Skocz do zawartości

Ezo-filmy


Boadicea

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, tez chcialam je dodac chociarz Stygmaty z ezoteryka nie maja prawie nic wspolnego, tylko z religia :D Stygmaty uwielbiam, a Constantine, choc tez stoi tylko na gruncie chrzescijanskim, to nie brakuje mu duzej dozy humoru. Peter Stormare w roli Lucyfera jest rozbrajajacy :D

 

No to ja dodaje Egzorcyzmy Emily Rose - http://egzorcyzmy.emily.rose.filmweb.pl/

Szkole Czarownic (strasznie mi sie podoba :) ) - http://www.filmweb.pl/Szko%c5%82a+czarownic+1996+o+filmie,Film,id=9977

oraz Practical Magic - http://www.filmweb.pl/Totalna+magia+1998+o+filmie,Film,id=188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter i jemu pokrewni moga przedstwawiac w filmie jedynie bajkowe czary-mary. Milo sie to oglada i jest ciekawe ale na prozno szukac symboliki lub glebszych przekazow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najnowszych filmow polecam "Sekret"; film natchniony klasycznymi wrecz dzielami z nurtu - "Nauka stawania sie bogatym" W.Wattles i "Master key system" Ch.Haanel z poczatku XXw; (dostepne za free w sieci; ta druga pozycja jak na razie tylko w wersji angielskiej) oraz prac malzenstwa Hicks; dla zainteresowanych -> "Abraham Hicks"; niestety tylko po angielsku - a szkoda bo bardzo wartosciowe materialy, dajace do myslenia;

 

- "What the 'bleep' do we know"; przerozne wersje; od 1,5 godzinnej poprzez ropszerzona chyba 2h po 5 godzinny film; polskie napisy jak na razie do wersji najkrotszej; dla znajacych angielski polecam 5 godzinna wersje; ma zalaczone angielskie napisy; film dokument - fabula ukazujacy najnowsze odkrycia z dziedziny fizyki, psychologii itp... jednym slowem nauka zaczyna potwierdzac to o czym mowi 'religia'

 

 

-"Field of dream" (Pole marzen) - z Kevinem Costnerem; spokojny, wzruszajacy film;

 

 

-"Waking Life" - dosyc glosny w srodowisku oneironautow; jednakze traktuje o czyms wiecej niz tylko swiadomym snieniu;

 

-"White noise" (Glosy) - nagrywanie glosow zmarlych; wiecej -> "EVP" w google;

 

 

wszystko to oczywiscie do sciagniecia z p2p :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Adwokat Diabła bardzo fajny film co prawda nie pooglądałem go do konca ( późno był i przysnołem :) )ale bardzo podobał mi się ten film. W sumie mozna go polecac:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Adwokata na prezentację dlatego do mi się skojarzyło :) Supernaturals nie widziałem... warto? Bo po 16 maja będę miał dużo wolnego czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię. To jest wprawdzie serial, ale są i demony i duchy i opętani... :D

Fajnie zagrany, dobry scenariusz

 

A ja dorzucam dzisiaj moje ukochane Mgły Avalonu ( chociaz ksiazka lepsza :D) i Excalibura. Dorzyciałabym jeszcze króla Artura, ale on jest odarty z tej mistyczności (i chyba na tym polega jego wspaniałość - tak naprawdę :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem książkę... Do dzisiaj wspominam ją jako największe coś przez co przebrnąłem :) a książka jest genialna, nawet nie poczułem jak ją przeczytałem.

 

A "6-ty zmysł"?? Też świetny film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Inni " bardzo dobry film - lubie zaskakujące zakończenia. Horrory to nie jest moja ulubiona kategoria, zbyt mocno działają na moja wyobraźnię ale Inni - rewelacja :smile: . A "Stracone dusze" ktos oglądał?? to dopiero horror satanistyczny ( diabły demony...) jak ktoś lubi tego typu filmy to polecam. A własnie polecacie Stygmaty również mhm zgodzę sie ten film robi wrażenie ( oglądałam go ze trzy razy ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucam jeden z moich ukochanych filmów - Przypadkowa dziewczyna. Wiem, niby nie ezoteryczne, ale pozornie.

