Skocz do zawartości

dieta kopenhaska


doro

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, powiedzcie mi co sądzicie o diecie kopenhaskiej?

Tyle się naczytałam różnych opinii, znam też ludzi, którzy ją przeszli. Jednak, jakby to powiedzieć...liczę się z Waszym zdaniem i interesuje mnie to, co wy myślicie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałam ją juz 2 razy, 4 i 2 lata temu. Polecam, jeśli rygorystycznie przez 13 dni bedziesz jej przestrzegać, spada waga i zdecydowanie poprawia sie samopoczucie. Minusem, reakcja organizmu, niezbyt przyjemna przez pierwsze dni, podobna zresztą jak w każdej diecie oczyszczajacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna wielka meczarnia,ale skuteczna tlyko za 1 razem , poza tym ejst efekt jojo.

 

[ Dodano: 2007-05-23, 21:36 ]

ja stosowalam ta diete 3 razy.trzeba miec silna wole i sciesle sie stosowac tej diety,tych przepisow.za drugim razem juz tlyko 4 kg schudlam za trzecuiem tez,a za pierwszym tak jak pisza 7 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od wielu lat zajmuję sie nie tylko medycyną konwencjonalną, ale także ta tzw. niekonwencjonalną, dlatego pozwolę sobie zabrać glos.

Bardzo częstą przyczyną nadwagi jest zakwaszenie organizmu, a przyczyną zakwaszenia jest niewłaściwa dieta. Nasze ciało to laboratorium chemiczne, które pracuje ciągle nad zachowaniem równowagi przemian chemicznych. Nawet niewielkie odchylenia od normy powodują drastyczne i fatalne konsekwencje dla organizmu. Nasze nawyki żywieniowe i styl życia powodują jednak ciągłe zakwaszanie, które w końcu doprowadza do zużycia rezerw

i wyczerpania systemów buforowych. Nadwyżka kwasów nie może zostać zneutralizowana więc jest magazynowana w tkankach miękkich oraz stawach, szczególnie paluchów stóp, łokci, rąk i kolan, powodując stan zapalny i ból.

Jeśli spożywamy zbyt duże ilości produktów kwasotwórczych, do których należą m.in. białka zwierzęce, węglowodany (np. cukier, mąka, jasny ryż, makaron), tłuszcz, kawa, czarna herbata, alkohol i nikotyna, w organizmie może powstać nadmiar kwaśnych pozostałości przemiany materii. Poziom kwasów we krwi może ulec zwiększeniu również w wyniku stresu, pośpiechu, stosowania kuracji odchudzających, nadmiaru przyjmowanych leków, braku ruchu lub zbyt intensywnej aktywności fizycznej.

Zakwaszony organizm wyraźnie to komunikuje. Jedną z pierwszych oznak są ciemne kręgi pod oczami, bóle głowy, niestrawność, pryszcze i krosty, częste zaziębienia, zawroty głowy, nudności, mroczki przed oczami, gorycz lub kwas w ustach, obłożony język, uderzenia krwi do głowy, osłabienie fizyczne to tylko niektóre, najczęściej występujące objawy nadmiernej kwasowości.

Bardzo dobrze odkwasza organizm sok z buraka. Jeżeli chcemy schudnąć, to trzeba odkwasić organizm. Na naszym rynku jest tez preparat z buraka o nazwie BETA CRUENTA PLUS. Tu mozna o nim przeczytać.

BetaCruentaPlus

Osobiście go nie stosowałam, ale słyszałam, że ma wspaniałe działanie.

Doświadczenie pokazuje, że najważniejszym krokiem w leczeniu choroby jest usunięcie jej przyczyny. Wiele metod terapeutycznych zawodzi, w tym także w odchudzaniu, ponieważ nie uwzględniają konieczności zobojętnienia nadmiaru kwasów. Przy już istniejących schorzeniach sama zmiana odżywiania jest niewystarczająca, żeby zneutralizować zakwaszenie tkanki. Dodatkowo należy systematycznie przyjmować substancje zasadowe takie jak MIESZANKI WARZYWNO-OWOCOWE W POSTACI ZMICELIZOWANEJ

Regularne zażywanie mieszanek warzywno-owocowych w postaci zmicelizowanej sprawia, że pokarm przechodzi przez jelita w krótszym czasie, a jelito grube zostaje oczyszczone z zalegających w nim resztek ZWŁASZCZA JAK W POŻYWIENIU STOSUJEMY DUŻO BŁONNIKA. Dzięki temu znika uczucie łaknienia, które bardzo często towarzyszy nadwadze.

