - jeśli znamię znajduje się pod łopatką, daną osobę spotkają rozczarowania i potknięcia, szczególnie gdy znamiona są pod obiema łopatkami.

 

Na pośladkach - osoba z takim znamieniem jest leniwa i powolna. Nic też nie robi, aby sobie pomóc i odmienić swój los.

 

Na brodzie - oznacza zamiłowanie do podróży i skłonność do romantycznych uniesień.

 

Na uszach - znamię na prawym ruchu: dużo pieniędzy - na lewym: ich brak. Natomiast jeśli znamię znajduje się w dolnej części ucha, oznacza to, że jego właściciel powinien wystrzegać się morza, które może być dla niego niebezpieczne.

 

Na łokciu - osoby mające takie znamię dużo podróżują; pieniądze ich się nie trzymają, a tego, kogo poślubią, uczynią nieszczęśliwym.

 

Na oczach - jeśli znamię znajduje się w pobliżu powieki, jego właścicielowi zawsze wystarczy pieniędzy, aby wygodnie urządzić się w życiu.

 

Na brwiach - na lewej brwi: oznacza osoby dzielne, zdecydowane i uprzejme, które odnoszą sukcesy zarówno w miłości, jak interesach. Na prawej brwi: zdradza brak opanowania i pecha w miłości.

 

Na palcach rąk - znamię na którymś z palców oznacza nieuczciwość. Jego właściciel nigdy nie osiągnie dobrobytu.

 

Na stopach - osoby z takim znamieniem chętnie się uczą i mają zainteresowania naukowe - nie lubią natomiast podróżować.

 

Na czole - znamię na środku czoła symbolizuje szczęście.

 

Na dłoni - jeśli znamię znajduje się na dłoni (a nie na palcach), jest to oznaka bogactwa, pociechy z dzieci.

 

Na klatce piersiowej w okolicach serca - takie znamię świadczy o impulsywności i gwałtowności. Osoba nim obdarzona nigdy nie ma za dużo pieniędzy.

 

Na pięcie - człowiek pracowity, ale o umyśle przeciętnym. Zdradzi tego, kogo będzie uważał za osobę nieuczciwą.

 

Na biodrach - osoba niezwykle uczynna i bardzo lojalna wobec swoich przyjaciół i ludzi, których darzy uczuciem.

 

Na nodze - człowiek bardzo rozrzutny, mający wiele problemów do pokonania.

 

Na ustach - wielki mówca, znakomity kochanek, pilny "pracuś".

 

Na kolanie - na lewym: człowiek impulsywny i kłótliwy, szastający pieniędzmi; na prawym: osoba szczęśliwa dzięki przyjaciołom i dzieciom.

 

Na szyi - znak szczęścia, jeśli znamię znajduje się z przodu. Po lewej stronie pod uchem: znak zwiastujący nieszczęście.

 

Na nosie - właściciela tego znamienia czekają dalekie podróże. Powinien wystrzegać się alkoholu i pośpiesznego podejmowania decyzji.

 

Na barkach - po lewej stronie: osoba leniwa i kłótliwa. Po prawej - mądra i pracowita, potrafiąca dotrzymywać tajemnicy. W połowie życia czeka ją podróż za granicę, która przyniesie jej wielkie profity.

 

Na brzuchu - człowiek niepohamowany i nieokiełznany, potrafiący jednak dzięki ciężkiej pracy, osiągnąć wysoki standard życiowy.

 

Na udach - na prawym: odwaga połączona z dobrotliwym usposobieniem; na lewym: wskazuje na dobrego przedsiębiorcę i handlowca, który jest jednak niezbyt lubiany. Przyjaciele często go oszukują.

 

Na nadgarstku - znamię na nadgarstku i grzbiecie dłoni wskazuje, że mamy do czynienia z osobą ciężko pracującą, która w przyszłości ma szansę na zdobycie dużego majątku oraz na szczęśliwe małżeństwo. W jej życiu wydarzy się jednak coś nieprzyjemnego, a skutki tego będą odczuwalne przez kilka lat. Lecz kryzys minie i znowu wszystko będzie się układało pomyślnie.

Link to comment
Share on other sites

Kiedys pracując w Irlandii pewien Chińczyk powiedział mi, że w jego kraju pieprzyki maja znaczenie zwłaszcza te na twarzy, że przynoszą szczęscie. Ja mam nad ustami :))

Link to comment
Share on other sites

odnośnie tej interpretacji...

Na pośladkach - osoba z takim znamieniem jest leniwa i powolna. Nic też nie robi, aby sobie pomóc i odmienić swój los.

No to się niestety zgadza :P

 

Na szyi - znak szczęścia, jeśli znamię znajduje się z przodu. Po lewej stronie pod uchem: znak zwiastujący nieszczęście.

A to zabawne bo mam i tu i tu :D (chociaż tak poważnie, to są chyba niżej niż na szyi i raczej powinienem z nimi iść do dermatologa a nie na odczytywanie cech ;) bo szyja to takie miejsce gdzie są dodatkowo drażnione przez ubranie).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...