Tylke piszemy o przeznaczeniu, o tym co jest ludziom pisane i czy jest coś pisane - a tam to jak na widelcu. I konkluzja końcowa o nieuchronności przeznaczenia, niezależnie co sie stanie - wszystkie drogi prowadzą do Rzymu (w tym przypadku, niezależnie co się stanie i tak w efekcie dojdziemy do tego, co nam pisane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkową dziewczyne oglądałem ale nie odbierałem tego filmu tak jak ty. A czy do tego typu filmów co w temacie mozemy zaliczyc "pomiędzy piekłem a niebem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ty to odbierasz tak ze cos jest zapisane z góry i nie wazne co zrobimy wyjdzie na jedno, tak tez odebrałas ten film. Fakt mozna było go tak odebrac widząc koncówke:).

Ja nie wierze w przeznaczenie wiec i tu się to odbiło, dla mnie to zwykły film romantyczny nic wielkiego. Ale nie przecze ze podobał mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie wiem czy to tzw. ezo-film, ale czy oglądał ktoś 'Efekt motyla' (na pewno tak)

ja dopiero niedawno widziałam ten film, ale do końca nie potrafie go zinterpretować..

czy głowny bohater jest po prostu chory psychicznie, czy tam cos nadprzyrodzonego sie dzieje? a moze ktos wie dlaczego taki tytul, jak to ma sie do filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oglądałem dość dawno, ale jak dobrze pamiętam tytuł odnosi się do zjawiska, według którego nawet tak delikatne i na pierwszy rzut oka błache, jak machanie skrzydłami przez motyla, zjawisko, może mieć swój daleko idący skutek. Albo jak wolisz: zjawisko chaosu deterministycznego. :lol: W końcu właśnie na tym polegał ten film - wielokrotnych próbach zmiany przyszłości przez głównego bohatera, poprzez zwyczajną ingerencje w swoje otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, a o "Między niebem a piekłem" nikt nie napisał a też super i "miasto Aniołów", jak najbardziej ezo, choć pod płaszczykiem romansidła :D:D

Romansidła...?

Cóż, Droga Nashiro, którą witam, jak obiecałem - nikt Wam, Kobietom tego zabrać nie może...

Czuje że narażam się więszości, którą prezentują tu przedstawicielki płci pięknej, ale zaryzykuje... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ja nie jestem fanką rozwoju kulturalnego poprzez filmy i oglądam ich naprawdę niewiele, ale ostatnio obejrzałam film "1408", o badaczu zjawisk paranormalnych. Wiecie, duchy i te sprawy w filmie oczywiście były zawarte. Co śmieszniejsze, był badaczem, pisał książki, ale w duchy nie wierzył. Nie wierzył, bo według niego ich nie ma. Ale do czasu gdy wynajął w hotelu "Delphin" pokój 1408... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za rozwojem i zdobywaniem wiedzy przez filmy, ale musza to byc dobre filmy.

Przyznaje jednak, ze ezoteryka jest dziedzina z ktorej wiedze wole czerpac z ksiazek lub od innych...

Ja wolę książkę. I w ezoteryce i w historii i w każdej innej dziedzinie. Może także to być Internet, ale po długich poszukiwaniach odpowienej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od ksiazki i od filmu. Nie znam lepszej pozycji do efektywnej nauki historii krucjat niz Krucjaty z Terrym Jonesem. Bomba informacji historycznych podana w praktyczny i ciekawy sposob.

Wszystko zależy od tego, czy ktoś lubi w ogóle filmy oglądać :) Ja należę do grupy "pomiędzy". Przekładając to na język prostszy mogę śmiało powiedzieć, że oglądanie filmów jest mi obojętne.. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widzę że temat ucichł jakiś czas temu, może postaram się go ożywić...

Oglądałam ostatnio "Oko" i "Sierociniec", widział ktoś? Co sądzicie?