Nie są to środki odchudzające w ścisłym tego słowa znaczeniu, eliminują jednak najczęstszą przyczynę otyłości – nadmiar kwasów. A więc najlepiej zacząć od neutralizacjio zakwaszenia organizmu. Jeść znacznie mniej mięsa, słodyczy, produktów pszennych. Generalnie, odkwaszając organizm, zapobiegamy efektowi jojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIESZANKI WARZYWNO-OWOCOWE W POSTACI ZMICELIZOWANEJ

A co to takiego? I gdzie to można kupić?

 

[ Dodano: 2007-06-07, 21:10 ]

Nie trzeba więc sie głodzić, tylko odżywiać odpowiedno, by nie zakwaszać organizmu. A i zadna dieta cud nie pomze (albo pomoże na krótko), jeżeli nie odkwasimy organizmu, a po jej zakończeniu wrócimy do starych nawyków żywieniowych.

Hmm, nie słyszałam nigdy o tym zakwaszaniu. Wiedziałam, że makaron i te inne produkty wymienione przez GraceKrist nie należą do dietetycznych, ale tak do końca to nie wiedziałam dlaczego. I teraz już wiem dlaczego mama mojego chłopaka mówiła, że żeby mieć czystą cerę bez pryszczy o trzeba jeść buraki (właśnie: czy jedzenie buraków wychodzi w tym przypadku na to samo co picie z nich soku? W dodatku są to gotowane buraki...)- pryszcze mogą byc oznaka zakwaszenia, a buraki je neutralizują. Dobrze myslę?

Dziękuję więc za ciekawą wypowiedź i mam nadzieje, że uzyskam odpowiedź na zadane pytania :grin:

 

[ Dodano: 2007-06-07, 21:49 ]

Hhehe, znalazłam coś więcej na temat beta cruenta plus i mieszanki owocowo warzywnej zmicelizowanej, dla zainteresowanych podaję:

http://www.bioterapia.pl/guardian.html

http://micelle.nethit.pl/forum/topic3447401.htm

:grin: :grin:

 

[ Dodano: 2007-06-07, 23:08 ]

Ale drogie to jest, kurczę :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsza i niezawodna rada na zrzucenie zbednych KG to NŻD(Nie Żryj Dużo);)....Zawsze moja babcia tak powtarzala..Pozdrawiam;)

 

[ Dodano: 2007-06-13, 09:54 ]

Bo wszystkie diety duzo kosztuja a przewazaja efekty jojo.Nie u kazdego ale u wiekszosci.Ja juz sosowalam kilka diet na oczyszczenie organizmu i naprawde sie czulam jak piorko ale przy normalnej zywonosci znowu troszke sie przytylo...Polecam goraca CHROM , Bierze sie go raz dziennie i ma sie paski brzuszek,pomaga w utrzymaniu dobrej pzemiany materii...A diety to bzdura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie elektryczna - dieta to nie jest bzdura. Dieta to KAZY sposób jedzenia, czyli każdy jest na diecie. A dieta niskokaloryczna jest jak najbarziej z sensem - o ile jest sensowna :D

Nie wierzę w głodówki - chyba że oczyszczające - ale one trwają jeden dzień i robi sie je jedynie od czasu do czasu.

Wierze natomiast w diete niskokaloryczną, sama jestem na takowej od jakiegoś czasu. Zrzuciłam 15 kg w sposób niezwykle smaczny i syty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 kg zrzucilas?A jaka to dieta?...Ja juz pisalam NŻD:)to najlepszy sposob na utrzymanie dobrej wagi:)

 

[ Dodano: 2007-06-15, 08:39 ]

chodzi mi konkretnie o to jakie potrawy spozywalas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja zaniechałam wszystkiego, a to dlatego, że pomyślałam sobie: jeżeli już pracuję, to nie będę miała czasu na objadanie się (sama praca raczej nie sprzyja gubieniu zbędnych kilogramów), a że nie mam tak znowu duzo tej nadwagi (przytyłam po przyjeździe), to nie powinno być problemu ze zrzuceniem tego. A tu: guzik, nic nie gubię...Niby jem mniej - w tygodniu- ale co z tego? Nadrabiam w weekend! Tak to chyba jest...Hmmm, sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Pisałam o niej chyba dość dokladnie w watku z dietami :D
nie moge znaleść tego wątku, wiec wklejam tutaj:serduszka:

 

Dieta na płaski brzuch

przykładowy jadłospis

 

DZIEŃ 1.

