Skocz do zawartości

ojej stolicą Egiptu jest Kraków?;)nie wiedziałem


kszys

Rekomendowane odpowiedzi

Niegodni królów? Internauci o pochówku na Wawelu - Opinie - Wiadomo?ci - WP.PL

 

czy Piłsudzki był królem?

a czy niektórzy z tych królów którzy sa pochowani na Wawelu czy oni zasługiwali na to miejsce?

a czym rózni się rola króla od roli prezydenta

czy Wawel nie jest miejscem pamięci narodowej a nie doliną królów przecież to nie jest Egipt

czy na pogrzeb Kawsniewskiego wyjda takie tłumy na ulice

czy Kaczyński nie zasłużył się dla Polski?

czy to takie wazne gdzie zostanie pochowany

czy warto sie oto sprzeczac?

a czemu nie kłócimy sie o to że tego drugiego prezydenta pochowaja na budowie...samego wiecie jak wyglada światynia opatrznosci?to jeszcze plac budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja tam nie popoeram Krakowa, ale bynajmniej dlatego, że Prezydent Kaczyński jest "niegodny" tego miejsca. Bo przepraszam bardzo, kim my jesteśmy, by oceniać godność innych ludzi. Kraków będzie przed wszystkim problemowym miejscem dla rodziny Prezydenta i jego Żony. Ale przecież rodzina też musiała się zgodzić na Wawel. Więc o co chodzi? To rodzina decyduje, więc nie rozumiem dyskusji. No i problem będzie potem, by odwiedzić miejsce to miejsce spoczynku, bo wstęp na Wawel jest przecież płatny. Wnioski mi sie same nasuwają, ale bez względu na wszystko musimy uszanować tą decyzję i czas żałoby. "Niegodny"?! A kto jest godzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie petra... my sobie za bardzo przywlaszczylismy mozliwosc rzadzenia ludzkim losem czy zmarlymi. ciagle oceniamy, krytykujemy... jakbysmy czuli sie niczym BOGOWIE doslownie... troche skromnosci moi drodzy ! Prochem bedziemy i w proch sie obrócimy, to niei nasze jest ostatnie zdanie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka
Poza tym skoro mają tam pochować Kaczyńskiego niech pochowają też Kaczorowskiego i np. Wałęsę.

 

że o gen. Jaruzelskim nie wspomnę.

 

/jak wszyscy to wszyscy-babcia też./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój! To dziecinada jakaś. Poza tym, to będzie upamiętnienie wszystkich ofiar, tych z 1940 i tych sprzed tygodnia. Z takimi mało eleganckimi dyskusjami należałoby się wstrzymać, przynajmniej w okresie żałoby. Nie wiem, czy ktoś z nas chciałby, żeby nad jego trumną toczyć takie pozbawione godności spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anatemka
Nie wiem, czy ktoś z nas chciałby, żeby nad jego trumną toczyć takie pozbawione godności spory.

 

szczerze? byłoby mi wszystko jedno. I L.K. podejrzewam też wisi gdzie go pochowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8

Ciekawi mnie czy ich córka Marta Kaczyńska miała jakiś wplyw na miejsce pochówku. Trudno mi sobie wyobrazić ją jadącą przez pół Polski i płacącą za bilet aby iść na grób swoich rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tą "akcje" miejsce pochówku prezydenta i jego żony , sprawia że mi wstyd po części za moje miasto, to jest zaledwie 1,5 doby a oni płaczą o paraliż drogowy ,zastój w handlu choć inni zacierają ręce ,i sama nie wiem co jest powodem ich sprzeciwu i ta ocena "godzeń, nie godzeń" a może bardziej "0j tyle problemów , a mi tam z tym faktem nie wygodnie i tyle stracę" hmmm, w okół Wawelu zgromadzą się tłumy ludu , pozamykane ulice nigdzie się człowiek nie ruszy.Sama mam tak blisko do Wawelu że i pewnie również to odczuję :)

Chciała bym tylko wiedzieć,czy Ci co tak się w Krakowie sprzeciwiają ,protestują są prawdziwymi Krakusami - ech , mi to i tak wszystko jedno gdzie ,co i jak. I tak w sumie Wawel jest całej Polski , ale jakoś mnie to wrrrr ze Polacy czasem lubią sami sobie dodawać problemów, jak by obecnych mieli za mało , zawsze komuś coś nie pasi , zawsze jest ktoś kto lubi działać na przekór - mentalność polaków bywa dziwna .

Skoro taka decyzja zapadła nie lepiej ją uszanować i nie wtryniać nosa ,przecież nikomu nic nie ubędzie .

Edytowane przez _Domi_
usuniecie zbędnego wyrazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8
nigdzie się człowiek nie ruszy.Sama mam tak blisko do Wjakoś mnie to wrrrr ze Polacy czasem lubią sami sobie dodawać problemów, jak by obecnych mieli za mało , zawsze komuś coś nie pasi , zawsze jest ktoś kto lubi działać na przekór - mentalność polaków bywa dziwna .

.

 

Och... czy ja wiem... ostatnio czytałem wywiad z Oceaną niemiecką piosenkarką biorącą udział w Tancu z Gwiazdami i powiedziała, że w przeciwieństwie do Niemców my jesteśmy bardzo wesołym narodem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och... czy ja wiem... ostatnio czytałem wywiad z Oceaną niemiecką piosenkarką biorącą udział w Tancu z Gwiazdami i powiedziała, że w przeciwieństwie do Niemców my jesteśmy bardzo wesołym narodem,

 

Jak ja byłam na jednym z planów filmowych polskiego serialu to tez było bardzo wesoło , bo zależności jest wiele . Ale czy tu o wesołość chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? byłoby mi wszystko jedno. I L.K. podejrzewam też wisi gdzie go pochowają.

 

Raczej by opadły im rece gdyby zobaczyli, ze kłocimy się o miejsce ich pochówku, dziwne, najpiwr wielce po nich płaczem a potem kłocimy sie o takie kwestie. masakra jakaś. zawisc i obluda Polaków powoduje,ze wstydze sie za nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotnie byly ibeda a pimo to i tak zrobia po swojemu.Osobiscie tez nie popieram miejsca jaki wybrali dla Pary Prezydenckiej-byl prezydentem Warszawy,jako prezydent tam zyl i tam powinien spoczac.To wielka tragedia narodowa faktycznie ale za duzo szumu sie robi wokol tego-zapewne wybor Krakowa padl tylko zeby rozglosnic to jeszcze bardziej bo prezydent itd.i glowe daje ze Marta Kaczynka nie miala nic do powiedzenia.Rodzina bylego prezydenta na uchodzctwie Kaczorowskiego nie wyrazila zgody aby tam spoczal i zapewne pamiec o nim przeminie ....ale w Krakowie tak jak ktos wyzej napisal dluuuuugie lata jak nie potem wieki beda placic za ogladanie tej krypty...ale to juz nie wazne-jak wszystkie nasze spory.Tyle sie mowi o jednosci Polakow i zyczliwosci ale dobrze wszyscy wiemy ze to nigdy sie nie utrzyma wiecej niz na dlugosc zaloby narodowej i tyle!!!taka nasza mentalnosc i juz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym rózni się rola króla od roli prezydenta
prezydent pełni role raczej reprezentatywną aczkolwiek tez ma b.dużo władzy

/ pomijając wszystko , zginął , niech leży w spokoju.A gdzie to bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...