 

Mowa była jakiś czas temu o "1408", podobno książka przebija film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na mnie 'Sierociniec' wywarl wieksze wrazenie. Sama nie wiem, te wszystkie dzieci...

Generalnie chyba horrory o dzieciach sa dla mnie najciezsze do strawienia.

 

Z 'Oka' tez najabrdziej w pamieci utwkil mi ten chlopiec, który szukac swiadectwa :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam taki jeden film w moim życiu....ile razy go ogladałam ???? chyba sama juz nie pamietam....zawsze wracam do niego gdy musze sie pozbierac życiowo....nie jest to super produkcja....mimo ze gra w nim pare naprawde dobrych aktorek....i choc fabuła perzplata sie komediowo ,dramatycznie .... daje wiele do przemyslen i poczucie ze mimo wszystkiego zycie toczy sie nadal .... a film to ''Stalowe magnolie''

widział moze ktoś?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Supernatural :D

 

Wreszcie znalazłam:) w ślad za Boadiceą wszystkim gorąco polecam ten super serial:)

Doty,liczę że nasza TVP będzie w niedługim czasie robić powtórki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie

 

Poszukuję filmów/seriali dokumentalnych o tematyce ezoterycznej.

Coś w stylu "Secret" lub "Wnikając w tajemnice umysłu".

Bardzo proszę o zaproponowanie mi jakichś tytułów.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"Baraka" - Słowo "baraka" pochodzi ze starodawnego jezyka Sufi i oznacza "oddech".

Niezwykły film dokumentalny, traktujący o nieodłącznych etapach życia, jakimi są narodziny i śmierć. Akcja dzieje się w różnych miejscach na ziemii- dzięki temu widz może poznać ich naturalne walory . Przedstawiona jest tu także niejako analiza negatywnych zachowań człowieka- jego okrucieństwo, niejednokrotnie prowadzące do autodestrukcji.(filmweb.pl)

 

 

"What the bleep do we know" - Po części paradokumentalny, po części wręcz fantastyczno-przygodowy film, opowiadający o rozwidzionej pani fotograf, Amandzie, która pewnego dnia - dość niespodziewanie - odkrywa, że znajduje się w istnym świecie z "Alicji w krainie czarów"...(filmweb.pl)

 

"Contact" - Młoda kobieta, przekonana o istnieniu pozaziemskich cywilizacji, pracuje przy obsłudze radioteleskopów i czeka na sygnały z Kosmosu. Jej marzenia zostają spełnione, rozpoczynają się prace nad nowym statkiem kosmicznym, bohaterka ma zostać pierwszym pasażerem.(filmweb.pl)

 

"Spirited Away W Krainie Bogow" - Film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem podczas festiwalu filmowego w Berlinie w roku 2002. Historia dziewczynki o imieniu Chichiro, której rodzice zjedli pokarm przeznaczony dla Bogów i za karę zostali zamienieni w świnie. Aby ich odczarować Chichiro wyrusza do świata bogów...(filmweb.pl)

 

"Ruchomy zamek Hauru" - Sophie zostaje zamieniona przez demoniczną Czarownicę w starą kobietę. Zrozpaczona próbuje odzyskać swoje ciało i wyrusza w magiczną podróż pełną niebezpieczeństw. W poszukiwaniu samej siebie Sophie trafia do dziwnego Ruchomego Zamku należącego do czarodzieja Hauru...(filmweb.pl)

 

"Fire In The Sky" - Jest 5 listopada 1975 roku, Arizona. Travis Walton, robotnik leśny, zauważył w drodze do domu dziwna, łunę ognia na niebie. Mimo ostrzeżenia kolegów Travis zbliżył się do żródła światła. Wtedy nastąpił atak - ognisty promień strzelił w Travisa, a pięciu pozostałych mężczyzn uciekło. Potem okazało się, że Travis zniknął ...(filmweb.pl)

 