 

ŚNIADANIE - ok. 350 kcal

Serek ziarnisty z selerem naciowym (opakowanie serka ziarnistego, 2 łodygi selera, 2 grubsze kromki chleba razowego)

 

II ŚNIADANIE - ok. 120 kcal

Mały banan

 

OBIAD - ok. 450 kcal

Makaron z brokułami i szynką

 

PODWIECZOREK - ok. 140 kcal

Sałatka warzywna (duży pomidor, mała czerwona papryka, łyżeczka oliwy z oliwek, sok z cytryny, kilka listków sałaty, zioła)

 

KOLACJA - ok. 250 kcal

Omlet z zielonym groszkiem ( jajko, 1/5 szklanki mleka 1,5%, łyżeczka mąki, 4 łyżki mrożonego zielonego groszku, tost z ziarnami)

 

 

DZIEŃ 2.

 

ŚNIADANIE - ok. 310 kcal

Grahamka z serkiem i warzywami ( duża podłużna grahamka, 2/3 opakowania odtłuszczonego serka naturalnego do smarowania, średni ogórek, 3 duże rzodkiewki, ulubione przyprawy)

 

II ŚNIADANIE – ok. 140 kcal

Pomarańczowy jogurt (małe opakowanie jogurtu naturalnego bez cukru, mała pomarańcza bez skórki)

 

OBIAD – ok. 460 kcal

Indyk w sosie pomidorowym

 

PODWIECZOREK – ok. 110 kcal

Duże jabłko, 3 migdały

 

KOLACJA – ok. 270 kcal

Kanapka z szynką z indyka (3 kromki chleba chrupkiego z mesli, 2 plasterki szynki z indyka, mała czerwona papryka, zielenina)

 

 

DZIEŃ 3.

 

ŚNIADANIE – ok. 310 kcal

Twarożek z warzywami (2 średnie kromki chleba pełnoziarnistego, plaster chudego sera białego, 2/3 opakowania jogurtu naturalnego, duży pomidor, średni ogórek, ulubione przyprawy)

 

II ŚNIADANIE – ok. 140 kcal

Pumpernikiel z szynką i ogórkiem (kromka pumpernikla, 2 plasterki szynki z indyka, mały ogórek)

 

OBIAD – ok. 440 kcal

Kurczak z fasolką i ryżem

 

PODWIECZOREK - ok. 140 kcal

1,5 plastra świeżego ananasa

 

KOLACJA – ok. 270 kcal

Sałatka z fetą (cienki plasterek sera typu feta 30%, duży pomidor, 3 oliwki marynowane, 1,5 łyżeczki oliwy, 1/2 szklanki kiełków fasoli mung, mała czerwona papryka, 2 łyżki otrąb pszennych, kromka pieczywa chrupkiego)

 

 

DZIEŃ 4.

 

ŚNIADANIE – ok. 360 kcal

Egzotyczne mleko (pełna szklanka mleka 2%, 4 łyżki tradycyjnych muesli, mała mandarynka, 10 orzechów laskowych)

 

II ŚNIADANIE - ok. 140 kcal

Pasztet sojowy z papryką (kromka pieczywa pełnoziarnistego, pól małego opakowania pasztetu sojowego, pół małej czerwonej papryki)

 

OBIAD - ok. 450 kcal

Cielęcina w sosie szpinakowym

 

PODWIECZOREK - ok. 130 kcal

Średni grejpfrut

 

KOLACJA - ok. 250 kcal

Kalafior z warzywami (3 różyczki kalafiora, 3 łyżki kukurydzy konserwowej, duży pomidor, mały jogurt naturalny bez cukru, pół szklanki kiełków soczewicy, przyprawy)

 

 

DZIEŃ 5.