"Samsara" - Wielokrotnie nagradzany film Nalina Pana przenosi nas w Himalaje. Tashi jest młodym mnichem buddyjskim, który właśnie zakończył swą trzyletnią medytację w odosobnieniu. Z brodą i długimi paznokciami wracam do klasztoru, kontynuować swą praktykę. Ale kiedy błogosławi plony, spotyka piękną córkę gospodarza, Pemę i niespodziewanie budzi się jego seksualna świadomość. Tashi decyduje się opuścić klasztor, ożenić z Pemą i zamieszkać w wiosce. Co jest ważniejsze: zaspokoić tysiące pragnień, czy przezwyciężyć jedno? (filmweb.pl)

Edytowane przez ms23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Jurema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Egzorcyzmy Emily Rose oglądałam w kinie. Wywarł na mnie duże wrażenie, choć teraz wydaje mi się trochę przerysowany...Chętnie zapoznam się z dokumentami o tym filmie:)

Ostatnio podobał mi się film "Obłęd" o przenoszeniu się w czasie... z przesłaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o inne filmy które warto obejrzeć to m.in:

"mechanik" Filmweb.pl - łeb pełen filmów!

"pi" Filmweb.pl - łeb pełen filmów!

"fight club" Filmweb.pl - łeb pełen filmów!

"ostatnie kuszenie chrystusa" Filmweb.pl - łeb pełen filmów!

"zagadka powdera" Filmweb.pl - łeb pełen filmów!

"k-pax" Filmweb.pl - łeb pełen filmów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge dozycic filmy takie jak: ( sa to raczej horrory o tematyce ezoterycznej i okultystycznje)

 

''matka łez"

''dziewiate wrota"

"od-rodzenie"

"przepowiednia"

klucz do koszmaru"- swietny film przedstawiajacy magiie hoodoo

"jak kochaja czarownice"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ostatnio napisałem temat w którym prosiłem o podanie mi powieści o prawdziwej magii i kilka pierwszych osób podało mi raczej filmy, więc może znacie więcej filmów związanych z magią taką jaką znacie. Od razu mówię, że nie chodzi mi tu filmy typu Harry Potter. Podawaliście tam filmy takie jak:

 

Straż Nocna

Straż Dzienna

 

The Craft - Szkoła Czarownic

 

 

Znalazłem również takie filmy:

 

The Crucible - Czarownice z Salem

 

Dorian Gray - może nie o magii, ale takie filmy też mogą być.

 

Ostatnio oglądałem film Sleepy Hollow - Jedźciec bez głowy, bardzo dobry, myślę że on również dobrze oddaje prawdziwą magię. To jest chyba mój ulubiony film. Chciałbym również poznać wasze opinie na temat tego filmu.

Chciałbym też podkreślić, że bardzo interesują filmy których akcja dzieje się w dziewiętnastym wieku, lub około tego.

 

Może znacie więcej tego typu filmów?

Edytowane przez Flamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo filmów o takiej tematyce, niektóre nawet ciekawe. Ale chyba nie chcesz czerpać z nich jako takiej wiedzy na temat magii? Bo mimo wszystko film pozostaje tylko filmem, więc nie pojmuję, jak może "oddawać prawdziwą magię" (jakkolwiek ona nie wygląda).

Jednak mogę polecić 'Blair witch project', obie części ; ) "Braterstwo wilka" - klimatyczny filmik, akcja odgrywa się właśnie chyba ok. XIX w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo filmów o takiej tematyce, niektóre nawet ciekawe. Ale chyba nie chcesz czerpać z nich jako takiej wiedzy na temat magii? Bo mimo wszystko film pozostaje tylko filmem, więc nie pojmuję, jak może "oddawać prawdziwą magię" (jakkolwiek ona nie wygląda).

 

Nie, nie zależy mi by czerpać z nich wiedzę, tylko po porostu lubię takie filmy.