 

ŚNIADANIE – ok. 310 kcal

Kanapka z wędzonym łososiem (2 średnie kromki chleba żytniego pełnoziarnistego, 1/3 opakowania odtłuszczonego serka do smarowania, plasterek wędzonego łososia, duży pomidor, 10 średnich rzodkiewek)

 

II ŚNIADANIE – ok. 140 kcal

Koktajl malinowo-migdałowy (mały jogurt naturalny bez cukru, szklanka świeżych malin, 5 migdałów)

 

OBIAD - ok. 450 kcal

Dorsz w warzywach

 

PODWIECZOREK – ok. 130 kcal

Owocowe szaleństwo (szklanka borówek amerykańskich, pół szklanki miąższu arbuza, średnia morela)

 

KOLACJA – ok. 230 kcal

Sałatka z tuńczyka (1/2 puszki tuńczyka w sosie własnym, jajko, pomidor, 3 liście kapusty pekińskiej, ogórek, cebula, 1/2 szklanki kiełków fasoli mung, 1/2 łyżeczki oliwy, przyprawy)

 

 

DZIEŃ 6.

 

ŚNIADANIE – ok. 320 kcal

Tosty z paluszkami karbowymi (3 tosty pełnoziarniste, 4 paluszki krabowe, 1/3 opakowania odtłuszczonego serka naturalnego do smarowania, duży pomidor, przyprawy)

 

II ŚNIADANIE – ok. 130 kcal

Morelowy jogurt (mały jogurt naturalny, 2 morele)

 

OBIAD – ok. 480 kcal

Kuskus z bakłażanem

 

PODWIECZOREK – ok. 140 kcal

Duża gruszka

 

KOLACJA– ok. 240 kcal

Sałatka z kawałkiem wędzonej ryby (50 g wędzonej makreli, duży pomidor, 2 łyżki zarodków pszennych, 1/2 szklanki kiełków soczewicy, przyprawy)

 

 

DZIEŃ 7.

 

ŚNIADANIE - ok. 370 kcal

Serek ziernisty z warzywami (2 średnie kromki chleba pełnoziarnistego, opakowanie serka ziarnistego, pomidor, ogórek, 1/4 szklanki kiełków soczewicy, rzeżucha)

 

II ŚNIADANIE - ok. 140 kcal

Kefir z dodatkami (małe opakowanie kefiru, łyżeczka rodzynek, 2 łyżki otrąb pszennych)

 

OBIAD - ok. 460 kcal

Zupa pomidorowa z makronem

 

PODWIECZOREK - ok. 110 kcal

Kisiel z malinami (szklanka malin, 1/3 szklanki kisielu owocowego)

 

KOLACJA - ok. 300 kcal

Roladki z cukinii z fetą

 

Kilka przepisów:

 

Makaron z brokułami i szynką

 

• 75 g szynki wołowej

• 50 g suchego makaronu

• 3 małe różyczki brokułu

• 1/3 opakowania jogurtu naturalnego bez cukru

• łyżeczka suszonych rodzynek

• łyżka oliwy

• przyprawy ziołowe

Makaron ugotuj, szynkę pokrój w paski i usmaż na oliwie. Brokuły ugotuj na parze. Makaron wymieszaj z szynką, dodaj rodzynki, brokuły. Składniki polej jogurtem z ziołami.

 

Indyk w sosie pomidorowym

 

• 150 g filetu z piersi indyka

• 50g suchego brązowego ryżu

• 2 średnie pomidory

• szklanka pokrojonej włoszczyzny

• łyżka oliwy

• kilka listków sałaty

• sok z cytryny

Mięso pokrój i oprósz przyprawami, usmaż bez tłuszczu, dodaj pokrojone w kostkę pomidory, włoszczyznę oraz oliwę, duś do miękkości. Pod koniec duszenia dodaj ugotowany ryż. Sałatę porwij na kawałki i przypraw sokiem z cytryny.

 

Kurczak z fasolką i ryżem

 

• 150 g filetu z piersi kurczaka

• 35 g suchego ryżu brązowego

• 2 garści fasolki szparagowej

• łyżeczka nasion słonecznika

• sok z cytryny

• łyżka oliwy

• ulubione zioła

Mięso pokrój i oprósz przyprawami, usmaż bez tłuszczu. Ugotuj fasolkę szparagową na parze. Sok z cytryny wymieszaj z oliwą i ziołami. Na patelni upraż nasiona słonecznika. Do mięsa na patelni dodaj ugotowany wcześniej brązowy ryż, fasolkę szparagową, uprażone nasiona oraz sok z cytryny i oliwę, wszystko razem wymieszaj i duś jeszcze przez 2-3 minuty.