A co do Sleepy Hallow, ten film najlepiej oddaje może nie magię w prost, ale ten świat magii w porównaniu do innych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... generalnie w każdym filmie, a już nawet bajce można odnaleźć magię, czy też przykłady zaklęć i ich wykonania. Sam bym polecał film "Darkness" bo to perfekcyjny przykład działań demonów, tym bardziej dusz-marionetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracula

 

Frankenstein

 

Iterview with the Vampire - Wywiad z wampirem

 

Mary Reilly

 

sleepy hollow - Jedźciec bez głowy

 

Braterstwo wilków

 

Vidocq

 

Others - Inni

 

Van Helsing

`

Illusionist - Iluzjonista

 

Prestige - Prestiż

 

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

 

Sherlock Holmes

 

Dorian Gray

 

Wolfman - Wilkołak

 

 

 

 

straż nocna

 

Straż dzienna

 

 

Blair Witch Project

 

Blair Witch Project 2

Edytowane przez Flamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Matka łez', chociaż dla co wrażliwszych niewskazane.A jeśli już ktoś poruszył tematykę wampirów/ wilkołaków, to mogę dodać 'Underworld'. 'Zaginiona kolonia' - historyczny, o duchach.

Edytowane przez Pentagramma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Jaga_Wiedzma
Dorian Gray- pięknie pokazane uwiązanie przez Diabła - dobry film :)

 

 

Przede wszystkim ksiazka jest doskonała. Wiele do przemyślenia. Film nie oddaje w 1/3 nawet tego, co ksiazka.

 

 

Ze swej strony polecema "Zagadke Powdera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. Terror's House of Horrors (Gabinet Grozy doktora Zgrozy) - Dobry i klimatyczny. Na prawdę warto obejrzeć. Nawiązuje do kart tarota, zemsty po śmierci, wilkołaków, wampirów, voodoo i do samej Śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Opowieści z Krypty. Na prawdę dobre filmy i często pokrywają się z prawdą.

 

 

Dr. Terror's House of Horrors - Gabinet Grozy doktora Zgrozy (1965)

 

House That Dripped Blood - Dom wampirów (1971)

 

Tales from the Crypt - Opowieści z krypty (1972)

 

The Vault of Horror Tales from the Crypt, Part II (1973)

 

From Beyond the Grave - Opowieści zza grobów (1973)

 

The Monster Club - Klub potworów (1980)

 

Tales from the Crypt - Opowieści z krypty (1989-1996) - SERIAL HORROR HOUSE: Search results for Tales from the Crypt

 

Tales from the Crypt Presents: Demon Knight - Opowieści z krypty: Władca demonów (1995)

 

Bordello of Blood - Opowieści z krypty - orgia krwi (1996)

 

Ritual Tales from the Crypt Presents: Revelation / Tales from the Crypt Presents: Voodoo / Tales from the Crypt Presents: Ritual) (2001) - Rytuał

Edytowane przez Flamel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam "Straż nocną", naprawdę ciekawe. I nie aż takie straszne. W mojej ocenie ten film jest świetny. Jutro mam zamiar obejrzeć "Straż dzienną"; mam nadzieję, że równie udana, co poprzednia część : )

"Dorian Gray" też widziałam, może być.

A jeśli ktoś jednak nie bałby się horrorów : ) , to fajny jest film "Noc wiedźm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Polecam "Straż nocną", naprawdę ciekawe. I nie aż takie straszne. W mojej ocenie ten film jest świetny. Jutro mam zamiar obejrzeć "Straż dzienną"; mam nadzieję, że równie udana, co poprzednia część : )

a czytałaś książki? są o niebo lepsze - w zasadzie te filmy to jest jakaś śmieszna wersja rosyjskiego bonda :P a Zmrok to jakieś zaśmiecone miejsce <o co chodzi?>

Polecam całą serie w wersji książkowej - Łukjanienko to mistrz. Jest u mnie w pierwszej dziesiątce ulubionych autorów :)

 

 

a Dorian Gray to niestety kolejna próba zrobienia forsy na temacie "nieśmiertelnych". Wampiry się kończą to trzeba inne motywy znaleźć. Jedyny film gdzie Dorian został nieźle pokazany to Liga Niezwykłych Dżentelmenów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...