 

Cielęcina w sosie szpinakowym

 

• 120 g udźca cielęcego

• 50 g suchego makaronu razowego

• 2 pęczki świeżego szpinaku

• 2/3 opakowania naturalnego jogurtu bez cukru

• łyżeczka oliwy

• przyprawy

• ząbek czosnku

Pokrój cielęcinę i usmaż bez tłuszczu. Dodaj szpinak, oliwę oraz ząbek czosnku, duś do miękkości. Pod koniec dodaj jogurt oraz przyprawy. Ugotuj makaron, polej sosem.

 

Dorsz w warzywach

 

• 120 g filetu z dorsza

• 50 g suchego brązowego ryżu

• 3 pieczarki

• mała czerwona papryka

• cebula

• 1/2 szklanki kiełków fasoli mung

• 1/2 puszki pomidorów

• łyżka oliwy

• przyprawy

Rybę oprósz przyprawami, skrop oliwą, obłóż pieczarkami, cebulą, papryką, pomidorami oraz kiełkami i zapiekaj 15 minut. Podawaj z ryżem.

 

Kuskus z bakłażanem

 

• 120 g filetu z piersi kurczaka

• 50 g suchej kaszki kuskus

• mały bakłażan

• czerwona papryka

• 1/2 cebuli

• bulion warzywny

• natka

• łyżeczka oliwy

Pokrój mięso i usmaż bez tłuszczu. Bakłażan, paprykę i cebulę pokrój i uduś z oliwą, w bulionie. Do miękkiego kuskusu dodaj posiekaną natkę, warzywa i mięso. Wymieszaj i duś 2-3 minuty.

 

Zupa pomidorowa z makronem

 

• 120 g filetu z indyka

• 50 g suchego makaronu razowego

• 1/2 puszki pomidorów

• 1,5 szklanki pokrojonej włoszczyzny

• 1,5 łyżeczki oliwy

• przyprawy

Do bulionu wrzuć mięso, pomidory, oliwę i włoszczyznę, przypraw i gotuj do miękkości. Zupą zalej ugotowany makaron.

 

Roladki z cukinii z fetą

 

• 2 plasterki sera typu feta 30%

• mała cukinia

• duży pomidor

• łyżeczka oliwy

• przyprawy

Pokrój cukinię wzdłuż, posmaruj fetą. Na środku roladki połóż plaster pomidora oraz przyprawy. Zawiń i przekłuj wykałaczką. Blachę skrop oliwą, piecz roladki ok. 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i wkońcu nie zrobiłam tej diety kopenhaskiej. Nie dla mnie takie rzeczy, nie mogę się głodzić, jestem wtedy nieszczęsliwa. Zrobiłam za to kiedyś dietę kapuścianą, ale nie wytrwałam do końca, bo źle się czułam, miałam w żołądku kapuścianą kulę, a na zupe z kapusty juz nie mogłam patrzeć.

Tak więc jak już mówiłam nie dla mnie takie drastyczne diety...

Skorzystem jednak napewno z Waszych ciekawych wskazówek i przepisów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kolezanka powiada mi ze najlepsza dieta świata to MŻ - Mniej żrec ;)

 

to tak humorystycznie :)

 

ja to widze inaczej kazdy ma inna przemiane materi... stosowanie ktores juz diety nic nie wnoszacej, poza szybka utrata masy ciala a potem jeszcze szybszym przybraniem ...coz mozna probowac do skutku , ale takie diety tylko zniechecaja

lepiej zglosic sie do specjalisty i niech on zasugeruje nam odpowiednia ...przy czym niech stale kontroluje nasze poczynania...roznie to potem bywa z tym odchudzaniem ...

 

a ogolnie proponuje picie duze ilosci wody....zawsze oszukac mozna glod a i w ten sposob dowadniamy nasz wysuszony organizm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nikt tobei nie pomoże bo dieta powinna być indywidualna. Ja np wole diety rygorystyczne i niskokaloryczne . ale dieta kopenhaska chyba nie ejst najlepsza na wp czytalam ze kopenhaska jest jedna z glupszych diet i szybko jest efekt jojo. ja osobiscie polecam jeszcze bardziej rygorystyczna diete ANA BOOT CAMP czyli dieta ABC na 50 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem zdania, że dieta ŻP nieładnie żryj połowę jest najbardziej skuteczna i bez efektu jo-jo

No a co za tym idzie jeszcze minimum ruchu.

 

Bo każda dieta rygorystyczna czy eliminacyjna daje niestety po dość krótkim czasie powrót do dawnej wagi...sprawdzałam teraz już nauczyłam się jeść mniej chociaż jak stosowałam to 3 lata temu to płakałam tak byłam głodna jednak po miesiącu nie było problemu z ilością jedzenia no i zaczęłam ćwiczyć jogę

a teraz moze już tak nie ćwiczę ale staram się 2 razy w tygodniu chodzić na roll masaż (poprawia jędrność skóry) i wibro trening na 10 min (to z lenistwa)

pozdrawiam:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Diete kopenhaska tez przeszlam. Za pierwszym razem pomyslnie. Nie jest to na pewno dieta zdrowa, ale skuteczna. Jesli chcemy szybko schudnac, np, do wesela, to mozna ja zastosowac. Ja efektu jojo po tej diecie nie mialam.

 

Za drugim razem doszlam chyba do 4 dnia, bo nie moglam patrzec na jajko i szpinak do takiego stopnia, ze...zwrocilam wszystko spowrotem :P. Od tej pory nie jadam jajek na twardo !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja Wam cos powiem! Schudłam! I to bez diety kopenhaskiej, bo jak już wcześniej mówiłam to nie dla mnie.

Przestałam po prostu jeść biały chleb (no, zdazy się czasem jakaś kromeczka, ale bardzo, badzo sporadycznie), ciemnego tez jem mało, jem za to chrupkie pieczywko. Przestałam się obżerać na noc, szczególnie frytakami i pizzami, co było wcześniej bardzo częste, bo kończę pracę o północy i wracam głodna. Teraz jem sałatki z "żywych" warzyw lub owoce. Ogólnie jem duzo warzyw i owoców, na obiad często gotuję mięsko zamiast je smażyć. Wprowadziłam też do swojej diety "green smoothies" (Diety.interia.pl - Green Smoothies - zielone soki pełne witamin), szczególnie z jabłka i łodyg selera, które wypijam przeważnie przed śniadaniem. Co jeszcze...tak często jak to możliwe chodze do pracy piechotką, jest to jakiś 20- 30 minutowy spacer, w drugim miejscu pracy ( mam 2 prace) uzywam schodów zamiast windy kiedy tylko mogę, a że budynek ma 4 piętra, parter i -1, to jest to jakaś forma ćwiczeń. Poza tym w domu robię sobie rano i wieczorem trochę brzuszków, niedużo bo tylko po 24 (nie chcę się zniechęcać), ale za to regularnie i juz od kilku miesięcy.

Nie powiem, żebym sobie nie zjadła czasem pieczonego mięska, jajecznicy, pizzy, frytek czy innych takich. Czemu nie! Jak jestem na wakacjach, jem restauracjach, to na pewno nie odmówię sobie czegoś nowego i pysznego nawet jeżeli jest dość kaloryczne. U mamy natomiast nie odmówię sobie pysznego białego chlebka. Uważam, że wszystko jest dozwolone, ale nie na noc, nie za często i bez obżerania!

No i powiem Wam, że schudłam jakieś 5-6 kg w parę miesięcy. Trudno powiedzieć w ile dokładnie, bo na początku tego nie sprawdzałam, po jakis czasie po prostu zauważyłam, że ubrania zaczynają być luźniejsze, znajomi zaczęli zauważać różnicę, no i narzeczony przede wszystkim :-) Nie jestem już taka "spuchnieta" :-) To schudnięcie to dla mnie nowość, bo odkąd przyjechałam do Irlandii to tylko tyłam i tyłam. Nie byłam taka strasznie gruba, ale jednak był to proces, w którym ciągle tyłam, więc w końcu za rok czy dwa okazałoby się, że przybrałam dwa razy więcej. A tego bym nie chciała...

Pozdrawiam i życzę powodzenia:-)

Edytowane przez doro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...